Jogurty s chia semienkami pre 4 ročné dieťa?

gab_riella
30. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

Ahoj žienky, mamičky. Davate vašim detom jogurty s chia semienkami? Alebo nie? Neuškodí to mojej staršej dcerke, ak jej trošku semienok nasypem do jogurtu? Ďakujem

lindusss2016
30. máj 2019

Kolko je podla teba trosku? Pre dospeleho sa odporuca najviac 2 čl denne. Tak malej max pol lyzicky by som dala, ale pozor, aby z toho nebola naficana 😃 nie ze nebude chciet spat. A chia sa maju mocit vo vode na noc

gab_riella
autor
30. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@lindusss2016 praveže som počula, že sa to dava do jogurtov. No dalq by som jej trošku, tak polovicu čaojovej lyžičky, viac nie. Ide mi hlavne o to, aby jej to neuškodilo. Ona vidí, že to davam sebe do jogurtu a ona chce tiež. 🙂

lindusss2016
30. máj 2019

@gab_riella no pocula som to aj ja, ale ci z toho nenapuceneho semienka mas nejake vyuzitie, to teda nvm.

lindusss2016
30. máj 2019

@gab_riella a hlavne ich musi zapijat dostatocnym mnozstvom vody, tak na to pozor

gab_riella
autor
30. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@lindusss2016 skusim ju nejako oblafnut a dat jej tam aspon 2 semienka, ktore v podstate ani nepociti 🙂 ďakujem 🙂

ink
30. máj 2019

Ja by som ti poradila s tým ešte počkať.

lorela
30. máj 2019

@gab_riella V malom množstve a občas jej to ublížiť nemôže.

ataz
30. máj 2019

ja robievam deťom kokteily a najmladšiemu 6r, dávam štipku. počítať 2semienka...to ich tam ani nemusíte dávať 😀 Málo ľudí vie, že sú to šalviové semiačka. Môžte dávať aj iné semienka a jadierka - slnečnicové, ľanové...toto som našla na stránke mama a ja...
Chia obsahujú 5-krát viac vápnika ako mlieko, 2-krát viac draslíka ako banány, majú 3-krát viac antioxidantov ako čučoriedky, obsahujú 3-krát viac železa ako špenát. POZOR! Deti ich smú konzumovať až od 5. roku.

gab_riella
autor
30. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

tiež si myslím, že ak jej dam max 10 semienok do jogurtu tak jej to neuškodi. Ale samozrejme to nebude pravidelne, raz za čas.

pribinak
30. máj 2019

nie neuskodi jej to nijako, das pol lyzicky do jogurtu, oni v jogurte po chvilke napucia. to nie je otrava. nic sa jej nestane.

s1m.one
30. máj 2019

ahoj, mak si neskusala?nie vsak do jugurtu.. ma podobne vlastnosti, inak odporucam bukovskeho ma novy youtube kanal, dost poucne veci 👍

mila23
30. máj 2019

@lindusss2016 pre dospeleho sa odporuca max. 2 cl denne? a co sa stane ak zjem o dost viac? moze to nejak uskodit?

lindusss2016
30. máj 2019

@mila23 to ti nvm povedat, co sa stane, ale predpokladam, ze pri dlhodobom nadmernom uzivani to uskodit moze.

mila23
30. máj 2019

@lindusss2016 to asi hej. Ja som hlavne zistila,ze znizuju krvny tlak a ja mam nizky tlak,takze ich velmi jest nemozem (alebo velmi obmedzene), co ma mrzi,lebo mi celkom chutili....☹

lindusss2016
30. máj 2019

@mila23 no ja nvm, za mna ani chia nejaku chut nemaju, ale teda davam si ozaj max dve lyzicky a to v jedle nijak necitim.

lubik87
31. máj 2019

Baby moja pije bežné smoothie kde dávam.aj chia a ma.17 m 🤗

gab_riella
autor
31. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

to je prave ono, že niektore jogurtty už su aj so semienkami chia a to iste aj niektore napoje. Ďakujem za vaše rady 🌹🙂

pralinka86
31. máj 2019

Chia nie su až tak super, respektíve su rovnako zdrave ako mnohe ine semienka.. stale platí vsetko s mierou. Horecka mala k tomu raz taký post.. pohladam...
https://m.facebook.com/terapiajedlom/posts/1718...

osky
31. máj 2019

Chia semienka je najlepsie zomliet/presne ako lanove ci ine..,aby sa narusila vrstva supky a tak sa vstrebaju ziviny/.
Treba dat pozor na to,ze chia naberu az 9nasobok tekutiny svojho objemu.cize treba velmi dbat na dostatocny prisun tekutin.
Tak do 1 maleho jogurtu by som dala fakt maximalne 0,5 kl mletych semienok.
Vznikne ti z toho taky puding-je to super hlavne pri domacich jogurtoch,ktore su predsalen o cosi redsie ako tie kupene...
Inak,netvrdim ze nie su zdrave,ale rovnaku sluzbu ti urobia presne tie nase lokalne lanove semienka alebo aj mak😉
Je to zase len marketingovy tah ako sa niekto zase moze nabalit.
Vsetky tie goji,chia,moringa a pod.maju v kazdej oblasti sveta adekvatnu podobu lokalnych rastlin!
Netreba dovazat plody cez pol zemegule

lubik87
31. máj 2019

@osky goji nám rastie už 9 rokov v záhrade :P

lindusss2016
1. jún 2019

@gab_riella ja taketo "hotove zdrave jedla" absolutne nekupujem, vsetky tie kase, jogurty a neviem co este si mozes zarobit aj doma a vo zdravsej forme bez cukru, konzervantov, farbiv atd...

gab_riella
autor
2. jún 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

to v podstate ani ja, ale zase jogurty kupujem, tie si doma nevyrabam a chia do toho tzv.nasypem.