Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

ollski
25. jan 2010

ja myslim a dufam, ze vas zoberu!! ved uz ma 4 roky, to je strasne ze nie je miesto :(((
teraz rozmyslam kde je dlabacova 🙂)?? asi kuknem mapu, my byvame na velkej okruznej, kuso od nemocnice...
je jasne ze maly potrebuje kamosov, ja tu mam dvoch certikov, ale tiez si nie vzdy vastacia, pre simi je kubik este "maly" casto jej kazi jej hry a naopak...v skolke su deti priblizne rovnako stare a rovnako vyspele, takze podla mna je to je aj dolezite aj z hladiska komunikacie atd...
budem vam drzat palce nech sa to podari!!
minuly tyzden som sa bola spytat na hl.4 (hl.3 mali zamknute..) zevraj zapis je 08.03.2010...tak som fakt normalne-nenormalne zvedava co a jak...

other_side
25. jan 2010

diky.. dufam ze sa nam to uz tohto roku podari.. pevne veriiiiim 🙂) aj ja vam budem drzat palce, vsak jasne ze tie decka sa musia nejako zaclenit do kolektivu.. neviem si predstavit ze by siel do skoly a v kolektive by bol strateny.. to nechcem..
dlabacova je pri parku na studnickach 🙂 je to ta dlha ulica ktora ide od toho parku na stanicu 🙂 a tam pri okruznej mi blizko byva kamoska 🙂 ona ale byva pri policajtoch.. vsak to nie je daleko 🙂 inak tu v ziline je to bieda co sa tyka skolok..

danielka
25. jan 2010

marcelkatt, kam chceš dať prhlášky? Bola som sa pýtať na meste a povedali mi, že syna môžem dať zapísať aj do viacerých škôlok. Bývame na vozovke a tam je len Vančurova (berie minimum detí) a Spartakovská. My dáme prihlášku na Spartakovskú a uvidíme. Mesto nemôže nechať deti neumieastnené....

diddi
autor
25. jan 2010

praveze mozu...zo zakona musia zobrat dieta posledny rok pred skolou....a navyse s oblubou nechcu brat deti, ktorych maminy su bud tehotne, alebo maju male babatka...resp.uprednostnia ine 😠 ☹

maznacik007
25. jan 2010

skolka musi zobrat iba predskolaka... teda ak dieta dovrsi k 1.9. 5 rokov tak ho zobrat musi.. ostatne deti zobrat nemusi...

u nas v meste je to bezne ze sa deti neumiestnia.. a su to min. desiatky az stovka dve neumiestnenych deti...

ak je mama doma na RD neni sanca.. ak dieta nema tri roky k 1.9 neni sanca...

a bude horsie lebo v 2011 im koncia prechodne vynimky kedy mali povolene vacsie pocty deti v triedach...

capy
25. jan 2010

no tak ja som sa dnes rozpravala s riaditelkou v nasej skolke. tak deti do troch rokov neberu ale ak im prinesiem od zamestnavatela ze nastupujem do prace tak je moznost ze nas vezmu. minuli rok tak vzali dve deticky 😒 tak uvidime

diddi
autor
26. jan 2010

capy a to v ktorej skolke? /jasne, do 3r. neberu/

carolina
27. jan 2010

Ahojte ja so na škôlku dosť nahnevaná. Prihlášku sme mali aj na rok 2009, lebo dcérka mala v decembri 3 roky. Samozrejme nás nezobrali, lebo nebolo miesto a som na materskej s 9-mesačným synom. Včera som bola požiadať o výminku, že popri MD chodím 3. rok na VŠ a pri dvoch deťoch je to veľmi náročné. Ale povedali, že ich to nezaujíma, že je to môj problém. Mám vraj prerušiť školu. A že je otázne, či dcérku zoberú aj od septembra 2010. Ak nie, tak tú školu bude musieť nechať, lebo inak sa zbláznim. A to by som bola veľmi nerada, keď už mám 3 roky skoro za sebou. Už neviem, kde sa sa mám odvolať.

sofik
27. jan 2010

Ahojte 🙂 Aj my ideme na zápis do školky teraz v marci. Malá bude mat v marci 3 roky ale chcem ju dat až od septembra 2010. Tak dúfam že mi ju vezmú lebo už teraz by som chcela íst do práce. 😉

Ale ako tak čítam že je taký problém s umiestnovaním detí do školok tak sa bojím že mi ju nevezmú ak nebudem mat prácu. A nie je populačná kríza? Ved sa rodí menej detí a v školkach taký problém. Čo ich vela zrušili alebo čo?

Inak zápis je od 15 februára do 15 marca - každá školka si určí v tomto období dátum zápisu 🙂

jankajs
28. jan 2010

Nás to čaká tiež od septembra, ale na rozdiel od príspevkov, čo tu čítam, tak u nás nie je problém, aby vzali dieťa mladšie ako tri roky, nemusí byť ani odplienkované - väčšinou to učiteľky odučia od dvoch týždňov do mesiaca, rovnako pomáhajú deťom pri jedle - najskôr nechajú deti jesť samé, potom trošku slovne posmeľujú, a keď to nejde, tak vezmú lyžicu a pekne drobca dokŕmia, aby neostal hladný. Kto už nechce, nenútia ho. Čo som sa pýtala, tak v dvoch škôlkach je to takto, v jednej som bola na pár hodín aj s drobcom, takže sme to okukali aj reálne. V dedine, kde pracujem (a mala by to bližšie - 3 min. cesty autom), mi ho ale vziať veľmi nechceli, že majú detí veľa a musel by byť komplet odplienkovaný a samostatný v jedle, obliekaní atď. Pritom, keď som si zisťovala, koľko majú detí v triede, tak počet sedel tak na dedine ako aj v meste. Takže si radšej zájdem 20 min do mesta, ale budem mať kľud, že tam nie je na obtiaž, kebyže sa ho do septembra nepodarilo úplne odplienkovať. 😉

ollski
28. jan 2010

ahoj jankajs,
tak teraz si ma trosku potesila 🙂 nasa slecna uz sice plienky ani cumel nema...ale s vyzliekanim a papanim to je horsie, snad to stihneme natrenovat 😉
ktoru skolku ste boli vyskusat??
ja som sa bola len spytat kedy maju zapis...a teda teta prave moc ochotna nebola, asi mali fofry 😕 ...na hlinych 4 je zapis 08.03. aspon toto som zistila, zatial neviem ako to je v dalsich...snat buduci tyzdem pozistujem aj v inych.
tvoj petko uz ide do skolky?? to by som mohla dat aj Kubina 😀 , ale jeho rychlostou sa nenaucime ani samostatne papat nieto byt bez plienky 😝 , ale sak jeho si chcem este trosku vychutnat 😉

capy
29. jan 2010

diddi na lachovej. viem ze beru mladsich, lebo mamin sef tam ma maleho a este nema tri 😉 a ziadosti sa podavaju od 15-teho marca

cuchre
29. jan 2010

sofik, problem je v tom, ze prave teraz roida silne rocniky z konca 70. rokov a par rokov to potrva, potom zas bude deti menej.okrem toho v skolke ostavaju deti s odlozenou skolskou dochadzkou..ale mozno ak das sponzorsky dar, tak ti dieta do skolky vezmu. my mame 3 roky vo februari 2011, tak skolka hrozi az ten dalsi september a ja budem pol roka doma nezamestnana...no co narobim :(

ajka72
29. jan 2010

chcee sa opýtať či su tu také maminy ktoré dali žiadosť o prijatie do školky minulého roku vo februáry s nástupom september 2010 - dali sa do poradovníka a či idu na zápis aj teraz oficialne v roku 2010 alebo plati žiadosť podaná v roku 2009 a na zápis netreba ísť?

ollski
29. jan 2010

sofik, ako pise cuchre, teraz su opat velmi silne rocniky, kazdy cca. 20 rokov sa opakuje populacna explozia, 60-te roky, 80-te...teraz sa to trosku posunulo ;)
rodi sa velmi vela deti, aj tehuliek je neurekom, ked som bola mala bola rarita stretnut zenu s bruskom!! a s kocikom!! teraz sa pomaly nevieme pomestit na chodniky 😎
skolky, co boli funkcne za nasich cias, tak sprivatizovane, predane, alebo uplne chatraju, aspon to co vidim tu v ziline...jasle tu su v celom meste dvoje!! niesom zastanca jasli...ale aj tak, asi by sa malo porozmyslat co dalej s detickami...stale menej miesta a rodi sa stale viac...!!??

sofik
30. jan 2010

baby to máte pravdu ale aj u nás sa vela školok ktoré boli v mojom detstve porušilo ☹

Ollski a tebe nevzali do školky dievčatko koli tomu že si na RD s druhým bábom? 😕

ollski
30. jan 2010

sofik, minuly rok som na to vobec nemyslela, zeby mohla ist do skolky...akosi mi to nedoslo 😀 , no a teraz snaaaad, dufam ju zoberu (skor ako od sept. s tym neratam), bude mat vtedy uz 3 a 3/4 roka...no ak bud vela deti, tak jednym z agrumentov preco ju nemusia zobrat bude prave to, ze som doma na RD, stava sa to 😒
ona je uz velika, vlastne sa tam tesi, ze bude mat kamaratov, tam sa napapa a pojde spinkat 🙂 a potom maminka pride...no len aby....uvidime
vasa sofinka je uz tiez velke dievcatko, tak hadam sa to tiez podari, ona bude medzi detickami a maminka konecne medzi ludmi 🙂

sofik
31. jan 2010

ollski to máš pravu, tiež bude mat malá 3 roky a pár mesiacov v septembri a dúfam že mi ju vezmú 🙂

Kontakt s detmi potrebuje a ja tiež musím konečne do práce a hlavne medzi ludí 😉

trixi
2. feb 2010

ahojte, pridavam sa k skolkarom v septembri 2010, len s tym, ze maly bude mat 3 roky 5.septembra, tak dufam, ze mi ho zoberu do statnej skolky. Dnes som do jednej volala a tak protivnu ucitelku som nezazila, tak som sa rozhodla, ze tam ho urcite nedam. Odbila ma s tym, ze mam chodit okolo skolky, a ze daju na dvere oznam, kedy bude zapis a to mam sledovat. Baba protivna.
Maly zacal vcera chodit do sukromnej skolky, zatial len 3 x do tyzdna a len na doobedie, pomaly nech sa aklimatizuje na kolektiv. Nie som tou skolkou nadsena, ale nic sa neda robit.

babulina
2. feb 2010

baby ako ste so samostatnostou? lebo my sme iba vo faze nacviku, nocnik teda uplne zatial ignoruje ale uz sa snazi aspon vyzliect sama, najest, chodi beha po schodoch sama, co vlastne vsetko musia vediet aby ich zobrali?
jaj a este nerozprava 😒

trixi
2. feb 2010

babulina, maly je uplne bez plienok od dvoch rokov, ale sam sa napapa, len ked ma naladu, necha sa krmit, aby sa neuspinil, hoci chodi na nocnik, nevie si dat dole nohavice ani slipky, v obliekani je uplne odkazany na dospelom, ale snad do septembra sa nieco nauci. U nasho je problem, ze este nerozprava, ma svoju rec, pozna farby, ale nevie ich pomenovat, vie pocitat do 4, je velmi komunikativny (hoci nerozprava). Snad vsetko dobehneme do toho septembra.

capy
2. feb 2010

babulina tak my sme uplne bez plienok, vsetko chce robit sam ale vacsinou mu to nedovolim 😅 , lebo viem ako by to dopadlo. vyzliekat sa snazi sam, pri obliekani mu pomaham, ale ked vstava zo serblika tak sa sam oblecie, ale ja ho este dozapravujem 😉 rozprava uz davno a ticho je len ked spi, alebo ked sa hambi 😀 uz sa snazi aj basnicky opakovat, farby sa sem tam este pomyli, schody tiez len sam. ja len dufam, ze nas v septembri zoberu 😒

sylviabab
3. feb 2010

Ahojte. Pripájam sa k tejto téme, pretože je taktiež u nás doma momentálne najhorúcejšia!
Maznacik007 pisala, ze pokial je mamicka doma na dalsej MD a chce dať staršie dieta do školky - bez šance...?! Máte s tým niektorá skúsenosť? My budeme zapisovať do školok vo Vrakuni, buď Estónska alebo na Kríkovej a som na MD s mesačným bábom. Prihlášky je potrebné dodať do 15.marca?

capy
3. feb 2010

sylvia ja s tym mam skusenost. vikina som isla prihlasit do skolky hned s tyzdnovym tominom a bez sance. tak sme boli esste v troch a vsadenam povedali ze ak sa im uvolni miesto. a takto som chodila kazdy mesiac az sa nam nakoniec podarilo nastupit do skolky a to uz mal skoro styri. tak drzim palce

babulina
3. feb 2010

no baby tak ja som sa dozvedela ze mi ninku nezoberu do skolky do kt som ju chcela dat kvoli tomu ze je na bezlaktozovej strave 😠 a odkazali ma na pifflovu ze je tam speci trieda, znie mi to strasne divne ze ma chodit do specialnej triedy, najma to je od ruky tak som hodne sklamana, aj ked bola velmi mila pani ucitelka co mi zdvihla telefon
inak na ms sevcenkovej keby niekto chcel info sa davaju prihlasky od 1marca do 31marca

capy
3. feb 2010

babulina to mi je luto. my sme na pifflovu chodili do sukromnych jasli ☹

zulok
7. feb 2010

ahojte
chcem dat drobca od januara do skolky..a kuka..ze to bude priam nadludsky vykon..

CUCHRE, my mame priblizen rovnako stare deticky..no tak tusim rovnaky problem 😒

OTHER_SIDE..hadam Ivanka uz do skolky vezmu...ono ako si to robila..ked ti Ivanka nezobrali do skolky..skoncila RD..tak si bola nezamestnana a mala si narok na nejake peniazky..ako to je?

no.uz sa toho desiiiim 😖

marcca
7. feb 2010

tak my sme už oficiálne prijatí od sept. 😉 len malý mi momentálne ešte nepríde úplne "zrelý" na škôlu...neviem...ale pol roka je ešte dlhá doba, tak uvidíme...

babulina, tak to škoda, že vás nezoberú tam, kde ste chceli 😒 ...k tej samostatnosti...plienky máme iba na spanie, sám papá len miláčikov a zemiaky, iné zatiaľ ani nedovolím 😝 ale tak do septembra zvládneme...vyzliekanie a obliekanie ho moc nezaujíma, viac ho trápi ako vyprázdni obsah nočníka do WC a vtedy prejde celým bytom so slipami na členkoch 😅 ... s rozprávaní sa takisto nejde pretrhnúť, ale berem to tak, že pol roka u dieťaťa spraví veľa...uvidíme 😉 ... a čo má dieťa zvládnuť pri nástupe si pravdepodobne určuje každá škôlka individuálne...napríklad u nás v pohode dajú cumlík aj plienku na spanie 😉

capy, úplne bez plienok? šikovní ste teda 🙂

capy
8. feb 2010

zulok mame rovnako stare deti a naozaj bude asi problem zo skolkou. uz si musime len drzat palce ze to vyjde.

marcaa dakujeme. tomino je ovela sikovnejsi ako vikino a to som si myslela, ked sme mali iba vikina, aky je sikovny 😅

marcca
8. feb 2010

capy 😀 ... u nás je to naopak a možno aj preto mi malý nepríde ešte na tú škôlku 😕 prvé bolo dievča a všetko šlo akosi ľahšie...či sa mi to len zdá?? 😝... ako veď aj malý je šikovný, ale keď porovnám so simi tak neviem...ale najlepšie asi neporovnávať, ale ide to pri 2 deťoch??? 🙂 🙂