Kde chodiť medzi deti? Lekár odporučil odložiť škôlku

martamarta
11. apr 2008

Kočky,poraďte mi. Malú som mala prihlásenú do škôlky,ale stále sa to odkladalo a dnes som ju už odhlásila,je tam obrovská chorobnosť a ona má problém s erytroc. v moči,nevie sa z čoho a vždy sa jej to pri chorobe zhorší,tak lekárka odporúča odložiť škôlku o rok. Ja budem mať v auguste druhé bábo,ale rada by som s malou chodila niekde medzi deti,okrem ihriska,aby si zvykala na kolektív a nebola potom taká nesmelá a neskúsená,ako je teraz. Sú aj súkromných škôlkach možné nejaké občasné pobyty alebo niečo podobné? Poradíte mi? Ďakujem.

junovka
11. apr 2008

Marti, a ty si myslis, ze v sukr.skolkach chorobnost nebude?Ak nechces ani na ihriska chodit, tak potom kde by mala byt medzi detmi? 😕

tilly
11. apr 2008

materské centrum?

alebo nejaký menší kolektív v súkromnej škôlke, sú aj také, čo majú len pár detičiek...

stankalm
12. apr 2008

marta...a nemozes ju zapisat do inej skolky, trebars kde maju menej deticiek? Ved v Blave ich musi byt vela. Raz si na ten kolektiv zvyknut musi a aj prejst nejakymi chorobami, s tym musime ratat kazda...a bude to aj pre Teba lepsie, kedze cakas babatko. Mozno keby si ju dala aspon na 4 hodinky a potom uvidis...
Skus nejake materske centrum alebo v niektorych skolkach su herne, kde sa stretavaju mamicky s detmi.

zuky
12. apr 2008

...tuším, že jasle sú do 4 rokov a myslím, že tam taká chorobnosť nehrozí, otázne je či by ju vzali....
...my sa chodievame "kamarátiť" mimo vonkajších ihrísk do Eurolandu a Avionu- detské ihrisko... 😎

tilly
12. apr 2008

stanka, v BA je veľa škôlok, ale všetky plné 😉 a tie, čo nie sú plné asi nebudú úplne dobré...

v BA a okolí je zúfalá situácia, čo sa škôlok týka, my síce nie sme z BA, ale tu sa pár detí do škôlky nedostane... dúfam, že nebudeme medzi nimi 😀

jedine ten malý kolektív v nejakej súkromnej škôlke alebo vonkajšie ihriská, tam by nemal byť až taký zlý prenos chorôb

maca793
12. apr 2008

ak nie škôlka tak materské centrá alebo kamarátky s deťmi

martamarta
autor
13. apr 2008

Ďakujem. Nechcem ju teraz dávať do škôlky,lekárka mi odporúča ešte rok počkať. Nejde o mňa a ako to budem stíhať,veď je veľa mám,ktoré sa starajú naraz o viac detí,eln nechcem aby bola úplne izolovaná. Na ihriská samozrejme chodíme. Tak ide len o to,že v tej škôlke to ľahšie chytí,lebo sú vo vnútri a niektoré deti sú tam permanentne choré,hygiena sa nedá celkom dodržať a pod. Kamoške tiež od staršieho dieťaťa mladšie chytilo nejakú pliagu a 2-mesačné skončilo na infúzkach v nemocke,takže dočasne dala staršie zo škôlky. To nebudem riskovať.

bora8
13. apr 2008

no kočky neviem ako nakoniec bude vyzerať váš názor po mojom príspevku - s kamoškou máme skoro rovnako staré deti - obaja chodia do školky - moj malý do štátnej - za celý čas bol chorý celkovo 2 x - chodí tam druhý rok, dala som ho ale očkovať proti chrípke a pneumokokom, kamarátkina malá chodí do súkromnej a je chorá stále.... stojí ju to veľa peňazí a ešte je s nou stále doma.... ja si myslím že je to o imunite dieťaťa a nie o skôlke... ale tak isto - to je súkromná škôlka a tam deti zobrať musia, mne malého pokiaľ by mal soplíky alebo kašel proste nezoberú bez potvrdenia lekára, že je zdravý....

martamarta
autor
14. apr 2008

Bora,tak to máš veľké šťastie,že máte také prísne podmienky. Keby to takto fungovalo všade,zrejme by sa podstatne znížila chorobnosť! Bohužiaľ,skoro všade chodia stále choré deti,ktoré celé dni kašlú a soplíky im tečú a nikto od ich rodičov potvrdenie nepýta. 😒

kburgerin
19. mar 2009

normalne vam zavidim ze ste z bratislavi tam mate kde ist a co my s tich mensich miest stale sme s detmi doma na nevidrzanie na ihriskach nestretneme skoro nikoho musime byt spokojne co mame ahojte

zuzana581
19. mar 2009

Ahoj. Marti, ja mám ten istý problém, lebo malá bola často chorá, tak je somnou doma a dala som ju do umeleckej školy na tanečnú. Chodí tam dvakrát do týždňa. Je v kolektíve, našla si kamarátky, čo v škôlke skoro vôbec, lebo tam bola minulý rok 6 dní a tento 10, a tanečná ju baví, tak som rada. Skús to riešiť takto.