Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

bzuco
5. aug 2010

neviem či to dobre chápem
ak preukážem náklady na škôlku - poplatok MŠ - 10€, strava cca 20€ - neviem či sa zaratáva do toho aj poplatok za zrpš, u nás sa zbiera aj 17 eur na výchovnovzdelávací proces (teda na pomôcky, hračky...) a to sa platí 1x ročne, potom poistenie proti krádeži...no je tam toho na zač. roka dosť
a k týmto nákladom mi ešte preplatia aj tých 25%...alebo to už je v rámci tých 25%

malinkaaninka
5. aug 2010

môj mal plienku 32 mesiacov 😀 .raz večer po kúpaní som ho balila a povedal mi,že už plienku nechce.ráno bol suchý..predtým bola plienka každé ráno mokrá..
dosť sa bojím ako to bude prvé dni v škôlke.chodí somnou i na wc a zrazu má byť hodiny s "cudzími ľuďmi"
teším sa,že bude viac medzi deťmi,len to nevidím ružovo prvé dni..
aké máte skúsenosti vy?čo pomáha dieťatku pochopiť,že chodiť do škôlky je fajn chodiť?

bzuco
5. aug 2010

@malinkaaninka
pozerám, že sme obe z RK
do ktorej škôlky ti ide malý?

malinkaaninka
5. aug 2010

@bzuco do hrboltovej.sme z novej hr. aj ja som si ťa všimla 😀

adetka
5. aug 2010

ahojte... ja som tiez coraz vzrusenejsia z nastupu Mirky do skolky 😉 ...je velmi spolocenska... ale nerada poslucha ine deti... ked sa ju snazia organizovat... naopak ona velmi rada organizuje 😀 ... vymyslat urcite bude aj ked chodila do jasliciek... pravdepodobne to urobime tak, ze ju do skolky bude vodit manzel a pre nu budem chodit ja... na muza nezvykne Mirka pouzivat citove natlaky...

lamada181
5. aug 2010

bzuco ako deieta nastupi do skolky treba sit s papierom na rodinne ze dieta nastupilo do skolky a potrebujes potvrdenie ze si zamestnana teraz neviem ci staci pracovna zmluva alebo specialne tlacivo n´bude treba aby si dostala tich 25 % ano do konca materskej len si treba o too poziadat
je to pekne svinstvo ale aspon nieco a hlavne to ze budu preplacat skolku stravu a skoolne a to len do vysky 164 eur len pockajme aby sa nam to nezmenilo od januara xixi,

lamada181
5. aug 2010

bzuco mesacne budu preplacat naklady na skolne a tich 25% dostanes jednorazovo do torch rokov dietata takze ti len do decembra takze ti za 3 mesiace september sa tam nerata ale aj to ta potesi nie

aknaj
5. aug 2010

@libka1 - ja som nedávala látkové plienky 🙂 , to som len spomínala éru mojej maminy a že vtedy vlastne ani papierové neboli. Chcela som to praktikovať u dcéry na noc, ale nepomohlo to. Niekedy jej vôbec nevadilo, že spí v pocikanej, mokrej plienke. Tak som to vzdala a nechala tú nočnú plienku na ňu

libka1
6. aug 2010

aha tak, lebo ja som pouzivala popolinky urcitu dobu, ale ked bola vacsia tak to nejak prestalo byt uz prakticke 😉
inac ani mojej pocikana vobec nevadi 😅

lucia375
10. aug 2010

Ahojte
U nás je zajtra v škôlke Hodina detom - skôlka bude otvorená od 11 do 12 na oboznámenie sa detí so skôlkou. Deti sa tam budu hrat spolu aj s rodičmi. Hadam sa tomu mojmu skôlkarovi bude pacit. 😉

macocha
10. aug 2010

jeej, @lucia375 , to je dobrý nápad, také by som hneď brala... Daj potom vedieť, ako to prebiehalo. 😉

libka1
11. aug 2010

ja myslim ze sa mu bude pacit lucia 😉 to je ine, budes tam aj ty tak to bude prenho zabava 😵
budete vysivat deckam mena na veci? ak ano, tak na ake? na uteracik ma napada a papucky mozno nejak oznacit, co este? 😕

trixi
11. aug 2010

@libka1 ja podpisem malemu vsetky veci, v ktorych pojde do skolky. Nebudem vysivat, ale popisovat. Na niektorych veciach su uz take menovky, na ostatne menovky nalepim a popisem.

libka1
11. aug 2010

@trixi to sa daju niekde kupit take menovky? to je dobry napad 😵

libka1
11. aug 2010

toto som nasla, celkom dobre riesenie: http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

trixi
11. aug 2010

@libka1 tu na MK som videla reklamu, tak som objednala. Su to take nazehlovacie stitky. Mne kamosky odporucili vsetko oznacit, podpisat. Na to vysivanie mena som velmi leniva 😅 .

libka1
11. aug 2010

ved aj ja, ja by som jedno sila 2 dni 😀

tatolu
11. aug 2010

@trixi Pjosím pekne aj ja link na tie nažehlovacie štítky 😉 alebo ak máš prosím, tú adresu 😔 Veľa vecí máme podedených a sú tam už mená, ktoré nie sú zhodné s našimi 😀
@libka1 Ďakujem aj za tento typ 😉
Ja som sa iba včera vrátila z nemocnice s najmenším 😔 . O také 3 týždne dostaneme poukaz do kúpeľov, takže Lukyho budem musieť na ten čas odniesť k mojej maminke, čo znamená, že do škôlky nenastúpi presne 1.septembra, resp. ak aj nastúpi, budem ho musieť vybrať a odniesť na predĺžené prázdniny 😉

lamada181
11. aug 2010

ahojte tak mi este niesme ani v skolke a uz mi prislo zo skolky zoznam veci co mma zohnat doniest a koko na ajy ucet zaplatit konecna

lucia375
11. aug 2010

No Maťkovi sa dnes v skôlke velmi pacilo, vydrzal by sa hrat aj viac hodín kedze tam bol so mnou. Mam z toho obavy ako to zvladne sam, celý den. Ale to asi vsetky máme strach. 😔
Dohodli sme sa ze posledny tyzden pred zaciatkom skolskeho roka si toto zopakujeme a aj si este upresnime veci co budu potrebovat a este nejake papiere nas cakaju. 🙂
Inak zatial je zapisanych dokopy 9 detí, učitelky sa snazia este niekoho ziskat lebo tak malo detí tu este nikdy nebolo. 😔

macocha
11. aug 2010

@lucia375 byť tak bližšie, hneď sa pridám... vyzerá to na aktívny prístup učiteliek, triedy nebudú prepchaté - to máš super. A áno, presne ten strach mám aj ja - kým sme spolu, všetko OK, keď má ostať sama, hneď panika... 😅

libka - Ja sa na vyšívanie mien tiež veľmi nehrniem, možno zopár. U mňa vedie fixka na textil, priamo na oblečenie, to je najjednoduchšie. 😎 Aj keď nie na všetko sa to hodí... ale na väčšinu.

lucia375
11. aug 2010

@macocha No u nás je len jedna trieda, sme malá dedinka ale vzdy tu bývalo okolo 15 aj viac detí v skôlke len teraz je to nejake slabé. Potrebuju aspon 12 zapísaných detí aby ju nezavreli. Este 3 im chýbaju, tak dufaz ze sa niekto pridá. Ale más pravdu - má to aj výhody - ucitelky budu mat individuálnejsí prístup čo je fajn. 🙂

libka1
12. aug 2010

@lucia375 a to vam hrozi ze ked sa tie 3 deti nezozenu tak to neotvoria? 😅 hadam nie...

lucia375
12. aug 2010

@libka1 Oni ich potrebudu aspon na papieri, ked aj chodit nebudu, nech su len zapisane na tento skolsky rok. Neviem co bude ak ich nezozenu, na to nechcem ani mysliet, hadam sa nejake 3 papierove deti najdu. 😅

libka1
13. aug 2010

to by sa mohli najst, ved takej mamicke vacsieho dietata, ktora ho ma doma a aj tak skrz to nepride o matersku je jedno ci ju tam zapisu alebo nie... no ale hruza ze sa musia taketo vseliake tahy vymyslat kvoli tomu 😅

tatolu
13. aug 2010

@janka5861 Bola som na UPaSV a potrebovali aj papier o prijatí najstaršieho do škôlky - bez ohľadu na to, či ostávam s dvojkami doma, alebo nie 😔

libka1
13. aug 2010

kocky kupila som tu bielu zaplatu a fixku na textil a uz vo velkom nazehlujem na saty. super jednoduche, som spokojna, oproti vysivaniu prechadzka ruzovym sadom 😀
@tatolu a to im je naco? 😕

tatolu
13. aug 2010

@libka1 Libka vraj to potrebuje založiť do papierov k našej zložke. Ináč vyfasovala som naozaj milú pani - som s ňou spokojná - veľmi ochotná, čo sa v takých úradoch ani nevidí 😉

libka1
14. aug 2010

no co uz, ja som si uz na uradoch zvykla na vsetko 😅 hlavne ze dostanes rodicovsky 😀
to keby ja som v robote bola taka byrokratka, tak do daleko nedotiahneme 😅

strociatka
14. aug 2010

@libka1 prosim ta, to si kupila taku tu klasicku bielu nazehlovaciu zaplatu? rozmyslam, kde sa po tomto zazraku poobzerat, vysivanie ma nikdy nebavilo 😖
dakujem velmi pekne