Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

veverca
12. feb 2010

Tak to by mi nenapadlo....dávať úplatky do škôlky.... 😠 ...to je sila 😠

trixi
12. feb 2010

babulina 😲 😲 😲

u nas je tiez jedna skolka a jedna pani riaditelka, ktora vsak "cenu" stanovi este pred tym nez sa clovek strapni, ze dava malo. Otvorene sa spyta na zamestnanie rodicov a co mozu dat pre skolku. Vraj tam chodia deti podnikatelov. Nie je to moja skusenost, je to z pocutia.

To budem radsej oficialne platit sukromnu skolku.

strociatka
13. feb 2010

parada a to kolko jej ponukli, ked sa strapnili?

strociatka
13. feb 2010

som sa pytala mojej mamy, ked nas davala do skolky, vraj to bolo rovnake, aj ona musela dat nieco...

capy
14. feb 2010

😵 😵 😵 krasneho valentina vam prajem 😵 😵 😵

veverca
14. feb 2010

capy... 😉

veva1
14. feb 2010

ahojte tak vas stretavam aj tu 😀
tomo ide v sept. tiez do skolky. Byvame na dedine,je tu len jedna skolka tak mame po probleme kam ho dat. Aj som dumala ze do mesta by bolo mozno lepsie,ale kedze v sept. nastupuju vsetci jeho kamarati z ulice,tak si myslim ze mu bude jednoduchsie prisposobit sa tu.
co sa tych uplatkov tyka je to nechutne. No ak nic ine neostava asi sa narovinu nechutne spytajte ze kolko treba dat. Inac by som si aj potom overila do coho bolo ten vas uplatok investovany.

veverca
15. feb 2010

Dnes som sa od pani učiteľky dozvedela, že do našej škôlky prijímajú iba 15 detí. 😖 Lebo iba 15 detí bude v septembri odchádzať do školy. Zápis máme v piatok, tak tam budem musieť nabehnúť hneď ráno, nech to mám isté.

other_side
15. feb 2010

veverca, u nas tiez "az" 16 deti, je to rovno nacapene na dverach skolky.. je tam ale este napisane a to sa chcem baby opytat, ze podmienka je, ze dieta musi mat dovrseny 5 rok zivota, inak ho nevezmu.. tomu celkom nerozumiem.. to ako v tom septembri ked bude "mozno" nastupovat aby uz mal 5 rokov? lebo on bude mat 5 rockov az 4. septembra.. mna porazi ak mi povedia ze este 1. septembra nebude mat 5 tak ho nezoberu.. dufam ze mu budu tolerovat ten per dnovy odstup 😠

veverca
15. feb 2010

Mne povedala, že budú uprednostnené deti, ktoré budú mať v septembri dovŕšené 3 roky, majú už v škôlke jedného súrodenca, patria tam podľa bydliska.
Podľa mňa, keď má dovŕšených 5 rokov, tak ho už zobrať musia (nie môžu). Veď to už bude predškolák, tí majú škôlku povinnú, nie?
other_side...nemajú ti ho prečo nevzať!

trixi
15. feb 2010

ahojte, aj na skolke kam chcem dat maleho je napisane, ze beru deti predskolskeho veku, kolko im odide, tolko prijmu, potom maju prednost deti, ktore tam uz maju surodenca. Prijmu tolko deti, kolko im odide.

veverca, niekde som citala, ze predskolska priprava nie je povinna, dieta nemusi navstevovat predskolsku pripravu. Uz je to len na zaklade dobrovolnosti.

U nas prebieha zapis 22. Chcem dat prihlasku do 2 skolok a potom uvidim.

other_side
15. feb 2010

trixi, ja som to tiez v spravach pocula ze uz skolka nie je povinna.. dufam ale ze nas prijmu, ved tym deckam chyba kolektiv, prave take by mali brat ktore nemaju surodenca, aby si zvykli aj na ine deti.. no nie? 😅 inak paradne snehuliacisko za vami 🙂

trixi
15. feb 2010

to postavili kusok od nas a bol tam iba chvilku, potom to nejaky pubertaci zburali 😠 . Neviete ako dlho trva, nez sa dozvieme, ci tie nase deturence prijali? Ja som dala kvoli kolektivu do sukromnej skolky a v piatok bol sam 😅 . Inak bol zatial iba v kolektive 3-4 deti aj tie boli chore, dnes kaslali, kychali, tak cakam kedy to dostane maly. Som nastvana na tie matky. Daju dieta do kolektivu s teplotou, kaslom, soplami. 😠 . A to je sukromna skolka. No co, pani majitelka nepovie nic, dieta v skolke, peniazky vo vrecku. 😒

lukinkowa
15. feb 2010

Ahoj,ja som bola dnes s malým na zápise v NR, w septembri ,ako trojročný by mal nastúpiť do škôlky, tak dúfam,že ho wezmú do tej našej wywolenej... 🙂 nedáwala som žiadny úplatok,tak uwidíme.. 😉

veverca
16. feb 2010

No a ja som si myslela, že predškolák to má isté 😖 . V každom prípade držím palce. 🙂
lukinkowa...do ktorej škôlky idete?

zanetak
17. feb 2010

tak aj my sa pridávame, dnes som bola za riaditeľkou , že by som chcela dať malú od septembra do školky, v pohode dá sa, bude mať v septembri 2,5 roka , takisto si chcem od septembra hladať prácu, lebo z tej materskej sa nič nedá , dokonca sa mi ešte nepýta na wc a riaditeľka povedala, že nevadí , naučia ju.
Akože super, ale je to tiež len preto že ma poznajú aj celú rodinu, pretože sme tam všetci v tej škôlke vyrástli. Inak si ani netrufam odhadnúť, či by sme sa tam dostali.

xstelinka
17. feb 2010

zanetak, a v akom meste je ta skolka?
Ja by som potrebova tiez v septembri nastupit do prace, no maly bude mat len 2 roky a 3 mesiace. Vsade v tych prihlaskach treba napisat ci chodi sam na toalety alebo vie jest lyzicou. Co tam napisat? "pracujeme na tom" ved mozno u neho nastane o mesiac zmena a bude sa pytat na nocnik.

zanetak
17. feb 2010

xstelinka: ja by som tam napísala, že pýta sa na nočník a dovtedy by som ho naučila , a ak nie, tak potom im povieš že asi v škôlke sa pokazil 😀 Veď ako tu písali baby, tak okolo tých dvoch rokov začne chodiť, dúfam, že aj tá moja malá sa naučí. Aj keď to pre nás akože do školky není problém.

babulina
17. feb 2010

to mate nejake ine prihlasky xstelinka nez mam ja, tam iba kontakte udaje som vypisovala, ze by mi chybala nejaka priloha???? 😨

zanetak
17. feb 2010

teraz som si pozerala prihlášku a tiež tam také veci nemám napísané, je tam len aké sú záľuby dieťaťa a či má súrodencov, ostatné sú tam také normálne veci ako meno, r.č, rodičia, adresa a podobne
ono to bude tým, že každá školka si asi prihlášku robí sama.

xstelinka
17. feb 2010

Tak tak, kazda skolka ma iny formular.

capy
17. feb 2010

presne, kazda skolka ma svoj formular

my tam mame len meno a osobne udaje dietata a rodicov, surodencov, treba to potvrdenie od pediatra a prehlasenie ze vsetky udaje su pravdive. 😉

zulok
17. feb 2010

aj my mame len meno a osobne udaje.. potvrdenie od pediatria a prehlasenie o pravdivosti..dokonca nemame ani nic o surodencoch....

Capy..uz ste boli na zapise..ci vas len caka..? ja som bola..a ze beru deti ktore budu mat v septembri 3 roky..cize najprv beru tie.. no a ak bude volne miesto.vezmu mi ho od januara..ale teda moc ruzovo to nevidi..i ked som bola podat prihlasku ako prva..
dufam, ze vam sa zadari..

didiona2
17. feb 2010

Ahojte baby, tak tomu poplatku za potvrdenie od doktora na prihlášku do škôlky sa nestačím diviť. Vy ste platili 3,50€ či dokonca 2€?? 😨 😕 no super, tak čo doktor to iný cenník asi 😠 ja som platila 7€ 😠 😠 😠

capy
17. feb 2010

zulok nas to este len caka. tak uvidime ako dopadneme. mame jedno plus a dve minus. plus je ze uprednostnuju deti ktore tam uz maju surodenca. minus je to ze je vela deti a ze nemame este tri roky 😒

zulok moj viki mal skoro styri ked mi ho vzali v january do skolky. a to som bola v skolke kazdy mesiac, ci sa im neuvolnilo miesto. dufam ze vas zoberu. aj keby od januara. len sa im musis pripominat 😉

veverca
18. feb 2010

Ja na to idem zajtra ráno. Najprv doktorovi, potom na zápis. Som zvedavá, ako to tam funguje.
didiona...7eur len za to, že ti potvrdil, že máš zdravé dieťa? 😠

zanetak
18. feb 2010

neviete náhodou niektorá , ak dám dcéru do školky v tých 2,5 rokoch a začnem si hľadať prácu, tak sa môžem zatiaľ nahlásiť na úrad práce a budem dostávať nejakú podporu?

dadis
18. feb 2010

my mame na skolke napisane...prihlasky si vyzdvihnut po 1.3., odovzdat najneskor do 31.3., prist si pre vyrozumenie osobne tusim 16.4....beru v takomto poradi (nenapisali kolko deti):
1. predskolakov
2. surodencov deti, co k nim chodia
3. deti 3 a 4rocne
4. deti co dovrsia 2 roky pred 9/2010
nemaju sa zamlcat skutocnosti ako materska dovolenka, nezamestnanost...
ja som na rodicovskej, uvidim, ci Matka zoberu, ale velmi sa tesi, lebo tam nastupuju vsetci kamosi z ulice, bolo by smutne, keby na nich pozeral spoza plota...je nespravodlive, ked takto diskrimunuju deticky co ich maminky su na materskej/rodicovskej...

diddi
autor
18. feb 2010

dadis a to ktora skolka ma?

capy
18. feb 2010

dadis my sme na tom boli podobne. podavali sme prihlasku, ako sme prisli z porodnice z malym a boli sme na konci zoznamu. to znamena ze nam ho nezobrali. a to mal v septembri 3,5 roka a volali nam vo february ze ak mame este zaujem ze mi ho vezmu 😒 ale to sme chodili uz inam.