Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

ena
11. jún 2010

no ved to , asi tak, ze vyber si... predtym sa kolke roky daval tekuty puder a teraz ze puder NIE..
ale teraz fakt asi vacsina dava fenistil kvapky a kupe v hypermangane.

jonatanka
11. jún 2010

hmm nasi kiahne este nemali, boli sme na stretnuti z riaditelkou, celkom sa mi ta skolka pozdava je otvrena od 6stej do 16.30 takze pohoda, poplatky su tkae zda sa mi normalne no uvidime ako sa bude pacit dvojcatam 😉 😉 😉
nastupuju hned na cely den tak uvidime ako to zvladnu ale su celkom v pohode v cuzdom prostredi, nie su bojazlive takze snad bude vsetko v poriadku

barbis
11. jún 2010

ahojte baby....a čo ideme deťom zbaliť ich prvý veľký deň? Mne pani učiteľka kázala len papuče a pyžamo 🙂)) neviem ale možno bude potrebovať aj náhradné oblečenie, zubnú kefku, pastu, hygienické potreby, či? čo všetko idete baliť vy? 😨

janka76
11. jún 2010

mne povedali iba papuce, lebo u nas je adaptacny program, takze hned sa v skolke nespi

petruska77
11. jún 2010

capy podla mna kludne mozes 🙂

barbis, moj maly nastupil do statnej skolky teraz vo februari, ale nejako mi zabudli povedat co mu doniest, tak som to zistovala az postupne... Hlavne potrebuje pyzamko, papucky, nejake teplacky na prezlecenie (aby nemusel byt cely den v rifliach), nahradne oblecenie (to sa nam velmi zislo, lebo zo zaciatku sa zagebril jedlom skoro kazdy den), zubnu kefku s poharikom, maly vesiak do skrinky, balik papierovych vreckoviek (to sa tiez zislo, lebo sme mali velmi uplakane prve tyzdne) a to je tusim vsetko...

barbis
11. jún 2010

janka76 a ja este stale rozmyslam, ci ho dam len na 4hod. alebo na rovno na cely den.

petruska77 vela nahradnych triciek to ano..aj moj drobec je take prasiatko, hlavne ked sam papa polievku 🙂
no na ten poharik som zabudla ale nam to este nie je treba, akosi ho nemozem naucit vypluvat zubnu pastu, zubky si pekne umyje ale vyplut to nevie

janka76
11. jún 2010

barbis u nas je povinny adaptacny program, ja sa rozhodovat nemozem, proste take su pravidla, najskor 2hod, potom 4hod a potom cely den

aknaj
11. jún 2010

ja by som vám odporučila aj kuchynskú utierku, namiesto podbradníka a nemusíte mať tak veľa tričiek 😀
a pohárik nie je len na vyplachovanie, ale aj na odloženie kefky, takže sa zíde
vhodné sú aj vlhčené vreckovky

petruska77
11. jún 2010

tak presne, poharik treba hlavne na to, aby bolo kam odlozit kefku, nas krpec si este tiez nevyplachuje... a co sa tyka podbradnika, tak som na zaciatku aj jeden doniesla, ale nechceli mu ho davat, vraj sa musia deti naucit jest bez toho...
nas David bol od prveho dna na cely den, lebo som potrebovala mesiac nato nastupit do roboty, takze nebolo vela casu na adaptovanie..

barbis
11. jún 2010

veď aj ja potrebujem ísť čo najskôr do práce keďže mi potom vezmú rodičovský príspevok tak asi na adaptačný zabudneme, aby si rýchlejšie zvykol...najviac sa ale bojím, že bude stále chorý, kým si vytvorí imunitu to bude troška trvať
my máme s podbradníkmi problém....keď sa narodil, kúpila som mu ich asi 20kusov ale on ich vyslovene neznáša..tak ich mám už 2 roky uskladnené 🙂)) veď práčka operie 🙂)))

capy
12. jún 2010

my sme tiez neznasali podbradniky 😅 😅 😅

my si berieme v prvy den papucky, teplaciky a tricko na prezlecenie a to je asi vsetko. uteraciky maju v skolke. a postupne potom este pyzamko a hygienicke veci 😉

veverca
13. jún 2010

Čaute baby. Sa chcem pochváliť, schválili mi neplatené voľno. Malá má narodeniny 23.7. ,ale ja budem môcť zostať s deťmi doma až do konca augusta. Cez týždeň si idem pre ten papier, ale už je podpísaný.

macocha
13. jún 2010

veverca super, gratulujem 🙂 Naozaj poteší vedieť, že niekde vyjdu zamestnávatelia matkám v ústrety.

veverca
13. jún 2010

@macocha Ďakujem 🙂 . Veru ma potešili. Mám po probléme, čo s deťmi cez prázdniny.

libka1
14. jún 2010

Ahojte, ake papucky budete kupovat do skolky? Len take tie klasicke nasuvacky ako sme my kedysi nosili do skoly? 😅
Teraz mame doma take s klipom co sa zapina, take vyssie, ale nevie si to sama obut, tak by som chcela nieco jednoduchsie, len ci sa jej tamtie nebudu stale vyzuvat 😅 🙄 Poradte niekto kto uz mate skusenosti 😉 Dakujem.

ena
14. jún 2010

u nas v skolke ma mozno aj polovica deti, ak nie viacej, ortopedicke sandalky na prezuvky... protetika, niektore maju aj tie vysoke, co sa na mieru robia... a ked su tie sandalky na suchy zips, tak by nema byt problem s obuvanim.
Ale uz som pocula aj take, ze mamiky dostali zoznam a tam pri prezuvkach, aby prezuvky nerobili cierne smuhy 😀 , tede nie ciernu podrazku..

libka1
14. jún 2010

hm, no musim ist pokukat obuvy ze aka je ponuka, lebo tie standardne co sa nosili kedysi sa mi moc nevidia 😅

ena
14. jún 2010

sandalky protetika okolo 20 eur.

barbis
14. jún 2010

libka1 určite sandálky lebo v tých klasických papučkách sa potia nožičky, keď malý stále behá a hlavne v lete, nech sa mu vetrajú 😀

petruska77
14. jún 2010

nas maly ma v skolke klasicke papucky... je to pre neho jednoduchsie ako sandalky, lebo tieto si vie pekne sam obut a aj ostatne deti maju normalne papucky co som si tak vsimla...

capy
14. jún 2010

my mame tiez papucky.
a zajtra ideme konecne do skoky. 😵 😵 😵 vikinko ma uz po kiahnoch. uz ma len chrasticky a dokina povedala ze uz nieje nakazlivy a ze uz moze ist do skolky. tomino zatial nic, tak uvidime. mame este dva tyzdne inkubacnu dobu 😅

aknaj
14. jún 2010

aj my sme mali klasické papučky, ale teraz si už sama vyberá
aj tak dosť často behajú po kobercoch bosí, takže nemá spotenú nohu, aj cenovo sú celkom v pohode, keď vidím ako ich dokáže zničiť 😲
a to som zvedavá ako ich dokatuje syn 😖

veverca
15. jún 2010

klasické papučky

jonatanka
15. jún 2010

takze bude asi lepsie kupit take obycajne papucky? a neviete mi poradit kde sa da kupit prsiplast?, nejak som ho este v ziadnom obchodaku nezaregistrovala

zoznam veci co budu deti do skolky potrebovat, bude na nastenke v posledny augustovy tyzden, ale aj tak by som rada mala nieco uz vopred prichystane 😝 aby ma potom vysledna suma pri pokladni nepolozila k zemi 😉 , nakupy pre dvojcata to je vzdy pekna cifra na konci 😝 a hlavne chcem to nakupit z rodicovskej , kym ju mam 😉 😉 😉

ena
15. jún 2010

@jonatanka -prsiplast kade tade sa da kupit, my sme posledny kupovali v kauflande, mali gumaky aj prisplaste s rovnakym motivom.. ale v pohode, aj v tesco, aj v obchode s obuvou..

barbis
15. jún 2010

jonatanka....prsiplaste mali teraz v tescu, tusim tam bola na ne aj nejaka akcia ale uz si nepamatam kolko presne stali, ale boli fakt pekne so zvieratkami aj my mame jeden odtial ale ten som kupovala uz davnejsie
tie papucky su rovnako drahe ako sandalky, nie? neviem lebo na ceny som sa nedivala....a kde ich kupujete? v klasickej obuvy, ci v obycajnych obchodoch...ci je v tom nejaky rozdiel

ena
15. jún 2010

barbis: my nakupujeme v zdravotnickych potrebach, v petrzalke napr v zdravotnom stredisku na sustekovej...

jonatanka
15. jún 2010

hmm takdakujem za tip zajtra pozriem ci nemaju u Bata nahodou 😉 😉 😉

capy
15. jún 2010

jonatanka my sme naposledy kupili prsiplast v brendone 😉

dtimi
16. jún 2010

Papučky máte tie kordové s gumičkou na bokoch?