Keď má ísť dieťa do škôlky, tak plače

iveta143
12. okt 2018

Maminy, moja dcerka chodi prvy rok do skolky, tesi sa, doteraz este neplakala. Ale posledne dva dni uz mala slzicky v ockach akonahle sme prisli do skolky. Ucitelka povedala ze je to kvoli tomu ze nic nepapa. Tak rozmyslam ako to vyriesit...ine deti placu od zaciatku kvoli tomu ze nechcu ist do skolky, a moja aby po mesiaci zacala plakat kvoli jedlu? to je fakt blbe...ona je v jedle dost vyberava...mate s tym skusenosti? dakujem

zupka33
12. okt 2018

Treba sa nejako dohodnut s ucitelkami aby ju nenutili hlavne na silu ked nechce ale nieco jest musi. Papat nechce preto, ze jej nechuti hej? Tak keby jej tie jedla upravovali nejako. Ze budu mat polievku, ja neviem nema rada mrkvu tak jej ju vyberu aby nevidela, ze tam bola a podobne? Aspon takto na zaciatku a potom postupne ked si uz zvykne na prostredie a deti ju jemne tlacit do toho aby papala vsetko

iveta143
autor
12. okt 2018

@zupka33 myslela som si, ze uvidi ostatne deti papat,tak bude mat motivaciu, tak ze aspon ochutna..ale ona vobec...velmi malinko zje...isto len to co ma rada, no je toho velmi malo...niekedy aj doma mame problem ak jej chcem ponuknut nieco nove...

zupka33
12. okt 2018

@iveta143 Ucitelky ako reaguju? Povedia jej, ze nemusi alebo ako?

iwka_77
12. okt 2018

Treba sa s malinkou porozprávať, že proste papať musí. Tam podľa mňa iného riešenia nie je a učiteľkám povedať, nech ju teda nasilu nenútia. Potom by mohla dostať ešte väčší odpor. Podľa mňa sa ti časom upraví.

missdiva
12. okt 2018

@iveta143 no hadam neplace od hladu.
Skor si myslim, ze ju ucitelky nutia jest co jej nechuti. Povedala by som im nech ju nenutia, nech zje len co jej chuti a cosi navyse by som jej aj pribalila.
Som dospela a tiez vela veci nejem...

lilli19
12. okt 2018

@missdiva nieco pribalila??to ako myslis? ucitelku maju 23 deti keby kazdy cosi pribalil? ako si to predstavujes neviem teda...vlastna dtrava povolena v skolke nie je...mozno tak v sukromnej aj to nie vsade

belllinka
12. okt 2018

@missdiva co ma pribalit? Do skolky nemozes doniest ani cistu vodu, nie ze jedlo. A to jej maju zvlast prihrievat?

mimik79
12. okt 2018

Na deticky skolka rozne vplyva a aj ked navonok to vyzera ze ok, je to pre ne stres a vypatie.... Hlavne v zaciatkoch urcite by som poradila nenutit papat, potom ma zapamatane ze je nutili a placka lebo skolka jej to hned pripomenie.... Alebo je uplne iny problém ktory musis poznat len ty ako matka, kt. Si najlepšie pozna svoje dieťatko

iveta143
autor
12. okt 2018

no neviem, ako prebieha ich stravovanie, co len viem je to, ze ak jej chcu oni popodavat do pusy,aby aspon daco zjedla,tak ani neotvori usta...ale co jej pritom rozpravaju,tak to netusim...no dcerka tvrdi,ze ucitelky su dobre, ze ich ma rada...asi im poviem nech ju radsej nenutia...niekedy to asi ozaj urobi viacej skody ako uzitku...

iveta143
autor
13. okt 2018

neviem co je lepsia cesta...nechat tomu volny priebeh, ci sa nenauci sama alebo jej jednoducho nedat nic, kym toto jedlo nezje...teda pri povahe mojej dcery je pravdepodobnost, ze bude cely den hladna,bez jedla...tak teraz neviem...