Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

petruska77
10. sep 2010

maminky, ktorym deticky placu... nam dost pomohlo, ked si maly zacal nosit do skolky oblubeneho plysaka... sice si ho nemoze zobrat do triedy, ale ma ho v skrinke a ked mu je smutno, ide sa k nemu potulkat a aj rano je taky istejsi ked ho drzi cestou do skolky, nejde sam ale ma kamosa 🙂 tak skuste, mozno to pomoze aj vam 😉

blumka
10. sep 2010

@petruska77 potvrdzujem, mne mala nechcela spavat v skolke, plakala pred tym, tak som jej kupila plysoveho macka Pu, povedala som jej ze on prisiel ku nej, aby sa jej lepsie spinkalo, ma ho vo svojej postielke pri pyzamku v skolke a uz neplace 😉

wighy
10. sep 2010

ahojte my sme dnes doma, vcera som isla po malu do skolky a ked som ju obliekala kukam ze jej tecie soplik, som sa vratila do tiredy a pytam sa ucitelky, ze preco mi nezavolalai a ona ze ved nema horucku len soplik jej tecie tak potom uz neviem ako si cele vysvetlit podla toho co tu pisete ale my sme pre istotu ostali dom a cez vikend ju dam do poriadku

baby ale zamyslite sa ak by ste isli s dietatom k lekarke lebo ma sopliky, urciteh o nevypise a vam neda OCR aspon nasa urcitenie lebo tak ako pisala petrahy leciena nadcha trva tyzden a neliecena 7 dni

ja kym mam tu moznost urcite ostanem doma s malou aby sa vyliecila ale to preto lebo sa to da ale ked uz budem pracova 2 tyzdne z mesiaca byt doma mi ziadny zamestnavatel tolerovat nebude, mozno keby som robila na nejakom urade ale sukromnik toto netoleruje 😒

tinka5
10. sep 2010

S tými hračkami trocha súhlasím.My sme prvé dni tiež plakali, ale iba ráno, začal si nosiť autíčko a už neplačeme, a od včera už nenosíme ani autíčko, lebo povedal, že tam majú hračiek dosť.......... 😕 😵

blumka
10. sep 2010

@tinka5 mne dnes terezka zahlasila ze tam sa lepsie pohra ako doma so mnou, lebo tam je vela hraciek a ja musim varit 😨 😀

dudasik
10. sep 2010

@trixi Fuuuuuu Trixi, ta to je ina palka s tou chorou ucitelkou ? To by sa fakt nemalo stavat, ale zase viem, ze urcite nastavaju situacie, ked to nevedia riesit ... a presne toto nemam rada, aj v zdravotnictve, som to zazila v nemocnici,ze bola chora sestricka a este bola nervozna, ze co ju furt otravujeme,ze ci nevidime,ze je chora .. 😠 😢
Natalka dnes vyjednavala ale upokojovali sme sa tym,ze je piatok, ide vikend a ze pride ocko na vikend a hlavne stale dokola to iste ,ze > mamicka, ale ja nebudem papat, lebo sa dogrckam, ... vsak , nemusim papat ? ... ach jo.

adetka
10. sep 2010

@blumka .. podarena 😀

Mirka rano trosku frfli frfli... ale to ma take ranne nadlady po svojom otcovi... v skolke utekala do triedy utesovat jedno dievcatko ... uvidime co bude po vikende... 😅

aj Mirka uy ma svoju decku v postielke 😅 .. videla, ze deti si z domu doniesli plysakov na spanie... a uz ani ona rano nechcela pustit svoju decku z ruky a odlozit do skrinky ... a dnes som jej konecne doniesla hreben ... ucitelka povedala, aby sme doniesli nas... nechce vsetky dievcata cesat jednym... co je dobre...

blumka
10. sep 2010

@adetka aha vidis, to mi nenapadlo...donesiem aj ja terezke jeden 😉

lienka7
10. sep 2010

@ macocha ....diky, dnes to bolo to iste
Rano uz zacal ze nejde do skolky, obliekat sa nechcel, ked sme konecne vysli von tak zase sa stale vracal domov ze on bude sam doma.
Nepomohlo vysvetlovanie ze vsetky deti su v skolke, maminy a tatinovia v robote. Zase zacal ze ide so mnou do roboty. Tak som mu vravela ze v robote je zly ujo riaditel a bude sa hnevat na mna aj na neho ked bude so mnou v robote, tak zacal ze on bude doma hoci aj sam.....ja uz neviem.
Ked tam mal spat tak som mu doniesla jeho macka a deku s ktorou spaval doma a ma ju v skolke, takze ked ide spat tak mu dajju jeho deku a macka. Doma sme dali druhu deku a macka a tigra do postielky miesto macka.
Vcera som chcela aby si zobral zo sebou do skolky macku plysovu ....teraz je to jeho oblubena hracka ..smaril ju o zem a rozculil sa.
Dnes bol zase moc uplakany tak reku tu mas macka, vezmi si toho ..nie, letel na druhy koniec chodby....ja uz neviem co spravit aby neplakal. Ked pridem pre neho tak som s nim potom stale, tulkame sa, objimame, lubime.
Vcera som sla vecer na domovu schodzu, tak ostal Misko s manzelom doma....takmer sa mi podarilo nenapadne zmiznut, ale zacul ako som zavrela dvere a uz bol zase plac ....vraj plakal skoro 30 minut a to bol doma a s tatinom ....ja uz neviem.
Je mi ho luto, uz ma aj hlas taky zachripnuty od placu .... ☹

ollski
10. sep 2010

@lienka7 Misko je este maly chlapcek...ja mam doma jedneho nonstop placka, nas Kubino place odkedy sa narodil, taktiez si ma strazi 😉 , ale Simi bola praveze take bezproblenove dieta, komunikativna, ma rada deti, tak som z toho v soku co vystraja...rano hned ked rozlepila oci, ze ona nehce do skolky, ze bude s nami domka...ze sa jej tam nepaci, ze jej je za mnou velmi smutno...plakala cele rano, co sme sa chystali, tj hodku a stvrt, nakoniec sa nechcela obut a obliest mikinu a bundu...musel pre nas prist moj ocino autom, lebo by som to sama snimi dvoma autobusom nezvladla, ponivac som revucu Simi niesla na rukach...
ona si vzdy berie hracku do skolky, na spinkanie tam na plienocku co s nou spava od malinka, uz neviem co najzrozumitelnejsie vysvetlit to, ze tam proste musi chodit. uplne to odmieta pochopit...neviem sa dockat kedy pojdem pre nu, som zvedava, ci este potom plakala...snad nie 😔 ...

lucka.m
10. sep 2010

no my sme so skôlkou začali prekvapivo super. Prvé dva dni bola malá veľmi rada aj ma dokonca posielala domov, ze ona tam este chce ostať. Po vikende sa zase tesila do skôlky, ale kedze stredu, štvrtok pršalo a nedalo sa im isť von, tak jej uz asi bolo dlho a vo štvrtok trochu aj tichucko plakala a malo jedla aj pila..., no dnes rano (piatok) už vobec nechcela isť do školky, plakala, a ani ma nechcela pustiť domov... no hrozné niečo 😢

janka1874
10. sep 2010

@ollski som na tom podobne tiež moja staršia bola taká samostatná jednotka nemala problém sa pohrať aj u susedov sama alebo i našich bežne ostávala aj celý víkend a teraz robí cirkus ja som zvedavá čo nás čaká v pondelok po tomto dlhšom voľne

ollski
10. sep 2010

@janka1874 presne aj nasa, ona u nasich spinkava strasne casto, aj u svokry spinkala...na dovolenke v pohode 2h vydrzala s detickami a animatorkou, ktora hovorila len po chorvatsky, vzdy sa dobre zaradila do kolektivu...prve dni pohodicka klid a od pondelka sa to stupnuje, no dnes uplna katastrofa ☹ p.ucitelka presne hovorila, ze casto deticky, ktore placu na zaciatku su potom po par dnoch v absobutnej pohode a tie, co su kludne na zaciatku potom pol roka placu 😔 ...teraz stale rozmyslam, co vyslim aku motiaciu na buduci tyzden...ak mate nejaky typ, tak budem rada.. 😉

zuzanamv
10. sep 2010

Ahojte,
vyzerá to tak, že my už máme svoje odplakané. Veronika včera už len trochu fňukla a šla sama do triedy, a dnes už úplne v pohodičke, s úsmevom. Dokonca začala piť ich čaj, čo mi doma odjakživa odmietala, a pila len riedené ovocné džúsy.

Nebojte sa maminy, ak vám deti najprv šli v pohode a teraz štrajkujú, kríza prejde a zase bude dobre. Teraz na začiatku možno ešte nerobia príliš veľa aktivít, ešte sa to len rozbieha, ale keď už sa zabehajú, začnú sa všeličo učiť, bude ich to baviť.

zuzanamv
10. sep 2010

@ollski
sme písali naraz skoro to isté 🙂

ollski
10. sep 2010

@zuzanamv asi na tom daco bude 😉 idem sa venovat druhemu drobcovi, nech nerozmyslam stale nad skolkarkou mojou velikou...tesim sa, ze ide vikend!!! a budeme spolu 🙂

aknaj
10. sep 2010

Ahojte,
mne sa dnes vráti dovolenkár 🙂 a tak mám aj ja po dovolenke 😀 . So staršou dcérou je tu už úplne super, pripadali sme si s manželom ako v časoch, keď sme ešte nemali detičky 😅
Tak som teraz zvedavá, čo bude v pondelok, keď pôjde do škôlky.

lienka7
10. sep 2010

@ollski ....diky.
Aj Misko dnes sa tiez nechcel obliect, lebo nejde do skolky, ked som ho obula za chvilu boli topanky dole a na druhom konci chodby. ked sme sa konecne vymotali s domu tak zase vonku zacal ze ideme domov a nie na prechadzku, ani do skolky nejdeme, ideme domov, domov a domov ...tak som sa nastvala, isli sme domov pre kocik a sli sme do skolky kocikom......ja uz neviem co s nim ....vysvetlujem stale to iste dokola, ale ako keby ma nepocuval ...ak bude mat manzelovu povahu (podla tohoto to vyzera ze asi aj hej) tak si to rovno mozem hodit. Manzel ked zacne trucovat tak je to aj na par dni. (Na tom ze budeme mat Juraja trval celych 9 mesiacov, nakoniec den pred porodom suhlasil ze to bude Misko) 😠

janka1874
10. sep 2010

@ollski presne aj u nás pohoda bola štvrtok,piatok a od pondelka sa to začalo stupňovať a v stredu to bolo najhoršie a od štvrtka sme doma som veeeeľmi zvedavá na pondelok

adetka
10. sep 2010

ako vas citam... sa mi stale vybavuju pocity spred dvoch rokov... Mirka plakavala v jaslickach treti a stvrty den... potom prve dva dni po kazdej chorobe... tusim az do novembra... to mala 21 - 23 mesiacov... a to mohla mat svoju decku cely den... ☹ ... bolo to tazke... ale potom by tam chodila najradsej kazdy den... 😉

adetka
10. sep 2010

deti si do tych dva a pol - troch rokov nedaju vela vysvetlit... obdobie vzdoru je vtedy veeelmi silne... vydrzte 😉 ... na Mirke badam, ze od tych troch rokov je kazdym mesiacom rozumnejsia... a ovela viac sa s nou daju veci vydiskutovat...

ollski
10. sep 2010

adetka, dufam, ze aj nasa Simi to pochopi, ona je uz velika ma 3 roky a 8 mesiacov, takze jej to uz celkom mysli, Mirka je aka stara presne??...vysvetlit daco Kubinkovi, je nemozne, aj ked samozrejme potrebne...aj ked samozrejne u kazdeho dietatka je to individulne 😉
dufam, ze nase deticky si zvyknu pokial mozno najrychlejsie...chlapcek od susedov place vazne uz rok a teraz place zase, ale tak srdcervuco 😔 ja verim, ze nebudeme taky pripad 🤐

lindulak
10. sep 2010

@ollski podla mna skus sa presvedcit vnutorne, ze to bude dobre a nemysli radsej na to, ze budete taky pripad ako maly od susedov. teda ja sa snazim mysliet pozitivne, aby sa to prenieslo aj na malu. ale ide to veru tazko 🙂

my sme dnes omrkli dalsiu skolku a bola som v tejto nasej povedat ze odchadzame. zas tam bola sama mladucka ucitelka neskusena so vsetkymi detmi... radsej pojdem na istotu, ked mam placka - do zabehnutej skolky ku skusenym ucitelkam! do pondelka sa musime rozhodnut medzi tymi dvoma co mame na vyber este. uz su to posledne miesta veru, nejak je vela deti tento rok sa mi zda.... viem, ze vo vacsich mestach je to standard taka preplnenost skolok ale tu to nebyvalo veru.

bzuco
10. sep 2010

@zuzanamv
my presne tak isto, dúfam, že víkend to nepokazí 😅

dudasik
10. sep 2010

@petruska77 Petruska nam oblubena hracka nezabrala a dokonca nam ju zo skrinky niekto aj zobral, na druhy den sme ju nasli u jedneho dievcatka 😒 . Veru niektore deticky to proste musia len prekonat vo svojom vnutri lebo nezaberaju ziadne pokusy.

adetka
10. sep 2010

decku uz do skolky viac nebude bravat... dve dievcatka jej ju chceli brat... co sa stretlo s placom... tak po hodine skoncila v skrinke (na prikaz ucitelky)... 😅 ...

dievcata... vydrzat! 😉

katka76
10. sep 2010

u nas stale vsjo v pohode. uz nam dokonca zacalo obdobie, ze sa musi este dohrat, tak na nu cakam a cakam... 🙂

adetka
11. sep 2010

@ollski ... Mirka ma 3 roky a 9 mesiacov (1.12.2006) ... v nasej skolke su novoprijate takto stare deticky uz iba dve dalsie ... vsetky ostatne su rocniky 2007 a 2008 ...

dnes sa Mirka nepytala do skolky... vcera som jej vysvetlila, ze bude vikend... ze sa tri krat vyspinka a az potom pojde opat do skoly ... 🙂 ... uvidime co bude v pondelok

janka1874
11. sep 2010

no na pondelok som aj ja zvedavá po 4 dňoch doma

adetka
12. sep 2010

tak Mirka bude mat dlhsiu prestavku... pred chvilkou jej stupla teplota na 38,5.. ☹ ... nekycha, nekasle... len je stale unavena a horuca...