Je škôlka nutná?

huahua
12. mar 2016

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať, že či dávate všetky staršie detičky automaticky do škôlky. Ja mám doma štvorročného drobca, som na materskej ešte s malou princeznou a uvažujem, či ho vôbec dať od septembra do škôlky, či nestačí len potom ako predškoláka, len všetci po mne pozerajú ako keby mi šibalo.
On sa do škôlky veľmi nehrnie, aj keď ideme po meste a idú deti zo škôlky na prechádzku, tak sa ne ne nechce ani pozrieť. Nechce tam ísť, lebo tam nebude môcť byť so mnou a nepomáha ani vysvetľovanie, že ja sa po neho vrátim, on chce byť so mnou. Je pravda, že je na mňa dosť naviazaný, ale zlepšuje sa to, kedysi bola len maminka, teraz už vpohode ide aj s tatinom na noc k starým rodičom.
Chodíme spolu von, na ihrisku sa hrá s ostatnými deťmi (teda skôr vedľa nich), rozpráva sa bez problémov aj s cudzími dospelými, ak som pri ňom nemá problémy. Pokiaľ je v známom prostredí s ľuďmi, ktorí sú mu "sympatickí", tak sa mu pusa nezatvorí. Pri deťoch je väčšinou "pozorovateľ" a ten, čo ustúpi, požičia, je dosť citlivá povaha...
Osobne si myslím, že na škôlku ešte ne je dosť zrelý, ale ako som už spomínala, okolie to skôr vníma tak, že už mu to treba, že je na mňa moc naviazaný, že potrebuje viac vybiť energiu (prestal cez obed spávať, tak k večeru je už dosť nervózny a hyperaktívny). Tak budem vďačná za každú radu a podobnú skúsenosť...

slnecnica174
14. mar 2016

@bluka2 Vela cudzincov, zijucich v zahranici robi tu chybu, ze sa stretavaju najma so ''svojimi'' a preto sa tie deti ten jazyk danej krajiny nemaju ako dobre naucit. Pre take deti je dolezite, aby chodili do jasli, ci skolky.

bluka2
14. mar 2016

@slnecnica174 Suhlasim, moja chodi do skolky na doobedie (taka zmiesana trieda 1-6) napriek tomu, ze mame najma neslovenskych kamaratov. Len doma sa hovori po slovensky a to je uz pre nu podstatna cast dna. Alebo ked ideme k starym rodicom, tiez slovencina. Neviem si predstavit, ako by sa naucila dobre nemecky naucila na ihrisku, napr. ...

slnecnica174
14. mar 2016

@bluka2 Aj ja to tak mam. Ja som dcerku dala od 2,5 roka do jasliciek na pol dna. Nie len kvoli tomu, ze je velmi spolocenska, ale aj kvoli jazyku.

mirka822
14. mar 2016

Moje mamka to měla podobně, když jsem byla malá, takže jsem do školky vůbec nechodila. A myslím si, že se to na mně tedy nijak nepodepsalo 😀 Můj manžel občas říká, že jsem jaksi méně socializovaná (ano, prostě občas na společnost nemám náladu a opravdu ji nepotřebuju), ale myslím, že to spíš říká z legrace 🙂 Záleží na jednotlivém dítěti, můžeš dávat na dva dny v týdnu na půl den a když se mu tam bude líbit, tak třeba na dýl 😉

susanne6
14. mar 2016

@mrtartina ty hovoríš za seba....takže možno práve ty si tá výnimka, ale ja vravím o tom , ako je to u väčšiny detí 🙂 a ako spomínaš, že nechodíš k lekárovi často, ano...ale ak si tvoje dieťa bežnými vírusmi neprejde v mš, tak sa s nimi stretne až v škole, takže všetko ťa počká (aj ked tvoje dieťa nemusí byť zase extra chorľavé vôbec) ale akos skôr či neskôr musí ta imunita s vírusmi popracovať. No a k tomu, že máte veľa detí v rodine a vedia sa tam vyhrať, to je ok, ale ináč sa dieťa správa ak tam nemá rodiča a musí aj plniť nejaké úlohy, príkazy a tak, ako ked si s ním niekde ty,či babka, či teta. lebo ved aj v škole nebude učiteľka rodinou(predpokladám) Ale každý nech si so svojimi deťmi robí čo chce 😉

susanne6
14. mar 2016

@annav tak to je super, popravde málokedy je ta adaptácia tak dobrá...no tí kamaráti ktorých poznal mu tým určite pomohli 😉 Moj bude mať odklad, a už teraz viem,že bude musieť na posledný rok do inej triedy, medzi iné deti, tak ho chcem dať preradiť už od septembra... tento rok sa to už nedalo, lebo by musel ísť do triedy ku mne a to nie je ok. takže tiež riešim také dilemy. Ale radšej skôr, kým je mladší, tie kamarátstva ešte nie sú tak silné u menších ako u väčších a vytvoria sa aj iné priateľstvá kým pôjde do školy.

susanne6
14. mar 2016

@trubi samozrejme, nie sú všetky deti rovnaké...niektoré chodia bez problémov a nikdy neplačú ako môj najmladší...nastúpil hned od 2 rokov, iné pár dní polaču a zvyknú si a potom sú tu ešte deti, ktoré si žiaľ nikdy nezvyknú :( no každý nemá možnosť ich nechať doma....a potom im je ťažko aj v škole...proste taká povaha. A škôlka u nás povinná nie je....to by sme už mali samé rómske deti 😎

marusik
14. mar 2016

@huahua my sme bez škôlky šli rovno do školy, ešte k tomu o rok skôr(v polke septembra mala dcérka 6 rokov. Bez problémov🙂

papricka33
16. mar 2016

@huahua Na zaciatok ti poviem, ze som ucitelka v MS...ale, ak si TY myslis ze nie je nutna, maly sa k nej tiez stavia odmietavo a vies to riesit, tak ho tam nedavaj. ALE!!!! ... pokus sa mu zabezpecit stretavanie sa s rovesnikmi. Chodte na nejake kruzky, do centra medzi deti. Pravidelne, aspon niekolkokrat tyzdenne. Aby sa s nimi ucil komunikovat, riesit konflikty. bez tvojho zasahovania, pripadne (citliveho zasahovania 😉 kde podporis jeho samostatnost. Ty zaroven pracuj na tom ako budes zvladat jeho odlucenie od teba. Je to super pocit, ked nas niekto bezhranicne miluje a je na nas naviazany, a este ked je to chlap. Ja viem 🙂 Ale do zivota chces vypustit samostatneho, sebavedomeho muza. Nie "maminkin cicik" 😉
MS je len odpovedou na potreby spolocnosti. Za poslednych 100 rokov bola zena tlacena do pracovneho procesu, takze prirodzena socializacia (ked sa deti hravali v spolocnosti ostatnych deti na ulici, na luke, ci doma, v spolocnosti 5 a viac surodencov...🙂 sa presunula na stat. Okrem edukacnej funkcie, zostava klucova funkcia MS ta socializacna. Pri komunikacii s rovesnikmi, planovani a realizacii svojich hier, spolupraci s nimi sa nauci to najdolezitejsie pre zivot. Este predtym sa ale "musi pustit maminej sukne". Ale este predtym, musi nadobudnut pevnu podu pod nohami, ziskat zakladnu doveru v seba, dostat chut poznavat svet. Takze nejake tlacenie na pilu je zbytocne. Ten proces sa neda urychlit ...

lauricka
16. mar 2016

nie je nutna a myslim si, ze mu staci predskolsky rok, ak sa mu dostatocne venujes. Ja mam doma stvorrocne dvojcata, su zapisane v skolke, ale aj tak sme stale doma, mam doma este rocnu dcerku. A je im spolu veselsie, mala sa od nich vela uci. Deti chodia na kruzky - tanecnu, plavanie, anglictinu..Uprimne, cim neskor ich mozem strcit do nejakej statnej institucie, tym som asi radsej. Na sukromne skoly nemam. My mame vsak vyhodu, ze su dvaja, takze sa vedia uz pekne zahrat, povymyslat si vselico spolu, zabavit sa. Ked je len jeden, je to tazsie. Poznas si dieta, urob ako citis. Aj maly napovie. Vseobecne sa hovori, ze starsie deti za hrsie adaptuju. Tak mozno ho tak trosku zvykat. Su aj sukromne zariadenia, kde sa da dat dieta po dohode len na urcity cas pocas dna. Alebo ho zapises do skolky a bude chodit len na doobedie napr. 3 dni tyzdenne. Detom som casto robila predlzene vikendy, ked chodili do skolky, aj to bolo velmi malo. Nam to takto vyhovuje asi vsetkym. Ked sa otepli, tak ich tam zas dam viac, ked uz nebude tolko chorych, lebo aj to nie je nic moc, ked stale nosia choroby a mladsie dietatko doma to chyti tiez potom. Oni aj tak kazdu chvilu maju sople, kasle a to aj ked nechodia do skolky. Mno, situacia v kazdej rodine je unikatna, tak najdi pre vas najlepsie riesenie. Cudzi ludia tazko mozu toto urobit. A ked vam do toho kafru, nuz tak si to moc nevsimaj. Urcite k tomu budes pristupovat zodpovedne.

moni244
16. mar 2016

@lauricka tak takéto matky zbožňujem, dieťa nemusia dať do škôlky, robia si z toho holubník a matka, čo pracuje, potrebuje dať dieťa do škôlky, ale kvôli takýmto ľudom nemôže a to rovno takto zbytočne držíš dve miesta

evittam
16. mar 2016

@moni244 Byť na mieste riaditeľky tej škôlky, tak ich vyradím a zoberiem niekoho iného. Prípadne si takúto super mamičku zavolám na pokec a ak mi povie, že bude mať deti doma, tak urobím tiež čo som písala. To čo je toto za "bordel"? A ako píšeš - druhý nemajú kam dať dieťa a musia si zaplatiť súkromnú škôlku...... 😠

moni244
16. mar 2016

@evittam hlavne v tejto dobe, keď je tak málo škôlok a sú preplnené

dismonika
16. mar 2016

1000 ľudí, 1000 názorov. Ja mám zase opačný "problém" 🙂 . Mám 23 mesačnú dcérku a skoro 11 mesačnú. Tá staršia je veľmi spoločenská a s manželom sme začali uvažovať aj o tom, že ju dáme od septembra do škôlky. Malá zbožňuje deti a veľmi jej chýbajú. So sestričkou sa ešte pohrať nevie a nerobí jej problém byť aj 3/4 dňa s niekym iným - bez plaču. Keď je na ihrisku, behá za deťmi, piští, rehoce sa. Akonáhle tam deti nie sú alebo odchádzajú domov, začne plakať a chce ísť tiež domov. Hračky ju nebavia, iba spievanie, tancovanie a deti, veeeeeeľa detí. Do septembra ešte uvidíme, možno sa bude vedieť pekne pohrať aj so sestričkou - ale osobne si myslím, že škôlka je dobrá vec - hlavne pre staršie deti, potrebujú rovesníkov, iné podnety - a dieťa sa tam "oťuká" 🙂

lauricka
16. mar 2016

@moni244 dakujem, dlho mi nikto nenapisal, ze ma zboznuje. Nenavist vladne svetom, co uz. Tak aby bolo jasno, okolnosti su ake su. Moje deti su casto chore aj bez skolky. Ja pracujem z domu. Takze su obdobia, kedy do skolky chodia a su, kedy nie. Moje deti su sledovane u imunologicky, ktora sama odporuca skolku co najmenej a ked uz, tak len doobeda. To neznamena, ze by tam deti nemohli vobec ist. A ja nie som vestica, aby som vedela, ako budu moje deti pocas skolskeho roka vyzerat a kolko budu zdrave. Takze okolnosti su take, ze su viac doma. Nie je to nas vymysel, proste je to tak. Len som napisala, ze mi to nevadi. Naopak, som rada, ze sa to takto da, ze tam nemusia byt stale, ale mozu tam chodit a mozu byt aj doma, ked potrebuju a ja nemusim mat stres, ze ma vyhodia z roboty, lebo som stale s nimi aj tak doma. Kua, vychovavam troch novych ludi, ktori budu robit na nase dochodky. A bud si ista, ze tito chudaci tu bandu buducich dochodcov a romov nemaju ako uzivit, tak sa tu este obuvajte. A navyse, co sa tyka penazi od statu, tak dvojcata a viacercata su diskriminovane, takze si to tahame aj tak ako sa da sami. Takze ja naozaj si tu nebudem spytovat svedomie, ze pracujem z domu a zapisala som 4 rocne deti do skolky. To fakt po mne nechci. A to len vdaka tomu, ze som na materskej. Inak by som bola v praci, moje deti by v tej skolke boli aj tak, akurat by som bola stale doma s detmi, co by boli chore. Vysledok je to iste, ze? Sorry, ale to nie je dovod, aby som deti do skolky na zaciatku roka neprihlasila. My nie sme Blava, kde sa na skolku caka pomaly od narodenia. Ale tieto reci mamiciek furt dokola to iste, to milujem. A potom je druhy tabor, ktory tie pracujuce tiez zboznuje, ze, lebo chodia do roboty a strkaju za kazdu cenu chore deti do skolky, ze? lebo ved kam ich maju dat, ked musi chodit do prace. A bla bla bla bla, stale dokola. Ako kolovratky. Som rada, ze som mimo toho celeho. Dik za pripomenutie. A potom zistime, ze to chudatko, ktore sa tam nedostalo, lebo mama musi do prace, ma dva roky. Dalsie bingo.

lauricka
16. mar 2016

@evittam odpoved mas vyssie ked uz teda chces sudit, tak aspon na zaklade nejakej informacie, takto je to prilis jednoduche. Mne sa velmi paci, ako niekto o inej rodine prd vie, ale hned ide sudit! A este mudrovat, co ma urobit riaditelka skolky. No dakujem pekne! Miluj blizneho svojho, ze? Hned vsetko viete, hned mate co sudit. Urobilo sa mi nevolno. Sorry, dalej toto tu nebudem rozoberat. Bud rada, ze si rada a nechaj druhych dychat.

lauricka
16. mar 2016

@moni244 @evittam jo a este nieco, do prace som nastupila, ked mali dvojcata 21 mesiacov. A nenatrepala som ich do skolky, ale pekne cvakala opatrovatelku. Chodili tam takmer 1,5 roka a ja pekne do prace. A do skolky boli prijati uz aj minuly rok. A som ich tam nedala, prave kvoli chorobnosti sme to odlozili az o rok neskor. Moja dcera tretia ma rok, pracujem z domu a po lete uz budem musiet viac toho nabrat zasa, tak sa chodte obuvat do niekoho ineho.

evittam
16. mar 2016

@lauricka Prepáč, ale ty si len napísala, že si doma na MD a staršie deti más prihlásené do škôlky a vyhovuje ti, že tam nechodia. Nič viac si nenapísala, tak sa nemusíš hneď urážať a vypisovať takéto "litánie" - keby si hneď napísala prečo máš dve staršie deti doma, tak to každý pochopíme to je všetko. Ja som sa do nikoho "neobula" - len som napísala holý fakt- myslím, že ani tebe by sa moc nepáčilo keby tvoje dieťa neprijali do škôlky pre nedostatok miesta a dozvedela by si sa napríklad, že dve miesta sú obsadené niekým kto ich nepotrebuje, iba toľko som chcela tým napísať, vzala si si to moc osobne, chápem tvoju situáciu a je mi ľúto, že tvoje deti zle znášajú kolektív čo sa týka chorobnosti. Pekný deň ti prajem.

lauricka
16. mar 2016

@huahua tak vidis, co mozes cakat, ak ho das do skolky. Najdu sa nenavistne zeny, co budu riesit, ako si si to dovolila, ked si na MD. Ale toto neries. Su deti, co su zhave ist do skolky pomaly v dvoch rokoch a vyslovene sa im tam paci, tak neviem, preco by take dieta nemohlo ist aspon v 4 rokoch normalne do skolky. Akoze, ked je mama doma na MD s dalsimi detmi, tak nema pravo ist vobec do skolky? Musi ist az do skoly? Proste je to hlupost. Ale ak vidis, ze maly nie je este na to vyslovene a vies sa mu dostatocne venovat, aby nejak nezaostaval, tak si urobte, ako potrebujete. Myslim, ze keby sme sa mali zo vsetkym spovedat vsetkym naokolo, ktori ani do nas nevidia, tak by sme asi vsetci scvokli. Ludia si vzdy nieco najdu, to by som neriesila, ci uz take, ci onake nazory. Vsetko dobre prajem!

m.i.r.i
23. mar 2016

nedavno tu bola prudka diskusia kvoli tomu, ze mamy co musia do prace sa pohorsovali nad tym, ze matky co su na materskej s druhym dietatom im "zaberaju" miesto v skolke...ze take by si mali nechavat deti doma....teraz zas opacne -- mama je na materskej, ale predsa dieta potrebuje kolektiv! Krasny to konik...

Kazdopadne..k teme..urcite je to individualne...deticky mozu byt v roznom veku pripravene na skolku, ale myslim si, ze skolka je dobra vec...mozno niektore v 3 rokoch este pripravene nie su, ale v 4 rokoch by to uz vacsine prospelo...kazdopadne nejde o to, ze nas skolkarsky system je takto nastaveny..pretoze zase nemozeme sa ohanat ako spravnym tym aky mame system..ak by bol rodicak len do 2 rokov a skolka mozna od 2 rokov pre vsetkych, tak by sa tu poukazovalo uz aj na 3 rocne deti, ze akoto, ze nie su v skolke...netreba zas ist s davom ako ovce...
Ale 4 rocne dieta uz vacsinou kolektiv potrebuje...a nielen koletiv...v mnohych pripadoch potrebuje rezim, potrebuje sa naucit, ze sa nekruti svet len okolo neho..a to sa tiez vsetko uci v skolke..samozrejme je velmi vela dane vychovou a mamicka doma dokaze dieta naucit jest, obliect sa, spravat sa...tiez ak ma doma surodenca uci sa riesit konfikty......kolko ale mame pripadov v skolkach,ked mamicka zalamuje rukami, ze jej dieta tam musi spat, ze tam musi vsetko jest, ze rano sa musi aj nieco ucit aj trosku posediet..cuduje sa, ze v skolke spi, je a doma nie..ked doma si robilo ci chce, spat ide o polnoci...zje len co si vyberie.....skolka pomaha pri tychto kolektivnych rezimovych cinnostiach,striedanie povinnosti a zabavy...co samozrejme ale dokaze aj mamina ak mana to cas a doslednost...
Na druhej strane musime iste zvazit aj to AKA skolka...nie kazda skolka je prospesna..nie kazdy ma moznost dat dieta to takej skolky, ktora mu naozaj vela da...musime uznat, ze mame ozaj skolky odkladacie, kde pani ucitelky pred dochodkom zaspali dobu niekedy v 70tych rokoch...o aktivitach a rozvijani sa tam moc netoci, o individualnejosm pristupe uz vobec nie...poznam pripady kedy kvoli skolke dieta praveze nenapredovalo ako malo, lebo bolo sikanovane spoluziakmi a ucitelky nic, ked sa nezapajalo do cinnosti a ucitelky nic...ze ved ona je taka.....dievca taketo ma aj odklad do skoly, kde psychologicka poznamenala, ze jednoznacne zaostava chybou skolky.....cize velmi zalezi aj na vybere skolky, ucitelkach a pristupe, pretoze niekedy mozno ta mamina doma naozaj dietatu da viac ako kavickujuce socikovske ucitelky...nie je skolka ako skolka..

Taktiez ale ci je dobre davat dieta do skolky az v preskolaku je individualne...vidim, ze su tu pripady kedy to deti zvladni super..ja mam skor v okoli niekolko pripadov kedy to nebolo prospesne...kazde taketo dieta malo odklad skolskej dochadzky..kvoli problemom zaclenenia v kolektive --- dievcata napriiklad neprijali novu spoluziacku, ked oni tam chodilu uz 2 roky predtym, nova nikdy nezapadla a skolka ju deptala...pritom doma bola s mamou a mladsim bratom a to mamou "kreativnou" ako sa tu spominalo...neskutocne sa detom venuje..tiez iny chlapcek od susedov tiez dostava odklad, pritom marcovy...ale nedokaze sa v skolke prisposobit skoro nicomu...doma mal volny rezim, v skolke to nezvlada..nechce nic zjest, nemoze ist na vylet, lebo neda nic do ust..nebude spat, nema kamaratov...psycholog jednoznacne potvrdil dovod ako neskore zaradenie do kolektivu..
Chorobnost -- je malo pripadov kedy maju deti taku dobru imunitu, ze vlastne nie su chore skoro nikdy..ani v skolke, ani v skole, ani nikde..takze aj to sa stava
Vo vacsine pripadov ale deti nastupujuce az do predskolaku alebo do skoly si prejdu drvivou vacsinou chorob az v 5-6 rokoch..vyhoda je ale casto lahsi priebeh, rychlejsie zotavenie, ale chorobnostou si prejdu tym padom neskor..

Urcite je tiez rozdiel ci ma doma dieta surodenca alebo je jedinacik...mamicky co maju jedno dieta, alebo po dlhych rokoch dietatko asi tazko ostanu doma dlhsie "lebo dietatko nie je pripravene" ...a tiez, je otazne ci by jedinacikom prospelo byt doma s mamou...ja mam taky exemplar doma a skolka je to najlepsie co sme mu mohli dat..ma super skolku, kamaratov, aktivity..a to ja som tiez z tych co sa mu venujem naplno..do 3r som sa ozaj nesla ani vycikat bez neho 😀 Ale ako tu bolo spominane, staci napriklad, ze je doma kvoli chorobe...ked doliecujeme uz tak vyjdeme aj von samozrejme a nikde ziadne deti v jeho veku..same babatka a batolata....on sa ma sam hned pyta, ze mami to su vsetci v skolke ze?

Inak este taka mala poznamka na margo odkladov -- ja tiez vo vacine mam pocit, ze kazde druhe dieta ma odklad...ja nie som zastanca odkladov, len v ojedinelych pripadoch..nepaci sa mi tento trend..kazdopadne, vcera prave vysiel clanok so statistikou, ze odklad mava iba 8% deti kazdorocne....naozaj ma to prekvapilo... 😎

luxus10
24. mar 2016

@baska1 imunita dietata sa vyvija nezavisle od prostredia, opakovane ataky jej v tomto veku skor skodia ako pomahaju...

argyro
29. mar 2016

@huahua nie je vôbec nutná, zariaď sa podľa svojho pocitu, každé dieťatko je iné, ak to tvoje nie je príliš spoločenské a deti nevyhľadáva, tak ešte počkaj. Nič nestratí, len získa. Nezabúdajme, že škôlky sú tu len od čias komunizmu, dovtedy deti vyrastali spolu a nijako im to neuškodilo, a v mnohých krajinách to tak je dodnes. Škôlka má byť len akýmsi pomocníkom pre pracujúcich rodičov, nie niečo, kam dieťa musí ísť inak nebude socializované. To je hlúposť.

timea7
29. mar 2016

@argyro škôlka nutná nie je, v tom s tebou súhlasím. Ak je dieťa v rodine rozvíjané po všetkých stránkach, je podporované jeho zdravé sebavedomie, chodí pravidelne medzi deti, do prostredia, kde nemá mamu za zadkom -nejaký krúžok, myslím, že sa zaobíde aj bez škôlky. Druhou stranou mince je to, že totálna väčšina detí je dnes vychovávaná systémom - všetci budete okolo mňa skákať a tak, ako ja budem pískať, tu je zaradenie do kolektívneho zariadenia skôr, ako pôjde do školy nutnosť a nie blbosť. 😒 😒 😒

zuzana723
7. apr 2016

Milé mamičky,
prepáčte, že Vám vstupujem do témy. Chcela by som Vás len poprosiť, či by ste si nenašli chvíľku času a nevyplnili mi dotazník k bakalárskej práci, ktorá sa týka vplyvu reklamy na správanie detského zákazníka. Veľmi pekne Vám ďakujem. Ak Vás to obťažuje, prepáčte.
https://docs.google.com/forms/d/1-XFUQalQQoMRp3...

kllamarka
7. apr 2016

@huahua Nutna nie je. Ale prospesna. On zatial nechape, ze si tam najde kamaratov a kolektiv. Verim, ze pri takych privelmi naviazanych detoch je to tahsie, ale o to viac by ho trebalo opatrne a pomaly pripravovat aby nemal soky. Osobne nemam skusenost, ze taketo deti za 1-2 roky sami dostatocne 'dozreju'. Predskolak bude za chvilu...ani si neuvedomis ako rychlo. Aby potom stihal kolektiv, zmeny a hlavne choroby. Aj to si treba v kolektive preskakat koli imunite.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
huahua
autor
7. apr 2016

@zara1357 no na ten kolektív, s ktorým pôjde do ďalej do školy by som sa moc neupínala. Bývame v meste, pri nás sú tri základné školy, ak pôjde do školy s niekym zo škôlky, tak to bude úspech. Ale prihlášku si asi dáme a do septembra uvidíme...

huahua
autor
7. apr 2016

@kllamarka Ja viem, že ho tam nikto biť nebude (teda dúfam 😀 ) a jemu je to ťažko si ešte vôbec predstaviť, ale zas keď na to ešte nemá, tak nemá. Uvidíme. Mám šťastie, že nie som nútená ho tam dať a môžeme sa rozhodnúť čo bude per neho najlepšie.