Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

annika11
1. sep 2010

@dalea aspoň si určite nepomýli papučky s inými, veď tam bude mať svoj vlastný rukopis 😀 😀 😀 podarená je...

dalea
1. sep 2010

@annika11 No to ano 😀 😅 Aj ja vsetkym drzim prsty a tesim sa na zajtrajsie citanie 😉

mackopuf
1. sep 2010

ahojte, spolubojovatelky 😉 😀 ...aj ja som zvedava na ten nas den "D" 😅 . Ale myslim si,ze to zvladneme v pohode,lebo mala je zvyknuta na kolektiv deti. A uz od malicka mi ju bravali rodicia a niekedy kamaratky sa s nou pohrat,tak nie je na mna az taka naviazana...no mozno budem zajtra prekvapena 😕 Predsa len je to nove prostredie,ludia,ktorych nepozna... 😨 Len neviem,co vsetko jej mam pobalit,moc nas neinformovali 😒

macocha
1. sep 2010

Tak jedna čokoláda už padla za obeť 😅 😀 jak som bola nervózna že o desiatej malá ešte nespí a vymýšľa... ale tak utešujem sa tým, že to teda berie ako normálny deň.
Ale už idem aj ja spať, lebo zajtra prvýkrát odkedy mám malú musím vstať na budík. 😀 😝
Dobrú noc všetkým a úspešný štart! 😉

deniska30
1. sep 2010

ahojte,
tak vidím, že je nás naozaj veľa a máme presne také isté pocity ☹ Ja sa bojím aj teším, raz si hovorím, že to bude dobré... a za 2 min. ma zase začne chytať panika... 😖
Uvidíme, držím všetkým mamičkám aj detičkám, ktoré dnes čaká veľký deň palčeky.

edita84
2. sep 2010

Ahojte kočky ja som bez plaču odovzdala moju malú do škôlky ani si nás nevšímala len išla pozerať hračky ale bojím sa čo bude celý deň ukudním sa až ked pôjdem pre ňu popoludní 😅

zuzika009
2. sep 2010

Ahojte, tak aj my sme to zvládli bez problémov. Aj pusu som si musela vypýtať, taká bola zo všetkého unesená 🙂 Snáď nebude plakať keď si ju pôjdem o 11.00 vyzdvihnúť? 😉

ollski
2. sep 2010

ahojte, tak nasa slecna mi nestihla a zamavat poriadne....sa uz chcela ist hrat. place neboli, teda boli ale nie nase, nastastie!! klop klop klop, uz sa tiez neviem dockat kedy pojdem pre nu ;) cesta domov bola taka...pre mna smutna, mam pocit a asi to nie je len pocit ze jedna etapa je za nami...taka ozajtsna materska sa asi vcerajskom skoncila ☹

wighy
2. sep 2010

Ahojte, som spat zo skolky, mala celu noc spala strasne zle, vcera mi uz hovorila ze do skolky nejde lebo ma prazdniny a ze az buduci rok 😀 😀 😀 😀 tak som mala strach ze co

ran osom ju musela budit ale hned vstala a prve co povedala bolo ze ide do skolky, takze vssetko islo hladko,do triedy vtrielila bez toho aby na m pusu dala,tak dufam ze jej to vydrzi aj ked kriza pride asi neskor

blumka
2. sep 2010

ahojte...terezka uz zarezava 😀 obislo sa to bez placu, skoro mi ani pusu nestihla dat, taka bola zaujata plastelinou 😉 som zvedava co bude dalej..uz nech je 15:00

lamada181
2. sep 2010

tak mi uz sme v skolke a maminke tiekli slzy jaj horzny pocit ze mi tak rychlo vyrastlo dieta a vy ako

mi mame o pol 4 rodicovske tak neviem ako to idem spravitnechcemho nechat tak dlho v skolke drobca jedneho mojho

janka1874
2. sep 2010

tak tiež sa hlásime už z domu nasratá som že hrúza lebo tam bol taký chaos že hrúza fakt nechápem načo je to dobré prečo neurobila rodičko dopredu aby sme si všetko jasne dohodli a dopadlo to tak že Sendy zvedavá sa nám prešuchla pomedzi dospelých do triedy a učiteľka za ňou buch dvere a nechodte tam my si poradíme a v tej chvíli som už len počula reeeeeeeeeeeeeev že hrúza pritom sim videla že niektorý rodičia tam vošli s deťmi spolu a potom prišli vonku tak som si to aj ja predstavovala no jasné že hneď som mala slzy v očiach aj ja lebo sme sa s ňou nestili ani rozlúčiť no čo už nezmením to ale potom sa mi podarilo nakuknúť a už si kreslila s nejakým dievčatkom
máme volať okolo 10-tej že čo a ako ale neviem či tam ostávajú spať alebo nie no proste nič neviem a to osobne neznášam

blumka
2. sep 2010

@janka1874 to preco vam nedovolili ist dnu? 😕 to je divne...
my sme mohli byt s malou ako dlho sme chceli aj v triede aj sa pohrat a tak...asi by som umrela keby som sa ani nerozlucila s nou

trixi
2. sep 2010

ahojte, hoci nas Matej uz chodil do sukromnej skolky pol roka, dnes prestupil do velkej statnej aj tak mam take iste pocity ako keby isiel prvy krat. Matko to zvladol dobre, vbehol skoro v gumakoch, bol tam poriadny frmol, pretoze vstup a satna je pre vsetky deti spolocna, skrinku ma hore, tak do nej nedociahne. Pani ucitelka mi len podala formulare a ja som jej stihla povedat, ze dnes tam nebude spinkat a ze na obed pre neho pridem. My budeme mat rodicovske az okolo 8-9 septembra. Pred nastupom som si zavolala do skolky, co mam malemu doniest, povedali mi, ze len nahradne veci, keby sa pocikal, oblial. Nic viac nepotrebuje. Vcera som este vecer lepila na veci menovky, nazehlovala. Su super, dufam, ze vydrzia aj pranie.

aknaj
2. sep 2010

Ahojte,
u nás to prebehlo v pohode. Aj som takýto priebeh čakala, nakoľko syn škôlku a triedy pozná. Len som zvedavá čo bude ďaľšie dni, po skúsenostiach s dcérou. Našťastie nikto neplakal, boli tam len deti, čo už majú starších súrodencov vo vedľajších triedach.
My máme adaptačné týždne, tieto dva dni a nasledujúci týždeň je tam do 10,00. Potom týždeň do 12,00. A potom sa uvidí.

janka1874
2. sep 2010

@blumka no to práve neviem prečo to tak blbo urobili v škôlke tiež ma to poriadne šokovalo a nečudujem sa že aj Sendy sa vystrašila len sa obávam že moje celé úsilie z vysvetľovania takto padlo na zmar a zajtra bude rev namiesto tešenia sa do škôlky

simonetka
2. sep 2010

Ahojte maminy,tak aj nas Andy j v skolke,vstal z usmevom,ze ideme do skolky..bolo to bez placu,chcel ist rovno do triedy aj v topankach,tak sme sa rychlo prezliekli a sup do triedy,ani mi pusu nestihol dat,ako sa tesil medzi deti... 🙂 ma totiz velmi rad deti...tak som zvedava,ako zvladol cely den..

denisocka
2. sep 2010

zalo mi s usmevom sli a plac a krik jak sme vošli a trebalo sa prezuť 😀 a teraz doma sedim a dumem,čo robi,či neplače 😅 .. a tio sme chodili mminuly sk.rok stale sa hrat k detom do školky

tina78
2. sep 2010

@simonetka aj u nás to prebehlo presne tak isto, nestihla som sa sním rozlúčiť, ani pusu mi nedal, pekne išiel s učiteľkou a mňa si nevšímal...len mne je akosi zvláštne...smutno a tak 😅

simonetka
2. sep 2010

@tina78 ..aj mne nejak...taky nezvyk..take ticho doma,nikto tu nebucha,nebeha..idem varit,prat...nech uz je 16. hodin...som strasne zvedava,ako Andy zapadol medzi deti 😉

tina78
2. sep 2010

@simonetka aj ja sa chystám variť, vysávať a upratovať, aby som toľko na neho nemyslela a nech mi to rýchlejšie prejde 😉 Pozerám, že naši chlapci sú rovnako starí, môj je 4.11. a tvoj?

denisocka
2. sep 2010

ja dnes ani nič nevarim,dnes sa utapam v žiali

janka1874
2. sep 2010

@denisocka neblázni tam mu bude lepšie poprípade zavolaj do škôlky ako to zvláda
ja tiež nevarím len cestovinu potrebujem vyvariť a hotovo

simonetka
2. sep 2010

@tina78 Andy je 9.11....velky skorpion maly 😉

denisocka
2. sep 2010

@janka1874 volat mam okolo 12.30 či zaspal ... dovtdy bud umriem 😀 alebo odmrznem,kurnik tu je taka kosa von aj v byte,že amen

tina78
2. sep 2010

@simonetka no tak to sú naše silné osobnosti, že?! 😉 Snád to zvládnu hravo, aj môj Martinko je strašne rád s deťmi, už sa nevedel dočkať, kedy sa s nimi pôjde hrať 🙂 ako aj tvoj 😉

simonetka
2. sep 2010

@tina78 .noooo,Andy je velmi silna osobnost,tvrdohlavy,vyzaduje si pozornost a ma velmi vela energie 😀

tina78
2. sep 2010

@simonetka akoby si opisovala nášho Maťka 😀 😀 ale zároveň je strašne citlivý, tak dúfam, že to dnes dobre dopadne

tina78
2. sep 2010

No idem ja rýchlo niečo robiť, aby už bolo pol tretej, to pojdem pre neho...

simonetka
2. sep 2010

@tina78 ..tak nasi chalani by si urcite rozumeli 😀 ..ja uz idem,lebo byt mam hore nohami,rano sme vystrelili z domu..pekny den prajem 🙂