Jedálniček 10 mesačného dieťaťa

druzicka17
4. júl 2016

Dobrý deň. Máme doma 10 mesačného stravníka a pomaly mi dochádza inšipirácia, čo mu všetko ponúknuť. Zdá sa mi, že je dookola to isté. Ráno kaša obilno ovocná, desiata UM, obed zelenina maso alebo zltko zelenina strukovina, olovrant UM, potom ovocie alebo jogurt, vecera kasa alebo co bolo na obed a nakoniec UM. Pomedzi to si mlsne chrumku, rožok, ryzovy keks.
Ako vyzerá Váš jedálniček, aké ovocie, pamlsky, mliečne výrobky už dávate? Ďakujem každej ochotnej mamine za inšiprácie.

sibalka21
4. júl 2016

Rano jogurt s rozkom, alebo kasu.... na desiatu ovocie( marhula, broskyna, nektarinka, baban, jablko, hruska, maliny, jahody, ribezle, melon) s piskotami... na obed to co mame my... olovrant ako kedy, vacsinou papa so mnou chleba s pomazankou, s maslom alebo dzemom... a na veceru vacsinou krupicovu kasu alebo jogurt... Moj nepije UM od 7 mesiacov cize uz papa vsetko, to co my 🙂

druzicka17
autor
4. júl 2016

@sibalka21 Dakujem a to ovcie s piskotami popucene ci cele kusky? Ja som skusala aj chlebik s maslom, natierkou, cottage cheese, zatial vsetko omastene vyplul. U vas to ako prebiehalo s chlebikovanim?

sibalka21
4. júl 2016

@druzicka17 ked mu davam s piskotami tak popucim ale ked mu davam len tak ked jem ja tak mu davam kusky 🙂 a vsetko pekne spapal... Nooo on je velky papkac, doteraz zjedol vsetko co dostal :D Chlebik spapal zatial so vsetkym co som mu nan dala, cize ziadny problem :D

druzicka17
autor
4. júl 2016

@sibalka21 Tak to máte super. A mliečko žiadne nedávate?, viem že do roka by ho ešte mali dosť popiť, cca 800 ml. Či nahrádzate inými mliečnymi výrobkami?

sibalka21
4. júl 2016

@druzicka17 davame kravske, papa syry, jogurty, mliecne polievky, omacky. mliecne kase.. Snazime sa aby pil aspon to kravske... Z UM ho zapekalo a bolelo ho brusko tak sme sa vykaslali na to.... Aj lekarka povedala ze uz je velky ze nemusi uz UM ale ze mlieko a mliecne vyrobky mu mame davat 🙂

slavica1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz