Keď dievča nie je dievča. Riešite niečo podobné?

marcca
12. júl 2009

neznáša ružovú, miluje čiernu a tmavodrú...sukne nosí ako za trest (teda vlastne nenosí), denne hráva futbal a najradšej by celé dni behala vo futbalovom drese 🙄 nohy má dobité viac ako jej všetci spoluhráči dokopy, ale jej to nevadí...učesať vlasy do gumky??? nehrozí, maximálne znesie sponky...
jej najväčším (zatiaľ nesplneným) snom sú kopačky 😖
začalo to ešte v škôlke zhruba keď mala 4 roky, zo začiatku sme to brali v pohode, ale momentálne to prerástlo všetky hranice, dennodenne riešime veci, na ktoré ja už fakt nemám energiu 😔 .
v septembri ide do školy, tašku samozrejme ešte nemáme 🙄 , pretože odmietam kúpiť dievčaťu tašku so spidermanom alebo niečím podobným 😠 ...
rieši niekto niečo podobné, príp. prešiel takým problémom 😅

jaduska
12. júl 2009

rmarcca - tak to nerieš, s tou taškou sa skúste dohodnúť na nejakom kompromise - keď nechce dievčenskú, tak nejakú neutrálnu....
....ja mám 3 dievčatá, ale prostredná sa zatiaľ tiež javí viac chlapčenský typ, hoci má ešte len 2 roky, ale ja som celkom rada, lebo aspoň má kto s tatinom hrať futbal...
...moju najstaršiu som od malička obliekala športovo, lebo ja som sukňu mala na sebe hádam naposledy pred 15-timi rokmi, ružovú som tiež nemala v obľube a keď mala dcérka 4 roky, tak na seba nechcela obliecť nič iné iba sukňu, stále sa len prezliekala a hrala na princezné, chcela si maľovať nechty, aj ústa, hoci ja sa absolútne nemaľujem.....takže sú veci, ktoré podľa mňa neovplyvníš, dieťa to má v povahe a násilným "prerábaním" skôr niečo pokazíš....
....tak to skús nejako vydržať, možno ju to prejde, možno v puberte nebudeš stíhať kupovať sukne 😉 😉 😉
a možno z nej bude raz bude slávna futbalistka....čo vieš 🙂

marcca
autor
12. júl 2009

jaduska,
doteraz som to fakt neriešila, nechala som tomu voľný priebeh...len fakt sa mi zdá, že každým dňom je vznikajú kvôli tomu zbytočné "spory" a straaašne mi to uberá energiu 😖 ...a je toho viac a viac 😔
odmalička patrí medzi hyperaktívne deti a keď napr. začala kopať do lopty, manžel ju v tom ešte podporoval (to sme ešte nemali malého)... a teraz nám každý hovorí, že to budeme mať obrátene - ona bude chlapec a malý je viac také dievčatko 😅
nechcem to nijako ovplyvňovať, je to asi zbytočné, len chcem predísť situáciam, ktoré vyústia do hádky a končia zbytočným plačom...napr. prečo nemôže mať kopačky ☹

marcca
autor
12. júl 2009

no a s taškou sme sa dohodli presne ako píšeš,že kúpime neutrálnu ale aj tak sa toho dosť obávam keď už pôjde do tuhého...ale var vyberiem takú, s ktorou budú spokojné obe strany 🙂 dosky na zošity má s "čiernym" spidermanom 😝 😝 , tak dúfam, že tašku zvládne v červenom či zelenom prevedení 😅

zitaje
12. júl 2009

Marcca, a preco nemoze mat kopacky??? Podla mna by sa jej hrozne ulavilo a velmi by ocenila,keby napr. na narodky / meniny alebo pri nejakej takej neobycajnej prilezitosti kopacky dostala. Ked uz aj tak hrava ten futbal.
Podla mna sa zbytocne stresujes.Ked je to v nej a bude cely zivot taka chlapcenska, tak tvoja snaha vyhovorit jej chlapcenskost iba ublizi. Ak je to len docasne, tak to podla mne prehrmi tak ci tak.
Inak ja chapem, ze je to problem, ja denne bojujem s mojou 7-rocnou dcerou, ze nemoze ist von na ihrisko v ruzovej volanikovej suknicke s inak ruzovym kvetinkovanym trickom a este inak vzorkovanymi, ale ruzovymi ponozkami atd atd, ja by som bola rada, kevby mala nejaky vkus, a ona chce len ruzove, leskle a podobne blbiny.
Inak este som sa chcela opytat - medzi kym vznikaju spory a hadky? Ak len medzi vami dvomi, podla mna to fakt nechaj tak.
A kamarati sa len s chlapcami?

marcca
autor
13. júl 2009

zitaje 🙂 vidíš a ja by som takú princezničku brala 😉
pre mňa už bolo dosť to, že som pristúpila nato, aby mala futbalový dres...z jedného sú dva a to sme ešte určite neskončili 😒 ... a každodenné boje medzi nami vznikajú hlavne kvôli tomu (tie hádky sú ja a dcéra), že jednoducho nechce si dať vysvetliť, že nemôže furt behať v drese 😠 má plnú skriňu vecí, ale ju to nezaujíma a je straaaašne tvrdohlavá...a ja tiež 😝
k tým kopačkám...myslím, že nakoniec ich aj tak bude mať 🙄 🙄 🙄 lebo manžel je v tejto veci viac prístupný (však jasné chlap 😀 ) a koniec koncov jemu to absolútne nevadí, že má dcéru také chlapčisko...aspoň si má s kým zakopať 😅
takže mi asi zostáva len nejak predýchať aj tie kopačky a čakať, čo zas vymyslí potom...
určite ju nechcem nijako ovplyvňovať či pretvárať, ona je už od narodenia hyperaktívny živel, iba trocha usmerniť a hlavne dodržiavať vopred dohodnuté kompromisy...je to ťažké...

marcca
autor
13. júl 2009

jo a kamaráti...v tomto je strašne spoločenská a prístupná ku komukoľvek 😵 vyhrá sa s 2-ročných dieťaťom, takisto aj 10ročným 😎 a je úplne jedno či je to dievča alebo chlapec...
samozrejme ale väčšina tých stálych kamošov sú chlapci, aj v škôlke to tak bolo a oni ju ako jedinú z dievčat medzi seba aj brali 😅 poniektorí jej aj nestačili 😀 ...na sídlisku sú takisto v prevahe chlapci, s ktorými denne kope, ale ako vravím, dievčatá jej nevadia, len proste kvôli povahe jej lepšie vyhovujú chlapci...
no a má aj frajera (už 3. v poradí) takže v tomto bude úplne v poriadku 😀 😀 😀

zuzana76
13. júl 2009

marcca, ja by som v tom tiez az taky problem nevidela, ani v kopackach, samozrejme usmernit, napr aj pri tom vybere tasky, nieco neutralne, ved su dievcata , co hravaju futbal, hokej, aj profesionalne a pritom su aj zeny- matky, manzelky, teda, ak sa obavas nejakej inej orientacie, tak sa podla mna nemusis, len je proste chlapcenska, podla mna je problem, ze si si ju vysnivala ako nezne, jemne dievcatko, ale takym ona zrejme nikdy nebude a cim skor sa s tym zmieris, tym lepsie, pretoze inak mozes urobit viac skody ako osohu v jej vychove. Skus ju prijat taku aka je. Teraz som citala,ze ma "frajera" , tak potom kde je problem, podla mna skor u teba a v tvojom sne mat dievcatko- princeznicku. Podla mna v puberte sa to mzoe zmenit uplne, ze az nebudes s nou vladat opacnym koncom, teda same sminky, handry, manikura, kozmetika 😀 . Pokial je dobrou dcerou, neodvrava, plni si svoje povinnosti, tak naozaj sa pokus pochopit ju. 😉

marcca
autor
13. júl 2009

zuzka, my ju tak odmalička bereme...je to proste chlapčisko 🙂 a nikdy z nej nebude princeznička...v tomto som nikdy problém nevidela, len teraz to už prerástlo všetky (moje) hranice 😒
napr. keď sa jej kúpil dres, dohoda bola - len okolo domu na kopanie...a každé ráno to aj tak na mňa skúšala, že si ho zoberie do škôlky, že len na prezlečenie a pod...alebo ideme do mesta a ak som jej nachystala iné veci (nie dres), už bolo okolo toho hundranie, v horšom prípade aj slza alebo išla potom taká zdutá, že som ani nemala chuť niekde ísť 😖 😖 😖
ona je ťažká povaha a to je znamenie rak, ale teda vôôôôbec to na ňu nesedí 😅

marfuuuska
13. júl 2009

Ahoj Marca,
být tebou se vůbec nebojím a naopak se s ní snažím domluvit. Já byla taky taková a dodnes jsem no, ale v tý době to opravdu nebylo normální chovat se jako kluk. Lidi špatně koukali a rodiče se asi moc trápili a potom mi i všemožné zakazovali. Fotbal mi hrát nedovolili a nutili mě do gymnastiky, že je to dvíčí 😝 , když jsem si musela vzít sukni, tak jsem strašně trpěla a kolikrát kůli tomu byla doma hádka opravdu strašlivá ☹ .
Kamarádila jsem se spíš s klukama s kterejma jsem si prostě víc rozumněla, no a kolena mám dodnes zjizvený z toho jak jsme řádili 😀
Všechna rodičovská snaha předělat mě na holčičku skončila v pubertě, když mi bylo tak 13. Měla jsem vlasy do půlky zad a táta mi nechtěl koupit koženou bundu a boty gladiátory, že to neni dívčí a nikam se mnou v tom nebude chodit. Já zašla do kadeřnictví a nechala si vlasy úplně oholit. Asi si dokážeš představit jak to dopadlo doma, dnes už se tomu jen směju, ale tenkrát to byl průšvih táta se mnou půl roku nemluvil, ve škole jsem dostala 2 z chování a nakonec to vše mohlo dopadnout úplně jinak kdyby mě rodiče nebyli, tak strašně nutili do holčičích věcí.

Nikdo nedokázal pochopit, že si prostě rači hraju s klukama než s holkama a těch průšvihů co jsem kůli tomu měla, někdy i neprávem prostě jen, tak - učitelky nedokázali moje chování pochopit. Dnes už je vše jiné a i učtelky se změnili 😉

Asi jsem tě nepotěšila, ale možná ti to pomůže vidět to z té druhé strany a třeby se tim vyhneš i spousty naschválů od dcerky.

Jo a dneska jsem vdaná mám dva syny a pořád jdu rači na hokej nebo fotbal než nakupovat sukně 😀

vroni
13. júl 2009

Tiež v tom nevidím problém. Mňa by moja dcára vydesila na smrť, keby začala "princezničkovať" (mám doma podobný exemlár ako ty) Pokojne jej tie kopačky kúp, dievča, ktoré sa vyzná v chlapčenskom svete to má v živote ľahšie. Moje dieťa za najlepšie hračku považuje autá (normálne autá, nie autíčka), najšťastnejšia je, keď sa môže rýpať v motore, dôkladne špinavá od oleja. Futbal hráva tiež, obvykle s 5 - 6 ročnými (menší sú na ňu pomalí), ale nijako sa to nechystáme riešiť. Bábiky máme síce doma dve, ale dieťa sa ani jednej ešte dobrovolne nedoklo (ani v škôlke sa s bábikami nehrá) Nijako jej to neublíži, nie každé dievča je "dievčatkovské" a "divošky" sú v živote priebojnejšie ...

marfuuuska
13. júl 2009

Jo zapomněla jsem napsat, že jsem se učila dobře a rodiče jsem se jinak snažila poslouchat.
Dneska mám s maminkou ten nejlepší vztah a jsme jak nej kamarádky. Což by si tenkrát asi nikdo nemyslel 😅

egyptanka
13. júl 2009

marca, nrob z toho tragediu, bud rada, ze sa ti dievca neflaka a ma zaujem o nejaky sport.
Ja by som to riesila tak, ze by som jej tie kopacky kludne kupila a kludne by somn ju prihlasila do nejakeho futbaloveho kruzku, ak taky je. Aspon by mala o zabavu postarane.
Urcite jej nezakazuj pohyb.

A to, ze nechce nosit sukne, kasli na to ... i ja som vyrastala v nohaviciach a teraz som rada, ze si mozem dat suknu alebo saty. Zacala som sa zaujimat o kozmetiku, make-up a podobne. Ak by chcela nosit i na bezne nosenie dres tak jej nenutenou formou staci vysvetlit, ze nemoze stale nosit to iste. Pripadne chod s nou do obchodu a nech si slobodne vyberie nieco co sa jej paci ... a dohodni sa s nou, ze dobre ty jej to kupis, ale budes rada ak jej mozes aj ty kupit nieco co sa paci tebe a aby si to sem tam dala na seba.

Bude dobre ... neboj sa. 😀 ... co by ine maminy dali za to, keby sa ich dieta pohybovalo a nevysedavalo pri PC alebo telke. ... a mozno z nej raz bude slavna futbalistka a ty budes na nu hrda. 😅

marcca
autor
13. júl 2009

ok baby, takže možno sa predsa len nechám na tie kopačky nahovoriť 😎 😝 dúfam, že si neušijem búdu sama na seba...proste budú len na kopanie a hotovo 🙄 vždy sa s ňou snažím predtým dohodnúť a tým sa chcem vyhnúť neskorším prípadným sporom medzi nami, ale nie vždy to ide tak ako si predstavujem 😒 vždy začne na mňa niečo skúšať a najhoršie je ak ja poviem nie a ocino jej to samozrejme dovolí...však prečo by nemohla mať v škôlke dres 😠 😠 😠 ale toto je zas medzi nami dospelými...
na druhej strane vidím výhodu v tých kopačkách - aspoň mi nebude na futbal drať tenisky 😀

marfuška - potešila si ma, dúfam, že aj my dve v dospelosti budeme mať super vzťah 😵
vroni - tak sme na tom podobne, naše baby by si porozumeli 😀 ...to o tej priebojnosti v dospelosti je veru pravda, kedysi bol článok v mame a ja o tom a veľmi ma potešíli 😉

marcca
autor
13. júl 2009

egyptanka,
šport by som jej nikdy nezakázala, to sa hádam ani nedá...ona je šťastná, keď je von, vtedy nepotrebuje nič, ani jedlo, ani oddych...proste ona ide vždy naplno a do odpadnutia 😀 😀 dokonca minule som si ju všímala pri tom futbale a veru jej to aj šlo...lepšie ako niektorým chalanom 😅
rozmýšlali sme aj nad futbalom ako krúžkom, len mne sa straaaašne nepáči, keď vidím v TV ako ženy hrajú futbal 😝 myslím profesionálne...príde mi to neženské a proste sa to nehodí...alebo hokejstky..či boxerky 😝 no des
na 100% pôjde na plávanie, ale myslím, že ešte jeden nejaký taký behací šport by zvládla 😉 ibaže v našom meste veľa možností nie je 😒

kasami
13. júl 2009

ahoj Marcca,
ja sa priklanam k nazoru ostatnych bab
vobec nestresuj a svoju Simonku podporuj v tom co ju bavi ...
ja som bola taktiez ako dieta skor chlapec, stale som nieco vymyslala, hrala futbal, tenis, bola sefom dvoroveho gangu, chalani ma mali strasne radi 🙂 starsi ma zobrali pod svoje kridla a ucili ma vsetko o motorkach a autach
od 9 som chodila na volejbal a kazde leto do futbaloveho tabora ... kazde leto, bola som tam jedine dievca

dnes mam krasneho a sikovneho syna, z ktoreho som mala dlho pocit, ze bude diecatko 😀 na prve narodeniny som mu kupila kocarik a dala som mu do neho macika, to ze ruzova nie je moc pre chlapcov som mu dlho vysvetlovala 😀 dnes miluje aj cervenu aj zelenu aj oranzovu ...
velmi rad sa hraval tak isto ako s autickami tak aj s babikami, s barbi domom, dokonca vsetkym panacikom ci autickam daval pusu na dobru noc 😀
dokonca sme mu dvakrat kupovali ten kruh na brucho .... hula hop ci ako sa to vola
od jedneho roka hra futbal, tenis, od troch bicykluje, od styroch plava a neviem co este ...

je to uplne zdravy chlapec

a este na povzbudenie s mojim malym chodia na hokej dve baby ... jedna ma asi 9 rokov a druha mozno 14 rokov ... su uzastne talentovane, naozaj velmi sikovne a pekne dievcata

a co sa tyka tej aktovky, skuste nieco take ako napr. doba ladova, walle, napr. modra je dost neutralana farba, myslim ze sa isto dohodnete 😉

ps : tie kopacky by som jej tiez kupila 😀 (inak moj syn veceral stedrovecernu veceru ako komplet futbalista)
vies ako to je zakazane ovocie najviac chuti

marcca
autor
13. júl 2009

kasami 🙂
samko musí byť naozaj veľmi šikovný 😵 potešíla si ma s tými bábikami, lebo náš malý v poslednom čase akosi rád pokočíkuje baby anabel (tú jedinú bábu, čo doma máme 🙄 ) ...a to ešte bol len v bruchu a každý nám "prorokoval", že "chlapca" už máme, tak on (hoci chlapec) bude u nás za dievčatko...niečo na tom bude, je to náš mucko, rád sa stíska a mojká 😵 čo u simonky nehrozilo, ale zas na druhej strane aj do lopty začína kopať, však čo iné by aj mohol, keď jeho sestra nerobí nič iné 😀

inak baby - manžel je motorkár (crossový) a už dlhšie ma láme, aby sme jej kúpili malú crossku...ona zbožňuje okrem lopty aj motorky a vždy keď sa dá, nasadí prilbu, akési rukavice že motorkárske a idú sa voziť...tak čo poviete na toto...tie kopačky sú oproti tomu len slabý odvar 😀

kasami
13. júl 2009

marcci, fakt to ber upne v pohode ... my sme frcali na zltom, cervenom, ruzovom ... je to aj tym, v akom prostredi sa pohybuje, s kym sa stretava a skym si naozaj rozumie

a tu krosku moj syn zobre uz vyse roka ... alebo stvorkolku .... moj muz mu chcel kupit teraz na narodky (mal v nedelu) ale nakoniec sme sa dohodli, ze az na rok ... lebo mu uz chcel kupis 100 aby to stale za to, a ze su kvalitnejsie ako 50 .... a tu krosku to je fakt maleho nesplneny sen, a este vediet na nej skakat, jooj normalne sa o neho bojim ... dokonca aj na lyziach skace 😀 kazdy bubon je jeho ... strasne sa mu pacia lyzirsky skokani ... vsetko nebezpecne ... a pritom je to taky mazlik uzlik, spinka s plysacikmi, bozkava ich na dobru nocku, aby so strazili a tak 😀

kasami
13. júl 2009

inak pozri co som nasla

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2136916

😀 😀 😀 😀 😀

marcca
autor
13. júl 2009

kasami 😀 😀 😀
ako stvorená pre nás

tie motorky sa aj mne zdajú nebezpečné, muž skáče aj preteká, len behom roka mal 2x zlomenú ruku 🙄 na striedačku jednu aj druhú, ale pokoj si nedá 🙄 🙄 🙄 oni dvaja sú rovnakí, ťažko s nimi bojovať 😀
dokonca aj simonka mala 2 mesiace dozadu dolámaný palec na ruke (z lopty samozrejme)ale šak čo...veď futbal sa dá hrať aj so sadrou, len ako vyzerala po 2 týždňoch...no hanba 😝

kasami
13. júl 2009

no vidis 😀

chudatko male ... my sme mali zatial len hlavu rozbitu ... a na stastie na tom hokeji je dobre opancierovany 😀 na futbal ho chcem dat od septembra, ze nech sa potom uz sam rozhodne aky sport ho naozaj bavi a nechame ho potom tak, ako sa rozhodne 😀

ale
no co uz si jej mamina, tatika si jej vybrala taktiez sportoveho tak uz ti neostava nic ine, len ju v tom naozaj podporit, vzdy to bude tvoja sikulka a mozno raz aj princezna ... len tomu daj cas

marcca
autor
13. júl 2009

no ale určite by som jej takú tašku nekúpila, to je čisto chalanská 😅 radšej jej ju ani nebudem ukazovať, lebo už by bol oheň na streche..aj farebné prevedenie je naše najobľúbenejšie 😀 😝
samozrejme ju nebudem nútiť do nejakých ružových barbie či princezien, ale malo by to byť niečo fakt neutral...ešte mrknem tú dobu ľadovú 😎

kasami
13. júl 2009

drzim pastiky 😉

marcca
autor
13. júl 2009

kasami dík 🙂 budeme potrebovať 😉

jaduska
14. júl 2009

marcca - ešte som zabudla napísať jednu príhodu s našou dvojročnou "princeznou":
chcela som jej kúpiť botasky, ale výber som nechala na ňu, v ponuke mala: celé ružové, bielo modré s motýlikmi, bielo - červené a bielo - čierne....tak si skús tipnúť, ktoré si vybrala....tie v kombinácii s čiernou...do ružového ju oblečiem, lebo je ešte malá a neprotestuje, ale mám pocit, že o tie 2-3 roky budem mať doma to isté, čo ty 😉

marcca
autor
14. júl 2009

jaduska 😀
my sme do tých 3 rokov v pohode princezničkovali aj sukničkovali a potom to začalo naberať na obrátkach 🙄 najprv prišli do módy maskáče, potom prišla narad čierna farba a keď už odmietla obliecť inak obľúbenú maskáčovú sukňu 😕 vedela som, že už ju do žiadnej inej nenavlečiem 😝
a posledný rok v škôlke nemala sukňu ani raz, až posledný deň na rozlúčku sa nechala obliecť do šiat - ružových 😀 ale stále ma to asi mesiac presviedčania a psychickej prípravy 🙄 tak či tak - do škôlky šla s revom a ako za trest, ale zvládli sme 😎
a už teraz rozmýšlam, čo si oblečieme na "prvý deň v škole" 🙄 🙄 🙄

0401
15. júl 2009

Marcca, tak to nás třeba teprve čeká? Naše malá je momentálně za princeznu, ale byly doby, kdy musela mít všechno modré a na narozeniny byl dort s Bořkem stavitelem. Babičky to sice nemohly překousnout, že nechce růžový s panenkou, ale přání dcery je holt přednější 😉
A s prvním školním dnem bych si nedělala starosti, třeba Simku zlomíš aspoň na nějaké neutral kalhoty 😵

marcca
autor
15. júl 2009

0401, nooo vedela by som rozprávať 😀 😀 z paťky bude asi tiež silná osobnosť 😎
vychutnávaj si princezničkovanie, za chvíľu možno bude aktuálny spiderman 😀 😀 😀
naozaj - najdôležitejšie je,aby malá bola spokojná 😉

my už máme kopačky 😎 a šťastnejšiu som ako dnes si ju hádam ani nepamätám 🙂 😵 ďalej neriešim, len verím,že raz to prejde 😎

a niečo iné ako nohavice si ani v prvý deň škole neviem predstaviť 😝

laculik
15. júl 2009

marcaa, to si pisala o mne? nenavidela som ruzovu, sukne boli trest, kamaratov, nie kamaratky som mala. hravala som vtedy (nacierno, kedze pred vyse 30 rokmi hokej baby hravali len za "velkou mlákou") hokej, s chalanmi, v chalanskom vystroji... Mojim snom bolo odstahovat sa do Kanady a ked sa m niekto dospeli spytal, ze preco, no predsa preto, ze tam je zensky hokej! Obliekala som sa chalansky tak, ze raz na verejnom korculovani ma chalani nutili ist na vecko, ukazat ze nemam pipika (samozrejme ze som nesla). Nasi zufali mi dali doviezt z vonka (este v skolke) tricko ruzove s mojim menom, a aj tak to nepomohlo, cudzi ma oslovovali v muzskom rode. Dokonca som uz mala minimalne 15, 16 rokov a drzala som sa vtedy s frajerom na zastavke za ruky a prisiel ku nam starsi pan, ze fuj, chlapci, vy sa nehanbite!!!! Mohla by som pisat romany o mojom chalanskom obdobi. Skakala som z najvyssich brál do vody, kde sa len velky chalani odvazili, sutaze sportove na skole som vyhravala casto aj nad chalanmi, dokonca som zbila na skolskom dvore starsieho!!! chalana, lebo sa posmieval mojmu spoluziakovi.Dlhe vlasy som nemala snad v zivote...atd, atd... A mam dve deti a zijem v podstate rodinny zivot. je pravda ze stiham milion veci a mam vela energie a ze neznasam domace prace a radsej opravim bicykel (tak, ako som opravovala aj ako mala baba) 😀 😀 😀 , ale som spokojna! A nasa mala ma vela veci cisto chalanskych a spidermanove obdobie sme tiez mali (ma aj dievcenske obdobia obcas). Vobec ma to nerozhadze, dokonca, som jej na poslednej dovolenke kupila niekolko chalanskych veci, ako trenky na plavanie atd...

zuzik03
15. júl 2009

marcca, super téma 😀
držím pěsti, ať vydržíš s nervama - připomíná mi to mně a moji matku 😉 odmala se mě snažila narvat do růžových sukýnek, zakazovala mi rifle (první mi koupil za její nepřítomosti až tata v osmé třídě), až ke mně vypěstovala nechuť téměř ke všemu holčičímu/ženskému oblečení 🙂 s bráchou jsem hrávala hokej a fotbal a lítala po venku s klukama a troufám si říct, že jsem zcela normální, jen tu sukni na sebe nadále dám výjimečně a dítě oblíkám do toho, co je po ruce a na růžovou/modrou se u nás nehraje 😉

takže se nenech přesvědčit tím, jaká by malá "měla být" a budete obě spokojenější 🙂 ono se to poddá samo.

mě dokonce i teď ve třiceti letech mamka neopomene zkritizovat, když u ní jsem, jestli bych si nemohla obléct něco hezčího a proč si nerozpustím vlasy a mám je furt v gumičce 😅 jsem zvědavá, jestli mi to bude říkat i v padesáti, ale myslím že jo 😎