Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

abetka
7. apr 2010

ahojte. Ja sa pridam ku vam. 🙂 Dnes mi volali zo skolky, ze si mam prist pre rozhodnutie o prijati, tak som rada 😵

katka76
7. apr 2010

ahojte, tak dnes sme boli pre rozhodnutie o prijati 🙂 . terezka ani zo skolky nechcela ist, zacala plakat, ze je zapisana, ze ona ide papat s detickami a bude tam aj hajat bez dudy

oliverka1
7. apr 2010

Ahojte, tak už mi odpadol kameň zo srdca. Prišlo mi rozhodnutie, že Olivera prijali do škôlky od novembra. Neviem prečo až od novembra (13.11.2010 má 3 rôčky) ale hlavne, že prijali! Držím všetkým palčeky......

sjuzi
7. apr 2010

Ahojte, aj my budeme školkari od septembra... 😵

Baby, chcem sa s vami poradiť, keďže by som mala od 30.7. nastúpiť do roboty, čo je výhodnejšie, zobrať si do septembra neplatené voľno alebo 2 mesiace ešte potiahnuť na dobrovoľnej materskej? Resp. aké odvody si v tom ktorom prípade musím sama platiť... nechce sa mi to hľadať, možno ste tu už zbehlé... Ďakujem. 😉

veverca
7. apr 2010

sjuzi...mne končí materská 23.7. Ja som nezisťovala, čo je výhodnejšie, ale chcem si dať žiadosť o neplatené voľno- do konca augusta, možno aj do 15. septembra. Uvidím, ako sa dohodnem. Len dúfam, že mi vyhovejú.

sjuzi
7. apr 2010

Díky veverca, som to zle napísala, od 30.6. by som mala ísť do práce... tak asi sa dohodnem rovno s personálnym čo ako... 😉

veverca
7. apr 2010

sjuzi...daj vedieť, čo ti povedia 😉

trixi
7. apr 2010

veverca, prednostka chce mat oficialnu staznost, aby to mohla riesit. Kedze som mala pisomne rozhodnutie az vo stvrtok pred sviatkami, tak som to dnes spisala a podala, s tym, ze sa do toho uz obuje viac ludi.

gratulujem vsetkym co vam prijali deticky a priznavam, ze zavidim, ale myslim to v dobrom.

janka1874
7. apr 2010

toto nechápem a čo má potom tá matka robiť keď oni si jednoducho to dieťa nevezmú

oliverka niektoré škôlky berú až po dovŕšení 3 rokov tak asi až preto v novembri
naša skôlka kde mám zapísanú Sendy tá zas berie deti len v septembri tak musí nastúpiť skôr ale mne to nejako nevadí

veverca
8. apr 2010

janka...to je dobré, že v septembri, aspoň bude začínať naraz s ostatnými. 😉
trixi...tak nech to čo najskôr doriešiš, nech nemusíš dlho čakať. Želám pevné nervy. 😉

janka1874
8. apr 2010

veverca tiež nechápem toto kúskovanie že o niekoľko mesiacov neskôr má dieťa nastúpiť k čomu je to dobré

jonatanka
8. apr 2010

Tak nase dvojky nastupuju rovno od septembra, 3 roky budu mat az v decembri ale vzali ich, taka som rada 😉

janka1874
8. apr 2010

jonatanka to je presne ako moja Sendy

jonatanka
8. apr 2010

janka ja som taka rada, ze ich vzali, so mnu doma sa len nudia nic ich dlko nebavi, taha ich to stale medzi deti tak sa im snad bude v skole pacit 😉

titkovamiriam
8. apr 2010

ahojte!viem ze sem nepatrim ale prezivala som toto iste obdobie vlani ked sme este ani v auguste nevedeli ci marek do skolky pojde-je to fakt des a vela kamaratkam ani deti nepobrali tak su s nimi doma a na urade prace a ze socialny stat,z roka na rok je situacia v skolkach v bratislave a okoly horsia a horsia a nic sa neriesi.
inak teste sa ked vam dietatko zacne do skolky chodit,nauci sa spustu veci /detske choroby do toho patria/a zazije uplne ine situacie ako zaziva doma.tak vam drzim palce nech vam prihlasky zoberu 😀

janka1874
9. apr 2010

presne to isté hovorím aj ja Sendy sa doma so mnou už nudí nič ju dlho nebaví a nedá sa každý deň kupovať nejaká nová hračka čo by ju zaujala a v škôlke bude mať komec nových kamarátov a podobne

oliverka1
9. apr 2010

tak, tak, pripájam sa janka1874. Ja tiež neviem čo by som už mala Oliverkovi kupovať aby som ho zaujala. Tak napr. včera som mu kúpila traktor s vlečkou aby sa mohol na dvore realizovať keď tatino kosí trávu. Tato nelenil vyytiahol kosačku, začal kosiť a Oliver chcel kosiť tiež.....Na traktore mu nejde betákovať pretože ešte nemá takú silu v nožičkách, takže milý traktor zostal na chodníku opustení. A, tak je to zo všetkým. Ja len dúfam, že sa mu v škôlke bude páčiť a rýchlo si tam zvykne 🙂

janka1874
9. apr 2010

no tak toho začatia sa teda poriadne obávam či tam bude chcieť chodiť a podobne

other_side
9. apr 2010

zobrali naaaaas 🙂)) som stastna ako blcha a Ivanko to uz ani nehovorim )) aspon na ten jeden rok ze pojde to je super 🙂 rozhodnutie sme dostali az dnes, ale som sa obavala teda riadne )) vsetkym ktorich zobrali gratulujem, ja viem aka je radost ale aj sklamanie, moj syn nastupi prvy krat do skolky uz ako 5 rocny takze sme si doma odsedeli az az aj jeden aj druhy 😅

veverca
9. apr 2010

other_side...super, že vám to vyšlo 😉 Ale to by už bol vrchol, keby nevzali ani predškoláka 😠 Vám to už v septembri pôjde ľahšie...taký veľký chlap už nebude taký vyplašený ako tí 3roční chrústi. 😅

other_side
9. apr 2010

veverca 🙂 dakujem krasne, som naozaj stastna,nakoniec, dala som 5 prihlasok.. to uz fakt z cireho zufalstva, a pravda je ze zrovna tam kam ho zobrali som isla uplne nakoniec, tak ma len napadlo ze vsak aj tam je "nejaka" skolka 😅 a uz je nasa 🙂))

janka1874
9. apr 2010

other_side tak takúto situáciu fakt nezávidím

loren
10. apr 2010

ahojte nie je tu prosim niekto s BB potrebujem vymenit miesto s Novej na Tulsku skolku ak by to nahodou niekomu tiez vyhovovalo dakujem

janka1874
10. apr 2010

loren skús skôr napísať do regionov a tam tému nejakú s BB pohľadaj

sue
10. apr 2010

Loren, dosť pochybujem, že by niekto chcel ísť na Novú....

libka1
11. apr 2010

to co je nejaka odstrasujuca skolka na tej Novej? 😅

sue
11. apr 2010

Libi, choď sa pozrieť a uvidíš 😅 tam asi maminka ktorej veľmi záleží na tom v akom prostredí a s akými ľuďmi vyrastá jej dieťa dobrovoľne nepôjde

loren
11. apr 2010

no napisala som uz aj tam skusam vsetko mozne aj nemozne no sue mas pravdu ked som videla triedu chcelo sa mi zaplakat ako pred 30 rokmi ale aj preto tam nechcem ist lebo mame mat byt priamo doslova nad tulskou kde je aj skolka 😒

libka1
11. apr 2010

nie som z BB 😉 aj u nas je vacsina skolok velmi starych, ako tie do ktorej som este ja chodila... ale ked to vykompenzuju dobre ucitelky a spoluziaci tak sa da... ak sa to tam ale este snubi aj s nejakou bandou podivnou tak to by som teda nechcela testovat na vlastnom dietati 😅

simonetka
11. apr 2010

Ahojte maminy,tak dnes vyvesili na net zoznam prijatych deti...nas Andrejko je medzi prijatymi a to hned na prvy pokus 😵 ..drzim palce vsetkym mamickam,aby vase deticky prijali... 😉