Je pravda že slobodná matka platí v škôlke 1€ mesačne?

kimka311
8. feb 2011

Dobry den, chcem sa opytat, 1.2.2011 mi moja 3-rocna dcera nastupila do statnej skolky. Ja ako pracujuca slobodna mamina mam narok na nejaky prispevok, resp.ulavu na skolne v skolke? Lebo som sa dopocula, ze ked som slobodna matka, tak by som mala platit len 1 eur mesacne na skolne v skolke, je to pravda?

miawalas
8. feb 2011

u nás si to kamoška vybavovala cez úrad práce . Musela tam podpísať vyhlásenie, že je osamelá matka a žije s dcérou sama. Ona je ale nezamestnaná, tak neviem na 100 %, či to platí aj pre pracujúce maminky. treba sa ísť opýtať

babatko88
8. feb 2011

ja som o tom nepočula, aspoň u nás to nefunguje, treba sa spývať na úrade a v škôlke

lucia.kl
8. feb 2011

ja som učitelka v škôlke a máme vela slobodných mammičiek, no všetky si školné hradia v plnej výške...

daniela1974
8. feb 2011

podla mna je to omyl.
Zena v hmotnej nudzi, musi mat o tom doklad, moze platit za stravu 1,- € na mesiac ale len v skole, ktora to uzna. Nie skolne. A nie slobodna matka ale nezamestnana zena odkazana na davky v hm. nudzi.

juliap
8. feb 2011

kimka, narok na ulavu na poplatkoch v skole a v skolke ti patri, ak ta urade prace socialnych veci a rodiny uzna ako socialny pripad, teda tam si to musis ist vybavit, treba im zdokladovat tvoj prijem za poslednych myslim 12 mesiacov a pani ti tam povie, co este, ale ak zijes v spolocnej domacnosti napr. s rodicmi, tak ti socialne nevide, pretoze sa do uvahy berie aj ich prijem, nielen tvoj ... najlepsie ti to vysvetlia priamo tam