Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

zuzanocka
30. jún 2010

capy, nam by sa to nemohlo stat. aspon urcite nie TAKTO. pretoze my by sme nenechali tak male dieta same na ihrisku 😖 😖 😖

barbis
30. jún 2010

chuďatenko malinké...no stať sa môže hocičo...na sekundu sa otočíte a môže byť z toho katastrofa....dúfam, že sa nájde bambulka ☹

strociatka
30. jún 2010

ach moje, aj mne sa to strasne tazko sleduje, velmi casto si tam seba predstavujem, nasa mala je presne ten typ do sprav, denne nam na ihrisku uteka, ani na sekundu si nemozeme sadnut a uz je prec, vsteci co ich vo forach odsudzuju a popisu tam kade co, si vobec neuvedomuju, ze existuju aj problemove deti a je tak jednoduche... no radsej sa vratme ku skolkam

macocha
30. jún 2010

strociatka súhlas, ťažko to posúdiť z tých kusých informácií. My máme pred domom bar a teda poznám aj "barové" deti, ktorých rodičia tam sedia a deti znudene pobiehajú okolo. Ale zas ten prípad, čo bol v Rakúsku s Nataschou Kampuschovou, tam tiež polícia po neúspešnom pátraní obvinila rodičov zo všelijakých nezmyslov 😔 vrátane verzie, že matka sama pomohla pri fingovanom únose a až po rokoch, po jej objavení sa zistilo, že rodičia za nič nemohli...

annika
1. júl 2010

Ahojte, mamičky! Mala by som otázku, k tým vybavovačkám okolo tej škôly...Teraz som niekde čítala niečo také, že sa treba odhlásiť na úrade soc. vecí a rodiny z rodičovskej dovolenky... čo viete o tom??? stačí to až v septembri????ďakujem za radu...

zuzanocka
2. júl 2010

ahoj,
@annika
s touto otazkou sem pridu asi vsetky maminy 😀 ale ako bolo napisane, najlepsie asi spravis, ked si zades na UPSVaR osobne, alebo si tam zavolas, pretoze je vela roznych situaci... ci robis, ci nie, aky RP poberas, mozno ti mozu vypaltit este aj spetember, alebo aj nie... mozes dostat nejaku ciastku RP... to ti povedia najlepsie tam... 😉

capy
2. júl 2010

zuzanocka si pocula ze nakoniec to dievcatko matke z hlohovca co sa stratilo padlo do vahu ☹ ☹ ☹

zuzanocka
2. júl 2010

@capy ano, sledujem to stale stale. ale zjavne jej nepadlo same... 😠 😠 😠 ved keby jej padlo, kricala by, alebo by utekala za nou, alebo skocila po nej... je to cele cudne a ked uz tolko krat menila vypoved a hovorila zakazdym nieco ine, neverim ani tomuto... chudatko malicke 😔 😔 😔 to jej podarovala k 3. narodeninkam 😠 ☹

capy
2. júl 2010

zuzanocka ano je to cele akesi divne, a odnieslo si to nevinne dieta ☹ ☹ ☹

libka1
4. júl 2010

v hlohovci do vahu sa az tak lahko nepada... je tam dost vysoky mur... v zivote by ma nenapadlo zan s mojou malou ist 😝 nesla by som tam ani sama, nieto s dietatom... mozno sa nikdy nedozvieme pravdu naco tam s nou bola 😔 tu vie len ona ☹
a pochybujem ze by niekto neskocil keby tam padlo jeho dieta 😅 ja by som skocila aj keby som nevedela plavat 😔 uz len to ze stale menila tie verzie svedci o tom ze nema ciste svedomie... nechala vsetkych hladat a pritom vedela ze je to zbytocne 😠 zato vysedavali aj s muzom v krcme, ved naco sa namahat 😝
otazka je ci je cvok alebo fakt taka ... 🙄 chuda Simonka, teraz jej je uz urcite dobre tam kde je 😔

RP za september dostane kazdy, to je jedine co mame kazda iste 😉 ostatne uz pripad od pripadu 😉

capy
4. júl 2010

nech simonka odpociva v pokoji 😔 😔 😔 chudatko malinke ☹

veverca
4. júl 2010

Simonka bola o 3 týždne staršia od našej malej. Je mi strašne smutno z toho, čo musela zažiť. 😢

andrea12737
6. júl 2010

Ahojte, pridávam sa do tejto témy, pre nás je aktuálna. Syn mi nastupuje v septembri do škôlky..veľmi sa tešíííííím a on tak isto 😉 😀

macocha
6. júl 2010

Andrea vitaj! 🙂

Moja malá včera nechcela spať po obede, tak jej babka hovorí: "Čo si myslíš, kto Ťa bude takto dlho v škôlke ukladať?" Ale ona mala po ruke odpoveď: "Nina." (Susedka, už síce chodí do tej škôlky, ale je staršia, tak nebudú spolu v triede). Takže sa teší, ale stále si to predstavuje jak Hurvínek válku. 😒 😀

capy
6. júl 2010

andrejka vitaj a kristinke vsetko naj k osmym mesiacikom 😵

lucia375
8. júl 2010

No moj syn nechodí spávat poobede uz pol roka tak som zvedavá ako to bude v skôlke. 🤐

barbis
9. júl 2010

@lucia375 joj s tým spaním budeme mat problém aj my..teda malý zaspí jedine vtedy, keď mu pustím dvd kung fu panda 😅 ...bez nej mu to trvá tak hodinu...už teraz ľutujem tie učiteľky...naozaj netuším ako to on zvládne...a ešte k tomu zaspáva s cumľom a plienkou...ufff to bude strašný boj 😖

janka1874
9. júl 2010

no tak naša lsečna presne 7.7. večer zhodnotila že duda je beee a necem plienku na noc tak sme bez nočnej plienky a druhý deň bojujeme bez dudla ale už nechcem ustúpiť tak uvidíme ako sa to nakoniec podarí aj keď dnes sa chystá ku našim a asi hlavne kôli tomu že očakáva že tam dudu dostane no tak držte palce nech to zvládneme a je komplet nachystaná do škôlky

veverca
9. júl 2010

Janka, držím palce. Naša cumeľ nemala nikdy, ale neviem, ako sa zbavíme nočnej plienky. Plienka ráno občas suchá, občas mokrá (tak 2:1), ale keď som robila pokusy spať bez plienky tak sa jej raz aj dva krát za noc podarilo pocikať. Chcem skúsiť od augusta, tak uvidím. Dúfam, že do septembra to stihneme.
A poobedné spanie u nás nefunguje už od novembra. 😒
Ráta sa mi, ako malá každému hovorí, že ide do škôlky od septembra, aj vymenuje dve kamošky, ktoré tiež pôjdú, ale obávam sa, čo povie, keď ju tam nechám a pôjdem preč. Myslím, že ešte celkom nechápe, o čom to bude.

janka1874
10. júl 2010

@veverca no mne ona sama povedala že necem plienku a tiež bola na tom tak že niekedy mala aj týždeň suchú plienku a potom pár dní sa pocikávala v noci tak uvidíme ako to pôjde
a s dudou sme celkom úspešne na tom aspoň už tak veľmi neplače že cem dudu no musíme vybojovať 😀

simonetka
10. júl 2010

Ahojte...tak mas Andrejko uz nema plienku od maja...spinka pekne aj cez den,len dnes vysiel z izby po hodinke,asi z toho tepla sa mu nedalo spinkat...ale dudel to je probleeem...cez den pohodicka,len na spanie velky boj...dufam,ze sa to do septembra upravi 😉

lucia375
10. júl 2010

U nas v skôlke vraj dost detí poobede nespáva len lezí a cumí do stropa. Suseda mi vravela ze jej syn vzdy ked v skôlke poobede spal tak potom doma zaspal o dvanástej v noci. No uvidíme ako na tom budeme my. 🙂

macocha
11. júl 2010

Moja spáva cez deň dlho, 2 hodky sú celkom bežné, ale omnoho neskôr ako je škôlkový režim 😒 A keď ju zobudím predčasne, to je ale protivná! 😝 Ale ja aj tak plánujem zo začiatku ju dávať len do obeda, tak to zatiaľ neriešim.

Dudla sme sa zbavili asi pred 6 týždňami, ale dodnes ho pýta - už nie revom, ale skúša to. To mi robí starosti.

barbis
12. júl 2010

my sme dnes prvý krát zaspali bez cumľa 😀 aká som rada, všetky som poschovávala a už nedám aj keby traktory padali 🙂) dúfam, že aj večer to pôjde tak ľahko a budeme zase o krôčik bližšie...ešte zbaviť sa plienky a sme pripravení 🙂)
inak o ktorej hodine chodia deti spať v škôlke..či v každej je to inak? aby sme sa nastavili na nejaký režim, lebo môj malý chodí spať tak okolo 13:30 až 14:30 ako kedy

capy
12. júl 2010

janka to je super ze ste uz bez plienky, aj zomino mi v january povedal ze plenku ne a odvtedy sme bez nej. a dudel sme nemali takze pohodka. teraz sem tam najdedudel medzi hrackami a pride mami som babo 😀 😀 😀 a dudel v puse a este ktomu aj naopak 😀
aj my poobede spavame dlho, to ho musim normalne budit 😅
aj tomino kazdemu rozprava ako ide do skolky a mamina do roboty, ale tiez si myslim ze to este nechape ako to funguje 😅

janka1874
13. júl 2010

tak žienky už je tomu týždeň čo sme bez dudla sama ho hodila do koša síce potom bol pri zaspávaní plač ale už je to dobré až som prekvapená

macocha
13. júl 2010

Janka gratulujem, len tak ďalej, držím palce 😉

capy
13. júl 2010

jani vydis ako to krasne zvladla 😉

janka1874
13. júl 2010

veru až som šokovaná aj ja som sa asi viac bála ako ona 😀 😀 😀

barbis
14. júl 2010

Bože baby ja už som s tým mojím krpcom na pokraji zúfalstva, tak dnes čo mi vyviedol. Snažím sa ho každý deň učiť pekne prechádzať cez cestu a pozerať, či nejde auto. Dnes sme takto čakali ale nechcel ma chytiť za ruku, to neznáša odjakživa. A zrazu sa rozbehol do cesty, spadol na zem, ležal, reval a ja za ním...samozrejme, že šlo auto, chudák šofér ozelenel ale našťastie je tam len 40tka tak ubrzdil. Toto nechcite zažiť, tak som mu nadala chudáčikovyi malému aj keď on za to nemôže, veď je ešte malý, potom sme obaja revali a stískali sa asi 15 minút 😢 Naozaj neviem ako ho naučiť držať ma za ruku, od malinka to nikdy nechcel, po dobrom, po zlom....a potom sa stávajú takéto veci 😔