Keď dievča nie je dievča. Riešite niečo podobné?

marcca
12. júl 2009

neznáša ružovú, miluje čiernu a tmavodrú...sukne nosí ako za trest (teda vlastne nenosí), denne hráva futbal a najradšej by celé dni behala vo futbalovom drese 🙄 nohy má dobité viac ako jej všetci spoluhráči dokopy, ale jej to nevadí...učesať vlasy do gumky??? nehrozí, maximálne znesie sponky...
jej najväčším (zatiaľ nesplneným) snom sú kopačky 😖
začalo to ešte v škôlke zhruba keď mala 4 roky, zo začiatku sme to brali v pohode, ale momentálne to prerástlo všetky hranice, dennodenne riešime veci, na ktoré ja už fakt nemám energiu 😔 .
v septembri ide do školy, tašku samozrejme ešte nemáme 🙄 , pretože odmietam kúpiť dievčaťu tašku so spidermanom alebo niečím podobným 😠 ...
rieši niekto niečo podobné, príp. prešiel takým problémom 😅

katecameron
25. jan 2011

jaj tak toto cítam akoby o mne ked som bola mala zmenilo sa to niekedy po puberte na vyske?? no neviem presne ale dufala ked som mala 15 mala som jednu kamosku peknu babu a chodili sme stale spolu von jedna kamoskina spoluziacka si roky myslela ze som chalan asi ma z blízka nikdy nevidela len tak z dialky vysoka postava chlapcensky uces....stale rifle a rozgajdane tricko tato kamoskina spoluziacka stale mojej kamoske vravela CO TO MAS ZA PEKNEHO FRAJERA /myslela tym mna/ moja kamoska jej nato ale to nieje chlapec ale dievca no ona jej neverila stale vravela ze takeho pekneho chlapca by chcela aj ona 😀 😀 😀 no teraz sa natom len bavím a este jedna príhoda na disco to som mala 14 myslím dve baby sa okolo mna obsmietali a pocula som ich rozhovor ze AKY KRASNY CHALAN TAM SEDí ...a robili si plany ako ma zbalit no neviem ci by neboli sklamane keby ......no pocas detstva si ma mylili s chalanom nechapem aj vo veku 15rokov kedze moje miery boli 95-60-90 a vyska 181cm

denisia
25. jan 2011

@marcca v podstate tvojej dcere zavidim, pretoze za mojich cias dievcata "profesionalne" futbal ani hokej nehrali, aspon teda v nasom mestie nie ... co mi vzdy prislo straaaasne nespravodlive. Hravala som len s chlapcami pred cinziakom 😉

katecameron
25. jan 2011

a ozaj co ked je to naopak?ze chlapec nieje chlapec s takym ste sa nestretli?

brusinka.pusinka
26. jan 2011

@marcca jako bys psala o mě v dětských letech 😉,Vzdala jsem se svadby jen proto abych nemusela mít na soě šaty.Nechodila do divadel se školou protože mě neoblékly do sukně 😀 😀 😀 😀 růžovou nesnáším dodnes ale dcerce ji občas dávám hold je jiná. Fotbal,hokej tenis a hry s klukami byla velká zábava , nikdy jsme nevozila kočárek, nepřevlíkala panenku a neměla nádobíčko(vše podědili bráškové)u mě byl největší dárek Fotbalový míč a klučičí brusle. Vlasy co jsem měla pod zadek jsme si ostříhala uplně na ivana a dostala jsem výprask a 14 dní zaracha 😉a Ejhle v pubertě se hodně změnilo, už jsem nebyla kluk ale chtěla jsem bít pěkná, a holčičí a jak mi začly růst prsa bylo vyhráno. sice mi zůstalo že poslouchám rock, nosím černou a sukni jen výjmečně ale prostě je to ok , jsem máma a jako žena se cítím naplno 😉 Přeji aby to dobře dopadlo a obě jste byli spokojené 😉 😉 😉
Nečetla jsem celou diskusi ale věřím že nejsem jediná kdo se takhle choval 😉

rajana
26. jan 2011

marcca, ja ti chcem len povedať, že naozaj nie si sama, ktorá má dcérku fanatičku do futbalu, mám kamarátku, ktorej 8ročná dcérka chodí na džudo, 6ročná dcérka je tiež nadšená futbalistka a ešte má ročného syna a iba s úsmevom dúfa, že ten sa raz neprihlási na balet🙂) , môj 6ročný syn prvýkrát kopol poriadne do lopty snáď pred rokom, zato 19mesačná dcérka do nej kope jedna radosť odkedy sa naučila chodiť, a to teda riadne šupy a dosť presne....kto vie čo nás ešte čaká?🙂)

marcca
autor
28. jan 2011

páči sa mi, že sa vás tu toľko našlo, ktoré boli v detstve radšej "chlapcom" 😉 😉 ..a potom keď prišiel vhodný čas, tak sa stali opäť dievčatami alebo skôr rovno ženami 😀
viem a vďaka vám som si teraz istá, že aj u nás to takto bude a čo je teraz, neriešim...zbytočne ma to oberalo o energiu a možno aj nervy 😝 ...nech si aj ďalej hráva futbal, florbal, nech si má svoje kanady a svojich kamošov...koniec koncov, možno je to lepšie, že sa pohybuje viac medzi chlapcami, rozšíri si obzor a nie je tam toľko závisti a ohovárania ako v tých dievčenských priateľstvách... 😅 ...verím, že aj toto obdobie bude k niečomu dobré a raz ako dospelá z toho bude dokonca aj ťažiť 🙂 🙂

monika5565
30. okt 2011

Ja som veľmi neštastna lebo moja dcera chodi na gymnazium a chlapci sa jej pitaju či je chlapecalebo dieuča ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ čo mam robit ?:????

monika5565
30. okt 2011

Ja som veľmi neštastna lebo moja dcera chodi na gymnazium a chlapci sa jej pitaju či je chlapecalebo dieuča ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ čo mam robit ?:????

kytinka
30. okt 2011

@marcca já se taky přidám 🙂, lozila jsem po stromech, ráda nosila tepláky a ryfle, sukně a punčochy jsem úplně nenáviděla, chtěla jsem "čůrat" jako kluci a záviděla jim 😀 😀 taky jsem měla modrou aktovku do první třídky, krátky účes, hrála jsem ráda fotbal, k vánocům jsem dostala auto na dálkové ovládání. Změna nastala až kolem 5té třídy kdy jsem šla na velkou školu 😀 😀 pak jsem si nechala narůst vlasy, sukně už pro mě nebyly trauma, apod... 😀 😀

ewellina
1. nov 2011

@marcca Ahoj. Ja som si prešla niečim podobným ako Tvoja dcérka. Táto knižka mi veľmi pomohla pri hľadaní samej seba: http://www.antikvariatshop.sk/kniha/F9348/brink...

evaviki
1. nov 2011

@monika5565 mala som taku spoluziacku, ked vosla prvy krat do triedy (na gympli), tak sme nevedeli, ci je baba alebo chalan.. v 18tich uz bola krasavica a nikto nepochyboval 😀 a ked si nechala narast dlhe vlasy, tak to bolo este lepsie..

gabikka34
24. feb 2012

Ahojte. Ja mam 14r. dceru a ona tiez inklinuje viac k chlapcenskym veciam. Trva to snad od narodenia. Nikdy nechcela do vlasov sponky, dlhe vlasy boli utrpenim, alebo cukrikove farby, hlavne ruzovu nemusi. Hrava futbal v druzstve ziacok. No podporujeme ju, ale v poslednej dobe ma trapi jedna vec, zacala pouzivat panske vone. Prisla som na to, lebo som ostala jedno rano doma. Nahnevalo ma to, bola by som rada a v kutiku duse by som chcela, aby konecne zacala inklinovat aj k dievcenskym veciam. Povedala som jej, ze je to silna vona a nech panske nepouziva, ze moze pouzivat moje. Nepovedala nic, ona sa za vsetko ufuci, ale to je to pubertalne obdobie. Teraz som doma na PN a zistila som, ze ma klame. Znova sa navonala panskym parfemom, ale druhym. Aj viem presne preco, myslela si, ze ak inym, ze to nezistim. Pytala som sa preco zase pouzila pansku, preco nie moju. Ostala prekvapena, ze som zacitila a najskor nemala slov. Povedala som jej, ze nebudem robit cirkus, ale nech mi ukaze ktorou. Najskor zapierala, ze to asi nevyprchalo ani po vyprani atd. Potom sa teda priznala:(. Budeme sa musiet porozpravat, je mi smutno

hradnapani
24. feb 2012

@gabikka34 gabika, mala som velmi blizku kamaratku presne taku ako opisujes svoju dceru. VYdrzalo jej to nejako do cca 20 rokov. A postupe sa premenila na krasnu zienku, oblieka aj upravuje sa zensky, vydala sa, ma dieta, vsetko ako ma byt.
Myslim, ze sa to napravi po tej puberte, ked sa dostane do realneho sveta a ten ju trochu otesa, usmerni. A bud jej oporou, aj ked ti velmi nie je po voli, ze je teraz chlapcenska. Aj tato moja kamaratka mala mamu, ktora to oblecenie a vonu moc neriesila, a myslim, ze aj preto sa to potom napravilo. Ze ten matkin postoj tomu dost pomohol.
Prosim ta, neprejavuj pred dcerou sklamanie. Tie panske vonavky vobec neries, nerob z toho dramu a neobvinuj su z klamstva kvoli tomu. Poznam niekolko zien, ktore ich pouzivaju aj v dospelosti a to len preto, lebo sa im viac pacia a pritom su to normalne zeny.

gabikka34
24. feb 2012

Ahoj, si ma normalne rozplakala. Teraz, ked uvazujem nad slovami ktore si napisala, ma hadam usmernia, ze to nemam privelmi riesit a hlavne, ze jej mam byt oporou. No moj postoj k tomu vsetkemu asi nebol najspravnejsi, vzdy sa rozculim a aj to sklamanie..
Ked to obcas nie je lahke, neda sa to prehliadnut a ako kazda mama, hned mam bujne myslienky ☹. Oblecenie som neriesila, vo futbale ju podporujeme, nadherne kresli. No to vonavkovanie ma zarazilo. Som rada, ze si mi napisala, dakujem🙂. Dufam, ze ju to prejde. Ked ideme nakupovat nejake veci, vzdy nechame aby si vybrala co sa jej paci. Ale mame dohodu, ze musia byt neutralne, ci uz farebne, strihovo, ale hlavne farebne. Nedavno isli zo skoly na lyziarsky a tak sme boli kupit lyziarske oblecenie. Bolo cierne, biele a cervene. Cenovo bolo prijatelnejsie to cervene. Ja som bola prekvapena, ked nenamietala, ze sme jej kupili prave to cervene.🙂

hradnapani
24. feb 2012

@gabikka34 som rada ak som ti pomohla, tiez si ma trochu dojala tou tvojou reakciou 🙂 ...velmi, velmi myslim teraz na tu moju kamaratku (fakt bola vazny pripad, mozno este viac ako tvoja dcera: cela v ciernom, cisty chalan, cigarety, metalova hudba, panske vonavky a tuzba po motorke! 😀 ) a myslim aj na seba v puberte a pre mna nebolo nic horsie, ako ked mama prejavila nado mnou sklamanie...
tak velmi vam drzim palce a obom vam prajem, aby ste na toto obdobie spominali v jej dospelosti s usmevom a aby ta tvoja dcera potom ocenila za tvoj hrdinsky postoj 🙂 uvidis, vrati sa ti to v dobrom.

maris75
24. feb 2012

@gabikka34 Ja si tiez myslim, ze sa netrap s nejakymi bujnymi myslienkami. Hradnapani to pekne napisala, uplne suhlasim, tiez mam taku skusenost, treba vydrzat po puberte.

jenny.kay
24. feb 2012

Neboj, to si sedne, přijde to s věkem. Já jsem byla "klukanda", lezla jsem po stromech, bráchovi brala pistolky, hrála si na Makepeacovou (tehdy zrovna běžel Dempsey a Makepeace v telce a já je děsně žrala), sukně absolutně nehrozily, maximálně džíny, milovala jsem motorky (máma mi od pěti let prorokovala, že jí jednou s nějakým motorkářem uteču...no a o čtrnáct let později...ale to je jiný příběh, jen jsem s tím motorkářem už osm let 🙂 ). Od páté třídy jsem zpívala ve sboru a tam byly sukně nutnost, tak jsem je nějak přetrpěla. No, a nakonec se to srovnalo a dneska sukně miluju. Třeba to přijde s kolektivem, až bude ve škole. Uvidí holčičky v sukýnkách a šatičkách a jednou si třeba řekne, proč to v létě nezkusit taky

jenny.kay
24. feb 2012

@gabikka34 S těmi pánskými vůněmi se opravdu netrap. Moje mamka je krásná, udržovaná, elegantní paní a nejednou se mi přiznala, že kdyby jí to nebylo trapné, tak se navoní raději pánskou vůní, protože se jí prostě líbí víc.

gabikka34
24. feb 2012

@hradnapani Napisala som ti, no ja sa to tu musim naucit posielat 😉. Neudala som komu 🙂

hradnapani
24. feb 2012

@gabikka34 myslis reakciu tu vo fore? ano, ved ja som to tak aj brala, pochopila som, ze reagujes na mna 🙂 preto som pridala este par viet 🙂 a fakt vam moc drzim palce!

gabikka34
24. feb 2012

Ste take zlate, dakujem za kazdu novu radu a povzbudenie. Ona je oblubena vsade, ci uz ide o chalanov, alebo dievcata. So spravanim nie je problem. Nepriklana sa k ziadnemu stylu obliekania, ma taky svoj klasicky styl, dzinsy, tricka, kosele. Nema rada kozene a z rifloveho len kratke a dlhe rifle, ziadne firlove kosele, bundy. Nie je narocna ani na znacky. Ja s nou vlastne ani nemam problem, len som sa zlakla, ze jej inklinovanie k chlapcenskym veciam a to vonavkovanie, ze to nieco naznacuje. 100 ludi a 100 nazorov, ale vidim, ze ste ma ukludnili a hlavne ju neznechucovat a byt jej hlavne oporou. Clovek robi take hlupe chyby. Tolko krat sme v robote s kolegynami riesili otazku homosexuality a davali sme si otazku, co keby nase dieta atd. A ja som len myslela, ze dufam, ze nie moje, myslim, kazda z nas si to v duchu povedala. Zeny stale nieco riesia a hlavne ak sa stanu matkami 🙂 . Obcas sa treba zamysliet a pribrzdit. Ale co ked sa tak bojime, len aby nase deti boli stale zdrave, stastne atd.

evaviki
24. feb 2012

@gabikka34 zboznujem pansku vonavku hugo boss.. 😀 kradla som ju poctivo bratovi od 14tich.. takze tymto sa neriad..

gabikka34
24. feb 2012

@evavikiaj ja sa musim priznat, ze sa mi pacia panske vone viac, ale asi by som sa nenavonala a ani ma to nelakalo..Je pravda, ze teraz je voni neurekom a aj damske vone su dost podobne panskym vonam. Mne partner kupuje vone s korenistou vonou..milujem korenie ako vonu, ale aj ako mnam v jedlach 😀

wladka
2. mar 2012

@gabikka34 ja som zatazena na parfumy, ja len jednu vec.. co tak jej kupit ako darcek nejaku unisex vonu?? Je aj pre muzov aj pre zeny.. najdite nejaky kompromis, a budete obe spokojne!! Uvidis!! 😵 Sama budes prekvapena.. a tvoja mlada spokojna!

zuzana_1
2. mar 2012

Ja som bola taka ista 🙂 vrkoc,rifle,mikina a ,tenisky,auta a hokej 🙂 zlomilo sa to,ked som isla na strednu,resp v druhom rocniku a mamina ma dotiahla do wiedne do o chodaku s podmienkou,ze si musim nakupit elegantne veci di skoly 🙂 a potom to uz islo ..po roku,dvoch sminky,opatky,kabelocky,kvalitne parfemy a kozmetika 😀

vefi89
2. mar 2012

@marcca 😀 😀 ja som taká hádam aj doteraz 😀 ibaže teraz neplačem, keď musím na seba hodiť niečo odvážnejšie, šaty, alebo opätky 😀
jedno je isté 🙂 aspoň sa nestratí vo svete, a bude vzbudzovať rešpekt 😎

ludva
2. mar 2012

@gabikka34 Ahoj, i já mám 14ti letou dceru, která nesnáší růžovou 😀 Chodí ve sportovním, džíny, tričko, mikina. Sukně vůbec. Víš, ono je to asi těžký, holky ve třídě se předhání ve značkovém oblečení, chodí do kavárny na kávičku a v obchoďáku nakupují hadříky ☹ Tu mojí to nebere, raději sedne na kolo, na brusle a je venku. O některých spolužačkách mluví jako o Bárbínách 😀 V kolektivu je oblíbená jak u holek, tak u kluků, kantoři ji mají za tu rozumnou holku.....
Hele, já myslím, že se naše holky ve světě neztratí, hold máme doma holky do nepohody a né žádné fifleny 😉

eaka
3. mar 2012

Kočky, ja som opačný prípad, ja mám princezničku a len ju stále prehováram, aby si ostrihala vlásky a dala inú farbu ako rúžovú... (vlásky má krátke, mala dlhé iba raz, minulý rok, ale striháme vždy len tak, že sa dohodneme, proste toľko prehováram, až povolí, mne sa strašne páči, keď je ostrihaná, je vtedy taká nádherná) aké sme mali scény, keď som jej kúpila čierne tenisky!!! boli v akcii za super cenu a tak som ich vzala, že veď na ihrisko, môže ničiť a ona to nechcela ani obuť, chcela mi na ihrisko chodiť v bielych a ružových sukničkách a ja vždy nachystané modré a zelené tepláky... 😀 Veľa vecí sme zdelili po chlapčekoch, takže som ich mala neúrekom...no ale kompenzovala som jej to farebnými tričkami.. Túto zimu sme sa dohodli, že jej celú zimu neostrihám vlásky, tak už chodí a vrtí hlavou, že aké už má dlhé a už sme ich zopli aj do copu a ja si vravím, že do školy možno už aj necháme dlhšie, nech nechodí ako strapúšik, do škôlky to nevadilo, ale do školy by už mohlo.. Ale moc sa teším, že chce chodiť na karate a na futbal, len som nenašla futbalový oddiel pre také malé dievčatká, ale usilovne hľadám a na karate v septembri stopro nastúpi, alebo tae-kwon do, keďže to som robila ja a robia spoločné tréningy, tak by sme chodili spolu... Inak ja som tiež celý život strávila v rifliach a sukňu som si dala akurát, keď som balila malej otca.. 😀 Často spomínal, že od prvého rande som sukňu snáď ani nemala 😀 😀 😀 A doteraz sa neviem poriadne namaľovať... hm... Každoročný ples je pre mňa viac utrpením ako udalosťou, na ktorú by som sa tešila.
No ale k tým parfémom, veď výber je obrovský, vybehnite to obchodu a možno aj medzi dámskymi si nájde nejakú peknú, čo bude vyhovovať jej nošteku..
A spomenulo sa tu, že zakladateľku (tuším) správanie dcéry vystrašilo, tak mám dotaz, to ako z toho, že by bola lesbička? Ale s tým by si predsa aj tak nič nenarobila, aj keby si ju do sukne zašila, make-up jej dala vytetovať a v dámskej voňavke ju denne kúpala 😉

slimstar
3. mar 2012

aj ja som bola taka, v skolke a v skole som mala len kamaratov - chlapcov. tiez som hravala futbal a ked sme vyhrali zensky pohar, som bola velmi hrda, aj ked rodicia ma nikdy nepochvalili. 😉

na strednej som chodila do chlapcenskej triedy, ziadny problem. dokonca na praxi som bola ich "veduca" 😉

ked je tak dobra, tak by som bola na nu hrda. mohla by sa dostat aj do Slovana a hrat profesionalne. 😉

karamel
3. mar 2012

@marcca ja myslim, ze je to take obdobie, to ju urcite prejde🙂 neboj🙂

sisaha
3. mar 2012

@gabikka34 moja dcera do 10 rokov mala hadam vsetko ruzove, teraz tuto farbu nemoze ani citit..Oblieka sa najradsej do cierneho, alebo tmavomodreho. Tie deti su ovplyvnene aj spoluziakmi, nieco fičí a každá chce byť IN a nie za ružovú bábiku. A že sa navonia panskou? nevadi, možno nema rada ani sladke vône. A ak by aj prislo k tomu, ze by bola "iná", mala by si ju menej rada? Asi nie..radsej nech maju deti k nam dôveru a vedia, že sa na nás môžu obrátiť v každej situacii, ako keby sa mali skrývať a tajiť pred nami svoje trápenia. 😉