Keď dievča nie je dievča. Riešite niečo podobné?

marcca
12. júl 2009

neznáša ružovú, miluje čiernu a tmavodrú...sukne nosí ako za trest (teda vlastne nenosí), denne hráva futbal a najradšej by celé dni behala vo futbalovom drese 🙄 nohy má dobité viac ako jej všetci spoluhráči dokopy, ale jej to nevadí...učesať vlasy do gumky??? nehrozí, maximálne znesie sponky...
jej najväčším (zatiaľ nesplneným) snom sú kopačky 😖
začalo to ešte v škôlke zhruba keď mala 4 roky, zo začiatku sme to brali v pohode, ale momentálne to prerástlo všetky hranice, dennodenne riešime veci, na ktoré ja už fakt nemám energiu 😔 .
v septembri ide do školy, tašku samozrejme ešte nemáme 🙄 , pretože odmietam kúpiť dievčaťu tašku so spidermanom alebo niečím podobným 😠 ...
rieši niekto niečo podobné, príp. prešiel takým problémom 😅

anetuska
14. apr 2013

@marcca

Dobrý večer chcem sa opýtať ako to u Vás nakoniec dopadlo s tým obliekaním lebo aj ja mám 6 ročnú dcéru a už dlho odmieta nosiť dievčenské veci. Všetko musí byť voľné, stále nosí tepláky, tmavé chlapčenské tričká. Teraz od septembra ide do školy a sľúbila že bude nosiť dievčenské oblečenie tak neviem či tomu môžem veriť. Keď jej len povieme že od zajtra bude chodiť "normálne" oblečená, už je plač. Inak náročná nie je stále by nosila to isté. Len my by sme chceli aby chodila pekne oblečená. Veľa vecí vo vašom článku je ako u nás. Prosím napíšte či ste nejak pokročili aby som vedela čo nás asi čaká. Ďakujem.

ada510
14. apr 2013

@anetuska Ahoj mám kamarátku teda susedku vyrástli sme spolu od malička bola ako chlapec no a ja podobne neznasali sme šaty sukne bábiky racej sme sa skriabali po stromoch a hrali s chlapcami ona sa začala na plno v puberte veno venovať dosť drsnemu športu ale ked prišla stredná škola a puberta mňa to úplne zmenilo dnes som tehotná a idem sa vydávať ona vyhráva prvé miesta v skákaní na bicykli po kopcoch ale tiež má priateľa takže orientačne sme úplne normálne aj ked prvú kabelku sme si narozdiel od rovesnicok kupili asi v 18 ske takže sa nemusíte báť ono to časom príde aj ked verím že musí byť pre vas nepríjemné aj moju mamu to trápilo...

anetuska
15. apr 2013

@ada510
Ďakujem za povzbudzujúce slová tak budem čakať.

ada510
15. apr 2013

Skúste ju zamerať na niaky šport;)

anetuska
18. apr 2013

@ada510
So športom je to tak že rada hraje futbal, tenis. To mi samozrejme nevadí aspoň sa hýbe. Len toho chlapčenského oblečenia som sa obávala ale asi si z toho už nebudem nič robiť aj učiteľka v škôlke mi povedala že nasilu nič nedosiahnem a aj tak to nezmením. A je to pravda každý deň ju presviedčať to človeka stojí veľa energie a tú ja potrebujem ešte pre druhú dcérku. Aspoň že som tu našla mamičky ktoré riešia alebo riešili podobné veci to mi pomohlo pozerať sa na to s nadhľadom.

ada510
18. apr 2013

@anetuska treba počkať teraz sa chce možno rovnať chlapcom v puberte sa veľa veci zmení...;)

stefi76
19. apr 2013

nič si z toho nerob, moja dcéra má 10 rokov, od malička sa nikdy nehrala s bábikami, ale iba s autami, musela som jej kupovať transformerov a robotov, sukne sme nosili tiež iba za trest, oblubené boli rifle a botasky, ružová jej podla nej najhoršia farba, ale je to úplne normálne dievča, u si z toho nič nerobím, jednoducho taká je a nemá pocit že bola nejaká iná, len má iné hoby ako iné dievčatá, teraz sa to už pomaly mení, začína sa zaujímať o módu, chlapci sa jej páčia, všetko má svoj čas.

monika15
19. apr 2013

@marcca teda.... ja osobne som podobna 🙂))
ruzovu a take blbe farby u mna nenajdes....
suknu som mala naposledy na stuzkovej.... aj to nasilu !!!!
nikdy som nenosila sukne !!! neznasala som a teraz ako dospela by som nikdy ani nekupila hihihih 🙂
namiesto futbalu som na Hokej !! milujem !!!!
a co sa tyka tasky... nemusis kupit spiderman.... kup nieco neutralne.. nieco pre vacsie deti !!

drzim palce....... bude dobre neboj 🙂)))

silvia2009
28. apr 2013

Ahojky,moja mala ma 3,5 roka a mam s nou ten isty problem ako ty.Som tiez zufala,neviem ako ju to odnaucit,ci prehovorit,aby si dala nieco ruzove alebo sponky tiez nehrozia,v skolke sa hra iba s chlapcami a hovori si v muzskom rode.Ja len dufam,ze z toho vyrastu a budu z nich dievcata.Drzim palce a citim s Tebou.Silvia

drobec_21
20. máj 2013

Ahojte.. velmi zaujimava debata naozaj🙂 som rada, ze niesom jedina s ,,problemom" som viac chlapec ako dievca:D Ja som bola od malicka viac chlapcisko a vsetky spominane problemy ako nebudem nosit sukne, ruzovu farbu a sponky musela somnou mamina tiez pretrpiet:D dokonca uz ked som mala dva roky a mamina ma navliekla do krasnych ruzovych satociek na oslavu narodenin tak z toho bol len boj krik a plac:D veci som nosila dost dlho vylucne po starsich bratrancoch alebo nejake neutralne nie vyrazne dievcenske:D a odvtedy sa to velmi nezmenilo.. rozbite kolena, lozenie po stromoch,plotoch, zbieranie chrobakov a inej havede ,hranie sa s autami, zbranami a neviem cim este bolo na dennom poriadku:D co sa tyka kamaratov tak ma brali ci dievcata ci chlapci.. vzdy som bola oblubene decko i ked tych kamaratov bolo viac ako kamaratiek:D frajerov som mavala uz od skolky.. a taktiez aj najlepsiu kamosku.🙂 dnes uz mam 21 rokov chodim na vysku a vobec som sa nezmenila.. mozno sa obcas nahodim dievcenskejsie.. aj sa namalujem trosku:D ale inak nehrozi:D samozrejme ze uz nosim babske veci ale styl ostal chlapcensky:D mamina samozrejme nikdy nadsena nebola ale nikdy mi nic nezakazovala.. obcas sa mi snazila jemne prehovorit do duse, ci si nemozem obliect nieco viac dievcenske tak obcas som jej spravila radost:D s maminou mam vyborny vztah a momentalne mam dvoch 6 rocnych braskov(vysnivany surodenci po 15tich rokoch samoty:D-vzdy som chcela braceka:D) cize teraz to aj mamine vyhovuje ze som viacej chlapcisko, lebo ich aspon zabavim a rozumieme si :D V zivote mi to prinieslo viacej pozitivneho ako negativneho..vlastne nic negativne ma ani nenapada:D obcas ma sice povazovali za chlapca ale nejak mi to neprekazalo:D Takze mamicky nebojte sa vase deti netlacte do niecoho co nechcu.. a predsa detsvo podla mojho nazoru je viac vzrusujucejsie prezit ako chlapec nez dievca:D Väcsina deciek z toho aj tak vyrastie a ked nie tak sa niet coho bat🙂 Mam kopec priatelov, ktory na mna nedaju dopustit.. ved predsa ako sa hovori skutocni priatelia vas maju radi preto aky ste 🙂

drobec_21
20. máj 2013

este mi neda nepovedat, ze moji braskovia mali obdobie cca 4 roky ked behali po byte so seternicou rovnako starou v maminych topankach na opetku a s maminymi kabelkami , v ktorych mali auticka:D vtedy som sa smiala, ze mamina predsa len mozno bude mat vysnivanu princeznicku:D a taktiez sa hrali s babikami a dnes sa natom uz len smeje.. chlapcov to preslo a su to riadny certi :D

brumka
20. máj 2013

ja som tiez ako dieta bola ako chlapec, vlasy kratke alebo v gumicke, oblecenie tmave, saty a sukne to mi nesedi proste neda sa v tom behat ani hrat fudbal, majstrovalasom vzdy nieco v pivnici aj moja kamaratka bola taka a zeby nam nieco zakazovali, nie proste sme sportovali maly sme vaia kamaratov medzi chlapcami a teraz kazda z nas ma partnera, ja mam aj deti takze nevidim v tom problem, teraz moja prva ide takym smerom suknu si az teraz dala prvy krat inac stale len beha fudbal sport a zvierata, aj v skolke mi povedali ze je velmi vytrvala sikovna ze moc sa jej sediet nechce ale zase s chalanmi tolko toho vybeha a este ich aj trufne v neiktorych veciach, nerobim si tazku hlavu, viem aspon ze sa mi nestrati a bude sa vediet o seba postarat. mne sa nepaci ze sa deti a ludia musia skatulkovat, dievca a zena, = babiky, varenie a deti, muzi = zbrane...kolko ja poznam muzov co nevedia ani isbu vymlovat alebo nieco spravit, podla mna by sa nemali rbit rozdieli medzi ruzovou a modrou.

drobec_21
20. máj 2013

@brumka suhlasim neskatulkovat🙂

aduskatt
20. máj 2013

rovnako som bola ako chlapcisko🙂 bitky, futbal, taekwon-do🙂)) a nejak zo mna neubudlo🙂 dnes ked treba, v pohode si otvorim hubu, opravim pracku, naladim TV, cize ako chalanisko, ale na druhej strane nosim sukne, lodicky, malujem sa, mam dlhe vlasy a rodinku🙂)) takze ziadny strach

marcca
autor
24. máj 2013

@anetuska
v podstate sa nezmenilo nič, ide mať 10 rokov, no stále je rovnaký chlapčisko 🙂
a ja som to už tiež akosi prestala riešiť, zachvíľu je v puberte, tak vtedy sa možno niečo prelomí 😝
ona má strašne veľa energie, hodne športuje - florbal a najnovšie súťažný bedminton, futbal už nechala...energiu potrebuje proste vybiť a chlapci jej sedia viac, nakoľko sú rýchlejší a o tom to celé je. Preto sa viac kamaráti s chlapcami, ale nemá problém ani medzi dievčatami, berú ju všetci.
čo sa oblečenia týka, v pohode dá aj ružovú farbu, dokonca skončila aj so závislosťou na futbalových dresoch, oblieka sa normálne, akurát veci nesmú byť vyčačkané - žiadne volániky, mašličky, obtiahnuté nemusí, skôr športové, pohodlné veci. Sukne, šaty, balerínky sú stále tabu. Ale ani s týmto už nemám problém, za tie roky viem, aké veci a kde ich kupovať, výber je veľký, všetko sú to veci dievčenské a pekné...Takže viac-menej sme spokojné obidve a jediné, čo môžem poradiť je netlačiť zbytočne a čakať...časom sa všetko zmení 😉 .

milek
24. máj 2013

Ja mám niečo podobné doma tiež, od mala behá s chalanmi, chytá jasterice , hráva futbal ale oblieka sa už normálne ako dievča lebo prisla do puberty a chce sa už troska páčit takže vsetko chce cas .Pamätám si ked sme boli bratovi na svadbe mala asi 8 a pozicala som jej krásne saty mala ich hodinu a musela sa ist prezliect lebo ju vsetko tlacilo a ked mala 3 boli sme tiez na svadbe lahla si na zem a suknu si vyhadzovala na hlavu, trdlo malé 😀 😀

anetuska
25. máj 2013

@marcca

Ďakujem za odpoveď aj ja postupne zisťujem že tomu treba nechať voľný priebeh. U nás sa to trošku zlepšilo aj tým že sme si to prestali tak všímať lebo tak to u detí funguje. Do škôlky na vystúpenie si dala dievčenské oblečenie síce nohavice, ale boli dievčenské takže v podstate veľký úspech. Ďakujem ešte raz za všetky rady a keď teda aj ja môžem poradiť skutočne si to netreba moc brať k srdcu, všetky tieto "obdobia vzdoru" patria k vývoju dieťaťa a skôr či neskôr pominú. A ak nie aj tak to nezmeníme.