Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

annika11
25. aug 2010

ja začínam bežne školský rok s fixou v ruke a vypisujem mená na všetko, čo mi príde pod ruku...to je už prax 😅 😀

veverca
25. aug 2010

@annika11 vďaka, ale tomu stresu sa asi nevyhneme. Vidieť svoje vystrašené dieťa so slzami v očiach... Ale v októbri to bude lepšie. 😀

annika11
25. aug 2010

@veverca bude to ťažké, ale myslite na to, že dieťa nesmie vidieť, že aj vy plačete, radšej si poplačte po ceste domov 😉

veverca
25. aug 2010

@annika11 To sa zase nebojím, že by som sa tam aj ja rozplakala. Ja ju tam bezmilosti šupnem do triedy a utečiem. To si pamätám od syna, že dlhé lúčenie je skôr na škodu. Nejako to prekonáme. Len mi jej bude ľúto.

annika11
25. aug 2010

@veverca 🙂 🙂 🙂 to je správny prístup 🙂 vidno, že už ide do MŠ druhé dieťa 😀

jahodka11
26. aug 2010

jaaaj, maminy, uz sa nam to blizi 🙂 aj sa tesim, aj bojim, asi ako kazda 🙂

wighy
26. aug 2010

no ja baby uz teraz revem jak besna hehehehe, je mi strasne smutno ze mam spolu konci jedno krasne aobdobie aj ked viem ze malej bude v skolke urcite dobre aspon dufam, ja tiez malu len sup do skoly lebo nerucim za seba ze sa tam nerozrevem 😒 , berem si slnecne okuliare aj keby lialo hehehehehehehe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a ocsa tyka fixky, ja som kupila na textil v papiernictve a ona sa strasne rozpija, meno co vypisem je necitatelne 😠

janka5861
26. aug 2010

Ake pouzivate fixy na oznacenie oblecenia pre deti do skolky ?

dai
26. aug 2010

ahojte,
naco detom podpisujete veci?
moja mala chodi do skolky uz od 2,5 roka a este som jej ziadnu vec nepodpisala 😒 detto sa jej este nikdy nic nestratilo - este aj sponky alebo gumky mi vzdy ucitelky odovzdaju ( ak si ich da mala z hlavicky dole... )

bzuco
26. aug 2010

@janka5861
ja podpisujem na štítky čo sú na oblečku a píšem centrofixou na popisovanie CDčiek 😅 - má tenkú linu a neoperie sa ani po x-tom raze

rozala111
26. aug 2010

Ahojte, ja som starsej pisala tiez tou na CD, a bolo fajn, este aj teraz po 2 rokoch to vidiet, ale to uz bude mat syncek. U nas to bolo a je potrebne, pretoze napriklad sa deticky stahuju aj do inych tried, ked je potrebne a neraz sa stalo, ze sme nemohli najst uterak, alebo plachticku, ale podla mena sme si nasli na velkej kope. Pretoze, utraciky maju deti skoro vsetky rovnake - z tesca malicke 🙂 . takze teraz ma to caka u synceka vsetko popisat na prezuvky, a vsetko oblecko, aby nepostracal, moze si to zabudnut aj na dvore, tak aby vedeli koho to je.

blumka
26. aug 2010

baby, a to kde podpisujete? na stitky? a ked som stitky odstrihla? 😕 boze ja mam stres z toho...terezka sa tesi teoreticky ovlada ze bude sama bez mamky len s detickami, ale sa bojim spania...zaspava so mnou..sice uz spi vo svojej izbe celu noc sama ale zaspat musi bud so mnou alebo s manzelom...

wighy
26. aug 2010

my sme mali v pokynoch zo skolky ze oznacit vsetky veci🙂

blumka
26. aug 2010

a este sa spytam...asi blba otazka, no ale radsej, no...ja mam v zozname napisane ze aj mydlo, zubnu kefku a pastu...ale nie je tam ze nejake vrecusko alebo tak...to bude mat len tak v skrinke a ked sa pojdu umyvat si to vezme alebo, to budu mat niekde zavesene? ako to mavaju? a na mydlo asi kupit aj tu krabicku, ze? boze, jak debil sa pytam, ale take somariny mi az teraz dochadzaju...

rozala111
26. aug 2010

@blumka - naša dcérka - oni to majú na umývadielku, ale už minulý rok sme sa rozhodli, že namiesto mydielka, budú lepšie tie tekuté, takže každý donesie také.
Ja som písala aj na bočné štítky, ak som náhodou tie pri krku odstrihla. vždy som nejaký našla 😉

blumka
26. aug 2010

@rozala111, na kazdom umyvadielku ma dieta svoje polozene? a ked neni dost umyvadiel? ci je? boze ja som z toho normalne v strese 😅 ale asi tam zavolam, budem sa radsej pytat ako dilino ale nechcem aby z toho mala stresy aj moja Terezkocka..ona je dost pedant, proste ked sa nieco prvykrat niekde da, tak to tam musi byt stale..a viem ze skolkari si dost potrpia na to ked rodicia im nieco nedaju a mali dat...

zuzika009
26. aug 2010

ahojte, takisto ideme o týždeň do škôlky a tiež som z toho v strese ☹ ako to zvládneme. @blumka ja som kúpila fixku na textil v tescu a bolo k nej aj 24 nažehlovacích prúžkov, takže tam kde som už odstrihla lístok, nažehlila som... 😉

blumka
26. aug 2010

@zuzika009 naozaj aj take existuje? dakujem zastavim sa tam dnes 😉

kika25
26. aug 2010

Ja som kupila v galanterii , vola sa to "nazehlovacia zaplata", popisala som ju dcerkynim menom, rozstrihala a zazehlila...menej roboty ako vysivat mena. Na stitok som zatial nepisala aby vecicky mohol nosit aj syncek, popr. ich predam...

aknaj
27. aug 2010

@dai - ahoj, ja mám presne takú istú skúsenosť. Deti v škôlke vždy vedeli, ktorá vec komu patrí 🙂 . A čo ma úplne udivovalo, vždy vedeli aj ktorý rodič ku ktorému dieťaťu. A nielen z našej triedy, keď som prišla na dvor, hneď vykrikovali na dcéru, že mama prišla. A tak to bolo pri každom

@blumka - v miestnosti, kde sú umývadielka, by mali byť samostatne oddelené háčiky na uteráčiky, aby sa nedotýkali. A v našej škôlke to je urobené tak, že nad každým háčikom je malá polička s menom alebo obrázkom, a tam majú poháriky s kefkou a pastou

blumka
27. aug 2010

@aknaj dakujem 😉 popytam sa ako to je u nas

jahodka11
27. aug 2010

maminy, do skolky treba brat aj kefku a zubnu pastu? a naco? my si umyvame zubky rano a vecer, po obede nie.-....

veverca
27. aug 2010

Keď chodil Gabko, tak si umývali len keď už bol veľkáč.

annika11
27. aug 2010

@blumka v našej škôlke je to tak, že sa vyzbierajú veci a vyloží sa len po jednej zubnej paste, z ktorej dávkuje detičkám pani učiteľka, aby sa nestala nejaká pastová nehoda 🙂 mydielka sa vykladajú na umývadlo a ked sa minie, doloží sa, preto netreba krabičku na mydlo, toaletný sa takisto vyloží len jeden a potom sa dokladá,... všetko je to preto, aby deti nemali zmätky a, aby sa večne nemuseli strážiť batôžteky...a ked sa minú všetky zásoby 😀 potom rodičia donesú zase, väčšinou to vyjde tak raz za pol roka.
Tááákže sa hygienické odovzdávajú pani učiteľke pri nástupe a ona s tým už urobí poriadky a samozrejme všetko zapíše, aby vedela, kto už všetko doniesol- aj preto TREBA VŠADE MENO- aby sa nestalo, že niekto donesie aj 3x a niekto ani ra 😒

libka1
27. aug 2010

@dai vy nie ste v standardnej skolke 😉 sa mi zda ze som kdesi citala ze tam kde chodite je na jednu ucitelku 5 deti, tak to potom ma sancu si zapamatat ake sponky mala rano tvoja mala vo vlasoch 😉 myslim ze v statnych skolkach kazda ucitelka len uvita ked budu mat deti veci podpisane, aspon teda myslim, nie som ucitelka 😅

annika11
27. aug 2010

@libka1 to je pravda...u nás príde v prvý deň okolo 40 detí...je pravda, že si deti navzájom poznajú rodičov alebo veci, ale nie v prvý mesiac...možno tak o dva tri mesiace 😉

zuzka82
27. aug 2010

@kika25 a ta nazehlovacia zaplata je potom ako odstranitelna???neostava stopa?tiez z toho titulu, ze kvantum veciciek posuvame..dik

bzuco
27. aug 2010

ja podpisujem veci len na tie bočné - papierové visačky, ktoré môžem odstrihnúť keby dačo 😎
aj to len tak úplne na spodok aby sa v lepšom prípade odstrihla len spodná časť a nie celá

kika25
28. aug 2010

@zuzka82 Ta nazehlovacia zaplata sa normalne odlepi a nic neostane po nej, ale teraz som ostala trocha sklamana lebo veci som oprala a rozky z tej zaplaty sa odlepuju takze asi to dlho nevydrzi ☹ ale robila som to podla navodu tak neviem...

janka1874
28. aug 2010

@kika25 neblázni ja som sa na tú záplatu spoliehala ale nažhľovať to pravidelne ma zjavne baviť nebude

nenájde sa tu náhodou nejaká mamina z Košíc čo jej ide dieťa na Hronsku?