Kedy, kde a akým spôsobom sa robia testy na školskú zrelosť?

brna1989
2. jan 2020

Maminy,mám doma predškolaka,v máji bude mať 6rokov.cize asi v septembri pôjdeme do školy.
Mňa zaujíma,tie testy, čo sa robia,či je teda dieťa vhodné na školu alebo bude mať odklad...príde psychológ do škôlky a každé dieťa si otestuje?kedy sa robia testy v škôlkach,február ,marec ??neskôr.
Ďakujem

sara07
2. jan 2020

spytaj sa vo svojej triede kedy maju depistaže, je to rôzne, ale su to také jednoduché, pokial máš pochybnosti a rozmyšlaš nad odkladom, objednaj sa do cšpp a tam máš hodinu psycholog a hodinu logoped a urobia spravu,a budeš mat podklady aj do školy na odklad

brna1989
autor
2. jan 2020

@sara07 nie nie,ja nemám pocit ,že by bol odklad.neviem o týchto testoch,preto som len chcela vedieť ako to chodí.dakujem ,najlepšie je sa spýtať priamo v škôlke.ja som myslela,že to je rovnaké všade v každej škôlke rovnako

sara07
2. jan 2020

@brna1989 ako myslíš rovnako , všade robia v školke priamo len orientačny test školskej zrelosti
ten rozšíreny robí len psycholog alebo centrum

brna1989
autor
2. jan 2020

@sara07 tak som myslela,ako píšeš.ze či je to všade ,že chodí psychológ(alebo kto vlastne) do škôlky alebo chodí rodič s dietatom niekam inam mimo škôlky.a hlavne kedy sa to robí.ci to býva napr.v marci ,apríli ..

marlenka112
2. jan 2020

Ja už mám druhákov, ale testy - depistáž mali v škôlke už v novembri, nám tam odporučili opakovane pretestovať /naši sú júnoví, a hovorili, že u týchto detí aj pol roka niekedy veľa urobí/. Na pretestovanie sme potom boli v centre /CPPAP/ v apríli, ale teda termíny mali plne, nahlasovali sme sa už na začiatku februára.

brna1989
autor
2. jan 2020

@marlenka112 no opýtam sa teda hneď po prázdninách,ako to bude👍

liz_lemon
2. jan 2020

@brna1989 napr. u nas do skolky chodil, a ze uz nechodi kvoli GDPR, tak kto chce, musi ist sam do CPPPaP

siska53
2. jan 2020

@brna1989 robi ich cccpc priamo v škôlkach a chodia zvacsa v novembri, potom si uz dohaduje rodic termin uz u nich v prípade, ze dieta v danom case bolo chore alebo bolo na odklad, ci naozaj odklad treba.

brna1989
autor
2. jan 2020

@siska53 má si toto držať v hlave rodič?ja som myslela ,že to má na starosti škôlka,upozorniť rodiča,aby si to strážil.u nás v škôlke sa nič také nespominalo.v novembri,ani decembri.keby som vedela,už to mame za sebou.ale každopádne ,spýtam sa po prázdninách u nás v škôlke

zdenulkam
2. jan 2020

@brna1989 v nasej skolke to nebolo, neviem o tom..nespolieham sa na to.. idem objednat juloveho syna do sukromneho zariadenia.. neviem ci dat do skoly alebo nie

brna1989
autor
2. jan 2020

@zdenulkam ani ja to neviem takto posúdiť,uvidíme čo povedia 😊

danabel
2. jan 2020

@brna1989 v každej škôlke sa robí depistáž plošne u predškolákov, u nás ešte nebola, ale my sme objednaní do cccpc na individuálne posúdenie, lebo by som mu rada dala odklad, môj bude mať 6rokov až 27.8.

siska53
3. jan 2020

@brna1989 My sme mali oznam, aj nam.to povedali, na nastenke bolo telefonne cislo a datumy, ktore si mozeme vybrat, mali sme zavolat a ist tam.

eliska13
14. jan 2020

@brna1989 u nás sa to robí v máji robilo sa volekady skôr, ale deti sa vraj za pár mesiacov veľmi zmenia dozrejú, tak to bolo preložené na maj

zdenulkam
14. jan 2020

@eliska13 tie testy v máji? Lebo to už sú prihlášky do školy

bibistec
17. jan 2020

Z vlastnej skúsenosti ti poviem že psychológ čo chodí do škôlok absolútne nemá čas posúdiť dieťa. Im tam vyskočia len ozaj veľmi nezrelé deti. Ak máš čo i len chlp pochybnosti choď do ccpap na testy. Preto to v škole aj tak vyzerá nezrelé deti, a potom sú vyhlásené za problémové.drzim palce

brna1989
autor
17. jan 2020

@bibistec ďakujem pekne za radu,ja nemám pochybnosti,len som si myslela ,že som prešvihla termín tých skúšok .som myslela,že sa to robí už v januári,februári.preto som sem písala,či to býva všade vo škôlkach v jeden termin.a dnes som sa pýtala pani učiteľky,že ešte pani psychologička nevolala,kedy tento rok príde,ale že predošlé roky chodila v priebehu februára.tak som to nezmeškala 😆

elanor
17. jan 2020

@brna1989 tak napr. v nasej skolke sa na zaciatku roka (v priebehu prveho/druhe tyzdna v septembri) vypisovali a podpisovali papiere ci chceme aby centrum urobilo depistaz v skolke. Na zaklade tychto podpisanych papierov sa konava u nas vcera a dnes depistaz.
Co som vydolovala z mojich deti, tak sa ich pytali ako sa volaju, kde byvaju, kolko clenov ma nasa rodina. Kazde ditko dostalo farbu a takej farby malo najst v triede nejaky predmet a bud ukazat, alebo doniest. Kreslili dom, postavu. Mali povedat ci zaspievat? basnicku/pesnicku.
Buduic tyzden pondelok alebo utorok sme sa mali rodicia napisat na presny cas, kto kedy moze, a dostaneme vysledky. neviem len ustne, alebo bude z toho aj nejaky papier. Sama som zvedava...

brna1989
autor
18. jan 2020

@elanor ďakujem pekne,tak mu urobím doma skúšku z vašich otázok 😊