Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

lamada181
23. okt 2010

ahojte no ja som s martina a platime skolne 16,25 eur a strava je 1,30 eur poistne bolo 1 euro ,zrps bolo 20 eur, triedny fond 3,50 eur, a kazdy mesiac po 1 eure na ovocie a take ze hracky a mikulas atd to je zo zrps a pracovne zosity a take kazdy sam
a konicktanecna vatvarna a tak vsetko osobitne na pol roka poplatok
😀 😀

petrahy
23. okt 2010

ja platim 7euro mesačny poplatok strava 1euro deň ZRPŠ bolo tušim 10 euro na rok v tom su zošity, vykresy, mikuláš a podobne. Jedine na kuzalnika sa vyberalo samostatne 1 euro. Do škôlky nič nenosíme žiadnu kozmetiku, toaletny

tatolu
23. okt 2010

No ja platím 12,60 mesačný poplatok, 22,60 stravu/mesačne, ZRPŠ sme neplatili ale každý týždeň niečo pýtajú - na 3 zošity pýtali 9 Eur a keď majú nejaké podujatie, tak sa cáluje. Divadlo 1 Eur, prevezenie koníkom 1,50 Eur, hodina angličtiny 2,50 za hodinu, 3 Eur mesačne za tanečný kúžok - a to ešte nechodil celý jeden mesiac 😝
Do škôlky sme museli doniesť balík toaletného, balík papierových vreckoviek, balík papierových utierok - myslím, že vraveli, že je to na 1/2 roka 😔 .

lindulak
23. okt 2010

no my mame zapisne 7 eur, skolne je mesacne necelych 7 eur + 3,5 na obcianske zdruzenie /na pranie a cistiace prostriedky/, 1 euro strava na den /neviem, ci presne, alebo dake centy/. A este tiez ked daco tak pytaju. A 1/4 rocne toaletny 4ks, vreckovky 2 cele baly a tekute mydlo.

strociatka
24. okt 2010

ahojte, prosim vas, neviete ako maju teraz skolky prazdniny? som s malou na OCR a neviem, kedy ju mam ukoncit tak, aby mohla potom rovno pokracovat v skolke - aby sa mi nestalo, ze ukoncim OCR, pojdem do prace a skolka bude zatvorena (nemam malu kde nechat, zial) ...

zuzika009
24. okt 2010

@strociatka ahoj, u nás sú prázdniny 29.10. a 2.11. takže u mňa dovolenka nahlásená- tiež nemám malú u koho nechať, sme len samé 🙂 čo sa týka poplatkov, tak u nás sa mesačne platí 10€, za stravu myslím, že 1,30€ na deň, zprš sme platili 15€ na rok, iné sme neplatili nič, nenosili sme tiež nič 🙂

blanblan
24. okt 2010

hura prazdniny, tu su takmer dva tyzdne prazdnin a spolu s chorobou aj nieco cez dva. Huraaa ranne lenosenie v posteli:D

strociatka
24. okt 2010

@zuzika009 dakujem, musim nieco vymysliet ako to pokryt...

tak my platime skolkovne: 12,69e
strava je: 1,19e
a taktiez ZRMSO na rok: 80e
tiez obcas treba priniest papierove vreckovky, vlhcene vreckovky a tusim uz nic.

rozala111
24. okt 2010

@strociatka Ahoj, to nejako vela platite zrps 80 €, kam chodite do skolky? v akom meste?

janka76
25. okt 2010

nase poplatky
12,69 eur skolne/mesiac
1,26 eur stravne na den
10,- eur/mesacne zrps, plati sa polrocne vopred, rocne t.j. 120eur rocne
1,31 eur poistenie dietata
20,- eur anglictina polrocne
2,80 eur skolsky casopis
hygienicke potreby sme priniesli toal.papier balik, hygien.vreckovky 10ks, tekute mydlo 1ks na pol roka
lyziarsky, plavecky, casopisy, pracovne zosity podla toho ako kto chce

strociatka
25. okt 2010

@rozala111 ako vidis neplatime najviac, tuto janka76 platia este viac, my chodime do skolky v BA IV na Ozvoldikovu a oni z toho ZRMSO platia pranie pradla, nakupuju tekute mydlo, toaletny papier a vsetky pomocky do skolky, len malo kedy od nas pytaju peniazky, zatial sa mi to nestalo ani raz, dokonca z toho kupili detom na ihrisko novu atrakciu, takze sa nemozem stazovat

lindulak
25. okt 2010

No my sme dnes boli v skolke - nechala som ju tam samu na dve hodky. Moj odchod bol dramaticky, ale potom to vraj nebolo take zle, neplakala stale. Aj zvysok dna bola pohoda, hovorila pekne o skolke. No a teraz vecer nie a nie zaspat a place v posteli, ze nechce ist do skolky ☹

a veru tie prazdniny mi nepadli vhod. tolko dni doma nam len stazia tu adaptaciu. Oni sice maju napr. 2.11. jednu triedu, ale nechcem ju davat do zmiesanej, ked nie je este zvyknuta ani na tu, co ma.

adetka
26. okt 2010

nasi maju prazdniny piatok a utorok... musim opat prehovarat svokru 😒 ...

Mirka bola dnes po tri a pol tyzdni v skolke... tesila sa... okamzite bezala komandovat ine deti 😅 ... vraj aj nieco spapala... a vraj nevie fukat nosom... ucitelky nechapu, ze ked ma zvacsenu mandlu... tak skratka z toho nosa vsetko nevyfukne 😠 ...

platime: 8 euro skolkovne, strava na den 1,30 euro... zrps na rok 20 euro... a do fondu (na opravy a upravy) rocne 20 euro... plus dva krat za ro kupujeme wc-papier, vreckovky, tekute mydlo...

libka1
26. okt 2010

@adetka ty si tu pisala ze pojdete na vybratie mandle ak sa dobre pamatam. aj nam vcera odporucili vybrat nosnu mandlu... pojdeme este k inemu lekarovi a uvidime, ale zatial nie som tomu naklonena, hlavne ked nas problem je dlhodoby kasel... ziadne sopliky, teploty a pod., proste len pokasliava stale, raz menej, raz viac, raz sucho, raz vlhko...

kiko2807
26. okt 2010

@adetka tak mi platime 10 zrps, 8 schvalili nejaky novy rodicovsky poplatok + 21 za stravu na mesiac....vsetko toto sa plati kazdy mesiac. +nejake to divadielko alebo nejaky vylet von tak +1 eurko sem a tam. My tiez musime nosit : wc papier,servitky, mydlo,uterak,cajik.

V septembri sme zacali chodit do skolky a na zaciatku spadol na dvore na hlavu, ucitelka mi nezavolala, ani mu to neschladila a polezali sme si v nemocnici tyzdenso sl. otrasom mozgu + 2 tyzdne doma. V septembri bol Len 7 dni v skolke. A teraz v oktobri bol len 5 dni a uz znovu mi je chory ☹ V septembri sme prekonali laryzngitidu aj na zaciatku aj na konci mesiaca a teraz sople a hrozny hlienovy kasel.

vierik78
26. okt 2010

ahojte ked hovorite o tej skolke,my sme si tiez uz nieco uzili,doteraz bol drobec malo chory,v aprili sa nam narodil druhy drobec,ktory nam meska s ockovanim,lebo zakazdym ochorie od maleho,u doktorky som kazdy druhy tyzden,mozem vam len poradit ak mate maleho v skolke a druhe pred ockovanim radsej ho tam aspon kym ho nedate zaockovat nedavajte,my sme teraz zase chory 2dni nam chybali a bol by konecne zaockovany teraz musime cakat tyzden a potom este jeden maleho dam do skolky az potom,ked ho zaockuju.

ivett1
26. okt 2010

@vierik78 ahoj, tak tento príbeh poznám dôverne- akoby som to napísala ja...presne, toto som zažila minulý školský rok...tiež sme meškali u nášho mladšieho chrústika s očkovaniami (vyšplhalo sa mi to skoro až na 6 týždňov) a to vďaka nástupu našej princeznej do kolektívu MŠ. A klasika-do troch rokov bola zdravá ako buk-a to sme boli každý deň vonku, aj na ihrisku medzi deťmi, teda v kolektíve-a potom bum 😖 skoro každý mesiac min.5 dní soplíky, hrozné kašle a ušká. Takže sme si užili...po cca 2 zápaloch ušiek, sme sa rozhodli (pravdaže po nespočetných konzultáciách s odborníkmi) absolvovať aj adenotómiu na Kramároch. A...už máme za sebou 2 týždne kašlíkov, soplíkov - a nech je sranda...obidvaja 😝

lindulak
26. okt 2010

@kiko2807 no teda ze zo skolky s otrasom mozgu? to je teda dost blbe 😠 Aj ked chapem, ze stane sa, ze dieta padne... dufam, ze ich to aspon poriadne mrzelo? To ja neviem, co by moj muz spravil, keby sa nam take stalo. on je na nu strasne citlivy...

my sme dnes isli zas do skolky s placom. bola tam len dve hodky, ale vraj sa ukludnila, aj ked si este poplace, ked si na mna spomenie. ale ked som prisla, uz nebola uplakana, vyzerala v pohode...

kiko2807
26. okt 2010

@lindulak ano ano, zo skolky. Prosim ? Ze by ich to mrzelo ? ani sa neozvali cele 3 tyzdne. Az po 3 tyzdnoch ked sa ucitelka dozvedela, ze maly bude mat mozno nasledky z toho padu tak volala aj k nam domov a dokonca za mnou prisla aj do parku kde sme boli na prechadzke. A uz vykladala ,ze ako ona deti zboznuje ...atd atd... 🙄 A riaditelke ked som to potom povedala tak vraj uz mala s ucitelkou vazny pohovor.

No tento rok sa tam deju cudne veci v tej nasej skolke. Ja zvyknem malemu davat na cestu rano plienku ked byva taky mraz a aj koli tomu, ze ked sme zacali chodit do skolky tak on stresovo na to reagoval tak ,ze len ked zbadal ucitelku tak sa pocikal od strachu. No tak zabudla som mu ju dat dole ked isiel do triedy dnu a oni mu prosim pekne nechali plienku az pokial som po neho neprisla poobede 😠 😠 Vravim ucitelke, reku a to ste ho nedavali ani cikat ? Ze on nechcel . No super a to sa vychvaluju ,ze chodia kazdu hodinu cikat 😨 A potom zacala, ze ona je sama na 16 deti,ze ona to nestiha kazdemu dietatu sa venovat....ani nechcem vediet co tam tie deti robia !!! Lebo hadam by ma slak trafil

filipal
26. okt 2010

@kiko2807
no Kiko mne sa zda strasne, ze tvoj syncek, ked zbada ucitelku sa od strachu pocika! ved to je hrozne!!
neuvazujes o nejakom rieseni?

kiko2807
26. okt 2010

@filipal no ucitelka bola minuly tyzden chora cely tyzden tak mali zastupujucu z druhej skolky co je uz momentalne na dochodku. Neviem co s tym robit. Nikde inde mi ho nezoberu lebo bud maju plno alebo prijimaju len deticky pracujucich matiek a ja momentalne nerobim - zhanam si pracu. A na sukromnu skolku nemam 110 euro mesacne ☹ Som slobodna mamicka ,otec nas nechal a zijeme len z toho co on posle momentalne. Neviem preco si takto nepadli do oka s tou ucitelkou. Ked mali tu zastupujucu on sa normalne tesil do skolky on utekal na meter predo mnou len aby uz bol v skolke ale ked je tam ta ich stala ucitelka a on ju zbada medzi dvermi tak hned place a nechce tam ani ist.

filipal
26. okt 2010

@kiko2807 och joj, velmi smutne. ☹ ☹ ☹ a ona o tom vie? neda sa s nou rozpravat? ved jej predsa nemoze byt lahostajne, ze sa jej male dieta boji....

kiko2807
26. okt 2010

@filipal ano vie, maly sa na nu nechce ani pozriet ani nechce vobec aby sa ho dotkla. Rospravala som sa s nou o tom a povedala, ze nieco vymysli ako sa s nim spriatelit.

libka1
26. okt 2010

@kiko2807 ved ked ho uz mas v skolke tak ho vyber ze je chory az kym nebudes mat robotu 😔 ak ho mozes mat doma, tak aj to je riesenie, sice len docasne, ale radsej ako ked sa ma trapit... ale to s tou ucitelkou mi je teda velice divne 😕 mas tazku situaciu, drzim palce nech sa vam prilepsi aj financne ale hlavne nech drobec lepsie prosperuje v skolke 😔 nieze ziska traumu na cely zivot 😔

spachtos
26. okt 2010

je rozdiel, ked je dieta medzi detmi na ihrisku a ked je v skolke, kde na seba kaslu, kychaju a to hlavne pocas spanku. trojrocne dieta este nema dostatocne vyvinutu imunitu a potom sa to prejavuje po nastupe do skolky castou chorobnostou. ale cudujem sa, ze ho davate do skolky, najma ked takymto sposobom je ohrozene este aj to mladsie dieta /samozrejme, ak je ta moznost, ze moze byt doma/

kiko2807
26. okt 2010

@libka1 a ked mi ho potom nebudu chciet zobrat naspet ?? kam ho dam, nema mi ho kto postrazit a ja si potrebujem hladat surne robotu- vezmem hocico len aby sme nejako vyzili normalne Tak teraz je so mnou doma lebo je naozaj chory ale od novembra po prazdninach bude musiet nastupit aby som ja mohla behat hore dole a hladat nejaku robotu

libka1
27. okt 2010

@kiko2807 a preco by ti ho nemali zobrat naspat? 😕 ved to je normalne ze ked mas chore dieta do skolky nechodi, ked vyzdravie, ide tam znova 😉 ked si pojdes hladat robotu pojde tam, ked budes doma bude doma s tebou, ja na tom nic zle nevidim a presne takto by som to robila pokial by som nemala robotu a videla by som ze moje dieta je z tej ucitelky nestastne... je to kratkodobe riesenie sice len, kedze dufam ze si cim skor najdes robotu, ale aj tak by som ho ja osobne vyuzila, samozrejme je to len na tebe... 😉

kiko2807
27. okt 2010

@libka1 tak ked je chory tak samozrejme je stale pri mne doma ale ja neviem kolko mi bude trvat najst si pracu. Brezno je velmi male a roboty tu niet ☹ Myslim, ze keby bol dlhodobo chory tak by mi ho nechceli zobrat naspet 😒

libka1
27. okt 2010

@kiko2807 nemam s tym skusenost ale my sme viackrat malu vybrali aj na tyzden aj ked to nebolo nevyhnutne (u lekarky sme neboli) a nikto nam nic nehovori, tak ma napadlo ze je to asi v pohode... mozno nie... a predtym nez by ti ho nechceli zobrat by ta na to upozornili predpokladam, tak by som to riesila az potom... drzim palce na tu robotu nech to cim skor vyjde 😉 ale nejake riesenie by som hladala, ked sa jej tak boji, ved to musi byt hrozne pre neho, do inej triedy nemoze prejst?

kiko2807
27. okt 2010

@libka1 inu triedu v takom veku tam nemaju ☹ tak on byva normalne doma aj 2 tyzdne ked je chory a ked sme doma viac nez 4 dni tak na nastup do skolky potrebujeme papier od doktorky. No budem vidiet ako to poriesime 😒