Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

svistinka
22. mar 2010

nasa mala bude mat 18.9.10 3roky a riaditelka nam povedala, ze uvidi ci sa tam zmesti a ked som sa jej pytala ci si mam dat radsej viac prihlasok, tak mi povedala ze je to zbytocne lebo riaditelky si sadnu na miestnom urade a tie deti co maju viac prihlasok si potom prerozdelia, kde je volne miesto. Hovorila ze jedine ze by som sa dohodla v nejakej skolke ze mi ju zoberu. Tak sme nechali prihlasku len v tejto jednej skolke, ale neviem co budem robit ak ju nezoberu. V poradovniku sme boli na 16 mieste a beru 20 deti. Ak tam teda budu v poradovniku po nas starsie tak asi nemame sancu.

svistinka
22. mar 2010

no vlastne beru 25 deti ale 5 na doplnenie do vyssej triedy

donuta
22. mar 2010

Capy a Dadis dik za rady, len som z Petrzalky a tu je natresk. Maly ma 3,5 roka, ale som tehula, tak sa obavam, ze si to kvoli tomu maly odnesie, ze ho nezoberu. Hoci ja sa musim par mesiacov po porode vratit do roboty. ☹ Uz ani na RD nebudem moct nastupit a neviem si predstavit platit za varovanie babatka a sucasne platit sukromnu MS.

jonatanka
22. mar 2010

ahjte je tu nejaka maminka zo ziliny, ktora dava ratolest do skolky na hajiku, drahy sa zabudol spytat kedy bude vyrozumenie, my sme zapisali deti do dvoch skolok ale nevidim to velmi ruzovo 😖

simonetka
22. mar 2010

ahojte maminy,ja dom z dlhych dielov z ba...dala som tri prihlasky tu u nas...v aprili bude rozhodnutie....neviete niektora,ako to na dlhacoch vyzera zo skolkami?dakujem Simca 🙂

capy
22. mar 2010

donuta aj my sme z petrzalky 😉 tak drzim palce

diddi
autor
22. mar 2010

ako viete,ze mate uz prijate deti,ked sa este stale davaju prihlasky?...az do 31.3.....tomuto nejako nerozumiem 😕

babulina
23. mar 2010

diddi, nie vsetky skolky maju do 31.3, aj nam na pifflovej naznacili ze nas asi zoberu, ze dostanu dotaciu na dalsiu triedu takze mozu prijat dalsich 23deti s poruchami a ze to by malo vykryt vsetky prihlasene deticky

libka1
23. mar 2010

Diddi mi sme boli zapisat 01.03.2010 (prihlasovalo sa od 01.03.2010 do 05.03.2010 - to ma kazda skolka individualne) a na 12.03.2010 zavolali rodicov vsetkych prijatych deticiek do skolky (povodne mali dat do 30 dni vediet listom), aby preverili ci dieta nebolo prijate aj inde a ak ano, ze ci nastupi, lebo bolo velmi vela neprijatych (prihlasenych 61, neprijatych 22), tak aby mohli uvolnit miesta pre tie... ale my nie sme v bratislave 😉

dadis
23. mar 2010

simonetka...tie 3 prihlasky si dala viac- menej zbytocne, praveze to nemaju radi, riaditelky vsetkych skolok v Karlovej Vsi (tam patria aj skolky DD), si sadnu a prechadzaju mena po poradi, ci niekto nema prihlasku duplicitne...tak mi aspon povedali...takto ked das 3 prihlasky, tak vlastne ani nevedia, kam by si maleho dala najradsej...

libka1
23. mar 2010

my sme boli zapisat 😅 ina hrubka 😀

janka1874
23. mar 2010

diddi tiež tak viem že každá skôlka to má ináč ja som napr. malej dávala prihlášku ešte v minuklom roku pre istotu a teraz keď som tam volala tak prvá veta bola nemáme už miesto až keď som povedala že my už papiere podané máme len chcem vedieť či aj prijatá bude no rozhodnutie nám príde až niekedy v priebehu apríla

mipako
23. mar 2010

ahojte, tak aj my uz cakame na spravu o prijati.................tiez niekedy v priebehu aprila, prihlasku mame MS jankolova ..... je tu este niekdo kto ide do tejto skolky v petrzke? 🙂

katy1979
24. mar 2010

mipako my sme tam chceli dat prihlasku a nakoniec nedali. skolka to je dobra ale my sa stahujeme tak to nema vyznam. ale chvalia si ju.

simonetka
24. mar 2010

Ahoj dadis,ja som oficialne odovzdala jednu prihlasku este vo february,tie dalsie dve sa maju odovzdavat az na konci marca,maju presne terminy....tak myslis,ze ich nemam odovzdavat,ze je to zbytocne?Myslis,ze keby maleho nezobrali do skolky,kde som dala prihlasku,na zasadnuti by ho prijali,kde je volne miesto?Porad prosim,ja sa v tom nevyznam..dakujem

donuta
24. mar 2010

Simonetka, ja mam tiez take info, ze ak mas viac prihlasok, nepomoze to. Nakolko si riaditelky na spolocnom stretnuti kontroluju duplicitu zapisania dietata. Potom ta mozu zaradit tam, kde zrovna chces najmenej ani to ale nemusi byt iste. Vraj to nemaju radi. Ale kazdy hovori nieco ine. Mne povedali, ze nemam davat viac, tiez som nad tym spekulovala. Ine mamicky hovoria, ze im to ucitelky ci riaditelky poradili. Tazko teda povedat, co je spravnejsie. 😒

simonetka
24. mar 2010

Donuta,ja som z toho na nerv 😖 ...preco tu v Ba je taky problem zo skolkami??Nechapem...ved je to hlavne mesto,ma tu byt o mnoho viac statnych skolok a nie sukromnych...z coho mam tu sukromnu platit?clovek pracuje od rana do vecera a mame ledva na byvanie a jedlo...snad sa nam postasti zo skolkou...pockam si na rozhodnutie z koliskovej ulice, radsej uz nebudem davat nikde prihlasku,ked tak by som chodila otravovat pocas roka do skolky,ci nemaju volne miesto..

majula
24. mar 2010

Ja som počula, že nie je dobré dať 2 prihlášky, lebo štátne škôlky majú jednotný systém...toto mi potvrdila aj riaditeľka, ale cirkevnej škôlky...a od jednej mamičky viem, že jej syna práve preto nezobrali do žiadnej škôlky, pretože dala prihlášky do dvoch...takže mala smolu, nevzali ho ani do jednej 😖 Situácia v BA je naozaj katastrofálna...keby sme nemali vybavenú škôlku po známosti, tak mám teraz pekné nervy, či ho zoberú, alebo nie ☹ Hrozné...a tie deti tak potrebujú ísť do kolektívu 😵

ollski
25. mar 2010

...tak nam poradili, ze si mame dat viac prihlasok...okolo nasho bydliska mame naskok 3 skolky, no vsetky su beznadejdne plne ☹ , tak nam povedali, zesi mame dat aj inde, kedze som s druhym este na RD,,,sanca miziva, co je dost blbe, kedze na RD som uz len do buduceho aprila, potom co??? mladsieho som sa doskolky, ani neodvazila prihlasit, by ma mna kukali ako na nenormalnu, maju zevraj strasne vela 5 rocnych deti, dcerka bude mat v sept 3 a 8 mesiacov, aj to sa im zda este malo...
v ziline je to tiez zo skolkami zalostne 😔 snad nas prijmu aspon do tej dalekej, aj ked budeme musiet chodit autobusom, ale aspon daco...

janka1874
25. mar 2010

asi všade je to zo škôlkami o nervy lebo veľa zrušili a veľa je súkromných na čo aspoň ja nie som ochotná dávať toľké prachy

ollski
25. mar 2010

este som zabudla napisat...v jednej skolke mi povedali ze beru 15 deti!!! my sme boli 40 :( a to som tam bola za kamoskinou mamou hned 2. den zapisu, a ta mi rovno povedala, ze sanca 0b aj ked sa za nas prihovori....
sranda ze ked my sme boli mali, skolky boli na kazdom kroku, deti bolo ako maku a vsetky sa pomestili

katmi
25. mar 2010

ahojte.. ako je to s prihlaskami do skolok?niekde som pocula,ze treba nahlasovat rok dopredu??? 😨

katmi
25. mar 2010

este som zabudla - moja mala bude mat buduci rok v maji 3roky..

libka1
25. mar 2010

ahoj katmi, nasa je tiez majovcatko ako tvoja 😉 pamatam si ta z majoviek 😉 uz sme boli prihlasit zaciatkom marca, aj nas teda vzali, ale my nie sme v BA, co kukam tak tam je situacia katastrofalna 😝 🙄 teraz sa prihlasuje ak chces aby nastupila v skolskom roku 2010/2011 🙂

katmi
25. mar 2010

ahoj libka.. aj ja si ta pamatam 🙂 a mala ti kedy podje do skolky? buduci rok? ja mam v tych pojmoch - skolsky rok trochu haluz 😀

libka1
25. mar 2010

no mne nastupuje hned od zaciatku skolskeho roka od 2.9.2010.. .strasne sa na to tesi, tak dufam ze nezmeni nazor 😅 my tu mame nastastie v jednej skolke triedu pre deti od 2-3 rokov a uprednostnovali tie ktore nastupia hned od septembra, tak sa nam podarilo dostat tam 😉 tebe uz malicka ale chodi do jasiel ak sa dobre pamatam, nie?

simonetka
25. mar 2010

A maminy myslite,ze mozem chodit otravovat do skolok pocas roka,keby mi maleho nezobrali?to samozrejme nechcem,aby bol doma...andrejko je taky spolocensky,ja tu nikoho nepoznam... ☹

donuta
25. mar 2010

Simonetka, ja som chodila v Petrzke otravovat aj pocas roka do 3 skolok. Do jednej, kde ho chcem dostat, sa bola prihovorit aj znama ucitelka, no nic. Teraz aj ked sme davali novu prihlasku na tento rok, tak sa ta pani r. vseliako tvarila. Tak uznaj, ze mne je z toho dost zle. Ja budem na MD, ale uz sa obzeram po sukromnych, lebo mi je z tychto statnych fakt zle.

capy
26. mar 2010

simonetka ja som tak chodila a maleho mi nakoniec vzali nie v septembri ale az v january. a to som chodila kazdy mesiac sa pytat do styroch skolok. tak urcite skusaj 😉 len ja to mam teraz zlozitejsie nakolko chcem dat maleho do skolky k starsiemu, aby som nemusela rano behat ako taky sisino po celej petrzalke. a z druhej skolky sa mi pani riaditelka vyjadrila ze uz ked chodi do jednej ze nema sancu na prestup 😠 tak uvidime ako dopadneme

donuta
26. mar 2010

Capy to fakt??? Ak by ho aj do nejakej vzdialenej skolky zobrali, tak ho po roku nemozem prelozit na blizsiu? To uz tam potom musi fungovat az do predskolskej? To potom nema vyznam davat viac prihlasok, aby ho neposunuli niekde, kde by mi to bolo najdalej a potom aj na dalsie roky budem niekde daleko behat. By ma trafilo....