Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

veverca
16. jún 2010

@diddi Ahoj, ty máš gynekológa v Nitre? Dnes som bola na prehliadke a na nástenke mali pozdrav od dvojičiek Mia a Ella. 🙂

veverca
16. jún 2010

To sem trochu nepatrí. 😅 Chcela som do IP, pomýlila som sa. 😝

diddi
autor
16. jún 2010

@veverca ahoj,co???...nikdy som v NR na gynde nebola...to je aka haluz 😨 ....odfot to prosim ta,ked tam pojdes-dufam,ze to nie su moje deti!...dokelu....a to uz by bola aka nahoda,ze dvojicky a Ella a Mia 😕

libka1
17. jún 2010

tak vcera som bola kuknut v deichmane a tie obycko papucky stoja nieco cez 4 Eur 😅 este zbehnem pozriet do zdravotnickych potrieb na tie sandalky, ci su aj nejake co sa lahko obuvaju, len u nas su zdravotnicke potreby otvorene len do 4 a to je tazko stihnut z roboty 😝 a ked som doma s malou, ta zvykne do pol 4 spavat 😅 kym sa vychystame akurat to tam vzdy zavru 😝
diddi ze by baby posielali pozdravy na gyndu kdekade? to musia mat dobre spomienky na porod 😀

veverca
17. jún 2010

Diddi- ak nezabudnem, odfotím

Libka1- mne sa tie papučky z Deichmanu nepáčia. Zvyknem kupovať v Rene, značka tuším RAK, je to slovenský výrobok, stoja tuším cez 6 eur.

petruska77
17. jún 2010

aj my mame papucky RAK a dostat ich v Rene, Batovi a videla som ich aj inde ale nespomeniem si..

libka1
17. jún 2010

tak to budeme musiet vybehnut do TT alebo NR, my tu nemame ani Batu ani Reno 😉 ved este to nesuri, tak mam cas 😉

zuzanocka
21. jún 2010

ahojte, kočky,

aj nás čaká od septembra škôlka;
aj sa teším, že malá bude medzi deťmi, aj mi je to ľúto,že už to nebude naše babatko 😔

chcem sa však opýtať, či treba na ÚPSVaR nahlásiť, že dieťa začne chodiť do škôlky, alebo ako...? - kvôli RP sa pýtam - už nebudem dostávať nič, však?

dtimi
21. jún 2010

ahoj zuzanocka,ano treba.to ze ci dostanes a kolko závisí od toho kolko rokov má malá,či nastúpiš do práce,či si poberala zvýšenú materskú atď.

strociatka
21. jún 2010

ja tomu akosi nerozumiem, stale mam protichodne informacie, vela babuliek pisalo, ze akonahle mi mala nastupi do skolky, aj ked len na adaptacny pobyt a aj ked nebude mat este tri roky o rodicovsky prichadzam a teraz na rodicovskom v skolke mi riaditelka hovorila, ze o rodicovsky neprichadzam, tak ako to vlastne je?

strociatka
21. jún 2010

aj som uz pozerala ten zakon, ale vobec mu nerozumiem, asi to pisu naschval tak, aby sa to dalo rozne vykladat

libka1
21. jún 2010

baby, napiste si rovno na upsvar vo vasom meste, popiste im presne Vasu situaciu a dostanete odpoved. Mne presne napisali co mam spravit a na co narok mam 😉 to mate najjednoduchsie, a ked napisete email budete to mat este aj cierne na bielom 😉 takze si daju pozor co Vam odpisu a aby tie info boli korektne 😎

barbis
21. jún 2010

libka1 hneď idem na to.....aj keď pochybujem, že mi niečo dajú..veď na deťoch sa im šetrí najlepšie 😒

libka1
22. jún 2010

barbis rodicovsky za september dostanes urcite a do veku 3 rokov dietata by ti mali preplacat naklady spojene so skolkou tiez urcite... par stran dozadu som davala kopiu toho co odpisali mne, ale ja uz pracujem, tak tam sa to posudzuje tiez trochu inak 😉

zuzanocka
22. jún 2010

ahojte,

dakujem za odpovede, ale je to ozaj rozne, cize najlepsie zavolat tam... 😝 ja robinebolo to bohvie co, ale pomohlo... 😔

libka,
tebe pojde maly teraz od spetembra? to bude mat 2 rocky aj 4 mesiace.. zvladnete to? 😉 zato sa pytam, ze ja som mala povodne dat malu v marci - to by mala 2 aj 2, ale akosi sa mi zdala este malicka 😅 😅 svokra chodi varovat, bolo dohodnute, ze do toho marca, ale holt musela potiahnut aj dalej 😝 😝 😝
starsia dcera isla presne 2,5 rocna, no zvladla to super. len ona bola (a je) strasne poslusne dieta... nie ako toto certica male 😎 😎 (kedysi mi ciganka vyvestila, ze budem mat cierneho kuceraveho chlapca - mam pocit, ze toto je on - len mu zabudlo nieco dorast 😀 😀 )

libka1
22. jún 2010

no ja myslim ze to zvladneme, uvidime... ak nie tak ju vyberiem a bude s babkou, nastastie mame aj tuto moznost...
ale ona sa uz strasne tesi a posledne dni na nej pozorujem ako sa meni z babatka na dievcatko, sama zahodila dudlik a hoci by som tomu pred mesiacom nebola verila krasne sa sama od seba pyta na wecko...
trieda do ktorej ide je cosi ako jaslicky, je to trieda pre 2 az 3 rocne deti, takze nebude medzi starsimi nastastie, tak uvidime 😉 september ukaze ako je na to dozreta a ked nie, tak fici dalej s babkou 😉

zuzanocka
22. jún 2010

libka 😉
aj u nas je taka trieda. volaju ich "maličkí" 😵 😵
dufam, ze nasa mlada si zvykne, lebo nam "opatrovnicka" od marca uz len "trpi"... myslela, ze to bude len toho pol roka od okt. do marca, ale sa to natiahlo... 😝 😝

libka1
22. jún 2010

u nas su to minimalkaci 😀

zuzanocka
22. jún 2010

😀 super vyraz

btw, volala som na tu socialku, tak este za september ze budem mat RP a treba im doniest ziadost o prispevok na starostlivost o dieta a budu mi preplacat vsetky vydaje suvisiace so skolkou - to je z EU fondov... no... aspon nieco... strava, zrps, skolne... 😝 a veru by mohli dat aj nejaky prispevok na zaciatok - bo to zas bude palka... pyzamka, papucky, hyg. potreby.... inak, ze je takato nejaka "vypomoc" aj pre vacsie deti - na rozne aktivity. - som vycitala na ich stranke 😝

libka1
22. jún 2010

😀 Pupún bude asi nejaky ďáááááábel ked tak trpi opatrovnicka 😀
ja mam este narok na 25% z ciastky RP co by mi boli vyplatili do 3 rokov dietata, tak sa spytaj aj na to, ci na to nemas narok, ale ja som nepoberala ten zvyseny RP tak mozno len ty maju...

lucia375
22. jún 2010

Tiez sa pridávam, Matej mi začína v septembri v skôlke, uz teraz mam z toho mierne obavy.

capy
22. jún 2010

vitajte novi skolkari. 😵 😵 😵

tak u nas mame druhe kolo kiahni, dnes teplota 38,6, tak uvidime aka bude noc 😉

libka1
23. jún 2010

tak hadam je to uz posledne kolo 😔
lucia aj ja mam obavy, predsa len cudzie prostredie, no uvidime, ona zatial ziadne obavy nema 😀

zuzanocka
23. jún 2010

aaahojte, dobre ranko 🙂

capy,
dakujem 😵
tak v inkubacnej lehote predsa len vypukli aj u druheho drobca? tak uz to budete mat za sebou 😝 ked nadka dostala kiahne, cakala som, ze aj mala ich chyti (mala vtedy 8 mesiacov) ale nedostala ich, vraj mala este imunitu z bruska 😉 teraz neviem, ci to mam brat ze ich akoze mala, alebo nie 😕

libka,
no... je to cert.. 😝 😝 😝 len dufam, ze ucitelky v skolke bude brat ako "autoritu" lebo doma v nikom autoritu nevidi 😔 😔
ja som tiez nemala RP zvyseny - lizlo ma to len tak-tak.... klasicky mne vsetky zvysenia idu za chrbtom - aj pri nadke to tak bolo, aj teraz... pri nadke som dostala "kocikove" 5.000,- - vzapati to zvysili tusim na 15 alebo hned na tych 20 ci kolko to je... no. ale hlavne, ze sme zdravi 😉 😀

lucia375
myslela som najprv, ze v pase mas na fotke dcerku 🙂

dtimi
23. jún 2010

capy ☹ ....držte sa,nech sa Tomino rýchle uzdraví.

barbis
23. jún 2010

ahojte 🙂 čo nového..my sa dnes ideme stretnúť s novou tetou opatrovateľkou, lebo by som mala ísť do práce skôr ako v septembri, tak som zvedavá ako to malý zvládne keď bude bezo mňa, tak sa bojím. Nová teta, nové prostredie a on je ešte k tomu po mne taká malá hysterka. No aspoň bude mať dáky nácvik na škôlku.
Ako ten čas letí....pred chvíľkou som ležala v pôrodnici a dnes už je z neho veľký chlap ☹ za chvíľku mi domov donesie možno aj frajerku 🙂

zuzanocka
23. jún 2010

🙂 ahoj, barbis,
ze nam deti rastu, to je jedna vec.... horsie by bolo, keby sme aj my starli 😝 ale leti to, mas pravdu 😔

capy
23. jún 2010

libka, zuzanocka, dtimi dakujem za tominka. no zatial to znasa horsie, teda neskrabe sa ani nic podobne, len ma dost vysoke teploty a vyrazok ma tiez chudatko ovela viac. tak dostal pekny darcek k 27. mesiacom 😅 takto akosi prave vyzerame

veverca
23. jún 2010

Capy- chúďa malé bodkované, nech idú tie kiahne už do kelu. 😖 Ale aspoň budete mať pokoj, keď vypuknú kiahne v škôlke. 😉

capy
23. jún 2010

veverca dakujem, aj mna to tesi ze uz to budeme mat za sebou 😉