Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kedy sa vaše deti naučili zaväzovať šnúrky?

jatva
29. apr 2016

Kedy sa vase deti naucili zavazovat si snurky?

eeffka
29. apr 2016

@jatva v pripravke uz vedela

jatva
autor
29. apr 2016

@eeffka co je pripravka? 🙂 Rok pred nastupom do skoly?

eeffka
29. apr 2016

@jatva ano

mechurik
29. apr 2016

nemyslim si, ze by to bolo podstatne v takomto veku este. maly este len pojde do skoly a ma boty na suchy zips vsetky.

jatva
autor
29. apr 2016

@mechurik ja mam pocit, ze my ako decka sme to vedeli podstatne skor ako moja dcera (bude mat 5). Teda uz som ju to ako-tak naucila, ale este treba trenovat.

bestester
29. apr 2016

@jatva je to rozne, poznam deticky co maju so snurkami problem este aj v prvej triede. Ale myslim ze predskolska trieda je taky najvyssi cas naucit dieta tie snurky pekne zavazovat

kyruska
29. apr 2016

niekedy sa hovorilo, že keď ide dieťa do prvej triedy, má vedieť si zaviazať šnúrky... teraz to už vôbec neplatí, väčšina (!) prvákov si šnúrky zaviazať nevie, vlastne sa ich naučia viazať tak v prvej triede. Môj syn sa naučil zaväzovať si šnúrky v prvej triede, moja najmladšia práve teraz úplne sama hned ako dovršila 5 rokov a moja najstaršia, ktorá má teraz už 16, vedela viazať v 4och. Podľa môjho okolia čo vidím, lenivejší sú chlapci hlavne a topánky sú na suché zipsy... 😀

katka1981
29. apr 2016

@jatva, v predskolskej triede, mozno trosku skor. Nikdy nemala snurovacie topanky ani teraz nema. Ale mne zacala snurovat tenisky, sama od seba. Ma sice svojsky styl, ale naucila sa 🙂 Alebo si viazala maslicku na teplakoch.

zita19
29. apr 2016

@kyruska niektori sa to nenaucia ani do matury 😝 Z tych deti odchovanych na suchych zipsoch urcite.
Podla mna zaviazat snurky znaci, ze dieta ma zvladnutu jemnu motoriku a logicke myslenie. Moje deti sa to museli naucit v troch rokoch. Su asi vasa generacia, po nastupe do skolky to vedel kazdy.

cerez
29. apr 2016

Dcéra mi vedela v 4 rokoch zaväzovať šnúrky a syn má 4r. 7m a nevie ich zaväzovať. Nemá ani záujem sledovať ako sa to robí. Hlavu má šikovnú na kopec vecí, ale čo sa týka samoobslužných činností, jedna katastrofa. Chce to čas!

matazirafa
29. apr 2016

Dcera bude pravak alebo lavak? Ja vdaka tomu ze som lavak, nech mi to ukazovali kolko chceli, tak to neviem poriadne dodnes kedze som mala vsetko naopak. Zavazujem sa stylom ktory som sa naucila robit sama po svojom.

kengurica
29. apr 2016

@cerez .. 🙂 tuto metodu viem,. ale aj tak pouzivam "klasicku".
Nasi vedeli tiez v 5 rokoch . Je to dobre naucit sa to, nie jkazdy to zvladne lahko. Je to o jemnej motorike, a to teraz maju niektore deti tazke....keby to slo naucit sa cez tablet, niektore by to zvladli v 3r 😖
Netreba to ulahcovat detom tym, ze im budeme kupovat topky so suchym zipsom....samotne "naucenie sa toho " je pre ne prospesnejsie ako samotne pouzivaniue. Cibri sa tym mozog.

yanni
29. apr 2016

@zita19 presne tak, mas pravdu. My sme tiez urobili chybu, ze sme kupovali topanky na suchy zips. Najstarsi sa naucil az v prvej triede, stredny v 4 rokoch, tretorodeny je predskolak a nebude vediet asi ani ako maturant, on sa smiara, hadze topankou, no na slucku to je. Podotykam ale, je jediny lavak, tak mozno ta jemna motorika sa este nejak viac vyvinie do jesene a ako prvak sa to konecne nauci.
Najmladsia ma 9 mesiacov a povedala som si, ze sa jej budu kupovat len topanky na snurky (samozrejme okrem nejakych sandalok). Ono my tym, ze neboli topanky na lepky (moj brat, narodeny dost neskoro po mne, v polovici 80tych rokov uz mal aj na suchy zips), sme boli donuteni sa to rychlo naucit. A vobec to nebol zly "system".

zita19
29. apr 2016

@yanni mas uplnu pravdu, v skolke sa to naucilo velice rychlo, lebo ucitelka ked mala pred vychadzkou zavazovat 50 topanok, to by ani nikam nevysli. Takze sa tomu venovali aj v skolke aj doma sa tomu venovalo. Samzrejme niektore deto to zvaldli rychlejsie, niektore pomalsie, ale po prvom roku v skolke si snurky zaviazalo kazde, kazde sa vedelo obut, poobliekat, pozapinat (aj ked dole zvysoval gombik a hore dierka, ale zapnute boli). Tearz sa prilis deti obsluhuju. Vidim to na 2 rocnom vnukovi, ked sa mu nechce, hodi ruky na Krista a hotovo. Obsluzte ma. Jeho mater sa v jeho veku aspon vyzliekala sama 😀

majinka273
29. apr 2016

Moj syn mal v marci 6 a naucil sa nedavno zavazovat snurky, ale zas, skoro stale mal topanky na suchy zips, takze nebol nuteny...

yanni
29. apr 2016

@zita19 no nie, obliekat a vyzliekat, poukladat, poupratovat, to sa naucili kazdy rychlo. Aj ked to casto vyzeralo "kostrbato", topanky naopak, tie "chybajuce" kombicky a dierky 😀 , ponozky naopak atd., ale sa poobliekali. Ja som matka, nie sluzka. Len tie snurky krpcovi nejak nejdu. Ale mozno aj preto, ze je lavak. On mysli "opacne", ja tak zial neviem. Ale nauci sa. Aspon dufam.
Ono vela rodicov mojej generacie robi aj chybu, je vsetko, ci uz dmacnost, ci nakupy atd. robia, ked bud deti spia, alebo nei su doma atd. Ja aj pri malej zo zasady riadim, vysavam, periem, varim atd. ked je hore. nech vidi od mala, ze sa to neurobi samo. A aj na nakupy atd., no vsade ju vlacim so sebou. 😕

jatva
autor
29. apr 2016

to ste ma celkom ukludnili 🙂

subidubi
29. apr 2016

ahoj, moja v 5 a pol roku a to uplnou nahodou, pozeravali aj s mladsou klip Smejko a Tanculienka-Hej rup do toho, a tam to ukazuju. A raz mala zaviazanu snurku na teplakoch a ja ze kto jej to uviazal a ona ze ona 🙂 Neverila som tak mi to musela viackrat ukazat. Ale nikdy si to pri tom klipe neskusala, tak som ani netusila ze to vie 🙂

katka1981
29. apr 2016

@jatva, nestresuj sa, nie je dovod 🙂

pribinak
29. apr 2016

Syn je predskolak a este to nevie, druha vec je, ze este asi ani nemal topanky so snurkami, vzdy len lepaky na suchý zips

katrinka8
29. apr 2016

Dcérka sa naučila nejak pred 5-mi narodeninami tesne. Doladila to behom tohto roka (bude mať 6) postupne. Topánky má do škôlky na suchý zips a "na doma" na šnúrky, ale cielené to nebolo, proste iné vhodné nemali.

jasminet
29. apr 2016

v predskolskej triede, tesne pred zapisom, na zapise museli zaviazat snurku medvedovi na topanke. Ale aj tak ma topky vacsinou na lepaky alebo zips, lebo take vacsinou predavaju v obchodoch...

sardinka335
29. apr 2016

No neuveríte, ale ja ani netuším, ze kedy sa to moje deti naučili. Synovi som kupovala furt tenisky na suchy zips a nejako som to neriešila - mater leniva riešiť šnurky ...a minuly týžden mi povedal, ze on chce tenisky na šnurky...a ma ich aj zaviazane - musim sa pozriet ako to vlastne robi.

Dcera začala zaväzovat šnurky a hovorila nam, ze ju to naučil mužov brat - moj švagor. Ked sme mu celý šťastný dakovali, ze ju to naučil, tak pozeral na nas ako péro z gauča, ze on ju nič take neučil...
No, zahada ,,Blair Witch,, je šuvix...kazdopadne zaviazat šnurku vie, kto ju to vlastne naučil nemám ani šajnu...

bubelko
29. apr 2016

starsi niekedy, ked isiel do prvej triedy, a mladsi este nevie... neriesim, raz sa nauci...

papricka33
29. apr 2016

@zita19 moja dcéra mávala snurkove topánky a nevie si ich poriadne zaviazať ani teraz ako 13 ročná. Viazanie šnúrok nie je len o jemnej motorike, ale aj priestorovej predstavivosti. A v konečnom dôsledku aj o motivácii dieťaťa. Tá moja ich mala úplne v paži. Keď to nešlo, nejako si ich tam nazmolila a bolo 🙂 Inak je to šikovné a inteligentné dieťa. Aj teraz keď sa chce naučiť hackovat alebo štrajkovať, je to trápenie. Aj keď to veľmi chce a snaží sa :-/

papricka33
29. apr 2016

... strikovat som myslela 🙂

fidka79
29. apr 2016

Tá hádam sa raz naucia)3 a 7 r🙂

zuzu31
30. apr 2016

prva dcera nechcela ani za svet, mala 6 rokov ked sa naucila, a druha mala 3 a sadla mi na kolena a vravi maminka ako sa to? raz som jej ukazala a druhy krat sama zaviazala 🙂

timea7
30. apr 2016

keď dostal kopačky - asi v štyroch rokoch, ak ich chcel nosiť, musel vedieť viazať šnúrky, naučil sa to za jedno popoludnie. V podstate je to jedno, kedy sa to dieťa naučí, horšie je to, že úroveň motoriky u detí je katastrofálna 😠 😠 😠 😠

Tu začni písať odpoveď...

Odošli