Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

blumka
14. sep 2010

@mamavera ja tie skolenie plne chapem, ja som tiez ucitelka, sice na prvom stupni ZS teda mam k skolke blizko, prave preto ma to mierne vytocilo a zaroven to chapem, viem co vsetko musia ucitelia robit kvoli par euram naviac, a ze to je nas stat takto na hlavu postaveny a cela blba skolska reforma a ine veci okolo toho..aj ked ako pises to je ina tema 😉 len teraz sa vo mne bije ucitel a matka...mna asi ucitelky nebudu mat rady 😀 😀

andreafa
14. sep 2010

Ahojte,
pripajam sa az teraz. Moja Kajka zvladla prvy tyzden v takej pohode az som nechapala. Ale vcera a dnes boli hysaky, museli sme ju s ucitelkou doslova odtrhnut od zabradlia ☹ Vcera, ked som po nu prisla sa mi s placom hodila okolo krku, nechce tam spavat, ucitelka povedla, ze fnuka do vankusa a nevie sa upokojit, no a zo skolky chodi taka hladna, akoby tam vobec nic nejedla... 😒
Trixi, Kajka si vie obliect len gatky, ponozky, teplaky,ale vrch nie. Takze to je co za nezmysel, ze sa ma 3 rocne dieta vediet samo obliect?? A to buchnutie po zadku by som aj ja riesila a velmi razne! 😠 😠

aknaj
14. sep 2010

Tak my dnes s revom, začalo to už doma, keď sme sa obliekali, vrieskal o dušu, prilepil sa na moju mamu a že on zostane so starkou. Ale apoň sa nechal obliecť aj obuť. Našťastie sme išli autom, tak som sa nemusela "hanbiť" po ceste, keď na mňa ľudia pozerajú ako reve.
Ale keď si ho už zobrala učiteľka na ruky, tak prestal. Tak sme sa rýchlo pratali preč, aby si to nerozmyslel 😝. Dnes tam bude aj obedovať, tak som zvedavá ako to zvládne. V tomto je už dosť samostatný, zvládne sa sám najesť a ani žiadne následky 😅 nebývajú. Len neviem, či ma vôbec počúval a počul, že si má zobrať zo skrinky utierku

@mamavera - tak u nás by to určite nezabralo, on keď reve, tak si nedá nič vysvetliť, len vkuse to svoje. A "úplatky" na neho vôbec neplatia, v hocijakej forme.

trixi
14. sep 2010

zienky dakujem za nazory, rady a podporu. Dnes sa na to pozeram s chladnou hlavou (teda snazim sa) a s pani ucitelkou sa po obede chcem porozpravat. Samozrejme slusne, teda ak to pojde.
Dnes rano jedna mamicka mi hovori: Matko sa uz vie sam obut? Videla, ako sa maly trapi s obuvanim papuciek. Tak som jej povedala, ze sa ucime, lebo vcera som bola vyrazne napomenuta, ze s obliekanim je to "Katastrofa!". Tak tej mamine vraj povedala ta ista ucitelka, ze jej syn ma "debilne" tenisky, ktore sa tazko obuvaju.Je to vhodny slovnik ucitelky pred detmi? Vraj, dostala tiez upozornenie, ze jej syn je nesamostatny. Jej maly mal este problem s adaptaciou, strasne plakaval. Vcera a dnes prvy krat neplakal. A este bude stresovany, ze sa nevie obliekat.
Inak, ponozky su pre Matka zatial nepredstavitelny problem. Dnes sme to trenovali pol hodinu a maly chytil ponozky, ze ich nechce, lebo mu to nejde obliect. Ze pojde bez toho a pani ucitelka mu neda bac, ked nebude mat ponozky.

blumka
14. sep 2010

@trixi ja by som sa na tvojom mieste porozpravala aj s riaditelkou, podla toho co pises, pani ucitelka nie je vhodna osoba ku malym detom

dai
14. sep 2010

☹ hm, to neznie dobre trixi... porozpravaj sa s tou ucitelkou - predsalen , ste tam tyzden... takyto slovnik a spravanie urcite nie su vhodne pre ucitelku... ak nepomoze dialog s ucitelkou, chod vyssie 😔 ak ani to, zmen skolku

trixi
14. sep 2010

@blumka to planujem ako druhy krok. Lenze ta je teraz s detmi doobeda, tak o tretej tam uz nebude. A spominana pani ucitelka je tam az poobede. Najprv chcem hovorit s nou.

blumka
14. sep 2010

@trixi jasne...drzim palce 😉

trixi
14. sep 2010

@dai s tou zmenou skolky to bude problem, vsetky su vraj uplne plne. No v najhorsom sa vratime do sukromnej. Ak budu pretrvavat problemy s pani ucitelkou.

dai
14. sep 2010

trixi,
ak si v sukromnej nemala problemy tak ho presun tam...Mna sa kazdy pytal teraz ked mala malicka 3 roky, ci ju presuniem do statnej... ale nemam dovod ( teda mimo penazi, ale to mi zato nestoji ) - v skolke je spokojna a ja som velmi spokojna s pristupom uciteliek
ale skus najskor ten rozhovor - myslim ze ucitelku to nezmeni ( ak sa tak sprava aj k inym detom tak to asi nebude len nejaka nesympatia voci tvojmu dietatu ale asi jej vseobecny problem...) - no, uvidis... daj vediet, ako si dopadla, drzim palce...

adetka
14. sep 2010

janka1874 ... ale ja som rada... a som jej za to velmi vdacna... ale niekedy tu starostlivost prehana 😉 (mam problem si ju cez tyzden co i len na den nechat doma 😀 )

adetka
14. sep 2010

@trixi ... ak mas moznost zmenit skolku... tak ujrcite zmen... to neznie dobre 😠

adetka
14. sep 2010

@blumka ... ucitelka a matka v jednom 🙂 ... to mi pripomenulo moju staru mamu ucitelku slovenciny a babku ucitelku nemciny ... kazde popoludnie som musela pisat diktaty 😒 😅 ... strasne detstvo 😀 😉 ... ale ty to urcite nebudes prehanat,. vsak 😉

blumka
14. sep 2010

@adetka 😀 😀 no na jednej strane to bude aj vyhoda ale aj nevyhoda pre moje deti 😀 a pre ich ucitelky tiez 😀

sonula44
14. sep 2010

Ahojte . 🙂 rada sa ku Vám pridám a zaujímalo by ma ako to je u Vás v škôlkach s poplatkami
za škôlku u Nás je to 20€ ZRPŠ +20€ Pomôcky ´---spolu 40 € na rok
a za mesiac 4 €

trixi
14. sep 2010

@sonula44 v skolke: mesacny poplatok 8,30 €, cca 24 € mesacne za stravu, 1 € za pracovny zosit, dohodnute na rodicovskom 60 € na rok na vydaje ako Mikulas, posedenie pod "Jedlickou", vylet ..., 1,66 € clenske do kniznice, doniest cely balik hygienickych vreckoviek.

adetka
14. sep 2010

@sonulla44 ... 8 euro mesacne poplatok, cca. 25 euro stravne (1,06 eura na den) = 33 euro mesacne + 20 euro rocne na kresliace veci, hracky,... a 8 balov WC papiera, 40 balikov vreckoviek, vlhcene utierky a dve mydla (cca. 15 euro)...

wighy
14. sep 2010

my platime 10€ mesacne + strava 23€, rodicko este nebolo tkaze neviem kolko budemeeste platit pomimo
mali sme doniest 1 balik vreckoviek, čks wc paieru,1 balik salvetiek a 1 balik vlhcenych utierok a tekute mydlo

dai
14. sep 2010

no, u nas... ale my sme sukromna... 450 euro mesacne plus vylety ( pokial je to nejaky velky vylet ) - inak vsetky kruzky, papa, uteraciky a tak... v cene

uznetusim
14. sep 2010

Ahojte, u nás je 12 mesačne školné, cca 25 mesačne strava, 15 € bol triedny fond na rok , 30 € rodičovský na polrok a z hygienickych sme mali priniest balík vreckoviek, 4 ks toaletný, 1 tekuté mydlo, vlhčené utierky, nepremokavé podložky, kartón čistej, neperlivej minerálky. To u menšieho. U staršieho v škôlke ešte nebolo rodičko, ale už som platila dnes angličtinu - 35 na polrok.

Trixi, držím palce na pokec s učiteľkou. 😉

sofik
14. sep 2010

u nás 5 eur mesačné školné + 22 eur strava (1 euro na den), triedny fond na rok 10 eur a museli sme doniesť pastelky, 20ks kancelárske papiere, 10 malých a 10 veľkých výkresov, 6ks toaletných papierov a celý balík vreckoviek (10x10), skicák.

capy
14. sep 2010

ahojte tak nas prvy a druhy den v skoke uplne super 😵 😵 😵 tomasko to zvladol ako velky chlap a ani raz nezamrncal. pani ucitelky ho pochvalili aky je super a aka je sikulka, tak sa strasne tesim, ze to takto zvladol 😵
poplatky u nas sutaketo a su na cely rok:
rodicovsky prispevok 20€
dar 20€
poistenie 1€
pranie pradla 28€
triedny fond 30€

blumka
14. sep 2010

u nas je 11 eur skolne na mesiac, 22 aj nieco mesacne strava, 8 eur na kadejake darceky ako napr. mikulas atd. a doniest sme mali nacrtnik, lepidlo,pastelky, balik hygienickych vreckovie, mydlo a 4 ks toaletneho papiera

wighy
14. sep 2010

ako kukam vsade je to ine hehehe

lindulak
14. sep 2010

@dai to kde je taka super skolka? to by sa mi pacilo, ze by ich aj natierali kremom, lebo moja mala je hned cervena zo slniecka. ale pochybujem, ze to u nas budu robit. no pytat sa na to budem 😉

filipal
14. sep 2010

@lindulak pozri sa na tu sumu, ktoru Dai plati. 😉

lindulak
14. sep 2010

@filipal hej, uz som docitala a je mi jasne, ze je to sukromnou skolkou 🙂 zial na to nie kazdy ma. ale bolo by fajn, keby niektore veci zaviedli aj do kazdej skolky. ved take natretie kremom, ktory si donesiem, nic nestoji. alebo iny pristup k detom - ale to je asi zas o ludoch a mozno aj o ich platoch. hoci si myslim, ze ked raz niekto nema na to byt dobrym ucitelom, tak mu nepomoze ani vyssi plat...

blumka
14. sep 2010

joj baby, co sa stalo u nas v druhej skolke. Chodi tam susedin syn, uz som vyssie pisala ze ho buchla ucitelka do chrbta. No a dnes som sa dozvedela od inej ucitelky (ona tam robi) ze ta dotycna uz buchla nejedno dieta ale su rodina s riaditelkou, takze sa nic neriesi..to je hrozne...ale aj to ze si to rodicia nechaju..ja neviem ci im to deti nepovedia, alebo im nevadi ze im buchnatuju deti, alebo sa boja stazovat..nechapem 😖

bzuco
14. sep 2010

ahojte

u nás poplatky - 10 eur školné, 1,06€ na deň strava - takže cca 22-23eur, zrpš 4 eurá, PZ 1,40 a bude sa ešte platiť na pol rok na pomôcky 15 eur
+ na pol rok sme niesli 4x toaletný papier, 10 balíčkov vreckoviek, 1x sirup alebo cukor, 1tekuté mydlo a 1balíček ovocného čaju

trixi
14. sep 2010

@blumka 😲 😲 😲 .

Ja som mala dnes velmi slusny rozhovor s uckou. Fakt som to zvladla bez rozculenia ale jasne som dala na javo, ze viem co sa stalo, ona to ani neodskriepila, a ze si nezelam aby tak vychovavala deti a este raz, tak to budem riesit velmi radikalne. Uz ked som ju poziadala o rozhovor, tak som z usmevu, ktory hodila, citila, ze vie o com s nou chcem hovorit. Ked som jej povedala, ze maly mi vecer povedal, ze dostal na zadok, tak sa k nemu zohla, zacala ho objimat, hladkat, ze on je jej oblubenec, ze je velmi dobry chlapcek a ze sice ma problem s obliekanim, ale ze to urcite zvladne. Myslim si, ze bola velmi prekvapena, ze mi to Matko povedal, pretoze velmi zle hovori. Zacala ho vychvalovat a este, ze sa Matko pocas spinkania pocikal, tak ze musim vyprat pocikane pradlo. Hned tocila hovor len aby som sa nevratila k vcerajsku.
Vo stvrtok sa napriek tomu, chcem porozpravat s riaditelkou. Zasa slusne, ale jasne dam na javo, ze som proti takym metodam a ked by sa to nahodou opakovalo, tak sa do toho obujem. Snad sa to nebude opakovat.