Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

lucia375
26. júl 2010

Na nasej dedine je tolko malo deti, ze ich tam bude buduci rok okolo 10 skôlkarov dokopy, hranica aby nam nezavreli skôlku, to si neviem ani predstavit, niekam denne cestovat s malym dietatom skoro rano a potom zase pre neho poobede. ☹

elenita
26. júl 2010

Ahojte, @tatolu ja viem, pamatam si Ta 😉, co si uz prestala chodievat?
@macocha, oplati sa to v podstate......pokusime sa pravdepodobne vybavit to tak, ze budu chodit len kazdy 4.den, manzel robi na smeny a mal by zvladat starat sa o ne on, problem je len, ked ma dennu, to budu tie jaslicky....ale uvidime...ak by chodili kazdy den, padne na jasle polka mojho platu.......ale v podstate by sa to asi tiez oplatilo.....uvidime, poviem Ti o par mesiacov 😅

macocha
26. júl 2010

elenita tak držím palce 😉

elenita
26. júl 2010

@macocha, dakujem.
Akurat zajtra sa vsetci spolu ideme pozriet do tych jasliciek a dohodnut sa, co a ako, tak dufam, ze nam vyjdu v ustrety....

elenita
26. júl 2010

A inak, su to samozrejme sukromne jaslicky pri nasom stasti........do statnych som volala ako prve, ale tam maju celozavodnu dovolenku este 2 tyzdne a to este neviem, ci by mali volne miesta........a ja musim nastupit do prace hned.........takze tak, ale tym, ze su sukromni, ocakavam, teda aspon dufam, ze sa budu snazit vyjst nam v ustrety.

macocha
26. júl 2010

hmm, o štátnych jasličkách tuším ani neviem... tu je všetko súkromné... Aj som chcela dať malú, že na jeden deň v týždni, ale uprednostnili detičky na celý deň... takže už sa teším na september 🙂

elenita
26. júl 2010

Ja som im dnes volala a vyzera to, ze maju dost volnych miest, tak sa snad potesia, aj ak tam budu mali kazdy 4.den 😅

tatolu
27. júl 2010

Ja musím ešte za iaditeľkou škôlky do ktroej prijali naše deti. Nebola som na rodičovskom a vraj sa tam dohodlo niečo v tom znení, že príjmu síce detičky všetky, ale ak je mamička na materskej, tak dieťatko zoberú iba na 1/2 dňa, takže Luky by podľa toho chodil iba doobeda, resp. vozila by som ho tam iba na doobedie 😔 . No uvidím, či mi to bolo interpretované správne 🤐

aknaj
27. júl 2010

@tatolu - ale veď to nemá žiadnu logiku. Veď keď je tam pol dňa, zaberá také isté miesto ako keby tam bol celý ceň. Ale poplatok budeš platiť určite ako za celý deň, že ? Na to by som sa ale presne opýtala.

adetka
27. júl 2010

@tatolu - ahooooj, som ta davno necitala 🙂 ... neskutocne, ako vymyslaju... vsak ked raz rozhodli, ze prijimaju... tak snad na cely den...

tatolu
27. júl 2010

@aknaj Vraj poplatok bude tiež iba polovičný. No veď uvidím, či sa to netýkalo iba tých menších detičiek do 3 rokov. Ale jemu by aj ten 1/2 deň prospel 😉 , len som sa tešila, že ho tam naučia poobede spávať 🤐 😖

libka1
28. júl 2010

kocky, v com byvaju oblecene dievcatka v skolke? v teplakovej supravke? kdesi som citala ze radsej suknicku a pancusky, ze je to z hladiska udrzby jednoduchsie 😅 dieta stiahne suknu a navlecie nohavice 😅 chcem jej nakupit nejake oblecko do skolky ale netusim co mam kupovat 🙄 😅

eny1
28. júl 2010

@libka1 no je jednoduchšie dať nejaké teplačky. Predsa chodia vonku -sem tam aj môže spadnúť, behajú, chodia do piesku. a zase musíš myslieť aj nato, že nieje veľmi pohodlné v sukničke cvičiť, alebo aj keď kreslia nejakými farbami, aby ti nebolo ľúto tých vecí keď sa pošpinia alebo poničia. ale to je len môj názor.

libka1
28. júl 2010

ja tiez inklinujem k teplacikom, len som kdesi citala takyto nazor, tak vyzvedam od skusenejsich 😀

bzuco
28. júl 2010

určite z vlastnej skúsenosti odporúčam - teda tým najmenším - tepláky alebo nejaké pohodlné nohavice do gumy!!!
to si najlepšie vedia samé obliecť aj zobliecť bez toho, aby sa trápili s gombíkami a zipsami

a v škôlkach býva dosť teplo, takže určite bude stačiť tričko a tepláčky.....ak aj je chladnejšie - skôr ako začne vykurovacia sezona - je dobré mať mikinku alebo svetrík - odporúčam na zips alebo na gombíky.....v rozoponutom nie je až tak teplo

@libka1
sukničky možno ešte tak v sept. ked je celkom teplo, ak počasie praje...

tatolu
28. júl 2010

Ja keď som nakukla do našej škôlky, tak deti - chlapci aj dievčatá mali v škôlke oblečené punčošky a tričká no a pravdaže niečo na nôžky 😉
V lete asi skôr tie tepláčiky 😔

lucia375
28. júl 2010

U nás nosia deti do skôlky tepláky a trická, v zime dlhé rukávy. Tak sa chystám v auguste uz na nákupy, a tiez papucky. 🙂

macocha
28. júl 2010

Nuž v našej škôlke vraj fičia sukničky a šatičky 😒 Nie som tým nadšená, pre mňa je to vrchol nepohodlia, keďže budem malú voziť asi na bicykli. Takže kým sa malá vyslovene neohradí, bude mať tepláčky 🙂 Ale ak sa začnú dievčence parádiť, mám od susedy kopec sukničiek a šatičiek z druhej (aj tretej...) ruky, za ktorými mi až tak ľúto nebude, keď sa zničia. 😅

veverca
28. júl 2010

My máme škôlku neďaleko, tak syn chodieval v teplákoch. Ale v triede mal spolužiačky, ktoré rady nosili sukničky. Uvidíme, čo bude hovoriť Táňa, ale zatiaľ máme nakúpené tepláky.

libka1
29. júl 2010

nakupim teda tiez take tensie teplakovky, sukne az neksor len ak by bola nejaka vzbura z jej strany 😀 tiez sa mi to vidi ovela praktickejsie 😉

ollski
29. júl 2010

Ahojte tiez rozmyslam co pomakupovat...su celkom fajn vypredaje 😉 ja som zatial len pyzamka a tricka s dlhymi rukavikmi namnozila 🙂 ja osobne mam velmi rada teplaciky, casto v nich chodia aj von, viem ze to neni nejako reprezentativne, ale zda sa mi to pohodlne...suknicky? no neviem, dake mame...ale moc nenosime.
maminky co este tak hystate?? dali vam nejaky zoznam zo skolky co treba?? nam nie, tak neviem co by som este mala pozhanat....?

bzuco
29. júl 2010

@ollski

no pančušky, papučky, malý uteráčik, u nás sa nosia aj obliečky na perinky

ja som vždy dávala do skrinky aj oblečenie na von - teda náhradnú bundu hlavne a zo začiatku aj topánky
lebo to by si neverila, ako to deti vedia v škôlke brutálne zničiť, prinajmenšom zamazať a nechcela som každý deň chodiť domov s malým prasiatkom 😅

aknaj
29. júl 2010

Ahojte,
tak mne dcéra chodila prvé dva roky tak, ako som su oblieka a v tom čo mala pripravené v skrinke. No minulý rok si už hocičo neobliekla, o teplákoch nechcela ani počuť. Takže kým môžte, skúste im vždy dať niečo, čo vám nebude vadiť, keď sa zničí. Od jedla, to je v pohode, dá sa to vyprať, ale plastelína, vodovky a ostatné farby, to už je problém. A kým bola v provej triede, dala som jej utierku ako podbradník.
Ale inak nič špeciálne nepripravujem, syn bude v škôlke oblečený tak, ako chodí teraz doma.

blumka
2. aug 2010

ahojte, Terezka pojde tiez od septembra do skolky, len ma tak zaujima ze ci vase deticky idu nieco brat ucitelkam..myslim nejake kvety alebo bonbonieru...robi sa to? ci nie? 😅 .

aknaj
2. aug 2010

@blumka - ahoj, asi ako prváčka by nemusela, myslím, že to záleží od teba. Ale ja, so staršou dcérou, nosím. Len si nepamatám, či aj v prvej triede, keď sme sa s učiteľkami nepoznali. Teraz nosí aj na začiatku, aj na konci, aj na deň učiteľov. Ešte aj na Valentína im kreslila obrázky. V septembri ide do škôlky mladší syn a asi kvietky donesieme, nakoľko poznáme už učiteľky zo všetkých tried a on je tam ako doma.

petrahy
2. aug 2010

ked chodili moje deti doškôlky učitelky preferovali tiež tepláčiky a tričká, kedže mávaju u nas ranny kruh a deti sedavali na zemi tak v sukni je to asi nepohodlne a takisto mavali aj rozvičku a je lahšie pred a po spaní dať dieťaťu tepláky ako ked maju davat pančušky a sukňu. Maleho zobrali až od januara takže zatial neriešim. V našej školke požaduju len vankúš podpísany, ale viem že niekde vyžadovali aj kefku, pohár, toaletny, uterak a navlečky

blumka
2. aug 2010

@aknaj dakujem, len preto sa pytam, lebo napr. prvaci na ZS mne osobne doniesli aj ked ma este nepoznali

tatolu
2. aug 2010

😕 No takže mám aj niečo kúpiť 😔 Ešteže som našla tútot ému 😉 😵 Isto poznám riaditeľku a tá je milá - už som s ňou všeko možné riešila 😵

kika25
2. aug 2010

Ahojte, aj nas pokladik zavita uz o mesiac do skolky a ja mam pochpitelne obavy ako to zvladne. Napr. na spavanie ma Lenka este dudlik, ten jej nezabalim do skolky ale netusim ci vobec zaspi, doma je na nom pi zaspavani zavisla... ozaj, treba oznamit na UPSVaR ze nastupuje do skolky ked som este doma na materskej, resp. rodicovskej dovolenke s druhym dietatom? vdaka za radu.

tatolu
2. aug 2010

@kika25 Po poberaní materskej si sa bola zahlásiť na UPSVaR a rodičovský dostávaš na malého nie? Vtedy vraj druhé-staršie ďieťa môžeš dať do škôlky, alebo jaslí - teda tak mi to myslím pred 1 a 1/2 rokom pani na úrade povedala 😔