Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

janka1874
2. sep 2010

ja ešte neviem kedy pôjdem pre Sendy do škôlky majú mi volať lebo nevieme koľko detí tam nakoniec zostane spať ale Sendy je vraj v pohode pekne sa hrá tak nemajú problém vraj len s nejakými chlapcami tam majú problémy tak uvidíme a takááá mi je zima že hrúza menšia babula spí tak asi idem pratať

veverca
2. sep 2010

Ahojte. U nás úplna pohoda. Prezula sa a že "prosím si už kvetinku" a išla do triedy. Pani učiteľke povedala ako sa volá. Boli tam zatiaľ iba 4 deti, neplakal nikto. Som hrooozne zvedavá, čo povie keď pre ňu prídeme. Učiteľka sa hneď pýtala, či zostáva aj spať. Keď nie, tak máme prísť 11,45. Som bola prekvapená, keď chodil syn, tak im adaptačný predlžovali postupne po hodine. My sme dnes na spánok neboli pripravení, to necháme až od pondelku.

bubatinko
2. sep 2010

no babenky tak je to teda za nami ...Sebko neplakal rano sa nateseny zobudil vsetkych nas nahlil... 🙂 brali sme kvetinku pre ucitelku a cukriky pre deticky lebo dnes ma narodeniny.... v skolke to zvladal bravurne len sa trochu vyplasil ze preco deticky placu, boli tam dvaja chlapci co fakt strasne moc plakali... ale Sebko bol hrdina a hned im strcil do ruky cukrik a bol klud 😀 ani pusu mi nedal co sa tak ponahlal hrat sa.... 😉 tak a teraz tu doma trpnem co tam asi robi a tak.... uz aby bolo 14,30 a pojdem prenho 😀 som zvedava co bude rozpravat...

denisocka
2. sep 2010

teraz som volala do školky ,zjedol pol rožka /čomu silne pochybujem bo rohliky neje , 2x sa napil čaju ale necikal od rana,nechce sadnut na vecko .sem tam zaplače,kde je moja mamááá

janka1874
2. sep 2010

možno davové jedenie ho presvedčilo a zjedol ten rožok

jahodka11
2. sep 2010

ahojte,
tak mi uplne v pohode, len na 2 hodinky tam bol, zajtra zasa a vobec neplakal...az mi to luto bolo, zmizol v triede a zacal sa hrat....no keby to tak bolo stale...uvidime, co bude po par dnoch 😉

veverca
2. sep 2010

@janka1874 davové jedenie 😀 No dúfam, že to aj našej Táni pomôže. V poslednej dobe dosť s jedením vymýšľa. 😝
Už ideme pre ňu, poobede pozriem, čo máte nové. 🙂

strociatka
2. sep 2010

ja tiez trpnem... co asi robi a ci si s nou ucitelky daju rady, nasa mala je silna manipulatorka. Rano sme zvladli velmi pekne, dokonca ani pusu mi nedala a ledva som jej stihla papucky zapnut, uz tahala ohnivu ciaru do triedy a viac sa za mnou ani neobzrela, to ja som tam stala, ze a co ja??? 😖

kika25
2. sep 2010

U nas to rano vyzeralo asi tak ze Lenka ako naschval nechcela vstavat, inak byva o pol siedmej vacsinou hore...ale potom sa zacala celkom tesit, v triede sme boli len treti takze nikto neplakal 🙂 Akurat ma prekvapilo dievcatko v Lenkinej triede, malo krasne satocky, vrkocky, no hotova princezna...len mi to akosi nesedelo na skolku,kde sa ma dieta citit hlavne prijemne a pohodlne. Ja som Lenku prezliekla do teplacikov + natelnik.
Kamaratka co prisla do tiedy asi pol hodku po nas hovorila ze videla Lenku ako sa hra s kocikom a bola uplne v pohode ale ze dost deticiek tam rano plakalo. Tak je lepsie ze sme prisli hned rano, asi by to Lenku vystrasilo keby sme prisli do triedy plnej placucich deti 😢
Mame si prist pre drobcov ked sa poobede zobudia, tak o 14.30 som tam ako na koni 😉

strociatka
2. sep 2010

@kika25 aj u nas bolo take dievcatko, tiez som pozerala, nechapala, ja som malu hned do teplacikov prezliekla, nech sa citi pohodlne a nie si stale cosi potahovat, napravat, vystierat, nech sa vyhra, vysanti a nech na WC nie je problem (ktoho vie, mozno bude aj tak). My si mame prist po deticky uz o 12tej, nechcu nam dovolit, aby tam aj spinkali, v tomto je asi kazda skolka ina aj ked je statna, nerozumiem tomu.

trixi
2. sep 2010

@bubatinko Sebko narodeny ako ja 😀 , vsetko najlepsie k narodeninam 🙂

@kika25 ja som Matka obliekla hned do teplakov (isli sme autom), ved nech mu je pohodlne. Vela deti prezliekali po prichode do teplackov. Maminy im prikazovali, ze ked pojdu na prechadzku sa maju prezliect. Tak to by som ja nemohla nakazat Matkovi, pretoze je mu jedno ci ma rifle alebo teplaky a s obliekanim je to bieda, sam sa nevie a pochybujem, ze by ho ucitelka prezliekala. 😉

janka1874
2. sep 2010

no ja som teraz volala že čo a ako so spaním tak vraj ju necháme je úplne v pohode tak pre ňu idem až okolo 15-tej

dai
2. sep 2010

ahojte,

ked moja mala zacala chodit do skolky ( v marci tohto roku ako 2.5 rocna ), tak som tiez bola prekvapena z tych satociek.
Uprimne, dnes isla malinka v satickach a pomaly cele leto tak chodila do skolky. Ona ma satky rada a dobre sa v nich citi. V skolke ma na prezlecenie vzdy nieco keby bolo teplo a nieco na zimu ( obycajne teplaky a kratasky, nejaku bundicku , tricko s kratkym aj dlhym rukavom...a teraz uz aj gumivetrovku ). Vie sa sama prezliekat, takze to vobec nevidim tragicky. Vecer si pripravi veci co chce ( pod mojim dohladom 🙂 ) a rano oblecie - toto sa mi osvedcilo ako najlepsie riesenie, lebo inak nenormalne rano vymyslala co chce a dlho nam trvalo sa na niecom zhodnut.
Ked chce saty, ma saty, ked teplaky tak teplaky... vobec to neriesim. kedze ma dlhsie vlasky tak ich ma upravene kazdy den - mna to bavi a ona sa rada paradi... 😎
Co vidim je ze dievcatka dost od seba odkukavaju... ako hovorim, tiez sme zacinali v teplackoch ale niektore dievcatka chodili v satickach tak aj mala chcela...

Kazdy den jej davam ciste veci, tak mi je uplne jedno ci si biele pancusky zaspini na smykalke alebo si na nej zaspini modre teplacky... periem aj tak vsetko 🙂

veverca
2. sep 2010

@bubatinko
@trixi Všetko najlepšie k narodeninám! 🙂
Už sme doma. Pekne sa hrala, ale nejaké dievčatko jej pricviklo prštek, tak potom aj plakala a ani jesť potvora nechcela. Len čajík si dala namiesto obeda. 🙄 Aj to sa ním stihla pooblievať. 😅 Som zvedavá na zajtrajšok.
Teraz ešte prajem úspešný štart sama sebe- dnes nastupujem do roboty po materskej, mám nočnú. Dúfam, že bude ok.

xstelinka
2. sep 2010

ahojte, Samko sa nechcel ani prezliect a utekal do triedy(ani pusa ani papa) a ked som po neho o dve hodinky prisla, iba ma pozdravil a isiel sa hrat dalej.
Ucitelky mame velmi mile, aspon na prvy dojem. Co ma hneva je, ze sa nepyta cikat. Doma mame obcas malu nehodu, ale vsetko co dnes mal na sebe pocikal ☹

adetka
2. sep 2010

ahojte... aj myu to uz mame za sebou 🙂 .. dnes boli vsetky deti iba do desiatej (aj zajtra)... a ako vsetky deti... okamzite vbehla dnu a zacala sa hrat... deticky sa na mena pytat... 😀 ... ja som bola púokupit veci podla zoznamu, co sme dostali... poplatit vsetky poplatky... poklabosila s kolegynkou a bezala po nu...
rozpravala mi, ze sa tam hrala... ze im jedna teta hrala divadielko, poukazovali im postielky... pekene sa vypytala cikat... a vraj jedno dievcatko plakalo... a aj jej bolo trosku smutno... uvidime co zajtra... zatial sa tvari, ze sa tam tesi...

sofik
2. sep 2010

Ahojte 🙂

tak aj moja malá to dnes zvládla bravúrne, žiadny plač a ako som odchádzala tak mi len zamávala ale už sa teším kedy odbije 15 hodina aby som si pre nu mohla ísť. 🙂

tiež nemáme adaptačný, všetky deti tam hned zostali aj na spánok 😉

blumka
2. sep 2010

@sofik uz len 2 hodiny...ja som zvedava co sa tam deje teraz.. ci spinka, ci nie

janka5861
2. sep 2010

Dnes som bola rano s drobcom na pokec s pani ucitelkou,kedze nastupuje az o tyzden neskor...........ked som videla tie deturence ako buchali na zamknute dvere , ze mami,mami tak az sa mi chcelo plakat......... ja viem,ze mu tma bude dobre, vela sa nauci ALE ...............

sofik
2. sep 2010

@blumka dnes sam mi ten čas neskutočne vlečie, počítam minúty ako hodiny 😖

libka1
2. sep 2010

@janka5861 tak to si mi teraz moc dobre nespravila tym ze tu pises o buchajucich detoch 😅 😀
ja vobec neviem co je s nou, rano neplakala,ale co bolo dalej netusim... mam ist po nu na pol 3, vlecie sa mi to ako slimak... este ze som v robote, doma by som scvokla 😝

dalea
2. sep 2010

Ahojte,tak nam sa rano podarilo zaspat 😠 Syn odisiel pred 7h. na autobus,potom som si este na chvilu lahla a samozrejme som zaspala 😲 Vstali sme o 7.35 😝 Tak len rychlo na nocnik,obliect,zacesat a uz sme leteli 😀 😅 V aute si klakla na podlahu,hned mala spinave kolena 🤐 Prisli sme na chodbu,akurat sa otvorili dvere do triedy,samozrejme Lea hned vletela dnu,musela som ju tahat naspat,aby si dala papucky.Rozplakala sa,ze nemoze ist do triedy,prezula a uz jej nebolo,samozrejme ani pusa,ani ahoj 🙄 Jeden chlapcek tam velmi plakal,utiekol im von ☹ Potom som este chvilku rozpravala s ucitelkou a ked som neskor nazrela do triedy,tak sa pekne hrala pri detskej kuchynke 😀 Ja som strasne zvedava na to,ci si na mna vobec za cely cas spomenula,musim sa opytat 😅 Pred 15-tou idem pre nu,som zvedava,ci bude chciet ist domov,lebo doma je podla nej nuda 😎

janka5861
2. sep 2010

@libka1, to si pis ako bolo mne . ked som to videla muz ma hnal a hned mi hovori, ze ty pod prec lebo ho odhlasis ..... ach,ach ......... ty uz budes mat poprvom dni ,ale mna to este len caka. a ani radsej nenapisem co mi hovorila znama ,co robil jej syn dnes 1 den v skolke. ta plakala a ja s nou

adetka
2. sep 2010

Mirka mi spominala iba jedno placuce dievcatko.... a ucitelky im hrali divadielko a zabavali... zalezi asi od pristupu uciteliek... ja dufam, ze v utorok, ked tam ostane na cely den... to zvladne... aj dnes protestovala: ze ona este napapala a nespinkala 🙂

sjuzi
2. sep 2010

@janka5861 doteraz som bola hrdinka, lebo ráno to prebehlo ako u väčšiny z vás, ani pusa a už bol mi ušiel do triedy, ale ako som si prečítala tvoj príspevok, tak začínam byť zase v strese... človek nech radšej nevie... 😅

ollski
2. sep 2010

uz sa to blizi, idem sa chystat nech som o pol 3 tam, sak sa povypytujete zlaticiek na vsetko 😉 , mne teda Simi povie naozaj vsetko, tak dufam, ze to bude vacsinou pozitivne, zatial ked nic neviem je mi ako tak...ci dobre neviem, ale da sa 😅 mladsi spinka, musi mamina z prace dobehnut, aby som ho nebudila, snad sa nam ten rezim nejako skoro utrasie 😕

sofik
2. sep 2010

tak baby pomaly si podte povyzdvihovať detičky, ja sa už nenormálne teším na svoje zlatíčko 🙂

@sjuzi presne tak radšej nič nevedieť 😖

janka1874
2. sep 2010

no ja sa budem musieť hlavne u učiteliek vyzvedať lebo mne Sendy ešte nevie tak rozprávať aby mi všetko pekne povedala čo robili a tak

macocha
2. sep 2010

Ahojte, tak aj my sme už doma. Šlo to viac-menej hladko, ale inak ako sľúbili 😒 mal byť adaptačný a tak som na to malú aj pripravila, že dnes sme tam spolu a len na 2 hodiny. A potom chceli, aby som utiekla bez rozlúčenia, kým sa malá hrala. To sa mi nezdalo vhodné, moja si také dosť pamätá a zajtra by tam nešla. Tak som jej bola oznámiť, že odchádzam a prídem po obede, tak trochu plakala, ale to bol len odvar toho, čo ona zvykne 😅 Učiteľka ju vzala a utišovala. Potom som bola dolu a počula som, že neplače tak som šla domou a vyupratovala balkón. Vraj pekne jedla, pýtala sa na mňa, ale už viac neplakala.
Pri preberaní o 12.00 plakalo viac detičiek, tak aj moja trochu rozmýšľala, či by sa nepatrilo, ale som ju vychválila a slzičky zmizli. 🙂

Učiteľky boli napriek chaosu milé. A jedna učiteľka ma spoznala, že aj mňa učila v MŠ. Mne bola povedomá v tvári, ale na ulici by som ju nezaradila 😅 Ale na škôlku nemám zlé spomienky, tak snáď je to dobré znamenie. A v triede bude ešte jedno dievčatko, ktoré z videnia poznáme z ihriska, ďalej kamoška zo strednej (roky sme sa nevideli) tam priviedla dieťa. A o dvoch známych deťoch som vedela vopred. Čiže toto je nad očakávanie dobré. 🙂

@janka1874 súhlasím s tým, že by bolo lepšie, keby sa dalo dohodnúť vopred a nie až tak "on-line" keď sa ide naostro... aj mne veľmi chýbalo nejaké to rodičko vopred... tak snáď to bol len prvý dojem a Sendy to prekoná. 😉
@trixi všetko najlepšie 😉

blumka
2. sep 2010

uz len 45 minut 😅
ja som zvedava comi povie..ona je papulka, takze sa zrejme dozviem vsetko 😉