Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

jabadaba
21. júl 2010

@aknaj no ani ja neviem co je to za kamosku. Vidis. Ale tak ako citam nizsie, tusim Malinka...tak ta by to tiez vzala bez humoru. 😖
Mysliet si, ze dieta cokolvek tresne ma od rodica lebo inak by na to neprislo je dost od veci. Deti toho potaraju a pospajaju si take veci zo slovnej zasoby az sa clovek cuduje. Ale asi to chce aj riadnu davku nadhladu a humoru, ten kto ho postrada sa oduje tak ako ta moja kamoska. Vravim si jej skoda.

este k tej mojej kamoske Malinka -netreskla sice dverami, to nie, ale bola cely cas pri mne aj s mojim dietatom, cize bola svedkom kazdej jednej nasej rozpravy a to, ze ma vypadnut tam nepadlo. Nemala teda na zaklade coho dedukovat, ze to musel mat maly o do mna. Ak ano, no potom este horsie... A ja zasadne nekomentujem navstevy,ze nech uz vypadnu. Ani pred deckom, ani pred muzom.

macocha
22. júl 2010

Ale tak zas do extrému to hnať nemusíme... malinkaaninka pri tom nebola, ono hodne záleží od kontextu, keď to človek len číta, tak mu to tak napadne, ale zas keď to z decka vyletí z ničoho nič, svedčí to zas o inom. O zážitku s minulosti, ktorý teraz dieťa vylovilo v pamäti, lebo povedzme si úprimne: návšteva neznámeho dospeláka znamená, že oni nebudú prvoradé - na tú chvíľu - tak sa ho treba zbaviť 🤐 (z ich pohľadu). Mne naši dodnes pripomínajú, ako som prišla a slušne ale nahlas sa opýtala: "Ocko, kedy už odíde ten ujo?" 😅
Asi aj jeho to zamrzelo... ale deti treba brať ako deti.

lante
22. júl 2010

Ahojte, aj Vili ide od septembra do škôlky. Nesmie mať plienku, dudel a musí vedieť piť z pohára či hrnčeka, čiastočne sa vyzliecť a obliecť....(teda mať snahu to urobiť). Musí vedieť zaspávať bez fľaše...teda nepiť z nej pred zaspávaním.

lante
22. júl 2010

Čo sa týka nadávok...no Vili nporiadne nerozpráva....pretože nechce opakovať....resp. doteraz nechcel....ale asi posledné 2t sa rozbehol....a to všetko...i keď nie vždy pochopím čo to malo byť za slovo. Aj nadávky...ibaže ich nemá odomňa, ale od manžela....automechanik nadávajúci na auto ktoré práve opravuje....no chlap...takže som mu začala prízvukovať nech sa krotí....nadávka "do kelu" nie je tragédia....alty typu "do pi..." je už na mňa priveľa, keďže sama tak nehovorím.
Takže nebudem riešiť plienky, ktoré úplne odložili ešte skôr než mal dva roky....ak v noci potrebuje tak sa vypýta...ale to, čo sa nehovorí, lebo sa to nepatrí....

ollski
22. júl 2010

@macocha tiez si myslim, ze normalny clovek pochopi...dieta je dieta, nerozmysla o tom co ma co nema povedat, preto je to tak uprimne a od srdca 😉 nevravim, ze vzdy volia tie spravne slova, no ja by som sa nat tykym niecim asi len zasmiala...a cakala ako zareaguje mamicka

macocha
24. júl 2010

Baby tak som dnes zažila prekvapenie. D. sa sama od seba rozhodla pred kúpaním celkom sama povyzliekať a zvládla to výborne, hoci jej to trvalo večnosť. Ešte aj si skladala tričká a sa ma pýtala, či je to tak správne a kam v skrini patria 😨 🙂 Akurát problém bol, keď si sama vyčistila aj zuby a nechcela, aby som dočisťovala...

adetka
25. júl 2010

Ahojte 🙂 ... mozem sa pridat? Mirka mi tiez v septembri nastupuje do skolky... ma uz 3 roky a 8 mesiacov.. mali sme rok odklad... nakolko byvala v jaslickach casto chora... deti jej neskutocne chybaju... utake za kazdym dietatom co zbada... ci ma 2, alebo 9 rokov 🙂 ... a "ako sa volas", "kde byvas", "pod sa hrat"... uvidime ako zvladne delenie sa o hracky, autoritu cudzich tiet a posluchanie 😕 ...

tatolu
25. júl 2010

Ahojte, rada by som sa k vám pridala, môžem? 😔 Mne ide najstarší tiež od septembra do škôlky a dvojky sú prihlásené od 17.apríla 2011, no ale teraz som začala vybavovať k jednému z nich predĺženú materskú, takže možno pôjde iba Tánička od apríla - no prečo si to neskomplikovať?
Trochu sa obávam ako to najstarší zvládne 🤐

macocha
25. júl 2010

@adetka @tatolu vitajte! 🙂

veverca
25. júl 2010

Ahojte
@adetka Mirke sa bude hádam ľahšie začínať, keď už má jasličkársku predprípravu. 😉

@tatolu aké pekné dievčenské meno si vybrala 😉

tatolu
25. júl 2010

Veverca, mm chcel Janu ale ja som bola proti - toto ma napadlo ako náhrada - tatinkova Jana = Tatiana 😀 😀 😀 . No myslím, že som vybrala správne, podľa toho ako sa tatík k nej má 😵
Ale vidím, že aj vy máte Tatianu 😀 😀 😀 😀

veverca
25. júl 2010

@tatolu no veď preto som ju u teba ocenila 😀 😉 Aj naša líštička ma tatka omotaného okolo prsta. 🙂
A nezávidí Lukáško dvojičkám, že ešte zostávajú s tebou doma?

ollski
25. júl 2010

@veverca @tatolu vazne pekne mena sta vybrali 🙂)) tiez sa mi pacila Tanicka, no sa mi nepodarilo presadit 🤐 aj Lukasko a Tomasko by boli horuuuci kandidati keby nie priezvisko na Š... 🙂
tatolu...uz chces dat dvojicky od aprila do skolky??? nasa simi ide tiez teraz v sept. to bude mat 3r a 8m...o nu sa nejako nebojim zvlast, je sikovna....ked chce aj sa pekne napapa aj poslucha, no s tym kubinom si to neviem predstavit 🙄 v aprili mi konci RD a co potom vlastne??? musis to mat doma riadne perne pri trochmalyh detickach 😅

tatolu
25. júl 2010

@veverca Chela som Lukyho podržať doma a naraz ich dať do škôlky, ale on sa pri tých dvoch akosi rozumovo scvrkáva či čo 😖 , nevie sa potom hrať ani pred domom so stršími. Myslím, že to bude pre neho lepšie. I keď si to sama neviem predstaviť ako to bude 😔 . Mm robí 12tky, škôlka je vo vedľajšej dedine, takže budem musieť obliecť všetky, nasáčkovať ich do auta, jedného pozobliekať, nechať v škôlke a dvojky zobrať. Od apríla dvoch nechať v škôlke a Tomika zobrať 😝 .
@ollski ja mám pocit, že dvojky sú samostatnejšie ako Luky 😉 Teda Tánička sa sama oblieka a zoblieka už asi 3 mesiace. Luky sa stále rád dá obslúžiť 😉
No veď aj mne materská končí v apríli, ale Tomimu zistili teraz nejakú vývojovú chybu, tak chcem vyťažiť z toho čo najviac 🤐 a žiadať o predĺženú MD. Tento rok budem mať štátnice a tak neviem ako by ma prijali do novej práce (do starej nechem, lebo pracovná doba mi nedovolí odniesť a zobrať deti zo škôlky) - zaúčanie, potom treba rátať s chorobami detí a ešte aj voľno na skúšky 😝

tatolu
25. júl 2010

@ollski Teraz pozerám, že máme vekovo skoro rovnaké deti 😉 Luky je decembrový 😵 Mám to teda pestré tak ako aj Ty 🙂

tatolu
25. júl 2010

Ináč ďakujem za privítanie 😵 😵 😵 😵

veverca
25. júl 2010

@tatolu Lukáškovi bude v škôlke určite dobre. Tánička mala 3r teraz a vidieť na nej, že čím je staršia, tým radšej a krajšie sa hráva s inými deťmi. Obdivujem, ako pri troch deťoch stíhaš ešte školu. Budeš to mať perné..ráno všetkých zobudiť, poobliekať... Držím palce, nech ti to s tou predĺženou materskou vyjde a ty budeš mať dosť času na učenie.

ollski
25. júl 2010

@tatolu 🙂 😵 ja mam doma o jedneho menej 😉 aj tak mam toho obcas nad hlavu dost...Simi je od mala pohodacka, Kubi je od narodenia velmi narocne dieta...uz som si hadam aj pomaly zvykla na jeho "stavy", je milucky, zlatucky, sikovny no v inom smere 😀 tak asi pojde aj od buduceho sept, nech si ho este uzijem 😉 ...snad ho zoberu...joj ja si neviem predstavit to vodenie zo skolky a do skolky...celkom to je daleko...snad si najdeme system 😉

tatolu
25. júl 2010

@ollski kde sú dve, ten tretí sa stratí 😉 Dvojky sa od mala hrali spolu, takže oni sú ako jedno dieťa 😉 Tiež verím, že si nájdeme nejaký ten sysém 😉 , zvládli to iné maminy, zvládneme aj my - musíme 😉 No mm y toho trošku strach 🤐
@veverca však aj Luky sa chce hrať, ale akosi všetkých viac priťahuje Tomáško a potom sa Luky predvádza 😖 . Preto som sa aj rozhodla, že pôjde ako predvoj do škôlky, aby nebol v ich tieni...

tatolu
25. júl 2010

mm y - malo byť mám z...

tatolu
25. júl 2010

Opúšťam vás a idem do perín- dobrú nôcku 😉

capy
25. júl 2010

adetka, tatolu vitajte 😵 😵 😵

capy
25. júl 2010

tomino sa pred chvilkou zobudil, ze musi cikat a ked si lahal naspat do postele tak mi zahlasil: mami som hladny. tak som sa ho spytala co si prosi a on ze jogurtik a ja ze aky a on ze karamelovy. este som sa ho spytal kde ho bude papat, ale odpovede som sa uz nedockala. 😵 😵 😵

macocha
25. júl 2010

capy to máš fajn. Moja je trochu zblbnutá z uspávaniek a minule mi takto zo sna zahlásila, že chce papať makové slíže 😝
Dobrú noc.

macocha
25. júl 2010

Inak ja som sa vo štvrtok bola poradiť so psychologičkou. Vraj mám čakať problémy prvé týždne, lebo malá je momentálne na mňa veľmi naviazaná 😝 povedala mi, aké varovné signály si všímať a že aj učiteľky mám poinformovať, aby ma v dobrej viere nedržali v presvedčení, že malá je v pohode. Tak som zvedavá.

abetka
26. júl 2010

ahojte. Poterbujem radu a pomoc. Mam maleho syna a od 1.9. je zapisany do skolky. V decembri bude mat 3 roky. Ibaze neurologicka nas poslala do liecebneho sanatoria a pobyt znova predlzila do konca roka zo zdravotnych dovodov. A som teraz v takej neistote, ze co bude s Tomaskom, ci musi malemu drzat riaditelka miesto alebo nemusi a ci ho moze zobrat aj v januari. Ako mam postupovat???Schvalila nam to aj zdravotna poistovna, to sanatorium myslim.

elenita
26. júl 2010

Ahojte maminky, v podstate som v podobnej situacii ako Vy, akurat ze mne volali dnes, ze zajtra mam nastupit do prace :-O
Takze narychlo vybavujeme jaslicky, som zvedava.......detom je uz dlhsie doma otupno, pytaju sa za detickami, nemaju nejakych kamaratov, Lucinka chodi za detickami na ihrisku a chce ich hladkat a bozkavat...aj na neurologii nam dr. odporucala, ze by mali ist cim skor do kolektivu..ale teraz sa toho bojim, je to vsetko tak strasne narychlo.

elenita
26. júl 2010

Ja som inak mala vybavenu skolku, ze nas prijmu od januara, ale budeme musiet zacat skor.......
Ja som si uz par mesiacov hladala pracu, hlavne kvoli financiam, no a teraz ma tak narychlo vzali....tak mi je aj luto, z sa uz ta materska konci. Ale aj sa na druhej strane tesim, znova budem trochu medzi ludmi.

tatolu
26. júl 2010

@abetka Abetka, ja sa v tom moc nevyznám 😔 , ale podľa mňa záleží od riaditeľky škôlky 😔 . Resp. v septembri dieťa do škôlky daj a potom vyber ak je to možné. Však dieťa môže aj dlhodobo ochorieť a ak máš ešte k tomu aj papier 🤐
@elenita ahoj. My sme sa videli kedysi v dvojičkách 😉 Pozri ak to deti budú dobre vládať a ak Ti ich prijmú, tak je to OK, si myslím 😉 . Okrem toho sú dve - majú jeden druhého, v škôlke sa nestratia 😉 Asi to horšie prežívajú maminy 🤐

macocha
26. júl 2010

@abetka tiež budem len teoretizovať, ale ak Ti ho už raz prijala, nemala by ho vyradiť len tak. Proste sa s riaditeľkou skús porozprávať, ak ju teraz nezoženieš tak si skús podať žiadosť o odklad.

@elenita ahoj. Gratulujem k práci. Ale len z čírej zvedavosti: to sa Ti oplatí platiť dvojičkám jasle? Lebo ja by som u nás zaplatila pomaly viac, ako zarobím...