Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

capy
8. feb 2010

marcca nejde to neporovnavat. ja si tiez stale hovorim ze kazde dieta je ine, jedno je sikovnejsie v tom, druhe zasa v inom, ale aj tak ich stale porovnavam 😅

babulina
8. feb 2010

ahojte chystam sa ist dneska za riaditelkou do skolky, mam tu zoznam co by som sa asi chcela opytat, napada vas este nieco?
- ako je to s plienkami, ci musi byt dieta uplne bez (asi ano), resp. co
vsetko musi dieta vediet, aby ho vobec prijali
- aky maju cca rozvrh dna (desiata, obed, olovrant)
- spanok poobede (ako dlho, odkedy-dokedy, co ak nechce spat)
- poplatky - mesacne, za stravu, ...
- ake maju kruzky, ci si dieta moze vybrat viacere, prip. aktivity, ktore
ponukaju
- strava - co ked nechce jest, ako to riesia, prip. ak sa stane, ze dieta
zrazu musi zmenit stravovanie, tak co potom + nasa slavne intolerancia
- dokedy moze ostat v skolke poobede, dokedy ho treba rano priniest
- ak prihlasim dieta na 4hod ci sa da zmenit potom na cely den v priebehu skolskeho roka
- adaptacny proces - ako dlho trva
- chore dieta - ci posielaju chore deti domov alebo ich tam rodicia
nechavaju
- pocet deti v triedach a vekove zlozenie
- co si musi dieta priniest

trixi
8. feb 2010

babulina, uz prihlasujes dcerku do skolky? Na tento september? U nas do statnych skolok beru deti az po dovrseni 3 rokov. Ja idem do 3 skolok pre prihlasku, tak snad mi maleho aspon do jednej vezmu.

babulina
8. feb 2010

no chcela by som, uvidime 😅

capy
8. feb 2010

babulina drzim palce 😉 😉 😉

simonetka
8. feb 2010

Ahojte maminy,tak aj ja beham po skolkach,zatial som zohnala az jednu prihlasku na Dlhacoch na Koliskovej ulici..bola som aj na Fullu,Majernikovej..ale tam mna odbili,ze este prihlasky nedavaju,az v marci..nas maly este plienkuje,na nocnik nemieni a na wc uz vobec..papa vsetko sam,v obliekani pomali spolupracuje,blaboce celz den svojou recou..je velmi spolocensky...maminy,chystate sa dat svojho drobca na Dlhe diely?neviete,ako to z prijmanim vyzera?my sme na dlhacoch novi,tak sa nemam koho opytat...inac,krpaty bude mat az v novembri tri rocky,mam mu dat nastup radsej az v januari?prosim odpiste,dakujem Simona

capy
8. feb 2010

simonetka my sme z petrzalky, tak ti neporadim 🤐

babulina
8. feb 2010

tak bola som v skolke, s riaditelkou som sa nestretla lebo ma choreho otca tak bezala za nim do nemocnice, ale mam si skusit zavolat
podarilo sa mi vyspovedat vsak jednu z uciteliek velmi mila, takze jupi maju asi dve bezlaktozove deti takze by s tym nemal byt problem, beru iba deti co dosiahli tri roky ale mame si urcite dat prihlasku ze ju zoberu neskor ak to kapacity dovolia a tak podobne, kludne aj na 4hod iba, to ze som na MD neni na zavadu, maju aj take deticky kt maminy su doma a su teda mensi nez 5rocne, takze neni to az tak uplne tragicke
uz som sa rozhodla ze podame si teda prihlasku iba na tuto skolku a na 4hodinky iba, na pifflovu speci triedu kaslem a uvidime co sa stane, popripade ostane so mnou a tomaskom doma 🙂

capy
8. feb 2010

babulina a v ktorej skolke si bola?

babulina
8. feb 2010

na iljusinovej

capy
9. feb 2010

ta sa mi pacila, ked som chodila kocikovat, ze nieje pri ceste 😉

strociatka
10. feb 2010

neviete ako je to s prihlaskami? mozem ich podat aj viac na viac skolok 3-4? niekto mi hovoril, ze to nemaju radi a vraj o sebe navzajom vedia... tak teraz neviem, dufam, ze je to len nejaka nadnesena infoska. Viete poradit?

other_side
10. feb 2010

strociatka, ak chces aby ti dieta vzali do skolky tak sa nepozeraj na to kto co ma rad, pre teba je dolezitejsie aby ti ho vzali, tak popodavaj si prihlasky vsade kde sa da, neviem ako je to u vas v bratislave ci tam je tiez taky pretlak v skolkach ako u nas, ale rozhodne by som neriesila kto co o sebe vie.. hlavne je mat dieta v skolke, aspon pre mna, uz ma cez 4 roky 😠

strociatka
10. feb 2010

pretlak je slabe slovo... OK, dakujem za povzbudenie

capy
11. feb 2010

strociatka aj ja podavam do viacerych 😉

strociatka
11. feb 2010

niekto mi hovoril, ze poradie podania nerozhoduje, inde mi zas povedali, ze sme 603 v poradi, tak neviem ako sa mam zariadit, asi tak, ze obehnem co sa da..

veverca
11. feb 2010

U nás sa môže podať iba jedna prihláška. Zápis sa robí na správe škôlok, každá škôlka má vyhradený deň. Dúfam, že s prijatím problém mať nebudeme.

strociatka-603 v poradí? to je teda super optimistické 😒

strociatka
11. feb 2010

veverca, aspon to mate ako tak spravodlive, ale priznavam sa, ze ked uprednostnia maminku s dalsim dietatom na MD a ja pracujuca ostanem bez skolky, sa budem hnevat, prepacte maminky na MD, viem, ze aj vase deti maju narok na skolku, ale co mame potom robit my?

babulina
11. feb 2010

otazocka, plati sa u lekarky za potvrdenie prihlasky, lebo v cenniku som nasla len prihlasku na SS a nadstavbu, kedze som nemala ani cent pri sebe - mm mi vybrakoval penazku ako vzdy 😠 -tak som sa ani nepytala, lebo nemala ani nejako super naladu

zulok
11. feb 2010

BABULINA..ano plati sa..3,40e tusim..

STROCIATKA..to je teda poradove cislo 😕

babulina
11. feb 2010

no tak to neni taka strasna suma, cakala som aspon 10e
strociatka 603 v poradi, no fiiiiiiiiiiiiha tak to sa radsej nebudem ani pytat ze kolki sme v poradi my, teda az ked si podame, ved to je strasne cislo 😅

veverca
11. feb 2010

Ani som nerozmýšľala nad možnosťou, že by malú do škôlky neprijali. Súkromnú škôlku by sme si dovoliť nemohli. V našej škôlke vlani neprijali tuším 4 deti- tri roky majú až v r.2010. Ale v triedach býva 25-26 detí, čo je najmä u tých najmenších veľa.
Ale v Bratislave to máte asi ťažšie...

strociatka
11. feb 2010

tu zvyknu nafuknut triedu s detmi vo veku 3 roky az na cislo 28 😠

veverca
11. feb 2010

Jáj, to keď si predstavím tých vystrašených malých ľudí v septembri. Nechcela by som byť na mieste tej učiteľky, musia mať úžasnú trpezlivosť. Pri synových učiteľkách sme mali šťastie, boli fajn a ten náš zázrak aj tak plakával mesiac každé ráno. Tánička je oproti nemu ostrieľanejšia, dúfam, že to bude lepšie.
Syn už chodí na ZŠ a v triede je ich 20 detí...

capy
11. feb 2010

babulina plati sa 3,50€ vcera som to citala u dokiny 😉

wighy
12. feb 2010

ahojte, ja som platila 2€ 😉

strociatka
12. feb 2010

baby, to cislo 603 je nastastie celkove poradie deti na vsetky skolky, tak by to nemalo byt nejak katastrofalne, ale ked som si teraz citala podmienky prijatia, tak budem velmi, veeeeeelmi rada, ak sa nam vobec ujde nejake miesto

ollski
12. feb 2010

Ahojte ja som neplatila nic...teda ma to ani nenapadlo 😕 mozno si zabudla pytat!? este si chcem dat potvrdit jednu, tak uvidim...
v ziline su skolky na prasknutie plne...ale zevraj kto ma znamosti, alebo sponzorske dary....tak sa da 😝
tak to my budeme asi dalsi rok doma...

capy
12. feb 2010

no uvidim ako dopadneme my. nabuduci tyzden idem do prace nech mi potvrdia ze nastupujem do prace a potom pojdem k dokyne to dat potvrdit. tak uvidim kolko budeme platit

ollsky tak je to aj v BA. ked das riaditelke nieco do vacku tak ti ho vezmu 😠 😠 😠

babulina
12. feb 2010

znamy takto tiez boli zufali tak nieco prihodili riaditelke a ta im kludne do oci povedala, ze dakuje pekne ale ostatni rodicia dali podstatne viac,a dieta im samo ze nevzala 🙄