Kedy do škôlky?

kukona1
14. feb 2008

mám dilemu,zápis detí do školky je v marci,moja malá má v apríli 2 roky ,ešte síce nosí plienky ale dúfam a verím že v lete sa už odnaučí nosit ich,tak by som chcela vediet či mám íst na zápis teraz a mohla by od septembra nastúpit.
alebo ako to vlastne je? lebo ked bude mat 3 roky až na budúci rok v apríli,kedy by potom nastúpila? aby som vedela ako a kedy si mám vybavit prácu....
vedeli by ste mi v tomto niektorá poradit?
dakujem

lubina
14. feb 2008

AHoj kukona1,co ja viem a co som sa pytala,niektore skolky este stale striktne trvaju na tom,ze ak chces dat dieta od sept. do skolky,tak ho musis zapisat uz v marci.Co si myslim je dost hlupe lebo este to ani nemusis vediet,ci dietatko bude v sept. ozaj pripravene na skolku. Kde som sa ja informovala v LM,tam mi povedali,ze mozem malu zapisat aj neskor,ze sa to da vzdy,ze v skolke urcite maju 1 - 2 miesta volne aj cez rok.TAk sa skus opytat v skolke kde by si malu chcela zapisat.Chod sa tam pozriet,ci sa ti paci ako sa tam k detom spravaju apod.Ja som bola a mozem ti povedat,ze nad osobnu skusenost nie.Ani rady kamosiek sa tomu co vidis a sama skusis nevyrovnaju.Skus a uvidis

andrea.m
14. feb 2008

ahoj kukona v našej škôlke je zápis tento týždeň a ja som tamarku zapísala a to mala v januári iba rok.ale budúci školský rok bude mať v januári dva roky a od februára môže nastúpiť.viem že jej budú držať miesto a nevezmu tam iné dieťa.

livka299
14. feb 2008

Jeeej baby to vazne treba teraz dietatko zapisat????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Ja som si naivne myslela, ze ked budem mysliet ze je na to pripravene, tak ho prihlasim a o mesiac nastupi 😅

lubina
14. feb 2008

livka 299
myslim,ze to by bolo najlepsie riesenie.Ked si mama povie alebo vie,ze dietatko je pripravene.Ale system je iny,zial,dakedy aj zly voci detom ☹

kukona1
autor
15. feb 2008

čo ,,všetko " by malo dieta vediet okrem toho sa vypýtat na WC?

andrea.m
15. feb 2008

livka no ked som chcela dať do škôlky filipka tak to bolo tak že v 2 škôlkach mi ho nevzali lebo som sa prišla pýtať v septembri a chcela som ho dať od októbra,lebo som usúdila že už je pripravený.zobrali mi ho až v 3 škôlke a som s ňou veľmi spokojná,preto chcem aby tam chodila aj tamarka.riaditeľka (filipkova triedna) ma sama poprosila že ked ju chem dať budúci školský rok po dovršení 2 rokov života na adaptačný pobyt mám si prísť po prihlášku lebo ma nával detí. takto jej musí držať miesto a tamarka nastúpi ked bude pripravená.

julia225
15. feb 2008

my sa tiez chystame na zapis... mal by byt v marci... vela zdaru novym skolkarom 🙂 mne osobne ide byt smutno 😢

rusovcanka
15. feb 2008

Ahoj kukona1, v nasej skolke musis zapisat dieta do konca marca 2008 ak ho chces dat do skolky v roku 2009,aby mu drzali miesto.Podrobnosti sa daju dohodnut individualne s riaditelkou.Moja dcerka ma zajtra tri roky,ale do skolky nastupi az v septembri aj to tam bude len do 12 hodiny.Mam stastie,ze svokra je na dochodku a malu zboznuje,takze teraz ju varuje a ja od 1.2. chodim do prace.Dcerka je dost placha a v detskom kolektive nesvoja(chodime do MC),tak som rada,ze moze byt este chvilu doma s babkou a dufam,ze do septembra bude trosku smelsia a skolku bude lepsie znasat 😉

kukona1
autor
15. feb 2008

tak vám dakujem za odpovede,tak čo najskor by som teda mala íst na zápis.... 😎

junovka
15. feb 2008

andrea.m a to na ktoru skolku je taky naval na Terase???? 😕 Pocujem prvykrat 😕 To, zeby som uz dva roky dopredu nahlasila Nelinku, nie? 😕 😀 😀 😀 😀

alysea
18. feb 2008

Ahojte no u nás to kukona bolo tak, že v tomto období pred rokom som zapísala Peťka a nástup som nahlásila až po dovŕšení 3 rokov, čo bolo v januári, takže do školky chodí od 4. februára. Je to doležité preto, ako tu už bolo spomenuté, aby ti držali miesto, ak sa rozhodneš, že dieťatko nedáš, nič sa nedeje, ale aj v prípade, že by si chcela dať skôr ako bude prvotný plán, je väčšia šanca že si to vybavíš bez väčších problémov ako keby si prišla len tak bez toho, aby tam o dieťatku vedeli.

zuky
18. feb 2008

Ahoj kukona, ja mám rovnako "starého" synčeka a tiež mám dilemu, či ho nahlásiť do škôlky...teraz sa mi to zdá skoro riešiť, ale aby šiel do škôlky až ako 3,5-ročný sa mi zdá neskoro....napokon on zbožňuje kolektív a myslím, že sa doma sám nudí a niekedy máme zo seba obaja "ponorkovú chorobu", hi 😅
...takže ho s veľkou pravdepodobnosťou do škôlky nahlásim a keď tak v septembri nebudeme ešte pripravení /bez plienky/, tak ho ešte nedám.....a bodka
..je to veru blbé riešiť to pol roka dopredu....jedine súkromné berú hocikedy....
No a tiež ďalšia dilema do ktorej škôlky ho dať....nemám tu nikoho kto by poradil a darmo vypisujem na koníka, nikto sa akosi neozýva ☹
Tak ti držím palce a potom napíš ako si sa rozhodla 😎

wladka
18. feb 2008

cozee 😕 uz sa v predstihu riesia skolky?? aj ja som si nejak naivne myslela, ze staci na zapis tesne pred dovrsenim 3r.. 😕 😅

ale vidim, ze to tak nie je.. ale teraz neviem, ci mozem a ci mam nieco riesit, ked chcem aby nastupila o rok..cez leto bude mat dva, chcem ju ako dvaapolrocnu dat 😉 , ale ci sa da, to netusim 😒 , si myslim, ze beru od troch rokov.. pozistujem, keby nieco, dam vediet..

lenka386
20. feb 2008

Ahojte!

Ja tiez riesim podobnu dilemu. My sme mali 2 roky "uz" v novembri. V juni mame mat druhe babatko a chcela by som dat Adamka od maja do skolky aspon na doobedie. Je uz relativne samostatny, len tiez tie plienky..ale snad sa podari.. Ak sa nepodari do maja, tak v septembri urcite..

gabrielkabj
22. feb 2008

ahojky v Bardejove je to tak že dieta sa musí nahlásit do školky už do konca Marca. Vezmu bez problemou aj dieta mladšie ako 3 roky ale sa musí samo pýtat. Ak dáte dieta mladšie ako 3-ročne do školky na cely den tak sa može stat že pridete o rodičovsky príspevok ale nie však vtedy ak ho tam date iba na 4 hodiny.

cukrikk
25. feb 2008

ahojte ja som prave v piatok malu zahlasila do skolky. Nastupi v septembri a 23.11 bude mat 3 roky . Plienky uz davno nenosi a na WC chodi sama .

julia225
25. feb 2008

my mame zapis teraz v marci a furt mam dilemu kedy zacne chodit.3bude mat 30/10 takze by som si mohla este uzit ?MD...ale na druhej strane....ak ju dam v septembri,zaucim si ju atd....neviem 😒
a to este stale niesom rozhodnuta do ktorej skolky pojde.... 😒

molnitko
25. feb 2008

Ahojte dievčatá,
Viem, že je vám divné zapisovať dieťa do Mš tak skoro dopredu, ale ako tu už bolo spomenuté, ak dieťa zapíšete, budú mu držať miesto, a keď nenastúpy, nič sa nedeje. Takže to vôbec nie je systém ktorý by išiel proti deťom. Ale aj riaditelia a zriaďovatelia škôl musia mať predstavu o tom, aký je záujem o danú materskú školu a môcť sa tak vopred vysporiadať s personálnymi a inými otázkami ( ak bude malý záujem, prepustiť učiteľky, ak veľmi veľký a priestory mš to dovoľujú, prijať ešte nejaké učiteľky a tým nasýtiť dopyt). Nie je to také jednoduché, ako sa to zdá. Okrem toho, mnohé materské školy počas roka neprijímajú deti preto, že štát im už za dodatočne prijaté deti nepridelí žiadne finančné prostriedky. Tie sa prideľujú na základe nahlásených detí ku 15.9 daného šk. roka. Takže sa mš musí zariadiť podľa toho, koľko detí sa na zápise zahlási. spravidla ale bývajú zápisy aj v auguste, ale vtedy už môže nastať situácia, že je mš naplnená a vaše dieťa jednoducho nebude môcť do vybranej mš nastúpiť.
Preto Ak je len náznak možnosti, že by ste svoju ratolesť v budúcom školskom roku chceli v mš umiestniť, pre istotu ju počas zápisu zapíšte. 😉

andrea.m
25. feb 2008

junovka na kežmarsku 🙂

mimamijami
26. feb 2008

Ja len tolko, ze som mala syna zapisaneho uz minuly rok v marci, ze nastupi od marca 2008, kedy ma tri roky. Vsetko bolo ok az dokym som sa v januari nespytala a p.riaditelka mi oznamila, ze ma nadpocet a ze si mam pockat az do septembra... Dceru som uz v skolke jeden rok mala a tento skolksky rok ju mam doma, pretoze som bola na materskej. To ako to posobi na deti, ze ich len tak nechaju rok doma a potom si budu zvykat od zaciatku, to uz nikoho nezaujima. Nemam nikoho, kto by sa mi o nich staral a kedze chceme stavat dom, tak ozaj nemozem zostat bez penazi do septembra... Nastastie robim v skolstve, tak si ich budem vodit do materskej skolky, ktora je vedla skoly, kde ucim... Je to tym, ze vela skolok zatvorili a teraz maju na tych, ktore zostali nadpocet deti... 😒 Vsetky skolky na okoli maju nadpocet, preto ich mozem zapisat v marci a nastupia od septembra. Jedine na sukromnej by ich prijali, lenze tie peniaze 😝

molnitko
26. feb 2008

To ma teda zaráža, že napriek tomu, žer bolo dieťa prijaté v marci s tým, že nastúpi až od marca 2008, riaditeľka nedržala miesto 😠 . Ja na tvojom mieste by som už túto škôlku nedobro obišla, lebo sa mi to zdá neseriózne jednanie ( robieva sa to tak, že do marca, čiže kým nenastúpy zahlásené dieťa, prijmeme iné dieťa ako náhradníka do času, kým nemá nastúpiť dieťa, ktoré bolo riadne zahlásené a prijaté počas zápisu. Je to možno kruté pre to iné dieťa, ale inak to kapacita nedovoľuje a je to fér voči tým, čo sa riadne v marci zapísali) .

A to si musela malú odhlásiť kôli tomu, že si na materskej?:????? 😲
Viem o tom, že majú niektoré Mš takéto "pseudo pravidlá", ale zrejme je u Vás nedostatok škôlok a preto si to môžu dovoliť. Ja pracujem v mš a neviem si predstaviť, že by som dala mamičke takúto podmienku....

vivien742
26. feb 2008

mimamijami keď si bola zapísať svoje dieťa do škôlky, riaditeľka ti mala do určitého času (neviem do akého, ale môžem zistiť) doručiť rozhodnutie o prijatí do škôlky. Ak máš taký papier, tak má pani riaditeľka smolu, ak nie, tak porušuje vyhlášku a ty sa jej choď na to spýtať, alebo choď za zriaďovateľom. Nie je predsa možné, aby ti prijala dieťa do materskej školy a keď ho tam chceš priniesť, tak ti oznámi, že sorry , ale mám plno. 🙄

vivien742
26. feb 2008

prepáč, až teraz som si všimla, že ti nechala dcéru doma. NEEXISTUJE!!!! Ty si predsa na materskej s mladším dieťaťom, nie s ňou. Dieťa nie je nábytok, aby sa presúvalo sem a tam. Ke´d už raz do škôlky chodí, keď sa jej narodil súrodenec a ty si ju z vlastnej vôle zo škôlky neodhlásila, NIKTO nemal právo nechať ti ju doma. Žiadna materská škola nemôže mať svoje pravidlá, všetky podliehajú vyhláške (teda súkromné neviem, ale myslím že aj tie) a tá platí pre všetky materské školy na Slovensku. Mám kamarátku, ktorá je riaditeľka škôlky, tak to trochu ovládam, pretože ma tiež vytáčali postupy niektorých riaditeliek a učiteliek. Rozhodne choď za zriaďovateľom tej škôlky, väčšinou to je mesto, alebo obec.

andrea.m
26. feb 2008

a už vôbec nechápem ako môže dieťa ktoré už do škôlky rok chodí len tak poslať domov preto že ma mamku na md s jeho mladším súrodencom.toto sa mi zdá obzvlášť kruté.

molnitko
26. feb 2008

Rozhodnutie musí riaditeľka poslať do 30 dní od zápisu dieťaťa . Ak takéto rozhodnutie máš, naozaj porušuje vyhlášku, pretože na základe neho priajala tvoje dieťa a nemôže sa preto vyhovárať na nadstav. 🙄

vivien, žiadna materská škola tým že neprijme, respektýve vyradí dieťa s mš neporušuje vyhlášku, pokiaľ je jej naplnenosť vysoká a majú prihlásené deti, ktorých obaja rodičia pracujú. V tom prípade má právo vyradiť dieťa, ktorého mamička je na ďalšej materskej, prípadne jeden s rodičov je momentálne bez práce. vyhláška hovorí, že pri prijímaní detí sú uprednostnené deti predškolkého veku, a potom deti zamestnaných rodičov. Až potom sa prijímajú ostatné deti. Dôležité je vedieť, aké deti navštevovali mš, či boli ich rodičia zamestnaný, alebo nie. ...
Potom by som sa išla sťažovať zriaďovateľovi ( mesto, alebo obec).
Každopádne, ak je možnosť navštevovať aj inú škôlku v okolí, tejto by som sa asi už vyhla. 😠