Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

ajka72
12. sep 2010

ahojte dievčatá poctivo vás tu čítam zatiaľ som neprispela tak to naprávam, mám dvojičky dievčatká a zajtra ideme prvykrát do školky lebo sme trochu kašľali zo stečených soplov po nádche ale je to už o.k. tak som zvedavá ako to budeme prežívať
@adetka ja mám skusenosť pri takomto prejave že je to bu´d angína, alebo zapálené ušká a teda na antibiotiká uvidíš ako sa to vyvinie, dobre bude jej potom vziať CRP

adetka
12. sep 2010

@ajka72 ... ahoooj 🙂 ... a nestras... planujem pondelok a utorok pockat... ci neklesne teplota (ak nezacne kaslat)... a az potom k lekarke... 😅 zabral jej nurofen...velmi plakala - bolelela ju hlava... pred dvoma rokmi sme pri kazdej zvysenej teplote bezali k lekarke... a ta jej zakazdym dala antiibiotika 😠

ajka72
12. sep 2010

@adetka juj strašiť som ťa vobec nechcela len som písala moju skusenosť určite treba počkať a možno v utorok ísť k lekárke ak je nejaký zápal v tele ukáže sa to tak až za 48 hodín práve tým CRP, určite nie ant. za každu cenu však uvidíte prajem aby to bola len ľahká virozka ktorá je raz dva preč

dai
12. sep 2010

adetka,
mne to skor pride na 3-dnovu horucku... moja mala to mala uz 2x - vysoke horucky, ziadne ine prejavy, urcite ziadne antibiotika ( CRP si nechaj spravit, nech zbytocne nepapa ) - ja som oba razy bola s malou u lekarky ale ani raz to nebolo na antibiotika - oba razy po 4-roch dnoch horucky ako prisli tak odisli ,,,

sofik
12. sep 2010

Moja malá je tiež chorá, už v piatok som ju nedala do školky ale už jej to prechádza, dnes ani horúčku nemala ale nechám ju ešte doma a pojde do školky až po sviatku, nech sa vylieči.... 😉

sofik
12. sep 2010

@adetka určite počkaj a uvidíš zajtra ako to bude ale k lekárke to bude zbytočné lebo po dvoch dnoch v horúčkach ti nedá hned ATB, dieťa sa s tým musí popasovať samo a ked ani po 3 dnoch neklesne tak potom ísť k lekárke, spraví výtery a uvidí či tam je niečo... je zbytočné deti zaťažovať ATB 😉

dudasik
12. sep 2010

Ach babule, Natalka uz zase mala stresy zo zajtrajsej skolky , nexem tam ist - bojim sa tam ist. 😢 😢 😢

ollski
12. sep 2010

Ahojte, tak ja sa pridavam...my kychame soplime, zatial len malo, ale zajtra bude domka, lebo co kychne, to jej soplik vyleti 😝 ...stale sa jej tak akosi nechce, nejdem jej ale vraviet, ze je chorucka preto nejde, snad si nevsimne, ze je uz po vikende 😅

@dudasik viem si to predstavit, my to mame doma tiez 😔 ☹ dzim palce nech to zvladnete, nas to tiez caka o par dni...dufam, ze si vsetky deticky rychlo zvyknu na novu sytuaciu a nebudeme stale riesit slzicky a sopliky....
@adetka tiez nechcem strasit...ak pojdete k dr, tak zoberte aj moc, teda ak stale nema kasel, nadchu alebo i. priznaky prechladnutia...my mavame caste zapaly mocoviek 😔 a prejavuje sa to tiez zvysenou teplotou,,,bez kasla a i...no Mirka je uz velke dievcatko ona by uz vedela povedat, ci ju boli pri cikani...

capy
12. sep 2010

vsetkym chorym skore uzdravenie.
tak my ideme zajtra prvy krat, tak som zvedava ako dopadneme

adetka
13. sep 2010

dakujem dievcata... tak este pockam.... noc bola v poriadku... teplotku ma stale... jedine na co si stazovala je bolest hlavy...

drzim palce vam a vasim detom... aby ten navrat po vikende presiel menej bolestivo 🙂

janka1874
13. sep 2010

no u nás bolnávrat uplakanýýýýýýýýýýýýýýý išlas tatikom síce už doma že nechce ale neplakala a tam vraj strašne revala ☹

blumka
13. sep 2010

ahojte, u nas sa dnes pryvkrat plakalo...ale to preto ze nase ucitelky su na skoleni a tak su zlucene triedy a su s detmi ucitelky od velkych deti. Takze terezka najprv nevidela svoju ucitelku, potom sa zlakla tych velkych deti 😔 Plakala, nechcela k nim ist ale potom ju manzel nejako prehovoril sla sa hrat a ked sa nedivala tak zmizol. snak ked zisti ze tam ma svojich spoluziakov tak bude lepsie.
co to je za blbost posielat ucitelky prec, tyzden po zacati sk. roku, ledva si tie male deti zvyknu na ne a uz maju zas stres 😖

jahodka11
13. sep 2010

no maminy, tak drzim palce po psychickej stranke....aby ste to zvladli co najlepsie.....tie nase placuce deti.... my sme doma, pojdeme az vo stvrtok...to uz by mal ist na pol den. tak som zvedava....

janka1874
13. sep 2010

@blumka to už čo je za blbosť moje nervy to je načo dobré takto stresovať deti

blumka
13. sep 2010

@janka1874 no neviem, ma to nahnevalo...chudatka tie deticky. niektore placu este stale od prveho dna ale dnes vraj plakali skoro vsetky tie malicke 😒

janka1874
13. sep 2010

ani sa nečudujem aj ja by som plakala ledva som si zvykla a šup zas niekam inam
napr. u nás sa prvé dni neplakalo a plače sa až teraz

blumka
13. sep 2010

@janka1874 terezka neplakala do teraz, aj sa rano tak tesila, vcera ked sme sli okolo skoky tak sa potesila ze ideme tam ale sme jej povedali ze je zamknuta tak len jej zakyvala...ona to zvladne, len sa trosku boji velkych deti a hlavne chlapcov, sice je jedna ucitelka s malymi a druha s velkymi ale aj tak, su v jednej triede 😖

wighy
13. sep 2010

Ahojte no ja sa tiez bojim co bude zajtra ,dnes som ju este pre istotu nechala doma ale uz vyzera byt ok🙂 sice sama hovori ze uz chce ist do skolky tak dufam ze jej to vydrzi hehehehe

bzuco
13. sep 2010

tak my po víkende zasa plač, hoci vo štvrtok a piatok už neplakal, ale dnes tak tuho spal a som ho nasilu zobudila, čo sa mu zjavne nepáčilo, tak revy od rána, 3x sa mi už oblečený zobliekol do slipov 😅
a v škôlke je ešte ráno pol hodku v tej schádzacej triede, tak tam nová učiteľka-nepoznal-tak tiež plač ☹

dudasik
13. sep 2010

Pekny dnik mamicky. Aj my prajeme skore uzdravenie detickam a stastny navrat do skolky.
A veru toto by im robit nemali 😒 , ze vychovavatelky idu na skolenia, mohli trosku pockat ...
My sme rano plakali, ze bojim sa, ze sa po mna nevratis a ze ma budu nutit jest a ze budem grckat ... ach jaaaj, no modlim sa, aby to chudatko prekonala a netrapila sa, ale sama podla seba viem,ze zly ucitelsky pristup poznaci dieta na cely zivot ☹ a hlavne ked sa do vychovy montuju upratovacky a este aj kucharky.
ZVLADNEME TO 😅

bzuco
13. sep 2010

@dudasik mňa sa tiež malý s plačom pýtal-"a prídeš po mňa?" ☹ ☹ ☹

blumka
13. sep 2010

@dudasik veru, zly pristup ucitelky urobi vela ☹ a cim mensie dieta tym musi byt ucitelka vacsi psycholog..ale este stale ju nutia papat? uz snad nie, ked si hodila rec..
ja som zvedava ako my dnes, predpokladam ze bude znova plac pred spanim, kedze tam nie su nase ucitelky, takze sa asi vratime na zaciatok...asi sa porozpravam so zastupkynou, podla manzela je pristupnejsia aj vraj rozumnejsia ako riaditelka...ci fakt skolka nemala na vyber ine skolenie ze toto musia robit malym detom...joj, ma to stve...my doma sa snazime tie deticky rozne motivovat aby tam sli s radostou a oni urobia taku hlupost.. 😖

adetka
13. sep 2010

@blumka ... to nemyslia vazne 😠 ☹ ... vsak nase ucitelky napriklad neodporucaju deti nosit pred siedmou... lebo do siedmej ich zbieraju v zbernej triede.. a tam ony nebyvaju... a ani prist po stvrtej... lebo aj tam sa moze stat, ze dieta bude s inou ucitelkou... - skratka nechcu, aby deti v to prvom polrotku si museli zvykat na viac tiet ako su ony dve... neskutocne 😠

blumka
13. sep 2010

@adetka ved tak by to malo byt, ja som sa tiez tomu snazila vyhnut aby bola v zbernej triede, rano chodi tesne pred osmou a poobede som tam najneskor o 15:15. Doma mi uz rozprava o jej ucitelkach, uz ma jednu oblubenejsiu, takze vidim ze ked su tam ony tak je fajn...

wighy
13. sep 2010

baby aj u nas je to tak ze najskor o pol 8 a ich tireda zatvara o 15:45 a potom idu do velkej dolne triedy, ako ja to chapem ale zas ked clovek pracuje na cely uvazok tak to proste nestiha ☹ ☹ ☹ ☹
ja som nakoniec aj rada ze som ostala doma a malu beriem na 8 a chodim pre nu o 3 ky msi nezvykne a ked budem robit no bude musiet chuda ostavat dlhsie ☹

trixi
13. sep 2010

V Matkovej skolke je to tak, ze do 7.45 su velke deti spolu s malymi, ucitelky velkych deti prichadzaju neskor, a od neviem kolkej poobede su zasa spolu velky aj maly. Kedze chodim pre maleho nieco po tretej, tak neviem kedy ich spajaju. Matkova skolka je otvorena od 6.30 do 16.00. Ked sa pytam ake su pani ucitelky, tak mi maly odpovie, ze: dobje, a ked sa spytam ako bolo tak zasa dostanem odpoved: dobje a co ste robili, tak: hjali.

blumka
13. sep 2010

u nas je skolka otvorena od 6:30 niekedy aj od 6:00 do 17:00, myslim ze dost ustretove pre pracujucich.
@trixi ja dostavam podobne odpovede 😅 ale ked sa nepytam a necham ju hras sa samu tak zrazu sa dozvieme vselico, ona doma opakuje to co im ucitelky rozpravaju tak ja na to hned nadviazem a uz sa jej rozviazuje jazycek a pospomina si na kadeco 😀

adetka
13. sep 2010

aj u nas su od siestej do pol piatej... ale do tej siedmej a po stvrtej su v zbernej... ale myslim, ze od novembra zvladne chodievat aj do zbernej

adetka
13. sep 2010

a este nieco... nase ucitelky spominali, ze pocas vianocnych, jarnych a polrocnych prtazdnin je skolka zatvortena 😕 ... som si myslela, ze to iba zakladne a stredne skoly... 😅

trixi
13. sep 2010

ahojte, baby radte ako sa mam zachovat, ked vecer pred spanim mi maly povedal, ze dostal od ucitelky na zadok, lebo sa nevie obliect. Ked som bola pre neho tak ta ucitelka na mna z triedy kricala, ze mam maleho naucit obliekat sa a vyzliekat, pretoze to nevie a je to katastrofa. Vecer mi na to maly povie, ze za to dostal na zadok. Zajtra ked sa to ucitelky spytam, tak to odskriepi a povie, ze Matko si vymysla a este si na neho zasadne. Pochybujem, ze trojrocne dieta si vie vymyslat. Pritom Matko nie je ziadny nervak, len je trochu lenoch, je pravda, ze ponozky sme este vobec nezvladli. Za tyzden sme zvladli obliekat a vyzliekat slipky a teplacky a vyzuvat topanky. Postupne cvicime vsetko, ale ide to pomaly.