Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

elize
18. feb 2010

Ja som bola s drobcom v utorok na dni otvorenych dveri v jednej skolke. Nemozem povedat, ze by som z tej skolky mala dobry pocit. Ale mozno je to tym, ze ma chyta panika. Neviem si predstavit, ze budem bez drobca cely den. Asi to budem znasat horsie ako on 😅

capy
18. feb 2010

elize a kde ste boli kuki? 😉

elize
18. feb 2010

capy na Lietavskej v Petržalke. Riaditeľka aj učiteľky boli veľmi milé. Ale tie priestory 😝 toalety a lehátka na spanie sú pôvodné, triedy doslova preplnené nepotrebnými hračkami. Ale asi sú dôležitejší ľudia ako prostredie.

capy
18. feb 2010

elize vsak uvidis. aj ja som plakala ked som nosila maleho do jasliciek 😢

veverca
19. feb 2010

No tak Tánička je už zapísaná. Zápis začínal o 8.00, išla som o 15 minút skôr a už som bola piata. Na prihláške bolo iba meno, r.č., kontaktné údaje a od kedy a do akej škôlky pôjde. Malá tam ani nebola so mnou.
Poplatok u nášho doktora je 2 eurá, aspoň tak to má v cenníku. (my sme trochu protekční, tak sme neplatili 😅 )
Len teraz rozmýšľam, že som sa zabudla opýtať, či mi vyjadrenie príde poštou, alebo si ho mám vyzdvihnúť. 😅 Musím zistiť.

veverca
19. feb 2010

V našej škôlke sa spáva na poschodových posteliach-takých detských. Keď bol "stredňák", tak ho jedna kamoška sotila a on zletel dole 😲 , našťastie sa mu nič nestalo. 🙂

babulina
20. feb 2010

fiha poschodove postele u takych malych deti 😲
no prihlaska potrvdena, v pondelok idem na pokec s riaditelkou na pifflovu -speci trieda tak som zvedava co nam povedia 🙂

babulina
20. feb 2010

jaj a neplatila som nic 🙂 lekarka zlata ze nema srdce tahat peniazky od rodicov za prihlasky ze ani na SS ani VS nepytaju, mile, nie?

jana188
20. feb 2010

babulina, tak si sa rozhodla pre Pifflovu?

babulina
20. feb 2010

este nie uplne, pediatricka ma lame ze to bude lepsie na pifflovej ma s nou velmi dobre skusenosti, prihlasku urcite dame aj na iljusinku tam nam ale rovno povedali ze az tak febr marec pripada do uvahy ze by ju zobrali ak by ju zobrali tento rok, a na pifflovej mi zatial tvrdili ze neni problem umiestnit dietata do speci triedy tak uvidim podla toho rozhovoru ze za akych podmienok by tam mohla chodit a na ako dlho

susika
20. feb 2010

ja som si dala nejako načas s tou školkou.zasa pojdem o 5 min. 12 😖 ešte nie som ani rozhodnutá, do ktorje ju dám....najhoršie by bolo, keby mi ju nevezmú ani do jednej z dvoch, čo tu máme pod nosom....

to ste šli priamo za riaditelkou po tie prihlášky? no ja ani neviem, čo sa jej mám psýtať...

moja malá je z tých detí, ktoré hned neprejavia, čo vedia a potom pridu s hotovou vecou...nevyciká sa sama, musím ju posadiť. obliekanie sama tiež nehrozí..no, včera si sama prvýkrat obliekla mikinu a bundičku von🙂)uuuspech..ale cez hravu anohavice nehrozí...my sme vraj už ked sme mali tri roky si vedeli uviazať šnurky na topankach.musia to vedieť aj dnešné detičky?dnes sa skušala obuť..no, trochu to šlo, ael ved ešte az pol roka može byť z nej šuper žena,nie? 😀 😀 😀

sofik
21. feb 2010

susika až tak vela od detí nevyžadújú 😉

my máme zápis od 24.2 do 6.3 tak pojdeme a uvidíme či nás vezmú ale ja dúfam že áno lebo malá bude mat v septembri už 3,5 roka 🙂

babulina
21. feb 2010

susika, prihlasku si mozes stiahnut aj z internetu ak najdes, u nas pre mestsku cast je rovnake pre vsetky skolky, das potvrdit pediatricke a potom az mozes ist k riaditelke, len si zavolaj kedy maju terminy na odovzdanie aby si to neprepasla

babulina
22. feb 2010

boli sme sa dneska pozriet v skolke na pifflovej - bola som velmi milo prekvapena ako dobre a pekne vyzera - plastove okna, vonku krasne nove ihrisko, vnutri vymalovane aj som trosku ponakukovala do ostatnych miestnosti okrem jedalne sa mi zdalo vsetko novucicke peknucke, jedalen mi hodne pripominala moje skolkarske casy ale ved tam travia minimum casu a podstatna je i tak strava
na info keby niekto potreboval:
prihlasky od 1 -31marca oficialne sa podavaju, k prihlaske treba pridat potvrdenie od odborneho lekara a nesmie to byt starsie ako mesiac, deti kazdym rokom pribuda aj do tejto speci triedy ale snazia sa umiestnit vsetky, cim starsie dieta prihlasite tym vacsia sanca ale ved to je vsade tak

z nas nebola riaditelka nadsena skor sme dostali odporucanie ze mam si ju nechat doma ked budem na MD a nech z intolerancie vyrastie a potom nech ju prihlasim do normalnej skolky, kedze u nas sa jedna o docasny stav
ale ze prihalsku si mozem dat len budeme posledni v zozname
no co uz, skusit to skusime a basta

trixi
22. feb 2010

ahojte, mam za sebou obiehanie skolok v nasom meste a moje skusenosti su velmi rozpacite 😒 . Zapis bol dnes od 10.00, kedze som musela ist do Ba, skusila som ist rano o 8.00, ale nepochodila som. Okolo obeda som zasla do skolky, ktoru som si vybrala(pre Piestancanky - mala skolka na Juhu). Pani riaditelka ma nepotesila a hned medzi dverami mi povedala, ze mi neda ani prihlasku, pretoze aj tak nema uz volne miesto (zo zakona mi prihlasku musi dat) a ze mam velmi malu sancu umiestnit dieta do skolky, ale ze nech skusim vzdialenejsie skolky. Isla som hned do skolky vedla (poschodova skolka na Juhu), tam som sice prihlasku dostala s tym, ze to nevidi ruzovo a tak som zabehla este do dalsej skolky (na Ruzovej) a tam som konecne stretla pani riaditelku, ktora sa mi hned predstavila, povedala ake mam moznosti na prijatie - konecne optimisticke slova, dala mi prihlasku s tym, ze ju mam este dnes priniest, mam doniest potvrdenie od zamestnavatela, ze som zamestnana. Ked som jej to doniesla, spytala som sa, ze ci mam obiehat dalsie skolky, povedala, ze nie, ze splnam vsetky podmienky na prijatie. Tu skolku mi neodporucali, vraj si pani riaditelka pyta zapisne. Nic take sa nekonalo.

capy
22. feb 2010

trixi tak super ze si nasla skolku do ktorej vas vzali 😉

babulina drzim palceky 😉

veverca
22. feb 2010

trixi...vidíš, aj medzi riaditeľkami sa nájde človek 😉
Ja si mám ísť pre rozhodnutie o mesiac. Zatiaľ si nepripúšťam, že by ju mohli neprijať. Veru neviem, ako by sme to riešili. U nás potvrdenie od zamestnávateľa nepotrebovali. Ja do roboty nastupujem až 23.7. 😝 . A to chcem ešte požiadať o "odklad". Radšej by som nastúpila až v septembri, nemusela by som riešiť čo s deťmi cez prázdniny. 😝 . Ale veru netuším, či mi vyhovejú.
babulina...no to ťa moc nepotešili 😖 .Aj ja držím palce.

pipi1211
23. feb 2010

ahojte chcem sa spytat co ste boli u dr koli prijatiu do skolky plati sa za to niaka strasna suma? ci len symbolicka? 😕 😀

trixi
23. feb 2010

ja som si davala od doktorky potvrdit 2 prihlasky a neplatila som ani cent

svistinka
23. feb 2010

ahojte, ja som platila 2 E u dr.

babulina
23. feb 2010

my sme tiez neplatili 🙂

veva1
23. feb 2010

2 E

martina1912
24. feb 2010

ahojte,
my sme platili 5 E.

murcko
24. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa k Vam pridat. Aj my nastupujeme do skolky v septembri na Jenisejsku v Ke. Je este niekto taky?

murcko
24. feb 2010

Za to potvrdenie u doktorky sme neplatili nic

majula
24. feb 2010

Baby poznáte niektorá MŠ na Holíčskej ulici v Petržalke???

sofik
24. feb 2010

My sme dnes boli na zápis, riaditelka velmi milá a ústretová, vyplnili sme prihlášku ktorú sme hned aj potvrdili u obvodnej lekárky a neplatili sme vobec nič. Nechápem ako sa možu niektorý doktori na takýchto malých detoch obohacovat: 2 erá su celkom fajn ale viac to je už zderstvo 😠

Vyzerá to tak že nás od septembra vezmú - koncom marca si ideme vyzdvihnút rozhodnutie 😉

Držíme všetkým mamičkám a ich detičkám pršteky aby vás všetkých vzali 🙂

pipi1211
24. feb 2010

baby chcem sa este spytat ci sa mozeme prihlasit do viacerych skolok? lebo sa bojim ze mimalu neprimu do tej jednej co sa mozeme prihlasit do 2-3? 😕

veverca
24. feb 2010

V Nitre iba jedna prihláška, na správe škôlok, ale ak by mi ju nevzali do tej, kam sme sa hlásili, tak neviem, aké by som mala možnosti... 😖
Bratislavčanky ale písali, že dávali viac žiadostí.

babulina
24. feb 2010

pipi mozes aj viac
majula - na holicsku mam velmi dobre referencie, uvazovali sme nad nou aj my, ale nakoniec tam prihlasku snedavame, jedina vec co je ina oproti ostatnym skolam, tak holicska ma skrateny adaptacny proces ale to neni az take hrozne a mozno je to individualne