Kedy sa vaše dieť opýtalo,ako sa dostalo do bruška a von?

sea23
23. feb 2014

Ahojte,môj syn bol zvedavý na pár drobností 🙂 tak som zvedavá,ako staré bolo vaše dieťa,ked sa po prvý krát zaujimalo o tuto temu...

33kacora33
23. feb 2014

Moja dcera sa zacala pytat ked mala necele tri roky, lavínu otazok spustilo to ze som bola tehotna s jej sestrickou... povedala som jej, ze sa maminka a ocko lubia a tak v brušku rastie babatko... a von víde ked vyrastie... jednoducho som nasla krasne videjko s porodom v pozadi s hudbickou (ziadny krvak ani detailne zabery).. pozreli sme si ho spolu.. a ona to krasne pochopila.. ked som sa vratila s porodnice bola neskutocne empaticka. 🙂

elienka
23. feb 2014

moja sa na to ešte nepýtala, nejako to berie automaticky, pozerala veľakrát Krtek a maminka - tam to je znázornené, normálne sa zajac zalúbi, pusinkujú sa, rastie zajačici brucho a aj v tej kreslenej rozprávke je nakreslený pôrod tých zajačikov. A ešte kamoške sa teraz narodilo bábätko. Tak to berie nejak automaticky, sama si dáva hračky pod tričko, že tam má to kamoškine bábo, alebo mi podáva imaginárnych zajačikov ktorých "porodila" ako to videla v rozprávke.

janinah
23. feb 2014

môj syn v 4.rokoch si čumel pomedzi nôžky a hľadal dierku,odkiaľ mu babetko vyskočí 😀 tak vtedy o tom bola reč,ale nie dopodrobna

exupery
23. feb 2014

Nasa,to tak nejak brala normalne,pretoze natom vyrastala,byvame na bytovke a tu su same mlade rodiny a vzdy nejaka teta chodila s bruskom,...no a ked som bola ja s Kubko tehu,tak sme jej povedali,ze sme sa s tatom polubkali a mame rastie v brusku bracek,ona mu vybrala meno-citila sa strasne dolezito,a potom sa uz len vypytovala,kedy ho uvidi...No a my stale,ze on ju uz pocuje,tak mu spievala,recitovala,v obchode mu kupila vzdy a spon nieco modre 🙂 a casom,ked uz to bolo na spadnutie,tak som jej povedala,ze ked uz bude kubko taky veliky,ze sa v brusku bude tlacit,zaklope mi zvnutra na brusko a budem utekat za ujom dr a on mi ho vyberie 🙂

dulkagabulka
23. feb 2014

syn ked mal asi 4, alebo 5 rokov- povedala som mu pravdu .../ziadne, ze pan doktor ho vytiahol/..ze vysiel cez pišulku von..ked dietaku odpovies pravdivo, bude sa na teba obracat aj s dalsimi otazkami s doverou..ak ho budes klamat , radsej sa bude obracat na cudzich a kamaratov, ktori mu to ale mozu vysvetlit nie tak, ako by bolo vhodne...
mne sa osvedcilo rozpravat detom pravdu, samozrjeme primerane ich veku..

alenockap
23. feb 2014

môj malý bude mať v máji 4 roky.. som teho a on to bere tak, že babatko je v brušku a vkuse odo mna chce, aby som otvorila pusu a pustila bábatko von 😀 neviem ako nato prišiel, ale na iné sa zatiaľ nič nepýta 😀 😀 alebo aby som ho zjedla, že chce byť s bábatkom v brušku 😀

janulabj
23. feb 2014

moj vie asi od 3 rokov že ho vybral z bruška ,,,ujo Palko,, moj gyndoš, stale ked ideme od nemocky alebo ho stretneme v meste , malý už vie že to je on. a povedlai sme pravdu kedže som rodila cisarom.

lucikusik
23. feb 2014

Náš drobec sa začal zaujímať medzi 2-2,5 rokom 🙂 ale to je vplyvom toho, že som tehotná. Tak chcel, aby som už, vybrala bábätko, prípadne chcel k nemu nakuknúť. Tak som mu povedala, že bábätko musí najskôr narásť a keď už bude v brušku málo miesta, tak sa mi samo otvorí bruško a bábatko vyjde z neho von. Toto mu stačilo. Videl aj rozprávku Krtko a maminka - to sa mi celkom páči ako verzia pôrodu pre takéto maličké deti. Potom rozprával, že sa maminke bábätko vykotúľa z bruška (ako zajačiky v rozprávke). Osobne sa mi páči odpoveď od @dulkagabulka - takto nejako to vysvetlím aj ja, keď prídu otázky cca okolo 4r.

nigguska
24. feb 2014

MOj maly bude mat v auguste 4 roky ale uz teraz sa pyta,ako sa narodil...zacal sa viac vypytovat na tuto temu,ked mal cca 3 roky....to ako sa dostane dnu zatial nezistoval,ale ako sa dostal von,to ho zaujimalo.Aj my sme pozerali rozpravku z krtkom ale tym,ze sa mi maly narodil cisarakom,tak som mu povedala pravdu. Ze mi ujo doktor rostrihol brusko ,ako v cervenej ciapocke horar vlkovi, a potom ho vybral a zasil. Ukazala som mu aj jazvu. Len s ama pytal,ci ma to bolela a na to som mu povedala,ze lne trosku 🙂 teraz dranka,ze chce surodenca,teda radsej braceka ako sestricku,tak sme mu povedali,ze ked bude posluchat 🙂 tak bude aj bracek...tak sa snazime 🙂

k_a_j_k_a
24. feb 2014

my sme so starsou v cca 4.rokoch riesili nie len otazku ako sa babatko dostane z bruska, ale aj ako sa dostane do bruska. 🙂 mladsia ma 3,5roka, zatial neriesila, ale bola pri tom, ked sme vysvetlovali starsej, tak neviem, ci z toho nieco mala. a inak aj ja detom hovorim pravdu primerane veku. a nie len v tomto. vedia na co su vlozky, aj ze rybu, kt. si ideme do rybnika kupit zivu, neskor zjeme 🙂