Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

diddi
autor
11. apr 2010

simonetka,to je zoznam len pre danu skolku?....lebo pre petrzalku to neviem najst

elize
11. apr 2010

diddi, riaditelky petrzalskych skolok budu mat zasadnutie zajtra. Takze asi az tam sa rozhodne koho zoberu (aj ked viem (neoficialne), ze niektore deti uz prijate su - ale to tie, ktore dovrsia 3 roky k septembri 2010).

diddi
autor
11. apr 2010

elize,vdaka....tak snad sa tam nase dvojky vopchaju...podala som len do jednej skolky prihlasku...tam patrime,v maji budu mat 3 roky...tak snad 😒

elize
11. apr 2010

diddi, podla mna to mas "v suchu" 🙂

simonetka
11. apr 2010

Ahoj diddi,to ti neviem poradit,my byvame na Dlhacoch,tu ma skolka na Majernikovej vlastnu webovu stranku,tak tam to zverejnili...ale,ako som pozerala,kazda skolka tuto stranku nema...oni to zvyknu vyvesit na tabulu v skolke...

logout
12. apr 2010

ahojte, nic nove? nas do jednej skolky neprijali, zajtra vyvesia vysledky v druhej, som skepticka 😒

capy
12. apr 2010

aj my este cakame na vyjadrenie zo skolok, tak uvidime

miriamka12
12. apr 2010

My tiez stale cakame, uz mi to pride nekonecne 😒

jahodka11
12. apr 2010

aj ja stale cakam....no povedali do konca maja, takze sa este nacakam... 😀

baby a nezda sa vam skoro, ze bude ako 3 rocny cely den v skolke? rano ho tam cim skor zanesiem a pridem prenho okolo 17-tej....neviem, mne sa to zda brutalne dlho na jeho vek a ze vlastne budeme mat uz len vikendy pre seba...neviem, zacinam pomalicky zvazovat, ze ho tam necham na 4 hod...ak to v skolke dovolia a najdem si pracu na pol uvazku....a ked nenajdem, ostanem doma a budem chodit prenho bud pred obedom alebo o tretej......co si myslite?
uprimne, je mi ho luto, malicky cloviecik a cely den bude mimo......a tie rana, vstavat o siestej a nahanacka.....viem, ze je x rodin....ktori takto ziju a musia..a su vlastne radi, ze su radi.....ale keby som mohla byt doma.....co myslite?

trixi
12. apr 2010

jahodka, ale detom v skolke nie je zle. Ja som dala maleho do sukromnej (statna by mi ho nezobrala a ani od septembra mi ho nevzali), najprv na 2 hod 3 x tyzdenne a uz o tyzden chodil na 3-4 hodky a teraz chodi kazdy den, zatial len na doobeda. Strasne chcel byt s detmi. Do skolky sa vyslovene tesi, uz tam aj obeduje. Spinkavat ho tam nenechavam, pretoze este po obede spava 2-3 hodiny a v skolke spia iba hodinku. Ale ked bude spavat menej, bude zostavat aj na spinkanie. Nosim ho okolo 8 rano a chodim pre neho pred 12.
Nas Matej sam od seba vstava okolo 6-6,30, v pohode si pozrie rannu rozpravku, pohra sa a v klude odchadzame. Je fakt, ze do prace mozem prist medzi 8-8,30 a ked nestihame tak aj neskor. Na obed idem pre neho do skolky, doma sa pohra a ide spinkat, ked zaspi, odchadzam spat do prace a o maleho sa stara tatino alebo baba a dedo.
Statna skolka je otvorena do 17?

jahodka11
12. apr 2010

trixi,
ved ja viem, ze v skolke je dobre a maly ma velmi rad deticky, chodim s nim vsade medzi deti, kde sa len da....
rano mozem ist do prace aj na 9-tu, cize kludne rano by bolo zabezpecene, ale co poobede? jedine ja ho mozem vyzdvihnut, niekedy manzel, ale ten byva dlho v praci...s nim nechcem pocitat, niekto z nas 2 si musi robit karieru a venovat sa praci, bohuzial, aby sme financne prezili 🙂 no a ked pridem na 9-tu, skor ako o 17.30 odist nemozem a to uz je skolka zatvorena....
nikoho tu nemame, cize naozaj neviem, ako to riesit....a poznam samu seba, som stresovy typ a budem len nervozna ...zo vsetkeho....ale asi nam neostava nic ine, len to skusit a uvidime, aka bude realita...

neviem, dokedy je tato skolka otvorena, zistim, ak ho vezmu.....ale aj keby bola do 20-tej....nechcem, aby tam bol cely den..a domov sa prideme len vyspat.....vsak mi asi rozumiete..... 😒

babulina
13. apr 2010

jahodka11, na pifflovej nechceli na 4hodinky zobrat malu, ja som sa pytala, resp neboli velmi nadseni z tejto alternativy, inak tento tyzden uz by malo byt rozhodnute, to iba to blbe oznamenie posielaju az koncom maja, sa tam chystam zavolat bud tyzden ak budem doma

fogpi
13. apr 2010

Ahojte. Tak to máme aj my už písomne. Filipko je prijatý. Veeelmi sa tešíme. 😀 Akurát že Filipko si to akosi rozmyslel a nechce momentálne o škôlke ani počuť. ☹ Tak dúfam že si to do septembra rozmyslí ...

logout
13. apr 2010

Aj my sme prijati! Juchuchu!

elize
13. apr 2010

babulinka, tiez si do skolky zavolam skor. Potrebujem to vediet kvoli zamestnaniu. Robim vo velkej spolocnosti a cim skor zacnem obvolavat a zistovat volne pozicie, tym mam vacsiu sancu najst lepsie miesto.
Ja uz trpnem pri kazdom otvoreni mailovej schranky. Nam to budu posielat aj mailom, tak snad do konca tyzdna budem mudrejsia 🙂

diddi
autor
13. apr 2010

tak uz maju riaditelky z petrzky po porade....som zvedava kedy a ako zverejnia - ak zverejnia zoznam prijatych deticiek....nechcem tam moc vyvolavat - po prvom a poslednom rozhovore ma presla chut....asi pojdem na prechadzku okolo skolky,snad to tam vycapia

dianka08
13. apr 2010

Ahojte kocky, poradite mi?
Aj ja som davala prihlasku do skolky pre dceru, ale vyzera to tak, ze nas nezoberu....z 80 deti brali 18 a uprednostnovali deti, ktore mali vo vedlajsej ZS surodenca, lebo skolka a skola je pod jednou spravou...tak teraz neviem, co bude nasledovat...mozem sa odvolat? alebo mam hladat novu skolku, kde by dceru zobrali? aj ked si myslim, ze tu v Ba su plne asi vsetky...kto mozte pomozte 😉

trixi
13. apr 2010

dianka, odvolat sa mozes do 15 dni od dorucenia rozhodnutia na mestskom odbore skolstva. Nemyslim, ze ked uz prebehlo prihlasovanie do skolok, ci ti daju v inej skolke prihlasku. Urcite sa odvolaj.

dianka08
13. apr 2010

Dakujem trixi, vyskusam teda odvolanie...inak to je sila, ze tolko deti zostalo neumiestenych...to si akoze mamicky budu predlzovat RD, ked nemaju kam dat dieta? lebo nie kazdy ma starych rodicov na dochodku alebo niekoho na strazenie...

trixi
13. apr 2010

dianka, ja som sa tiez odvolala, cakam co sa bude diat, pretoze som to rozbehla aj po znamostiach.

jahodka11
14. apr 2010

diddi - dik sa info, ja mozno skusim zavolat bud tyzden...uvidim...
babulina - tak ok, uvidim, co vymyslim 🙂 ale nakoniec ti povedali, ze ju asi zoberu, nie?

babulina
14. apr 2010

jahodka, tvarili sa ze by ju mohli zobrat ale pokial to nemam na papieri tak neviem, dopracovala som sa inak konecne k lekarke co nam urobi test na stopercentne potvrdenie tej nasej intolerancie, tak bude este sranda ked ju nakoniec vobec nebudeme mat resp bude to nieco ine, som zvedava ze co potom 😒

capy
14. apr 2010

tak dnes som sa rozpravala z riaditelkou. tak dnes ide este na neaku poradu kde bude obhajovat, preco chce prijat tomina a este jedno dieta do skolky, nakolko budu mat len dva a pol roka. tak zajtra by som mohla vediet ako sme dopadli.

tigri
14. apr 2010

Ahojte! Dostal uz niekto rozhodnutie z MS Krikova v BA? Neviete, aka je tam situacia?

dadis
15. apr 2010

takze Matka do statnej skolky nezobrali... 😒 co uz, od septembra ho dam na doobedie do sukromnej...je to nespravodlive, ze z rodicovskeho prispevku budem musiet platit drahu skolku (doobedie 220+stravne), ale kedze chcem, pre neho len to najlepsie...

jahodka11
15. apr 2010

dadis, to mi je luto... ☹ a co udali ako dovod?

babulina
15. apr 2010

no uz sa zacinam obavat aj ja toho rozhodnutia, dadis je mi to luto ☹

veverca
15. apr 2010

dadis škoda 😒 A odvolávať sa nebudeš? A tá súkromná škôlka...220 doobedie + strava 😕 , fúha, my by sme na to z rodičáku veru nemali 😒 .

diddi
autor
15. apr 2010

dadis,z ktorej casti BA si?...my stale nevieme 😒

capy
15. apr 2010

dadis to mi je luto. a nevzali ho pretoze si doma so saskou, ze?