Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je dobré dať dieťa na celý deň do škôlky?

gombickaaa
20. máj 2014

Mama dieťaťa ktoré nastupuje do škôlky ostáva ďalej na materskej dovolenke s jeho mladším súrodencom. Aké sú argumenty pre to aby trávilo v škôlke celý deň a aké pre to aby už obedovalo, spalo a aktívne trávilo popoludnie v kruhu svojej rodiny?
Zaujíma ma psychologická a sociálna stránka veci. Napr./ "Už by sa malo odpútať nech je tam celý deň"/alebo/ "škôlka mu rodinu nenahradí, pol dňa v kolektíve úplne stačí"/ ... a pod.

lupape
21. máj 2014

@gombickaaa
môj syn v septembri nastupuje do škôlky.
ale bude tam iba na pol dňa pretoze
som na materskej s druhým dieťaťom.
chcem aby bol v kolektíve s inými deťmi ale tiež chcem aby bol aj s bratom a chceme si ho užiť aj my.
sa mi zdá zbytočne aby bol v škôlke celý deň keď som doma.

tova
21. máj 2014

ja mam tiez 4.r deti v skolke na 4hod. denne. na cely den by som ich nezapisala.

eli74
21. máj 2014

Závisí to od množstva vecí. Od škôlky, od učiteľky a jej pristupu, od dieťaťa a od jeho schopnosti adaptacie. A od jeho psychiky. Je vela problemov, ktore vzniknu pocas prvych mesiacov chodenia do skolky, alergie, choroby, pocikavanie, dieta nechce jest v skolke, nechce spat... Je to individualne.

salome123
21. máj 2014

ja som ju davala na "cely" den aj ked som bola na MD, ale chodili sme pre nu hned ako sa zobudila cize okolo 14:15 a ked sa kus adaptovala tak sme ju tam obcas nechali aj do 15:00.
jeden z argumentov je, ze ked dieta zoberes pred spankom domov, tak pride ako keby do "noveho prostredia" a je cele rozkokosene z toho ze je doma a tazko zaspii.

babulina
21. máj 2014

ak by dieta ostavalo po obede este v skolke, co vlastne este tam stihne urobit - vyspat sa, olovrantovat a trosku sa pohrat dokym pridu rodicia,riadeny pedagogicky proces je doobeda,
pokial dieta nie je spac alebo ma problem so zaspavanim v inom prostredi tak by som ho nad tym mozno uvazovala ho brat na obed inak asi nie
a este pohlad z druhej strany, zober si ako sa citia ostatne deti ktore po obede musia ostat v skolke, lebo rodicia su v praci, ja som toto niekolkokrat musela vysvetlovat dcere,ze nie vsetky mamicky su doma a proste ma mamicku, ktora do prace chodi a neni moznost vyberu

dadushe
21. máj 2014

@gombickaaa Já to plánuju taky pouze na 4 hodiny, po obědě bych si pro ni ráda chodila🙂 Je to hlavně proto, že dopoledne ve školce probíhá hlavní pedagogická činnost, odpoledne je to už pouze o hlídání dětí🙂 Bude mít 4 roky a kolektiv dětí už opravdu vyžaduje, já už taky nestíhám vzhledem k mladšímu si s ní tvořit, hrát a vůbec suplovat školku...taky bych ráda, aby se zdokonalovala ve slovenštině a víc se osamostatnila.
A teď z těch hlavních argumentů...od pediatra vím, že děti, které mají sníženou imunitu by ve školce spávat neměly, protože ve spánku se otevírají dýchací cesty a víc toho vychytávají. Další věc, proč nechci nechávat dceru ve školce déle, je proto, aby se necítila odstrčená, abychom si to spolu taky přes den užili a mohli třeba vyrazit na koupák. Jo a v neposlední řadě po obědě už rok nespí, takže by tam stejně jenom rušila🙂 No uvidíme, plán je takový, ale realita může být úplně o něčem jiném 😎

siska53
21. máj 2014

@gombickaaa predovsetkym v dobrom zavidim,ze vam dieta do skolky zobrali,nam nezobrali ani 4r.dieta...a vidim na,nom,ze je cely stastny,ked sa moze hrat s rovesnikmi,co doobeda teda nejde,len vynimocne,aspon ze uz je krajsie pocasie..

No podla,mna je lepsie ho dat na cely den,nebude sa citit mimo kolektivu,kedze vacsina deti je tam cely den a nez pridu rodicia sa mozu hrat spolu. A obcas ho zobrat na obed domov.
ak by vsak dieta bolo z tych viac na,mamu naviazanych,asi by som zvazila len poldnovky,vtedy by mu take utuzovanie priatelstiev asi nechybalo. A bohvie,mozno casom by sa rozhodlo samo,ze chce tam aj spinkat a este sa pohrat s kamosmi. Sudim podla toho,co som pocula o prvacikoch-druhacikoch,daktori nechodili do druziny a sami navrhli,ze chcu ostat aj v druzine.
verim,ze to zvladnete perfektne a dietatko bude hrdy velkac-skolkar. 🙂

inguna
21. máj 2014

Ja som nechala svoje deti od troch rokov hneď od prvého dňa na celý deň v škôlke. Nastupovala som do práce. Poobede sa im mohli venovať st. rodičia ale to som nechcela. Raz som sa zľutovala nad synom, strašne ma prosil. aby mohol ísť na obed domov. Povolila som a potom som to ľutovala ďalšie týždne. Začal ma prosíkať, že chce ísť stále na obed domov, reval atď. Takže som to zatrhla a pri dcére som to neurobila ani raz.
Ja si myslím, že treba dať hneď na celý deň, nech si zvykne, vyspí sa, napapká, ale o 15.00 sme už pre ne chodili. Našej dcére je tam tak dobre, že už musíme chodiť niekedy aj o 15.45, lebo sa chce hrať, takže náš vyženie, my si ideme na nákup a potom znova pre ňu 🙂

lulu369
21. máj 2014

@gombickaaa ahoj, moja dcérka od marca 2012 chodí do škôlky a na celý deň. V čase keď som jej vybavovala škôlku som tehotná nebola, no v čase keď nastúpila už áno. Keď som videla na dcérke, že sa jej v škôlke páči a je tam rada, tak som to nechala tak a chodí na celý deň aj keď som ja doma na MD so synom. Malej vôbec nevadí, že je celý deň v škôlke a ja doma s malym, dokonca keď prídem po ňu skôr ako je naučená, tak ma ešte sfúkne, že prečo som prišla tak skoro, že ona sa ešte chcela hrať s detičkami 😉

25daniela
21. máj 2014

@gombickaaa no, pokial dieta na obed este spi, tak je vyhodnejsie ho nechat ulozit v skolke, ked ho na obed vyzdvihnes, bude po prichode domov rozbabrane a nebude vediet zaspat, aspon u nas to tak bolo a spanok bol potrebny. Takze ja som nechavala v skolke vyspat a potom som hned vyzdvihovala po olovrante. Ak sa potom este chcela hrat, tak som isla na nakup a potom po mu.

angelina86
21. máj 2014

moj brat mal obe deti nie len v skolke ale aj v jasliach na cely den...zavisi to podla mna aj od povahy dietata...starsi syn od prveho dna nikdy nemal problem, dokonca skor plakal ked ho odtial brali takze hned ako sa adaptoval na nove prostredie spinkal uz aj v jasliach a hned uz aj v skolke...mladsia dcera bola skor taka naviazana, mamickina a ockova, tak ona na zaciatku velmi nechcela ostavat tak ju nechali doobeda, ale hned ako videli ze sa s detmi skamaratila a v jasliach aj v skolke ostavala bez placu, v pohode ju nechali...a tak ako pise vyssie babulina, to hlavne je v skolke doobeda...potom uz len obed, spanok a olovrant a to moze absolvovat aj v skolke spolu s ostatnymi detmi...a taktiez ako pisala, deti to vnimaju uplne inak ked niektore musi ostat do poobedia a niektore si vezmu domov...ked som ja bola v skolke velmi dobre si pamatam ze niektore deti tak chodili, ja som musela ostat a vkuse som revala 😀 neznasala som skolku 😀

miska550
21. máj 2014

Moj syncek bude mat sice len 2rokya 8mesiacov ale prihlasil sme ho. Ja budem doma, kedze v tom case pride dalsi prirastok. Riaditelka nam povedala, ze to len odporuca, podla nej cim skor tym lepsie 🙂. Ide o to ze doma sa velmi nudi, nie zeby sme sa mu nevenovali, len ho dlhodobo nic nebavi..vlastne ho skoro nic nebavi.no ked je s inymi detmi niekedy ani neviem ze ho mam 😀..ak to nebude fungovat tak samozrejme s tym stopneme, nieje problem, ved budem doma.chceli by sme aby zo zaciatku chodil len doobedu, no nemozem to povedat do predu na 100%.mozno sa mu bude pacit a nechame ho na cely den alebo to stopneme pockame dalsi rok.vsetko zavisi od jeho adaptacie 🙂

sissy27
21. máj 2014

@gombickaaa ja zase nerozumiem tomu, na čo je dobré dávať dieťa do škôlky len na 4 hodiny... veď tam prebieha predsa nejaký výchovno vzdelávací proces, socializácia, aj po obede majú program... nehovorím, že tam musí byť dieťa do záverečnej, ale ak už som sa rozhodla dať dieťa do kolektívu, tak prečo to robiť len polovične? vy to beriete tak, že chúďa dieťa odtrhnuté od mamičky (aj keď často je to opačne - chúďa mamička odtrhnutá od dieťaťa), ale si predstavte, že idete niekam s kamoškou a v polovici sa musíte vrátiť, lebo ... čo ak sa tam to dieťa cíti dobre, je so seberovnými kamošmi, doobeda rozostavali hrad z kociek a po odpočinku si ho chcú dostavať, ale on nemôže, lebo mamičke je doma smutno? čo ak deti ho budú brať len polovične, že sa s ním ani neoplatí poriadne kamošiť, keď aj tak ide potom domov? a skôr či neskôr príde obdobie, že tam bude musieť ostať celý deň a potom čo? vysvetlovať, že teraz už nemôže ísť na obed domov ako je zvyknutý? okrem toho mi to príde trošku nefér voči tým mamičkám, ktoré by škôlku naozaj potrebovali a nedostali miesto, lebo ho dostal niekto, kto vlastne nepotrebuje a nemá v pláne naplno využívať...

jamelia
21. máj 2014

ahoj, tiez som na materskej so synom a dceru som dala tento skolsky rok do skolky len na pol dna - po obede po nu chodievam, jednak uz od dvoch rokov cez obed nespi a ako aj baby pisali, poobede tam uz dokopy nic nerobia. Dcere sa tam velmi paci, len problem je v tom, ze za cely skolsky rok tam bola spolu iba 3 mesiace - je stale chora, vzdy ju necham preliecit - aj mesiac je doma, nastupi na jeden - dva dni a bum, zasa horucky. A potom vsetko od nej chyta aj syn. Tak len dufam, ze na buduci rok uz bude lepsie a nebude taka chorlava. Zavisi od teba ako sa rozhodnes - ked das na pol dna - dojdes domov, nieco porobis a uz zasa bezis do skolky 🙂 v lete sa da - horsie v zime, ked budes musiet dookola obliekat, vyzliekat a ci mas pri kom nechat mladsieho surodenca spinkat. Ja som sa bala, ako po nu pojdem do skolky, ked napada vela snehu - s kocarom by som sa po dedinskych neodhrnutych cestach asi nedostala a nakoniec zima ani nebola 🙂 Potom som sa bala, co s malym, ako ho dam spat - kedze chodieva okolo jedenastej, musela by som ho dat do kocara, ale on zaspava iba pri mliecku - este kojim a nakoniec este taka situacia ani nenastala, lebo dcera je zasa doma chora 🙂 takze asi tak.

tretiastvrta
21. máj 2014

Nerozumiem tomu a nikdy to nepochopím, ked je matka doma s ďalším dieťaťom a staršie je už od veku 3 roky - dokonca skôr - v škôlke na cely den. Kto nám este vysvetli, čo si dieťatko naozaj mysli, ako to vníma ked je mama doma? Ja mám 4 deti a vždy ked som bola s novým prírastkom 🙂 doma, zostali doma všetky deti, ktoré neboli školopovinné. A ked som bola v robote, museli do škôlky. A tie roky, ktoré sme boli doma, vždy spolu !!!!! aj ked mal napr. starší syn už 4 a pol roka, boli vždy naše najkrajšie. Aj teraz som doma a napriek tomu, ze su chlapci už dost veľkí, stále mi povedia, ze je dobre ked som doma. 🙂

fidka79
21. máj 2014

moj syncek od 2 apol roka zacal chodit do skolky,ale kedze skolka v zahranici draha davali sme ho poobede na 5h,plus opatrovartelka,ako sa hovori rovno do vody hodili..na sk zacal chodit do skolky mal 3a pol a hned na cely den,pol dna ma ani nenapadol.ale ozaj zalezi od dietatka.a v tom case som bola s malou na md,ale ja vidim nanom ze je mu dobre medzi rovesnikmi,kolko x pridem jpon hned ako sa najedia po spanku a sa ofuci ze on sa este poriadne nezahral s kamosmi a uz som zasa dosla 😀 to mam skoro kazdy den 😀 dojde domov a hned vedla ma susedka priblizne v jeho veku-mame 5r,a akonahle ho vidi vonku uz smiruje za nim 😀 to co mu daju kamarati mu ja dat doma nedokazem plus musi sa delit so sestroickou o pozornost vsetko,tak to nie je take zaujimave 🙂
dcerka ide do skolky od septembra-bude mat 2r aj 2m a rovnio na cely den ziadne hodina stvrt dna poldna,to je podla mna najhorsie,nech si zvyka na rovnaky cas.

sorciera24
21. máj 2014

ja som maleho dala do skolky hned na cely den.....a to mal 2 roky......(ja som sla do prace)......kazda skusena pedagogicka ti povie, ze je to lepsie...... dieta si zvyka na nove prostredie, pravidla, zvyky...zvyknete ho na 4 hodiny.....a po polroku bum, musi tam zrazu ostat spat...proste dvojity sok.....naco to robit?..... vsetky deti v nasej skolke boli hend na odporucanie uciteliek na cely den a vsetky si do tyzdna zvykli....moj maly skolku miluje a vyslovene ju potrebuje a uz vtedy potreboval..... vela sa tma naucil, zvykol na pravidla, co je potrebne v dalsom zivote, na ine deti a spravanie k nim....no proste to, co sa doma nenauci.....a hoci vzdy po neho utekam z prace uz o 15tej....ze aby som sa mu venovala....on vacsinou , halvne, ekd su von ma pyta, ench tam je dlhsie,ze sa chce hrat s kamaratmi..... proste nie vzdy je vyhoda a hlavne nie pre kazde dieta ho amt doma.... a kto to nechape, jeho problem..... a ano su deti citlivejsie a sebestacnejsie.....ale do koletivu sa raz aj tak kazde musi zaradit..... takze najdite to vhodne pre dieta.....u ans to bolo skor a na cely den a vobec to nelutujem....

bajana
21. máj 2014

@tretiastvrta mozno by sme mali naucit deti celit aj situaciam, ktore ony same nevnimaju ako idealne 😉 ...je dokazane, ze v urcitom veku matka a rodina nestacia a dieta si potrebuje vytvarat aj ine socialne vazby...skolka predsa nie je odkladiskom deti pre pracujuce matky...nechapem, ze to niekto nechape...

siska53
21. máj 2014

@tretiastvrta suhlasim s @bajana . Vidim,ako to malemu chyba,ked je len s dospelymi a malymi detmi,ktore sa s nim este nevedia hrat. Esteze uz je teplo,tak bude viac v kontakte s rovesnikmi. Aspon vonku na ihrisku,ked uz nie v skolke. Ide aj o to,aby sa naucil,ze treba respektovat a pocuvat aj inych ludi,ze aj ine deti musia. On,mam pocit,si mysli,ze len on musi pocuvat dospelych, potom mal u logopedicky problem,aj ked na 3.hodine je uz v pohode a i na cviceni,kam raz do tyzdna chodime uz od oktobra,s a az teraz odvazil a cvici sam, uz mozem sediet a len sa na neho divat. Aj ked mne neprekazalo cvicit s nim. 🙂) som si aspon pocvicila,taky iny pohyb som mala,ako tance v domacnosti a nosenie deti. 🙂

dejka77
21. máj 2014

A co by si povedala na tie zeny, co daju dieta do jasiel po 3 mes. alebo na matku, ktora nepracuje a predsa da dieta do jasiel? Takto nejako to funguje napr. vo Francuzsku. Nevidim nic zle na tom dat dieta do skolky a mladsie ostane doma. Dcera zacala len nedavno chodit do skolky, ale len na 3hod. 2x tyzdenne. Vidim, ze je v kolektive rada. Sice si po prichode tam poplace, ale potom sa pekne hra. A tak ti poviem keby som si to mohla dovolit tak dam aj syna na par hodin. Je dost spolocensky a myslim, ze by tam lahko zapadol. Dieta potrebuje byt aj v spolocnosti rovesnikov. Samozrejme su pripady kedy sa dieta velmi nevie adaptovat a vtedy by bolo asi vhodne ak je mama na md aby ostalo doma alebo chodilo len na 4 hod. Pokial ale mama musi do prace tak asi tazko to bude takto riesit.

milka2008
21. máj 2014

@gombickaaa otázka znie - myslíš to vo vzťahu k dieťaťu? alebo - ako to vysvetliť dieťaťu? Ja osobne si myslím, že dieťa postupne zvykať a nechať aj na celý deň . Potrebuje rovesníkov už a aj sociálny kontakt , ved uvidíš, ako to bude na začiatku. Keby dieťa štrajkovalo, tak si ho môžeš nechať doma a znova začať. Ale ja si myslím,ž e ak raz dieťa začne a aj sa v škôlke adaptuje, netreba "poľaviť" ... Nemyslím si však, že ked dieťa necháš na celý deň v škôlke, ochudobníš jeho, prípadne aj seba a mladšieho súrodenca o rodinný život. Ved ten si môžete užívať kedykoľvek mimo pobytu v škôlke. A ver mi, že dieťa budeš mať možno viac doma ako v škôlke, hlavne zo začiatku, kvôli chorobám. Takže si spoločných chvíľ užijete až až ...

eli74
21. máj 2014

@dejka77 Moja suseda, teraz uz 50nicka davala svoje deti do jasiel, ale ako hovori, Nevie, naco to bolo dobre. Boli v kuse chore, ona chodila sice do roboty, ale tiez v kuse bola s nimi potom doma - ale len kvoli chorobe. Takze si ich utle detstvo vobec nevychutnala. A hovori mi to trosku smutna, ked vidi mna doma s detmi uz pomaly 6. rok. Starsi chodi do skolky uz na cely den. Vtedy bola ina doba. ☹ Ak niekto velmi musi, tak da deti do jasiel, ale ked da aj ked nemusi... mozno ani nevie, neuvedomuje si co robi a o co vlastne prichadza.

dejka77
21. máj 2014

@eli74 To s tymi jaslami vnima kazdy inak. Pre mna bolo nemyslitelne skoncit md skor ako ma dieta 3r., ale odkedy mam deti beriem to uz inac. Ano je fajn byt s nimi, ale ked clovek nema takmer ziadny oddych tak uz rozmysla inac. Dieta by som do jasli dala najskor 1rocne. Co sa tyka skolky, 3r. su podla mna dost aby to prezilo. Mozno je to velakrat tak, ze samotna matka necha dieta radsej doma lebo si mysli, ze je to takto lepsie. A mozno to dieta by aj rado bolo v skolke....
Viem, co mas na mysli, ale su zeny, ktore nedavaju dieta na uplne prve miesto a stacia im tie hodiny kedy su s nimi po skonceni jasli a cele vikendy.

dendy1
21. máj 2014

@gombickaaa ja som doma a malá po cca 3týždňovej adaptácii ( na 4hod) začala chodiť na celý deň - cca do 15-15:30, teraz v lete aj do 16:00 - hrajú sa na dvore a páči sa jej tam.
Ale hlavne som chcela napísať, že malá nespávala doma od cca 1,5 r. a bála som sa ako bude spať tam, ale super, spí tam úplne v pohode. Teraz keď chodí aj na poobedie už by som to nerobila tak že bez vážneho dôvodu ju vezmem na obed.
Neterka takto manipuluje s rodičmi a st.rodičmi, a všetci skáčú podľa malej, lebo by sa pri spaní pocikala - raz sa jej to stalo pri prechladnutí a teraz to využíva ako argument - vyhrážku.
Aj keď som sa jej venovala hodne, to čo jej dal kontakt s rovesníkmi by som jej ja nevedela dať. Také tie kamarátstva, partičky, a zapadnutie do kolektívu, to sa na ihrisku nestihne tak vytvoriť. a asi ani pri tom poldennom pobyte, lebo ten je viac organizovaný. No a ja mám po škôlke už všetko potrebné hotové a môžem sa malej naplno venovať. Pri doobediach som stihla len menej vecí a doma samozrejme vôbec nespala, bola mrzutá, alebo veľmi rozjašená a navečer už tiež unavená a nemohla som ostať niekde dlhšie, aby nezaspala cestou domov v aute....

monhla
22. máj 2014

@tretiastvrta Ja mám len dve deti a staršia nastúpila ako 3,5 ročná do škôlky na celý deň.
Vysvetlenie: Miluje deti a kolektív a v okolí nenáme rovesníkov ☹
P.S. Moja malá plakala v škôlke iba 1x,pretože som prišla podľa nej dosť skoro a ona sa ešte nedohrala s detičkami. 😀

precudziedeti
23. máj 2014

Nie je problém dať dieťatko do škôlky na celý deň. Zo skúseností viem, že si takto rýchlejšie zvyknú na režim v škôlke ako deti čo chodia na pol deň. Majú v sebe hodinky a vedia presne, že idú na obed domov a potom si ťažšie zvykajú na to, že majú v škôlke aj spať. U nás v škôlke si pomrnčali nanajvýš tak po deň a bolo vybavené. A nie že by plakali v kuse. To len také pomrnčanie, že kde je mamina. ja si myslím, že je to aj na p.učiteľkách ako dieťatku pomôžu zo zaradením do kolektívu.

moncicip
23. máj 2014

@gombickaaa Ahoj. Moj maly nastupoval do jasli ako dvojrocny a hned na cely den. Tiez sme sa pred nastupom pytali ake maju zvyky ci je lepsie na pol dna najskor a potom na cely. Ale ucitelka nam hned povedala ze je lepsie na cely z dovodov ktore tu uz viacere maminy spominali, ze take deti to potom horsie znasaju ked zrazu zostanu na cely den. Nas maly si pomerne rychlo zvykol, po troch dnoch zacala rano plakavat ze nene nechcel tam ist ale odkedy tam chodi ani raz nam nevolali ze pridte si ponho lebo stale place. Takze z vlastnej skusenosti mozem odporucit ze urcite je lepsie dat dieta rovno na cely den aby potom z toho nemalo misung. Oni velmi rychlo pochopia ze sa ich tymto sposobom "nezbavujeme" a ze kazdy den po nich prideme.

janka258
23. máj 2014

@sissy27 keby sa dalo dať 1000x like tak ich dám k tomuto príspevku. Niektoré maminy nechcú nechať svoje detičky žiť svoj detský život, ku kt. patrí aj škôlka a kamaráti v nej a potom tie detičky tak vyzerajú, nevedia vytvoriť kolektív, sú egoistické, nesamostatné...určite by som dala na celý deň

sonka_d
23. máj 2014

My sme dali malého ako 2,5 ročného na pol dňa a nebolo to dobré - v čase poobede, keď mal spať som prišla po neho a vlastne prechádzkou domov "rozobrala". Už mi nezaspal iba "zlobil"... prípadne sa mi cestou domov hodil o zem, lebo proste nemal baterky. Keď tam vidí spať kamarátov, bude spať aj on a nebude výnimka.

zitaje
23. máj 2014

Moja stredna chodi do skolky 3.rok, uz je predskolacka, cely cas chodi len na 4 hodiny. Tento rok, kedze som doma s tretim drobcom, som jej vybavila, ze tam ani neobeduje, cize po nu chodime o 11.45, pred obedom. Kedze aj tak varim a moje deti menzovu stravu nejak neoblubuju (co mi vobec nevadi 😅 ) viac mi to takto vyhovuje.
Dcera nastupila do skolky ako 3 a pol rocna, po obede uz vacsinou nespavala, navyse ja som mala taku pracu, ze som odchadzala do roboty okolo tretej a prichadzala vecer o deviatej 2-3 dni v tyzdni. Keby bola cely den v skolke, niekolko dni v tyzdni by sme sa ani nevideli, takto sme boli aspon popoludni spolu. Podla mna je to velmi dolezite, ja povazujem rodinu za ovela dolezitejsiu, nez skolku, cize radsej budem so svojim dietatom na ukor skolky, nez aby bolo socializovane na ukor rodiny.
A inak k povodnej otazke - myslim si, ze bohato staci byt v skolke doobeda. Vela deti byva chorlavych z dlheho odlucenia (osobna skusenost so starsou dcerou), ale aj respiracne choroby sa vraj najlepsie siria v detskom kolektive pocas spanku.
Ale my sme taki, hm, rodinne zalozeni, nam je dobre spolu, este aj moja 12-rocna slecna pubiska s nami rada chodi na vylety a stale sa chce rozpravat 😵
@gombickaaa

Tu začni písať odpoveď...

Odošli