Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

adetka
31. aug 2010

@janka1874 ... aj Mirke sa pred par mesiacmi stalo, ze sa tri dni npo sebe v postielke pocikala... dala som teplejsie nohavice... a prestalo to...

kika25
31. aug 2010

Asi trochu blba otazka, ale neviete nahodou - nosia deti do 3 rokov v skolke podbradniky? Lebo Lenka sice doma sama papka ale keby nemala podbradnik tak ked je polievku cela je mokra... ale vlastne asi po obede idu deticky hned do pyzamka tak sa aj tak prezlecu...

kika25
31. aug 2010

@janka1874 Janka, skus jej davat pred spanim menej pit, u nas to funguje aj ked obcas sa nehoda stane...a Lenka ked ide spat musi sa predtym vycikat, cez den na spanie plienku nemame ale v noci este ano...

wighy
31. aug 2010

kika aj ja som na to myslela ze malej nabalim podbradnik, lebo aj ona je cela zababrana po obede 😉

katka76
31. aug 2010

my sme dnes boli pozriet v skolke, deti+rodicia. terezka sa hned vclenila k detom a uz veselo varili a nakupovali....dufam, ze to tak bude aj naostro 🙂
ratam s tym, ze obedove menu si precitam z tricka. no co, budem kupovat nejake farebne, maskacove, kde to nebude tak vidno 😎

bobulka34
31. aug 2010

no v stvrtok sme mali nastupit do skolky, ale dcerka ochorela, takze nepojde, Co mam urobit, mam to oznamit riaditelke???
Mam z toho strach ako to zvladne, lebo vsetky deti byvaju chore. Mam strach aby sa jej nieco nestalo, lebo je ziva a ja som bola predsa nanu sama. Ked vidim co deti robia a ucitelky pohoda tak mi je zle. No niesom s tym vobec nadsena.

aknaj
31. aug 2010

@janka1874 - a nebude to tým nástupom do škôlky ? Predsa len, je to pre ňu veľká zmena a ak sa o tom stále rozprávate, alebo sa pripravujete .... Ak to doteraz bolo v poriadku, môže to byť aj tým.

aknaj
31. aug 2010

@kika25 - moja dcérka mala utierku, normálne našu z domu. Podbradníky sme mali len také malé, tie by na polievku a omáčky nestačili. Dala som ju učiteľke a zobrala to úplne v pohode, aj teraz to tak plánujem. Radšej budem prať utierky ako oblečenie, z ktorého to ani nemusí vyjsť /paradajka, špenát a podobne/

adetka
31. aug 2010

@bobulka34 .. to bude asi tym pocasim... ja som Mirke tiez dnes preventivne nakvapkala do cajiku cecko... drzte sa... a ano... treba to nahlasit najlepsie skoro rano... aby jej nepripravovali desiatu...

lucia375
31. aug 2010

Moj malý sa uz nevie dockat, stale rozprava o skôlke a tesí sa. Som strasne zvedavá ako to bude a ci bude plakat za mnou. 😅

gabika11
31. aug 2010

ahojte, mozem sa pridat? Tento rok 1x natupuje aj Kajka do skolky.
@aknaj tie utierky si aj oznacila fixou alebo len tak dala? Som kupila fixku na latku, tak asi zacnem pisat meno ne veci...

aknaj
31. aug 2010

@gabika11 - ja som nič neoznačovala a nikdy sa nám nič 🙂 našťastie 🙂 nestratilo, ale teraz, keď o tom každá píše, príde mi to celkom rozumné. Neviem či aj ostatné detičky mali niečo také, ale vracala sa nám vždy naša utierka, tak ma to ani nenapadlo. Máme škôlku kde je cca 80 detí, z toho 20 bude nových. Takže tie ostatné si už svoje veci poznajú. Môj syn si svoje veci tiež dosť pozná, takže pochybujem, že by si na seba zobral nejakú cudziu vec. A v predškoláckej triede budem mať dcéru, malého generála 😀 a policajta 😀, tá dá určite všetko do poriadku 😵

jahodka11
1. sep 2010

no, maminy, tak sa nam to blizi...... 😒 ja mam strasny stres a je mi smutno....vidim, ze sa budem musiet ovladat, aby som to nakoniec ja nezhorsila cele....este ze tam budem mat manzela 🙂

libka1
1. sep 2010

@jahodka11 som na tom podobne 😅

janka1874
1. sep 2010

@jahodka11 ja tu od rána panikárim že od zajtra už nebude doma moja malá pomocníčka juj už teraz skoro revem ja fakt neviem ako to plánujem zajtra zvládnuť

skúsenejšie maminy šup sem nejakú radu

tehulka14
1. sep 2010

Pripájam sa s panikou.-(((

wighy
1. sep 2010

baby aj ja som z tojho total hotova, ze zajtra o takomto case budem doma sama rvat do vankusa a moja babika bude v skolke

co sa oznacovania tyka ja to povazujem v dnesnej dobe dost dolezhite lebo dnes je vela rovnakych kolekcii, nakupujeme v tescach tak sa moze stat ze deti budu mat rovnake veci 😉 tak aby nedoslo k nedorozumeniu

jaaaj ako mi je smutno ☹ ☹ ☹ ☹ konci nat krasna etapa nasho zivota,kde som mala moje dievcatko pod mojimi ochrannymi kridlami aj ked sa samozrejme tesim ze pojde do kolektivu, nauci sa nove veci, osamostani sa ale ved viete, chapete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janka1874
1. sep 2010

@wighy tak a zas som tam kde som bola tiež si uvedomujem že tam jej bude lepšie ale vylieta z ochrany domova a to ma desí

wighy
1. sep 2010

@janka1874 presne ,doteraz sme nad detmi mali "dozor" pozname ich rekacie, huncutstva ale zvykneme si 😉 ved ine nam neostava ja si uvedomujem ze je uz cas aby isla do skolky, doma sa uz strasne nudila,nech som pre nu vymyslala hocico len ten strach co v sebe mam sa tazko prekonava

wikus206
1. sep 2010

jajaj veru už zajtra....ako nám ten čas uletel.... ☹ a ja sa hrozne bojím.... aj ked viem že to tak musí byť.... 😖

blumka
1. sep 2010

baby, vidim ze mame podobne pocity 😔
na jednej strane viem ze pre nu to je len dobre, doma sa uz nudi, vymysla somariny, ja uz nevladzem s nou drzat krok, ale na druhej strane mi je strasne luto, ze uz je z nej taka velka slecna, ze uz je nebudem jej stred vesmiru ako doteraz 😒 😅
mne to uplne dojde az zajtra asi ale mne je blbo uz od zaciatku tyzdna, ja na to radsej nemyslim...
zajtra sa tu asi vsetky stretneme ☹

adetka
1. sep 2010

moje dieta sa na jednej strane tesi... ale uz mi dnes hovorila, ze chce byt so mnou ☹ (dnes na ihrisku mala smolu na velke deti)

zosalieeeeem 😖 ... uz som sa ohlasila kolegynke, co byva hned vedla skolky (k nam je to desat minut cesty), ze sa k nej zajtra nastahujem 😀

adetka
1. sep 2010

tetam ucitelkam som kupila pera s napisom V.I.P.... nech vedia, co su pre moje dieta 😉

mucinka15
1. sep 2010

ahojte, baby, ja som dnes celý deň taká nesvoja zo zajtrajšku a ešte ako sa malý tešil do škôlky, tak mi dnes začal vymýšľať, že on tam nechce ísť a začal už plačkať, aj keď sme ho na to vopred pripravovali ☹ asi mu to docvaklo až teraz... už vidím ako zajtra ten čas prereveeeeem 😢
@adetka vidím, že si z Nitry, kam ide tvoja princezná do škôlky? 🙂 my kúpime kávy a nejaké čokiny 🙂

adetka
1. sep 2010

@mucinka15 ... na Klokocinu, Novomeskeho ... a kam Martinko?

jahodka11
1. sep 2010

jaaaj, vidim, ze nie som sama 😒 ja mam strasny stres, navyse aj z toho, ze ma pocas spania este plienku, neviem, co na to ucitelky a ked mu ju nedaju, to bude mokry???? a nevyspany??? jaaaj, boze, mala som to riesit skor, ale neslo to...cize ja mam este aj tuto obavu navyse... ☹
my nakoniec ziadne kvety nenesieme, ze o rok povedal manzel, ked budeme vediet, co a ako...ze teraz to bude taky frmol a stres.... 😒

mucinka15
1. sep 2010

@adetka to vááážne??? 😀 😀 aká náhodička 🙂 aj my na Novomeského.. a môžem sa ťa opýtať? na koľkú tam zajtra máte byť? ja plánujem okolo 7:30, keďže som sa do škôlky nemohla dovolať a keď som sa tam šla opýtať, tak už nikoho nebolo.. tak som si taká neistá,aby sme niečo nezmeškali.. 🙂 dúfam, že sa tým našim drobcom bude páčiť a budú spokojní 🙂

jahodka11
1. sep 2010

ozaj a domov nepojdem....pojdeme s muzom do auparku...nieco aj potrebujeme kupit, ale hlavne NEMOZEM prist do prazdneho bytu....to by ma asi zabilo... 😖 radsej budem chodit po obchodoch a cakat... 😒
mucinka-mne sa podarilo dovolat do nasej skolky a ze na 8-mu mame prist, tak predpokladam, ze to je tak narovnako....vsade....cize okolo 8-mej bude uplne v pohode🙂

adetka
1. sep 2010

@mucinka ... 😀 to je skvele... tak aspon takto z MK budem niekoho poznat ... my tam prideme tiez na cca. 7.30 hod... a s nahananim informacii som na tom tak isto ako ty ... 😒

mucinka15
1. sep 2010

@jahodka11 úplne ťa chápem... ani mne sa nechce do prázdneho bytu 😖 aspoňže príde moja mama a budem tam s ňou a potom pôjdeme spolu pre malého.. muž je zajtra v robote a ešte k tomu musí ísť mimo mesta,tak si ani nemohol voľno zobrať... a ďakujem, tak tiež asi tak nejak zanesiem malého a potom rýchlo fičím preč, aby som sa tam nerozplakala 🙂 🙂