Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

macocha
22. sep 2010

@dadis vy máte škôlku niekde v Dúbravke? 😕 Videla som tu ten vláčik, aj som rozmýšľala, že prečo už dnes, keď hody sú až od piatku...

blumka
23. sep 2010

ja som dnes bola odniest terezku prvykrat, inak chodi manzel a som tak premyslala ci nebude plakat, ked bude mat ist odo mna..no som si namyslala...ledva som ju stihla prezliect a usla mi k detom...ani mi nezakyvala 😅

wighy
23. sep 2010

ahojte

my v skolke pokracujeme super🙂 mala uz vobec neplace a tesi sa do skolky, sice kazde rano ked sa zobudi preventivne povie nejdem do skolky hehehe ale potom uz sa rychlo oblieka a ked ja nestiham tak ma suri 😀 😀 😀

vcera sme mali prve rodicko a tak ma zvolili jednohlasne dovernikom triedy tak v utorok idem na schodzu do riaditelne 😀 😀 😀
som len kukala ako puk ked sa ucitelky pytali ze kto b yto zobral, vsetcia mlcali a v tom ucitelky kuknu na mna ze p. .....ová my sme mysleli na Vas hehehhe no ja som skoro do rehotu vybuchla, som nebola proti len som necakala ze ma takto ocheckuju 😀 😀 😀 ostatny rodiacia v sekunde ze suhlasia no tak nebolo o com

barbis
23. sep 2010

no tíško závidím keď sa vám detičky takto pekne tešia do škôlky...my sme ešte v procese privykania a dnes nanešťastie 4 deň ochorel. Celú noc chudáčik kašľal, tak som hneď ráno volala p.učiteľke a tá chuderka ešte spala, tak som ju zobudila a ona, že je tak isto chorá, tak ani nepríde.
Pani doktorka mi kázala kúpiť odsávačku soplíkov a ja jej na to že máme. Ona myslela ale nejakú, čo sa pchá do vysávača, ja si to ani neviem predstaviť, manžel ma hneď zdrbkal 🙂 že či mu chcem tým mozog vysať 😒 Tak som sa chcela opýtať, či nejaká z vás toto čudo judo používa a či je to dieťaťu príjemné, nie že mi začne mať strach z vysáváčov 😖

snoopy
23. sep 2010

@barbis
my mame odsavacku do vysavaca a neviem si to vynachvalit...ono je to tak stavane, ze si odsavacka sama reguluje ten tah, a odsava to veeeeeelmi jemne..dokonca nasa Natka si to uz sama pyta, ked jej nejde poriadne vyfukat..takze ja len odporucam

blumka
23. sep 2010

@barbis my to pouzivame a teda sa cudujem ze ste to doteraz nepouzivali, alebo ste nemali sople? ja mam dokocna dve, jednu u nasich, lebo tam mi obe deti casto maju nadchy kedze je tam chladnejsie. ta odsavacka ti odsaje viac ako obycajna, sice mladisa mi pri tom jaci, lebo jej to je neprijemne ale ona je este babo, ale akonahle sa odsaje ta vacsina soplov uz je kludnejsia, lebo zisti ze jej to pomohlo...a starsia dcera napr. pri tom nerevala, metalo ju trosku ale inak v pohode. 😉 a teraz uz fuka nos sama tak pri nej to uz nepouzivam

dudasik
23. sep 2010

@barbis Ja mozem tuto odsavacku len a len odporucat ,je to skvela vec a fakt perfektne pomaha. A deticky to neboli, tak jasne,ze nemozes dat vysavac na max.vykon... ale fakt odporucam.

wighy
23. sep 2010

@barbis tiez sa cudujem ze ste ju doteraz este nekupili,ja si ju tiez neviem vynachvalit je to neuveritelna pomoc, moja mamla mala doteraz sopliky 4x od narodenia a nikdy jej to nesadlo na priedusky,dnes si to sama krasne odsaje ona ma z toho zabavu neboj mozog urcite nevysajes 😀 😀 😀 😀

barbis
23. sep 2010

@snoopy naozaj? ja mám len takú tú hadičkovú a už sa mi veľa krát stalo, že sa mi tie jeho soplíky dostali do úst 😝, on si ešte neviem sám vyfúkať nos a má ho chudák stále plný. Pôjdem sa teda spýtať do lekárne, som zvedavá čo to bude lebo ja si to fakt neviem predstaviť

barbis
23. sep 2010

@dudasik
@wighy
ďakujem za radu...pôjdem to teda kúpiť...

trixi
23. sep 2010

@barbis nie je lepsieho vynalezu ako odsavacka soplikov na vysavac. Nas maly sa uz vie vysmrkat, ale ma radsej, ked mu odsajem sopliky vysavacom. Je to par sekund a ma cisty nostek, smrkanim to nikdy nevysmrka poriadne. Urcite si ju kup.

alififi
23. sep 2010

barbis - ked si to nevies predstavit - ja mam konkretne tuto
http://www.mojalekaren.sk/arianna-odsavacka-hli...
je dobra
pozri jaky mas vykon vysavaca 😉

wighy
23. sep 2010

@alififi toto iste mame aj my super vynalez 😉

snoopy
23. sep 2010

@alififi
presne aj my tuto mame 😀

blumka
23. sep 2010

@afififi @snoopy @wighy aj my 😀

dadis
23. sep 2010

@macocha nie, na Dlhych Dieloch 😉

deniska30
23. sep 2010

pridavam sa -odsavacka na vysavac je uzasna vec!
Dadis, kde na Dlhych Dieloch? A nechodili sme nahodou spolu do Sance Tanca? 🙂

dadis
23. sep 2010

@deniska30 jasne chodili, Dominiku som sice na fotke nespoznala (aj tak som si ju stale mylila s Karolinkou, su ako sestry 😅 ), ale podla fotky si ta pamatam 🙂 ...na L.Fullu

deniska30
23. sep 2010

@dadis 🙂
Nasa chodi na Majernikovu. Tak to je super, ze dnes maju vylet vlacikom, to by sa aj nasej velmi ratalo!
A inak aj my rano este stale fnukame, aj ked potom uz tam je vraj spokojna a dobra. Dobre papa, spinka.... a ked sa jej pytam na skolku tak pekne o nej rozprava, ale rano stale zahlasi, ze tam nechce ist 😒

dadis
23. sep 2010

@deniska30 Maly prvy tyzden do skolky super, velmi sa tesil , presne po tyzdni mu nieco sadlo na nos a skolka sa mu prestala pacit, do toho prisli nevhod sopliky a tyzden a jeden den bol doma, po chorobe hroza, rano plakal, ako by som ho niesla na bitunok a nie do skolky 😲 ...potom to bolo uz o nieco lepsie, ale vcera sme sa dohodli, ze ho na obed budem bravat domov a ze bude spinkat doma, uplne sa cely povzniesol, nalada super a ta cesta do skolky bola uplne ina...nastastie si to mozem dovolit, ho bravat (aj ked teraz chodim cvicit do Sance s mladsou dcerkou, o 11.45 sme skoncili, sups do satky a podme behom hore schodmi, prisla som cela upachtena 🙂 )...mozno casom zisti, ze to je v pohode, ved rovnako, ked sme prisli domov isiel rovno spinkat...

deniska30
23. sep 2010

@dadis ja od 6.9. pracujem, takze musi tam byt cely den 😒
Ale inak si myslim, ze to zvlada tiez v podstate dobre (ziadne nasledky nevidim) len to ze furt vyjednava rano, ale teda, ze vraj to je normalne, ze to tito nasi drobci budu este dlho na nas skusat 😵
Ved sa im ani nie je co cudovat, je to pre nich obrovska zmena a urcite aj pre nas.... aj ked pravdupovediac mne je v praci fantasticky 😅 aj ked som planovala nastupit az v januari, ale volali uz skor, tak som isla....

luuuu
23. sep 2010

Hladam inu temu ale nasla som tuto tak zareagujem kedze moj syn zacal teraz zo skolkou. Je v nej druhy tyzden na adaptacii do 12tej, kazdy tyzden sa striedaju dve ucitelky, tento tyzden v pondelok si ma jedna z nich zavolala bokom aj s Maxikom do ich miestnosti a vyklopila na mna ze bije ostatne deti, pastou, sace do nich a pod. Do detskeho kolektivu chodi hadam odkedy stoji na nohach, nikdy nebol agresivny, vzdy sa vedel podelit o hracky, obcas je samozrejme truco ako kazde dieta ale nie je zly ☹ Posledne dva dni sa aj na mna raz pokusal zahnat pastou musel to odpozerat od vacsich deti tam ale to ze robi zle detom, dokonca detom v nasom susedstve s ktorymi travi denno denne vonku a nikdy im neublizil 😢 Som z toho na nervy, ucitelka to evidentne nevie riesit, dava ho do kuta kde place, pyta si mamu a mne potom zaluje aky je zly ako bije deti a ja neviem ako ho mam karhat 2 az 4 hodiny po nejakom incidente. Cely tyzden mu to vysvetlujem a kazdy den pocuvam to iste, dnes som pre neho poslala muza a bolo mu povedane ze ho zacne ucitelka davat bokom od deti, separovat co si teda neviem predstavit co to s nim spravi ked bude nasilu nuteny byt mimo diania 😒 Prosim poradte mi niekto kto mate podobnu skusenost ako to riesit...

lindulak
23. sep 2010

aj my mame taku odsavacku, znie to veru divne, tiez som sa cudovala. ale je to super vecicka, velmi jemne taha sopliky, hoci Kora to nema rada tiez, ale vydrzi a lepsie sa dycha. Aj ked uz vie sama fukat nos, este tak dvakrat denne vysajeme aj odsavackou.

adetka
23. sep 2010

odsavacka soplikov je supeeer.... manzel ju pre istotu vyskusal... a nie je to az take zle 🙂

dnes teta ucitelka vyslovila dalsiu kritiku... Mirka vraj nevie pit z poharika a mame trenovat 😕 ... Mirkav ie pit z poharika, ale nepije sposobom, ze to do seba leje... ale saje... podobne ja pijem uz 36 rokov... vraj je to zle, lebo potom toho malo vypije... a kedze malo je... tak sa jej vraj scvrkne zaludok 😕 😅 😠 ...

adetka
23. sep 2010

@luuuu ... a neskusis sa poradit s detskym psychologom?

mimik9911
23. sep 2010

@lucia.kl
@mamavera
dakujem za odpovede 🙂

lindulak
23. sep 2010

boze ja zasnem, co tie ucitelky stale vymyslaju a kritizuju! keby si radsej davali pozor na to, ako sa ony spravaju k detom - to okrikovanie, neustale napominanie a kritika. Ja neviem... ale pre mna je dolezitejsie, aby bolo dieta psychicky v pohode a dobre sa rozvyjalo, malo zdrave sebavedomie a sebavnimanie ako aby si vedelo obut ponozky a dokonale pit z pohara 😝 jaj jaj, ja osobne som dost sklamana z tych skolok ako celku. fakt akoby tie ucitelky zaspali dobu. ved dnes sa uz inak vychovava ako dakedy. mohli by viac respektovat a vazit si deticky, viac sa vzdelavat o sposoboch komunikacie - aj doma sukromne s literaturou, ved jej je kopec. 🙂

libka1
23. sep 2010

@luuuu daj mu cas a ucitelke povedz ze to ze ho izoluje od kolektivu je riesenie pre deti co maju infekcne ochorenia a nie tie co si zvykaju na novu situaciu v zivote 😉 s tym narobi len dalsiu skodu... co keby si sa jej spytala ci tam nemozes s nimi pol dna ostat, proste len tak nestranne pozorovat co sa deje, tazko povedat co sa za tym skryva 😅

luuuu
23. sep 2010

Dakujem za Vase nazory, velmi si to cenim, lebo napriek tomu, ze mam sama pedagogicke vzdelanie som totalne v koncoch ked ide o moje dieta 😖 Hlavne na nom vidim, ze je z toho potom smutny ked prideme zo skolky, tak mu nechcem este nakladat mojim kazanim, dokola mu len opakujem ze to deticky boli ked ich soti, ze je to zle a nesmie to robit atd.
S detskym psychologom som o tom strucne hovorila, viac menej zvalovala vinu na ucitelku, ja sa snazim byt zatial nestranna, ale je fakt, ze najradsej by som tam niekde stala za rohom a smirovala co sa tam vlastne deje a kvoli comu reaguje tak ako reaguje 😒 Naviac spominana ucitelka bola v min. rok predelena inam nakolko vo svojej triede mala aj svojho syna a nezvladala to, kricala na neho, na deti az sa zacali rodicia na nu stazovat a poslali ju prec. Lenze tento rok im jedna vypadla tak ju vzali nazad 🤐 Ale ako hovorim, nechcem jej to davat za vinu, viem ze mam hyperaktivne a velmi zive dieta, tak pevne dufam, ze sa aspon zacne snazit ho zvladat a nie sa mi len neustale stazovat 😔

alififi
24. sep 2010

luu rozpravala si sa o tom s Maxom ? ako sa hraju, ci sa nahodou nebiju, ako sa citi, co Ti hovori ucitelka a ci by ste s tym spolu nevedeli nieco spravit ?
porozpravaj sa s nim o tom
riesenie ucitelky davat dieta bokom mi pride velmi neprofesionalne
drzim palce 😉