Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

janka1874
14. aug 2010

@strociatka majú to bežne v galantérkach skús pozrieť tam ja sa tiež chystám takto to poriešiť

libka1
14. aug 2010

v galanterke, tak ako pise janka 😉

xstelinka
14. aug 2010

ahojte kocky, chcem sa spytat ci vam vase skolky uz poslali seky na zaplatenie, popripade ako to funguje? Nam skolka poslala sumy, ktore mame platit a zoznam veci, ktore treba priniest alebo mat v skrinke.

aknaj
14. aug 2010

@xstelinka - ahoj, ja som dostala zloženku na rodičovskom, ktoré sme mali v júni. A ešte sme dostali na potvrdenie taký lístok pre doktorku, že je zdravý a schopný nástupu. A teraz to môžem hľadať 😢, tak dobre som si to založila, že neviem kde 😝
A tuším aj zoznam vecí tam bol, ale keďže mám staršiu dcéru, škôlkárku, tak to ma ani nezaujímalo, lebo viem čo treba. 🙂

adetka
14. aug 2010

@xstelinka ... nam este nikdo nic neposlal ... ani nenapisal ... v skolke je teraz mrtvo ... na dverach skolky tiez nie je oznam ☹ .

libka1
14. aug 2010

@adetka my sme na tom rovnako, ani pol slova nam nepovedali o nicom, proste tam pojdem uplne naslepo 😀 teda zhruba s tym co poradili kocky tu, ale inac nemam ziadne info priamo zo skolky 😅

janka1874
14. aug 2010

ani my sme ešte nič nedostali ani šek ani zoznam veci ale ja už by som bola rada ak by to prišlo nech viem presne čo mi treba

kika25
14. aug 2010

My sme dostali podrobny dotaznik o dietati ktory treba vypisat (ohladom chorob, spravania, hyg. navykov...) ziadne seky zatial, to vraj bude hned prvy tyzden rodicko a tam nam povedia. A priniest mame toal.papier, sirup, caj, tekute mydlo-napln a hyg. vreckovky.
Ozaj, vedia sa Vase deti utriet po velkej potrebe? Nie su na to este male?

lucia375
14. aug 2010

@kika25 No moj sa teda nevie, podla mna bude mat strach tam vobec aj ist na velku. To mu este musim vysvestlit aby sa nebal, lebo inak neviem. 😅

strociatka
15. aug 2010

tak moja sa vie po cikani utriet a oblecie sa teda kadejako, musim to vzdy opravit, ale po kakani ju utieram ja (na rodicku nam nastastie povedali, ze po velkej potrebe deticky utieraju ucitelky vlhcenymi utierkami), ale coho sa ja uplne hrozne desim je, ze mala nie ze by tam nechcela ist na wc na velku, ale ze to rovno pusti do gati 😒

libka1
15. aug 2010

nasa sa tiez nevie utriet... a aj keby sa utrela viem si predstavit ako by to vyzeralo 😅 😀

lucia375
15. aug 2010

@libka1 Ved to aj ja, tie ruky.............. 😅

kika25
15. aug 2010

@strociatka aj nasa Lenka ma problem s velkou potrebou, napr. doma pekne do nocnika, ale na dovolenke sa pokakavala...asi to poviem ucitelkam prvy den, budem sa sice hambit ale radsej to poviem...snad to bude v pohode...

jahodka11
16. aug 2010

kika, nas danielko si nevie dat dole ani slipky, cize potrebuje, aby mu pomahali aj pri cikani, tak duuuufam, to tak bude... a utriet sa sam nevie, na to su este velmi malicki.....
inak sme bez plienok, len na spanie....to tiez neviem, ako bude riesit....

a ja sa celkovo spolieham na to, ze tam chodia deticky narazovo cikat/kakat, ze dovtedy vzdy vydrzi a nepocika sa.... lebo zatial sa nikde inde okrem bytu nepyta, len drzi a ked ho dam cikat, vycika sa....

kika25
16. aug 2010

My mame plienku uz iba na noc, inak sme nemali ziadnu nehodu asi mesiac, teda okrem tej dovolenky 😕
Mava este niektory z Vasich drobcov na spanie dudku? Nasa Lenka ma iba na spanok, ale aj na ten denny a neviem teda ako to zvladne bez nej... ☹

kika25
16. aug 2010

nahodou som natrafila na tuto stranku http://www.najmama.sk/clanok/1206/do-skolky-s-r...

adetka
16. aug 2010

Mirka je uz vacsia... takze vie sa aj pytat aj ritku si utriet (vacsinou vsak este aj ja trosku utriem 😉 )
@kika25 ... dudel sice uz nemame... ale Mirka ma svoju decku (v jaslickach ju mavala kazdy den, nosi si ju k babke, chce ju mat v noci v aute, pri obednom spanku)... neviem, ci jej ju budem moct prve dni nechat aj v skolke... pekny clanok 🙂

blumka
16. aug 2010

ahojte..vidim ze sa bavite o cikani..nasa Terezka si vie dat sama dolu aj gatky aj nohavice aj naspat ale utriet sa nevie (sice ona si mysli ze vie 😀 ) ale u nas je ten problem, ze ak sa velmi zamestna, ze sa bavi s detmi alebo na nieco je velmi sustredena tak zabudne ist cikat a bezi k nocniku ked uz ma cvrknute...ked sme same dve doma, tak krasne chodi cikat a kakat kedy potrebuje, mna vola len na utretie..ale kied sme niekde alebo aj vonku, ze nevnima velmi to cikanie tak sa stavaju take mini nehodky...
tak ja dufam, ze deti v skolke budu chodit cikat vsetky spolu, ked sa zaveli...radsej preventivne skor nech si sadne na zachod ako neskoro

kika25
16. aug 2010

@adetka Aj nasa Lenka ma svoju decku, uz od narodenia a vzdy ked ide niekde kde bude aj spat, musim jej ju zbalit a vsetko prebehne bez problemov aj ked som s nou neni ja. ALe neviem ci jej ju dat aj do skolky, alebo oblubenu hracku, ked si predstavim ze jej ju zoberie nejake dieta a nebude jej ju chciet vratit bude trpiet a ona nie je ten tym ze by sa zapojila do nejakeho konfliktu, skor to bude vnutorne intenzivne prezivat tak neviem preto ci jej ju tam vobec dat... 😒 😒 😒

katka76
16. aug 2010

terezka sa uz nevie dockat do skolky - 31.8. mame v skolke stretnutie rodicov a deti, nech vedia, ako to tam chodi 🙂 . so zachodom nemame ziaden problem, chodi aj sa utiera sama, s nicim nechce pomoct. dudu sme odhadzovali viackrat, naposledy pred tyzdnom, ale teraz som uz odolala deckemu placu, no stale o nej sniva.

libka1
17. aug 2010

dudlik nastastie nemame, ale toho cikania a kakania sa teda tiez bojim... tiez ked sme moc zaujaty tak nemame cas mysliet na taketo banality 😅 bodaj by ste mali pravdu ze sa chodi vo vlnach na zachod, to by malo na nu ucinkovat, aspon dufam 😀

libka1
17. aug 2010

a na spanie poobednajsie plienku mame a asi este aj dlho budeme mat 😉

petruska77
17. aug 2010

Ahojte,
moj syn bude mat koncom augusta 3,5 roka a do skolky chodi od februara ked mal 2r a 11 mesiacov... cumlik sme zahodili tyzden pred nastupom do skolky, povedala som mu ze je uz velky skolkar a skolkari uz cumlik nenosia... Na moje pocudovanie to bolo uplne bezbolestne a rychlo si odvykol aj ked predtym bez neho nevedel zaspat...

Plienky na spanie sme sa zbavili asi tak 3 mesiace pred nastupom a musim si zaklopat, ani raz sa este v skolke nepocikal... na zachod chodia vsetky deti naraz a dost casto, takze nehody cez den nebyvaju v skolke vobec, pocas spanku sa niektore deti obcas pocikaju (hlavne tie mensie) a viem ze sa to riesi tak, ze maminka dostane domov na prepratie plachtu aj navliecku... kamaratka co ma tiez syna v nasej skolke s tym mala dost velky problem, lebo zhruba prve 2 mesiace sa jej maly pocikaval pocas kazdeho spanku tak prala a prala a prala...

Co sa tyka obliekania... prvy den ako som prisla po maleho do skolky ma ucitelka sprdla, ze ako to, ze sa nevie sam obliekat... ze oni nemozu 20 deti obliekat a ze sa to proste musi naucit... ja som sa ho to pokusala naucit este pred skolkou ale absolutne nejavil zaujem, akurat teplacky si ako tak vedel navliect, vacsinou ale dve nohy do jednej diery 😅 na moje velke prekvapenie sa po 4 dnoch v skolke naucil sam si obliect tricko, pyzamko, teplacky a tiez sa naucil sam si obuvat papucky...

Celkovo malemu skolka dost prospieva, zvykal si dost dlho, este aj teraz po pol roku mava rano slzicky v ockach, ale on je taka citlivejsia povaha... Ale ucitelka mi hovorila, ze smutny byva rano tak 5 minut a potom uz sa normalne hra s detmi... Tiez pri nastupe nevedel moc dobre rozpravat, zle artikuloval, teraz uz sklada zlozite vety a celkovo sa mu rec dost zlepsila 🙂

jonatanka
17. aug 2010

tak uzsa to krati, dvjky sa do skolky velmi tesia, nepocuvam nic ine iba kedy uz pojdu do skolky 😀 😀 😀 😀 😀

len ja mam trosku uz obavy ako to bbude co bude ci bude dobre 😒

aknaj
17. aug 2010

@kika25 - článok je síce super 🙂 , ale teória je jedna vec a prax druhá 😝

Moja staršia dcéra začala chodiť do škôlky keď mala cca 2a pol roka. Prvý mesiac bol úplne super 😎 . Žiadne problémy, plače, nič. Chodila tam úplne v pohode. Ale keď zistila, že tam už musí chodiť pravidelne a stále .... Som si užila 2 mesiace do prázdnin. Každé ráno plakala a od pondelka do piatku sa to len zhoršovalo 😝 . Učiteľka ju musela niekedy odo mňa až trhať, tak sa na mňa nalepila. Mohli sme vysvetľovať, že sú tam detičky, že jej tam bude dobre, že maminka musí ísť do roboty, nič nepomáhalo. Učiteľka mi síce povedala, že po 10 minútach prestane, ale stálo ma to veľa síl, odísť od nej a nechať ju tam. Viem, že to na mňa hrala 😝 , ale odolajte. V takýchto prípadoch môžete vysvetľovať čo chcete, to dieťa má svoj rozum, treba len vydržať a určite nepovoliť, aj keď vám to bude trhať srdce 😢

barbis
17. aug 2010

Ahojte mamičky, ja mám taký dilemu, nikto mi nevie poradiť. Možno vy. Môj syn ide teraz v septembri do škôlky. Lenže z toho my vyplýva, že prídem o 180 eur a verte alebo nie už 3 mesiace zháňam prácu a nič. Ja neviem, či už som taká neschopná alebo čo. Keď nenastúpim do práce náš príjem sa radikálne zníži, splácať úver, škôlku, stravu a ďalšie z jedného platu nedokážeme. Moja známa mi navrhla aby som malého do škôlky nedávala, že je aj tak ešte malý (3roky má až v marci) ale my sme sa už tak tešili, veci pokúpené, plienky už nemáme aj dudel sme zahodili. Problém je však v tom že od marca mi ho nik do škôlky nevezme a to budem musieť byť s ním až do ďalšieho septembra doma, znova bez peňazí. Rodina mi s opatrovaním nemá ako pomôcť. Či mám dúfať, že si za mesiac nájdem prácu keď som doteraz nenašla a risknúť to alebo Čo mám robiť. Inak pred materskou som pracovala v Anglicku ako opatrovateľka takže si viete predstaviť môj zaujímavý životopis, asi v tom bude problém. 😔

alenanp
17. aug 2010

Ahojte tak pridavame sa k vam aj my ideme do skolky ,tak uvidime ako to zvladneme... 😉

adetka
17. aug 2010

To lucenie bude tazke... Mirka plakavala v jaslickach od tretieho dna celeho pol roka... a pocitam, ze sa to zopakuje... preto uvazujem, ze do skolky ju bude vodit moj manzel... jedna znama to tak riesila a pomohlo to... dieta sa vacsinou pokusa "vydierat" iba mamicku... a poobede ju pojdem vyzdvihut ja...
s obliekanim mame aj my problem... Mirka by sa vedela obliect, ale sa jej nechce... kedze to urobim za nu 😅

libka1
17. aug 2010

@barbis neda sa vybavit aby ti ho vzali do skolky od marca? to by si mala idealne riesenie? s robotou je to tazke a ked nemas ziadnu prax este tazsie 😝

adetka
17. aug 2010

@barbis ... oébcas beru do skolky aj od januara... skus sa opytat ...