Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

veverca
29. apr 2010

Yanielka- 100 detí na jednom sídlisku neumiestnených? A to koľko ich umiestnili? 😕 My sa pohybujeme v úplne iných číslach- do našej škôlky prijali 16, neprijali 5. My našťastie patríme medzi prijatých.
Diddi- ty si taká citlivá duša... 😅 Ale je fakt, že od septembra to bude všetko úplne iné...
Yanielka, Sue- nedajte sa! Skúšajte ďalej. 😉

yanielka
29. apr 2010

Veverca u nas v mestskej casti su 2 hlavne skolky a dalsie 4 elokovane triedy do kazdej triedy prijimali 20 deti cize120 prednostne predskolakov a surodencov a potom asi tych co si to "vybavili"........tot odvratena tvar velkomesta 🙂

susy
29. apr 2010

Aj my sme už prijatý 😀

donuta
29. apr 2010

Kocky nechapem 😲 😲 😲 , minuly rok mi maleho neprijali, lebo mal v septembri 2 a pol. Ok, riaditelka mi povedala, nech skusim v priebehu roka, skusala som, v januari mi povedala, ze v decembri uz doplnili dve uvolnene miesta. Takze zase nic. Ked som si prisla pre prihlasku vo februari tohto roku na september 2010, povedala som jej, ze chodim do prace a dieta si musim nechat varovat (uz mal vyse 3 a musela som nastupit, lebo by som prisla o miesto). Akoze ma polutovala a povedala, ze nemal by byt od tohto septembra problem, lebo maly bude mat uz tri a pol. Pri podani prihlasky sme boli az "7" v poradi, hoci sme boli v skutocnosti 2, nakolko riaditelka prisla len do prace, ked sme tam uz stepovali. To bolo hned v pondelok prvy den zapisu. Znovu povedala, to by malo byt vsetko OK. Dnes pri udeleni rozhodnutia mi vypadli oci!!! NEPRIJATY, kvoli duplicite prihlasky na inu skolku s odporucenim prijat tam. To som si totiz po minulorocnej skusenosti trufla podat este jednu prihlasku na inu skolku "pre istotu". Teraz mozem cakat co ta druha skolka odpovie dalsi mesiac do konca maja (navyse uz ju nemam 10 metrov od domu!!! To neprehanam! ... Pani riaditelka ma asi z trucu poslala co najdalej, len aby som nenosila dieta do skolky v papuciach. Ale je to protizakonne dat dve prihlasky? Na ozname v skolke (v podmienkach prijatia) to napisane nebolo, myslim to, ze sa moze vysostne podat len jedna prihlaska, na strankach uradov, ani nikde inde som to nenasla. Preto som si trufla dat pre istotu dve. Aj na VS, SS sa moze podat viac a ak na MS nie, ma to byt oficialne zverejnene, nech sa tym kazdy riadi a ked to nebude respektovat, tak nech ho az potom sankcionuju? NIE? Aky je to dovod, aby dieta odstavili kvoli duplicite prihlasky, ved su ine dovody (ktore boli aj na skolke vylepene...). Mate tiez niektora taku skusenost? Diky!

jahodka11
30. apr 2010

donuta,
ja tiez viem, ze sa nemaju davat dve prihlasky, ale tiez to viem len z pocutia....nikde som to nevidela napisane oficialne.....
odvolala by som sa na tvojom mieste a ako dovody uviedla toto, co si tu pisala.....necakaj, kym ti pride rozhodnutie z druhej skolky.....nech ti to vyjde!!!!! 🙂

trixi
30. apr 2010

donuta, napis odvolanie a staznost, riaditelka nema pravo z dovodu podania 2 prihlasok rozhodnut alebo presunut dieta do inej skolky. To co si tu napisala napis na Odbor skolstva v meste, ktore spravuje skolku. Urcite tym rozmutis kalne vody prihlasovania deti do MS. Mna uz tyzden bombarduje riaditelka aby som svoju staznost stiahla. Ja som totiz len na mesto oznamila, ze syn bol prijaty (az mesto zacalo preverovat prihlasky). Staznost som nestiahla. Vcera mi volali z Odboru skolstva, ze ci trvam na staznosti. Myslela som si, ze staznost stiahnem, ale ja ju nestiahnem pretoze som napisala, citujem: Sucasne s tymto odvolanim vyjadrujem svoju nespokojnost a podavam staznost na sposob, priebeh prihlasovania a netransparentneho vyberu deti do MS. Pre podporu uvadzam: ... tam som popisala, co a ako so mnou riaditelky jednali, ze mi v jednej skolke odmietli dat prihlasku, ze uz maju plno (bola som prvy den pre prihlasku) ... atd.
Drzim palce.

yanielka
30. apr 2010

Donuta urcite to nie je nikde v zakone uvedene, ze nemozes dat prihlasku na viac skolok, to si len riaditelky vymysleli, aby mali menej roboty lebo potom sedia spolu a selektuju prihlasky, aby neprijali dieta napr. na dve skolky v rovnakej MC. A s tym pridelovanim poradovych cisiel nemam slov, samozrejme, ze si to potrebuju ucelovo zoradit, ale u vas to urobili aspon trochu nenapadnejsie z 2 na 7 miesto v poradi u nas z 1. na 27. poradove cislo!!!!! Drzim palce.
Trixi pekne si to napisala, u nas stale nic nove riaditelka si asi pre istotu zobrala dovolenku, tak podla mna cakaju na nu, ale na buduci tyzden ked sa neozvu ozyvam sa ja a ak sa nic nevyriesi zvazujem tiez staznost pretoze dam krk na to, ze to bolo neprehladne a netransparentne aj u nas!

miriamka12
30. apr 2010

Donuta, ty si priam skopirovala nas pripad..neuveritelne!!! presne toto iste sa stalo aj nam a vcera nam riaditelka povedala to iste. Mala bude mat v septembri 3 a pol roka a skoro som odpadla ked riaditelka povedala ze neprijaty a ze sme si dali dve prihlasky, na to som jej povedala ze tu druhu som dala len pre sitotu po neprijemnej skusenosti z minuleho roka 😠 Ked som si prihlasku dala len k nim kedze ich mame rovno pred domom a neprijali nas aj ekd riaditelka slubila ze ak sa uvolni miesto pocas roka tak nas zaradia. Ja som bola taka nahnevana, pritom som uz vyse roka zamestnana a tesila som sa ze od spetembra budeme mat po probleme. Ostava nam cakat co druha skolka aj ked je to dalej dufam ze nas zoberu aspom tam inac neviem ☹ Dozvedela som sa ze na skolku treba davat akoze vsimne co bolo v niektorych pripadoch v obalke 😠 A deticky su samozrejme prijate aj ked su mladsie od mojej dcery a byvaju na uplne inom sidlisku 😒 Asi nam ostava len to ODVOLANIE

miriamka12
30. apr 2010

Este k tym poradovym cislam, prihlasku sme zaniesli vyplnenu hned prvy den a stali sme v rade treti a zapisany sme boli pod cislom 26!!! Cislo pod ktorym sme mi riaditelka nechcela vobec povedat, ze aj tak sa podla toho riadit nebudu 😒 Ked videla ze nepovolim tak mi ho nakoneic povedala respektive som si to pozrela sama v tej knihe. No chapete?

trixi
30. apr 2010

Ahojte, ja som z tej celej situacie prijimania deti do MS totalne znechutena. Dnes mi volali zo skolskeho uradu, ci stale trvam na podanej staznosti, kedze odvolanie som zrusila, ked maleho uz prijali. Tak som sa u nich zastavila, ze som presvedcena, ze sa prijimaju deti podla nejakeho tajneho (obalkoveho) kluca. Pani na urade sa zjavne zastavala riaditeliek, ze ona o mne vie, odkedy som dala prihlasku, ze som nespokojna, ze mi ponukli ine miesto. Samozrejme oficialne som dostala rozhodnutie o neprijati a ostatne bolo len ustne cez 3 dalsich ludi, ze kvoli mne robili presuny a dalsie bla-bla-bla. Z jej slov bolo zrejme, ze chce aby som tu staznost stiahla. Vytocilo ma to, povedala som jej co si myslim, ze prednostka mi ukazala zoznamy, ze sa porusuju predpisy, atd a mila pani si stale hudla to svoje, ze naco sa chcem stazovat, ved maly je prijaty tam kam som chcela. Asi je zbytocne bojovat s veternymi mlynmi. Ma pravdu, ved naco dalej trvat na staznosti, moj problem je vyrieseny a co ma ma trapit, ze aj o rok budu maminy bojovat, trapit sa, ci im prijmu deti do skolok. Ved mna sa to uz netyka. Je mi z toho na blinkanie.

tigri
30. apr 2010

baby, princip je taky, ze si mozete dat prihlasku do viacerych skolok ale potom sa moze stat presne to, ze dieta zoberu do skolky dalej od domu...preto je lepsie podat iba jednu a potom dupat, aby tam dieta zobrali

miriamka12
30. apr 2010

Tigri, ale keby ich zobrali aspom do tych dalej, ale aj tam sa zatial vyjadrili ze maju plno 😠

bimky
30. apr 2010

všetky maminky a detičky zdravíme! =o)
aj my sa zaraďujeme do vašej skupinky. dcérka ide od septembra do škôlky, je prijatá, čoho som sa tiež obávala. no máme to v suchu.
teraz si užívame spoločné chvíľky, lebo o chvíľu tie zlaté časy skončia=o(
bojím sa prvých dní. vy ste na tom ako? rozmýšľate o tom? ja som neuveriteľná citlivka a určite prerevem celý, celučičký deň=o/

uznetusim
30. apr 2010

Ahojte. Gratulujem všetkým prijatým detičkám. Ja som dnes dostala oficiálny papier o NEPRIJATÍ a to napriek tomu, že tam chodí už tri roky starší syn a slubovali mi, ze na 90% nech rátam že ho ako surodenca vezmu..... toť...tých zvyšných 10 % vidím na papieri....Práve som poslala odvolanie na mestský úrad... ☹

macocha
30. apr 2010

Donuta, mne sa zdá, že povoliť či zakázať prihlášky na viaceré školy je v právomoci MČ. Viem od kamošky, že v Pezinku sa to nesmie, dokonca tam dali centrálny zápis, aby sa tomu vyhli. Naopak mne priamo jedna riaditeľka MŠ poradila, že "nikde nie je zakázané hlásiť sa na viac škôlok naraz". Takže si zisti, či u vás nebolo nejaké VZN ohľadne toho.
Až sa to hanbím povedať, keď vidím, aké máte problémy - ale včera mi prišlo oznámenie, že moju malú prijali aj na tú druhú škôlku. 😅 Takže pssst - ale kto to nemáte ďaleko do BA-Dúbravky, skúste MŠ Pekníkova, asi tam majú viac miest, lebo už pri zápise mi riaditeľka povedala, že moju 35 mesačnú vezmú len ak nebude dosť starších detí - a toto je výsledok.

donuta
30. apr 2010

Tak dnes sme sa pokusali u riaditelky zistit viac, tvrdila, ze dovod neprijatia citujem: "kvoli zdvojeniu Vasej ziadosti s odporucenim prijat Vase dieta na tu druhu skolku...." je v sulade so zakonom. Akym, nepovedala... Odvolam sa, bez mihnutia oka a pridam aj ziadost o preskumanie zakonitosti tohto rozhodnutia!!!!!!!! Ona dnes stale tvrdila, ze na tu druhu skolku nas odporucila a je tam prijaty, ze to je myslene tou vetou, co som citovala. Takze podla jej slov, "odporucenie prijat ...bla...bla" uz ma automaticky znamenat, ze ta druha riaditelka ho prijala. Tak sme tam volali (tej druhej pani riaditelke), ci je to tak a ona povedala, ze sa do konca maja nevyjadri. Takze normalne tato prva pani r.este aj zavadza. Navyse nam tvrdila, ze sa nemame odvolavat. Na to ale moze zabudnut, lebo si z nich uz asi dost robi, co sa im zachce.... A navyse bola nervozna, ze ju vobec otravujeme a bola dost arogantna. Diky kocky za moralnu podporu, uz som to rozdychala, ale vcera ma skoro porazilo. 😠

capy
1. máj 2010

miriamka my este stale nemame ☹

simonetka
2. máj 2010

Ahojte maminy,tak citam vase problemy z prijatim do skolky...my mame nastastie doma papier o prijati....my sme mali asi nejake neuveritelne stastie...nas maly bude mat az v novembri tri rocky,nema surodenca...davala som prihlasky do dvoch skolok a do obydvoch nas zobrali..samozrejme som skolku dalej od bydliska zrrusila..dufam,ze vsetko dobre dopadne a vase deticky budu prijate aaj bez nejakej obalky 😉

donuta
2. máj 2010

Simonetka, uprimne gratulujem. Navyse dakujem za info, ze nie som jedina, co dala dve prihlasky. 🙂 Hoci u mna to bol doslovny dovod na neprijatie. Este dobre, ze ma pani riaditelka za to nesla popravit. Natrafila si na skolky s normalnym ludskym pohladom riaditeliek, ktore asi chapu, co vsetko toto prijimanie do skolok pre maminy a ich deti znamena. A najma v dnesnej "uzasnej" dobe, ked je taky natresk a malo skolok.

Trixi! Obdivujem ta, klobuk dolu pred tebou, vsetky superlativy na tvoju adresu!!! Fakt konecne jedna z mala, co sa vie postavit proti veternym mlynom!!! Ked je vacsina ticho a len trpi, potom sa nemozme cudovat, ze sa nic nedeje a ze si niektore riaditelky robia fakt uz co chcu (coho dokazom su aj niektore s tu uvedenych pripadov...).

jahodka11
2. máj 2010

ani my este nic nevieme....predpokladam, ze 30.5. to dostaneme..... 😠

babulina
2. máj 2010

ani my zatial nemame nic, sice ze uz jedna mamicka dostala rozhodnutie tak cakam ze v najblizsich dnoch bude vsetko jasne aspon teda v jednej zo skolok, aj my z tych co si dali dve prihlasky 😅

capy
2. máj 2010

aj my sme dali dve a tiez ziadna odpoved zatial ☹

other_side
2. máj 2010

ja som to uz tuna spominala, ja som toho roku dala 5 prihasok, a to bez pardonu.. mna uz fakt nic nezaujimalo, nejake tie ich nepisane pravidla ze kolko prihlasok mozes dat.. to su keci, je to len kvoli tomu lebo v tom same maju bordel a nevedia kde je sever ked je cas podavania prihlasok, su z toho niektore pani riaditelky zjavne otravene, co ze by sa take dámy obtazovali.. su to riadne rakety a pani dolezite, ale aby som neurazala tak cest vynimkam.. moj syn ma 4,5 roka a do skolky este nechodi.. az od septembra a to diky bohu za to, alebo skor diky za to ze som podala 5 prihlasok, zobrali ho do skolky ktora je najdalej vzdialena od nasho bydliska, mne to pride ako naschval, no co uz, hlavne ze sa podarilo.. po 3 bezuspesnych rokoch podavania prihlasok mozem byt spokojna .. je to proste katastrofa..

jahodka11
3. máj 2010

no baby, ale asi je mozne, ze ked zistia riaditelky, ze niekto dal dve prihlasky, aj ked to oni neschvaluju, ze naschval prijmu to dieta dalej od bydliska.....verila by som tomu...len ako sa branit, ze ano..... 😠

trixi
3. máj 2010

other_side, suhlasim s opisom riaditeliek, a pridavam, ze sa citia ako bohyne a robi im dobre, ze mozu rozhodovat. Samozrejme, su vynimky, ale je ich velmi, velmi malo. Ja som sa pytala mamiciek Matkovych spoloziakov v sukromnej skolke, ze ci idu ich deticky do statnej skolky. Vsetky sa dostali, ale vsetky potvrdili, ze sa dostali len po znamosti 😨 . V tej sukromnej skolke su totiz deticky, ktore dovrsili 3 roky v priebehu roka a samozrejme do skolok ich nevzali, pretoze sa nastupuje do skolky len v septembri 😖 alebo mladsie deticky (ako Matko), ktorych maminy museli nastupit skor do prace.

donuta, ved to je to, ze mnohe maminy nenajdu tu silu, aby bojovali s uradnikmi. Ja som si postvala proti sebe cely odbor skolstva v meste, vsetky riaditelky a je mi to jedno. A v tak malom malomestiackom meste to nie je nic moc, ked o mne rozpravaju, ze to je ta co si dovolila, co napisala a pod. ... Ja spavam dobre, nic som si nevymyslela a len som poukazala na to, co sa deje. Pride mi uplne postavene na hlavu, aby som musela davat vsimne aby mi zobrali dieta do skolky. A ked je situacia aka je, tak nech to riesia. Najhorsie na tom vsetkom je to, ze o rok bude situacia rovnaka, zasa bude vela mamiciek, ktore budu zufale, co maju robit, ked im nezoberu deti do skolky.

donuta
3. máj 2010

Ja som tak nastartovana, ze taku staznost (aku mam v plane) este nevideli. Len najhorsie je, ze tie riaditelky sa medzi sebou (niektore) poznaju. Tie moje urcite, lebo su blizko seba. Tak sa obavam, ze ked sa odvolam voci rozhodnutiu o neprijati z tej prvej a budem sa hned aj stazovat s tym, ze popisem celu situaciu, tak sa to tej druhej p.r. moze donesiet skor, ako ona vobec rozhodne o nasom prijati. Teda moze to ovplyvnit mozne prijatie (v tom zlom) aj na tu druhu skolku, tam sa nam maju vyjadrit az koncom maja. Tak fakt neviem, ako to teraz riesit. 😠 😖

macocha
3. máj 2010

Donuta, čo tak skúsiť teraz neutrálne odvolanie a keď budeš mať výsledok aj z druhej škôlky, až potom sa sťažovať? Lebo odvolanie má svoju lehotu ale sťažnosť môžeš dať aj o mesiac neskôr. Tak tam budeš môcť uviesť aj výsledok celej tej patálie. Držím palce 😉

babulina
4. máj 2010

tak a mame rozhodnutie - neprijata 😔

amonikaa
4. máj 2010

Ahojte ! Tiez som podavala prihlasku do MS (jednu), hoci nasa Miska bude mat v auguste len 2,5 roka. Do skolky ju nezobrali. Na nasom rozhodnuti je vsak napisane, ze sa proti rozhodnutiu nemozno odvolat. Tak asi tolko. Tiez ma zarazilo, ze pisete, ze sa nemozu podat prihlasky na viacere skolky, ked je taky problem dieta niekam dostat.

jahodka11
4. máj 2010

babulina - to mi je luto.... ☹ my rozhodnutie nemame....to ako co? ze nas neberu a ani nam nedaju vediet? 😒 ale pockam.. uvidime...
amonikaa - no jasne, akoze sa neda odvolat, just by som sa odvolala.....co maju vlastne zakony ci co??? 😠