Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

murcko
24. feb 2010

Nieje nikto kto bude navstevovat od septembra MS Jenisejska v Kosiciach?

pipi1211
25. feb 2010

ahojte baby tak ja uz mam z toho uplny salat.... tak v 1.skolke mi povedali, ze si mam sama vytvorit ziadost o prijati, v 2. mi povedali, ze si ju mozem stiahnut z netu a v 3. mi povedali, ze podla zakona mi mozu dat ziadost az 1.marca.... no chapete tento nas system???????

babulina
25. feb 2010

no to je divne, ved napr pre celu petrzalku je ta ista prihlaska, tak enviem co zahmlievaju a prihlasku ti mozu dat kedykolvek len ju mozu prijat az po 1marci, to je system 🙄

veverca
25. feb 2010

No to ale máte guláš... 😕 Naša zlatá Nitra 😵

diddi
autor
25. feb 2010

Na Bulikovej v Petrzke je to tak,ze si "zozenies" prihlasku a zapis je od 1-31.3.

romanelka2
25. feb 2010

ahojt chcem sa pridat dcerka bude mat v juny 25- 3,roky a teraz som bola dat ziadost na letnu a osadnu prihlasky je to v meste jak je polus a ak by ste vedeli nieco blisie bolo by fajn akurat mame ten problem ze moze chodit az od septembra a ja musim juny do prace a dcerku nemam kde dat tak mi drzte palce nech nieco vimislym a ak by ste nieco vedeli o skolkach napiste ip. ☹

babulina
1. mar 2010

posuvam info - MS Iljusinova zapis 2.3 od 7.30 do 17.00, potom ostatne dni do 31.3 medzi 10 a 13h, priniest vyplnenu prihlasku, obciansky preukaz popripade potvrdenie o prechodnom pobyte
prednost maju patrocne deti, a deti ktorych surodenci navstevuju tuto MS :(

a dneska som bola s kamoskou odovzdat prihlasku v MS Sevcenkova - tak mamicky ktore su na MD tak im deti nezoberu, lebo im odchadza iba jeden a pol triedy do skoly a zvycajne to boli tri
a este jedna info nova skolka na Fedinovej kde malo byt 6 tried sa tento rok neotvori az buduci

lukinkowa
1. mar 2010

Ahoj Veverča, ja som malú priihlasowala na Zwolenskú, lebo mi známy twrdili, že je to najlepšia z tých troch ktoré som mala na wýber, podľa bydliska. len škoda, že tu w NR si môžme dať len jednu prihlášku.. Kam si prihlásila swoj poklad? Riaditeľka bola weľmi milá a sympatická, tento mesiac si máme prísť pre rozhodnutie a stále tŕpnem, že čo potom, ak bude musieť chodiť do škôlky na úplne opačnú stranu mesta..wšak to mi ráno wôbec newstane, on je taký malý leňoch 😅

lukinkowa
1. mar 2010

A ešte mám takú otázočku..ste tu aj také mamičky, ktoré ešte newiete , či od septembra nastupujete do zamestnania? alebo budete stále s druhým dieťatkom na materskej či rodičowskej? Ja som totiž momentálne na rodičowskej a stále newiem čo bude w septembri, asi si ešte budem musieť pobudnúť doma, kým sa pre mňa niečo nájde a kwôli tomu sa bojím, že mi malého nezoberú do škôlky.. ☹ on sa tam tak teší!

veverca
1. mar 2010

lukinkowa-malá ide na T.Vansovej, máme to najbližšie. Už tam chodil aj syn, je tam celkom o.k. Kedy najskôr si môžeme ísť pre to rozhodnutie? Už som netrpezlivá. 😅
Ja som v žiadosti vypisovala zamestnávateľa, tak dúfam, že pochopia, že musím nastúpiť a Táničku do škôlky vezmú. 😀

wighy
2. mar 2010

ahojte ja uz mam rozhodnutie jupiii malu mi zobrali od septembra do skolky sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😅 😅 😅

veverca
2. mar 2010

wighy- super 😀 😀 😀

strociatka
2. mar 2010

fiiiiha a to kde byvas a do akej skolky si si dala prihlasku, ze uz mas rozhodnutie? ja sa len dnes chystam prihlasku potvrdit u lekarky a odniest do skolky, prihlasku mi dali len vcera 😠

babulina
2. mar 2010

wighy - blahozelam
no my sme boli dneska rano odovzdat prihlasku a boli sme 24., a to sa ledva tri hodiny zapisovalo, beru 46deti 🙄 takze som straaaasne zvedava, a riaditelka mi hovorila ze ma vyjst nejaka super vyhlaska platna od septembra ze matkam na MD sa nebudu brat deti do skolky,tak som bola mierne napalena ze aka to je spravodlivost 😠

jahodka11
2. mar 2010

babulina - ja idem az bud tyzden, no si ma potesila teda....tak ale chcem ist do roboty, to mi ho musia zobrat, nie? boze, co je toto za system a skolstvo...ved tu nic nefunguje a to nase deti maju len 3 roky...co budeme robit, ked budu mat 10? 😀 zvlastne, ze prvacikovia musia nastupit a otvori sa aj trieda naviac...a skolky???
preco by dieta, ktore ma malicku sestricku/braceka nemalo chodit do skolky? ved mu len prospeje, ked bude medzi rovesnikmi...nie je to len o tom, ze mam druhe dieta a chcem mat pokoj.... 😠

babulina
2. mar 2010

dufam ze to je holy nezmysel a hovoria to na odstrasenie, lebo inak si to neviem predstavit, lebo mi to pride ako diskriminacia, kazde dietata ma narok na vzdelavanie v statnom zariadeni
len mi je divne ze uz mi to povedali v dvoch skolkach 😔

strociatka
2. mar 2010

ak si pamatate este pred par rokmi zatvarali zakladne skoly, ze niet deti, to iste urobili aj so skolkami, takze teraz riesime problem ako dostat dieta do skolky a o par rokov zasa budeme riesit ako ich dostat do skoly, uz sa tesim 😠 😠 😠

wighy
2. mar 2010

ahojte

ja som z KN a som taak rada ze mi ju zobrali ze aaaaz 😅 😅 ale vyzera to tak ze o rok sa budem stahovat do nitry tak som zvedava ako to bude s prestupom do skolky v nitre uff

a inak aj mne pride uplne mimo nebrat deticky do skolky len preto ze maju mamy na MD ved tam mamy tam nie odkladaju deti ale ide o to a by bolo dietatko v kolektive medzi rovesnikmi, no tento system na slovensku nema ani hlavu ani patu 😔

miriamka12
3. mar 2010

Ahojte, teda ja pozerama ako puk ze uz viete, ze mate deturence prijate. Nas odbila riaditelka ze vyrozumenie dostaneme do konca maja a hotovo 😒 Ale predpokladam ze takyto system a jednanie s ludmi mame len u nas v Petrzalke 😠

strociatka
3. mar 2010

nie, nie mirimka, aj v Dubravke 😀 😀 😀

miriamka12
3. mar 2010

Strociatka 😀 si ma potesila 😉

strociatka
3. mar 2010

no, uplny uzas a ked si nas zapisovali, tak pocitali, kolko bude mat mala k septembru mesiacov. Nasej Laluske vychadza k septembru 2roky a 10mesiacov, na to sa ucitelka zatvarila, ze co tam teda chcem?!!! 😠

diddi
autor
3. mar 2010

my sme boli na zapise 1.3. v petrzke,na bulikovej...tiez nam povedala,vraj podla zakona poslu vyjadrenie do konca maja....ako to,ze uz niektore maju vyjadrenie? 😨 Kedy ste mali zapis?

lukinkowa
3. mar 2010

Veverča, ja som kolonku Zamestnáwateľ musela wyškrtnúť, keďže newiem čo bude, tak dúfam, že ho zoberúú.. ☹
Nepowedala, kedy presne máme prísť, len že w priebehu marca..myslím si, že radšej mohlo prísť písomné rozhodnutie..takto tam môžem chodiť aj každý deň..

veverca
3. mar 2010

To rozhodnutie bude písomné, len ho nepošlú poštou, ale treba si ho vyzdvihnúť osobne. Na zápise sme boli 19.2., takže o dva týždne ma tam majú. A môžno skúsim už na budúci týždeň zatelefonovať. 😅
Nechápem, prečo sa oháňajú tým, že zo zákona pošlú vyjadrenie do konca mája. A keď v máji povedia, že neprijímajú, tak čo? Dať v práci výpoveď a rok si povegetiť doma??? 😲
Strociatka...a tá vaša učiteľka prečo zazerala? To by si podľa nej mala prísť na zápis v októbri??? 🙄

trixi
3. mar 2010

ahojte, ja som bola na zapis 22.03., a pre rozhodnutie si mam prist o 3 tyzdne. Ale uz vtedy mi pani riaditelka viac-menej potvrdila, ze mozem pocitat s tym, ze maly je prijaty. V septembri bude mat maly 3 roky a som zamestnana. Musi byt zaujimavy ten zakon, ktorym sa u vas v Blave ohanaju. Asi v kazdom kraji ma ine vysvetlenie 😕

jahodka11
4. mar 2010

no ja mam niekedy pocit, ako keby nam robili laskavost, ze nam dieta vezmu do skolky.....pritom je to uplne normalna a samozrejma vec.... 🙂

bubatinko
4. mar 2010

my sme boli na zapise teraz 1.3. a do 15. aprila nam poslu rozhodnutie.... inak je to dost brutalne, v nasom meste su oficialne dve skolky a kazda ma este 3 elokovane pracoviska... takze do nasej skolky teda na 4pracoviska mozu zobrat tento rok 65deti.... co sa mi zda hrozne malinko 😒 tak dufam, ze nas zoberu lebo maly bude mat v septembri 4 roky a ja som na MD s mladsim..... vlani nas koli tomu nezobrali :( ale to hovorili uz pri zapise a teraz nehovorila riaditelka nic tak velmi velmi dufam ze nam to vyjde....

capy
4. mar 2010

tak u nas podobne. rozhodnutie do konca maja.

tiez som mala problem zo skolkou pri starsom. tiez mi ho vzali az ked mal skoro styri 😒 tak uvidime ako dopadneme teraz 😒

elize
5. mar 2010

Tak nasho ked nezoberu v septembri do skolky, to akoze musim dat vypoved v praci a zostat bez prijmu doma dalsi rok? A to len preto, ze bude mat 3 "az" v novembri? To je sila 😠