Karnevalová maska. Kde nájdem na internete tipy na výrobu?

leva
30. máj 2007

Ahojcek...chcem sa opytat ci neviete o nejakej www stranke na vyrobu karnevalovej masky.Dakujem

matica2
16. feb 2009

masky majú aj v tescu(aspon u nás) aj v dráciku aj v iných predajniach hračiek

hasleerka
16. feb 2009

danca tá slnečnica je úplne super úžasná, ešte tak porad postup ... ja som skúšala robiť minulý rok muchotrávku ale moc sa mi to nezadarilo ... tento rok to ešte odfláknem, máme požičané šaty na princeznú, ale na rok už niečo aj ja vymyslím, ved aj tá menšia pôjde do škôlky, tak sa budem snažiť ... hodte vaše úspechy do albumov 🙂

marianka8004
17. feb 2009

akejka: ak maš chvilu času,da sa aj doma kade čo vymyslieť.ja dnes idem robiť dcere reklamny panel.ušijem jej to.ale ak nevieš šiť da sa aj z tvrdeho papiera.robila som už ceruzku do velkeho papiera som vystrihla diery na ruky a vzadu zlepila.na uotovy valec som poobkreslovala rôzne tvary z vykrajovačiek ny pečivo a povyfarbovala.na hlavu som urobila striešku a špičku som vyfarbila.neter vyhrala 2miesto.alebo z kartonovej krabice televizor.tiež urobiť diery na ruky na krabicu nakreslit tlačidla a hlava bude ako že v telke.to som mala mat ja ked som chodila do školy, ale bola som chora,tak som ju požičala sesterke a ona vyhrala.da sa toho vela vymyslieť,len treba čas a ten nam najčastejšie chyba.držim prsty.

hasleerka
17. feb 2009

marianka super nápady, nemáš to niekde nafotené ... ja som už písala že moja predstavivosť nefunguje ☹

marianka8004
17. feb 2009

fotky nemam,ale ked dnes,alebo zajtra urobim ten reklamny panel tak dam.dodnes neviem ako to dceru napadlo,že bude rek.panel.dufam,že sa to podari,nechcem ´ju sklamať.tu masku mi pripomyna od septembra.

akejka
17. feb 2009

marianka: dik za tipy...šiť neviem, ale máme doma krabicu od mikrovlnky, mohla by byť televízor, máme aj veľký valec baliaceho bieleho papiera...tak to tým obalím, malá nech si nakreslí gombíky, vystrihneme obrazovku...
opýtam sa jej, či to tak chce, ke´d nie, kúpime hotovú masku.

Inak, ja keď som mala 12 rokov, bola som na karnevale divožienka - dedko mal veľký balík chemlonových zelených vlákien - to som nastrihala, urobila som si z nich sukňu aj vlasy, na tričko som si pripla listy zo stromov a bolo...

marianka8004
20. feb 2009

tak sme doma .karneval mame za sebou a vyhrali sme 1.miesto.potom dam foto.

hasleerka
21. feb 2009

vau marianka, super vyhrať 1,miesto, to určite daj fotku ... u nás v škole nikoho nebodovali, len jedno euro vyhralo, to bola super maska, že euro

niki2
23. feb 2009

Ahojky, neprecetla jsem vas, budu asi trochu mimo tema, ale chci se zeptat. Mam 4,5 leteho syna, nikdy nemel na nic alergii. Ji vsechno, jahody, mandarinky, cokoladu, orisky, ryby, zkratka snad vsechny zname alergeny a nic. Minuly ctvrtek meli ve skolce karneval (poprve). On nemel masku, protoze to nechce, nakonec se nechal premluvit aspon na nejakou cepicku se zviratkem, ale to bylo vsechno. Jenze odpoledne mel zimnici a jelito na stehne, do vecera teplotu a vyrazku osklivou po celem tele. Doktorka mu dala kortikoidovy cipek, ale stejne jsme nakonec jeli na pohotovost a teprve po injekci se to zacalo zklidnovat. Pry to byla silna alergicka reakce. Jenze nevime na co.
Mozna to vubec nebylo na jidlo, ale na nejakou latku. Treba se dostal do kontaktu s nejakou masku z chemlonu nebo takoveho neco. Nemate nahodou nekdo zkusenost?
Bojim se, aby se to neopakovalo, doktor nas upozornoval, ze u takoveto silne alergicke reakce se muze zacit i dusit.

garfieldmail1
23. feb 2009

Syn měl taky nedávno alergickou reakci, jakoby takovou kopřivku po celém těle, ale zaboha netušíme, z čeho. Nejedl taky nic, co by nejedl už několik měsíců. Někdy ta alergie může být i z kombinace více jídel nebo tak. U nás kdyby se to opakovalo, tak zajdem asi na alergologii, ať to zjistí a příště se tomu vyhnem. Takže záleží na Tobě, jestli tam nezajít už teď? Ale zatím netuším, jak takové vyšetření na alergie probíhá, v rodině totiž nikdo žádnou alergii nemáme 😒

sakura77
23. feb 2009

tak ,aj my ame karneval za sebou,maly bol "tekvica"😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

hasleerka
24. feb 2009

jej sakura no super maska, to si robila sama?

ukana
25. feb 2009

pre inspiraciu, domaca vyroba....maska pirat 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ikke
16. jan 2010

janulle22 • 1d • Dnes o 17:44
ahojky holky potrebovala by jsem poradit jak a co vyrobit malymu jako masku. Vzhledem k tomu, ze je karneval zitra, tak by to chtelo neco nenarocneho. Mate nejake tipy nebo vase vlastni vyroba? Malej ma 2,5 roku a vubec nemam predstavu co mu vyrobit...
dekuji za namety a rady...

bzzmajka • Dnes o 17:57
najlahšie je strašidlo...v plachte vyrež dieru na hlavu a hladkou múkou mu zamaž vllásky..ruky..

lenkavano • 4d • Dnes o 18:00
já bych udělala bonbona.dát mu nějakou delší zástěru a našít mu na ní balené bonbony.

bzzmajka • Dnes o 18:19
alebo hríbik, oblečenie hnedé ale my sme vyrábali s tvrdého papiera..najprv kruh, ten do poli prestrihneš a spojíš aby si mala takú striešku gulatú..nafarbíš červenou temperou a kruhy biele..muchotrávka...aj malý sa zabaví...

janinah • 3d • Dnes o 18:27
píšem IP

dukie • 1d • Dnes o 18:27
Ušatý skřítek - na tvrdý papír namalovat veliké uši (nejlíp použít nějaké vodovky nebo tempery), vystříhnout, na části přiléhající k hlavě zahnout do pravého úhlu asi 1 - 2 cm okraj, ten zahnutí okraj přiložit přišít k nějaké obyčejné čepici (pak lze snadno odpárat) a je to.
Samozřejmě k tomu vhodné oblečení, postačí třeba nějaké punčocháčky a k tomu velké tričko libovolné barvy (dobře vypadá, pokud je barva stejná jako čepice) a na to udělat zase z tvrdého papíru veliké knoflíky (nejlépe barvy punčošek, pak to celé působí jako od profíka ) a udělat do nich dírky a přišít k tričku od krku dolů jako klasické knoflíky.
No a pokud chceš třeba květinového skřítka, tak knoflíky můžeš udělat ve tvaru květinky a ještě jednu větší k tomu udělat a přišít na tu čepičku... nebo hvězdičkový skřítek (tj. knoflíky jako hvězdičky)... nebo prostě cokoliv, co Tě napadne.

bzzmajka • Dnes o 18:37
my sme na škole robili masku:
vystrihni z tvrdého papier kruh, do stredu zastrihnu a spoj ako striešku na vežu, zafarbi červenou temperkou alebo fixkou a nezabudni na biele kruhy, to byť hlavička hríba muchotrávky červenej...malý sa tiež zabaví, bude trochu viacej upratovania ale...a oblečenie hnedé alebo krémové..

macca5
16. jan 2010

jedna jednoduchá a orginála :kupiť viac červenýc balonov na fukať,upevniť do tvaru maliny. Dieťa obliecť do zelena-ako stopku a balony sa postarajú o ostatné.Na konci karnevalu majú deti o jednu radosť viac -praskanie balonov. 😀 😝 😉

mirka414
16. jan 2010

lego karnevalove oblecenie.potreba velka krabica 12 ks teglikov od jogurtu a farby.na krabicu je treba nalepit na jednu stranu 6 jogurtov.prestriekat farbou a to iste aj na zadnu stranu.vznikne obdlznikovy alebo kocka format lega a uz to len pripevnit na dietatko.jednu stranu dopredu a jednu dozadu.

janulle22
16. jan 2010

ahojky moc dekuji za rady...jste hodne... 😵 zalibil se mi ten pirat, jen asi tu pasku nesezenu a nevim, jestli by ju chtel... 😅 ale satek, kosilu kostkovanou mame...maji pirati i jizvy na tvari?ted si nejak nevybavim... 😅 pokusim se zitra neco koupit...na carodeje a tak nemam moc uz cas, tak bud hrozno a nebo pirat...popremyslim a uvidim co budou mit zitra v obchode,ale dekuji moc... 😵

janinah diky za ip procetl ajsem ... 😉

lenkavano
17. jan 2010

jani já dělala pirátskou jizvu na tvář tužkou na oči a ještě jsem kubovi udělala tečky kolem pusy,jako že má strnisko.pásku taky nechtěl,měl jen šátek a potrhanou košili ,převázanou v pase a rozstříhaný černý kalhoty pod kolena.

janulle22
17. jan 2010

leni koupili sme satek vyrobili meče a ma kalhoty triko s lodi a kosilu a tu psaku...tak uvidime...zas nemusi byt vylozene za masku jeste docela amlej...a tuzkou mu udelam knira a vousy a oboci...🙂to bude frajer teda..hihi

aktak
30. jan 2010

poradte plis dobru masku pre TEHULKU 😵 nike moc narocnu, budem vyrabat sebe aj drobcom aj menzelovi tak aby som to nerobila mesiac 😀 dik 😉

marselina
30. jan 2010

tak pro staršího je jasná pirát a ten náš prdolka jde na námořníčka,kterého nám ušila jedna paní

zuzulatko
31. jan 2010

Ahojky ženy,
neporadíte mi ako treba vlastnoručne vyrobiť karnevalovú masku pre 9 rocne dievcatko?
Ona chce byť buď hawaiská tanečnica, slnečnica, motýľ alebo krava.
Poraťe nám, prosím, 11.2. majú v škole karneval 🙂

Ďakujeme 😅

zuzana76
31. jan 2010

zuzulatko, tak ta slnecnica by sa dala lahko, mohla by mat zelene nohavice -leginy, alebo zelene pancuchy a zelenu suknicku, zelene tricko a na vrch by si jej mohla urobit z papiera taky klobucik stred by bol hnedy a lupienky zlte, alebo usit z latky a nejakou klobukovou gumou by to mala pripevnene o hlavicku.

motyl je tiez lahky, na tvrdy papier - karton by si namalovala motylie kridla, pestrofarebne a dcerka by sa obliekal do niecoho jednofarebneho, anpriklad od hneda a na chrbatik by si jej tie kridelka pripevnila

hawaiska tanecnica tiez super nadap,a le neviem ci vhodne do skoly, na gumicku by si pripevnila pestrofarebne pasiky krepoveho papiera, postrihane na tenko, teda asi 2-3 cm , prelozis okolo gumicky a zlepis, ta gumicka pojde na pas tvojej dcery a tie pasiky by viseli dolu ako suknicka, na vrch by to chcelo asi len vrhcny diel plaviek a na celo nejaky vencek z kvetin , ale neviem ci by to nebola velmi sporo odeta do skoly 😅

zuzana76
31. jan 2010
zuzana76
31. jan 2010

http://www.nanicmama.sk/node/1644

taktiez nieco o karnevale

berynka
31. jan 2010

Tak já pořídila obě karnevalové masky, co mám v teď v albu, v internetovém sekáči (Puclik.cz) za 160Ká. Jsou nové, ještě byly s originál cedulkama 😉 a i s poštovným vyšla každá na 120Ká, což mi připadá dobrý. Masek na výběr tam mají docela dost.
Jinak já bych se s ničím asi netvořila, když vezmu, kolik by stejně stál nějaký materiál, případně spodní trička, či punčošky, plus doplňky... tak to stejně přes dvě stovky vyjde 😒 .

nikika33
31. jan 2010

ja som pre malého objednala tiež cez net a nelutujem ... bude postava zo Star wars, to je jeho favorit, a to by som doma ani nedokázala urobiť ...

zuzulatko
1. feb 2010

Ahojte zuzana76, berynka, nikika33,

zuzi to co si mi napisala, mi vcera vecer sa predstavovalo v hlave. Mala sa rozhodla, ze chce byt kravička 😀 xixixi
Tak nech je. Ja sa s tym parat velmi nebudem. Kupim jej nejake L-kove tricko upravim rukaviky, dolu jej bude velke a upravim to tak aby sa ro spodu dalo zapnuť. Na tricko nasijem cierne flaky a jasne ze vemeno 😀 a dam jej biele alebo blede pancusky. Na hlavu este neviem ako ale to premyslim, urobim rohy, usi a bude. Len aby som to stihla a neskoncila, ako aj minule roky ako Berynka a nikika33, lebo ja som vzdy si povedala a sak urobim malej nieco, a zrazu bolo neskoro museli sme kupovat masky.
🙂 ked to usijem a oblecem ju do toho dam sem foto ako to bude vyzerat, a budem sa kochat mojou zrucnostou xixixi 😀

zuzana76
1. feb 2010

zuzulatko super, si sikula

ja som ucitelka a ked sme robievali karnevaly, tak sa viac ratali vyrobene masky, ako tie kupene, samozrejme nie som proti kupenym, ak niekto nema zrucnost, alebo cas a zase je dobre ak pomaha aj dieta pri tvorbe masky

zuzulatko
1. feb 2010

Ja som tiz nazoru, ze krajsie masky su tie, ktore su vlastnorucne vyrobene, maju iny smrnc, nez tie z obchodu kupene. To su teraz uz take vymysly sveta.
Ja mam strasnu chut vyrabat vzdy nieco, malujem obrazy, niekedy z moduritu sosky 🙂