Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

ena
1. jan 2011

@15natalinka18 do skolky prihlasujes v tom roku, kedy ma nastupit, v marci posles /odnesies prihlasku a v septembri zacne chodit do skolky...

15natalinka18
1. jan 2011

@ena ano som rada lebo som počula že rok do predu dakujem

blanblan
7. jan 2011

Ahojte, uz som tu velmi davno nebola...ked citam ako vam deti nejedia tak len otvaram usta, keby mi taketo nieco mala robila tak ju asi napcham ako hus 😅 , ale nie to prehanam samozrejme, ale asi by ma z nej trafil slak. Vy mate teda pevne nervy! Bravo!😀
Od januara som malu dala do skolky na 2 cele dni a zvysok tyzdna len rano ako doteraz. nechce tam spat, vraj stale place. ☹ pritom bola zvyknuta spinkat v jasliach a nikdy v zivote tam neplakala . Dufam ze si rychlo zas zvykne, lebo az na ten spanok je tam spokojna.
vidim ze niektore mate deti v sukromnych skolkach, taketo skolky funguju aj pocas letnych prazdnin? Pocula som totiz od kamosky ze ona chce dat svoju dceru na nejaky ten mesiac do slovenskej skolky,ked pridu v leta na prazdniny k rodicom, vraj v sukromnych sa to da. A nahodou neviete niekto o nejakej sukromnej skolke v okoli Sale? To by som asi vela chcela, ze?! 😅 Alebo kde by som mohla zohnat nejake info o sukromnych skolkach, lebo vobec neviem kde hladat

abetka
8. jan 2011

ahojte. NAs Tomasko nastupuje od pondelka do skolky a veru mam nervy ako to zvladne a pod. Bol sice v rehabilit. sanatoriu a tam bol v kolektive deti, ale bol to iny rezim a pod.

nadhera
8. jan 2011

aj nas Risko od pondelka nastupuje do skolky 😀 ZAtial na 4hodky denne, po naobedovani si ho vyzdvihnem a budem verit, ze si tam rychlo zvykne, nech uz ostava na cely den. Jeho bracek chodi do vedlajsej triedy uz rok a pol, on sa tesi tiez. 😀 No a ja sa "tesim" do prace.

lamada181
10. jan 2011

no abetka sto percentne to tomasko zvladne super a kde si ho dala tam kde alzbetka chodi do skoly
mi sme boli tiez dneska po dvoch mesiacoch v skolke a parada joj som rada som sa bala

mirininu
11. jan 2011

ahojte chcela by som sa Vás opýtať , ako dlho si zvykali detičky na škôlku ?

My sme nastúpili včera - to som bola s ním, ale dnes išiel sám cca na 2 hodiny a našla som ho celého vyplakaného - že strašne plakal, keď si uvedomil , že ostal sám : kopal , triasol sa , utekal preč ... 😒 Viem, že musíme vydržať, ale učiteľka na mňa pozerala, ako že - to čo máte za dieťa ?????

lamada181
11. jan 2011

mirininu ja som dala maleho hned na cely den vedeli ze kedby nieco nech vola ze som na telefone ale chvilu poplakal a bolo pokoj a trvalo to tak tyzden
a teraz v pohode momentalne mame opacny problem placeme ked ideme zo skolky

petinka11
11. jan 2011

KOCKYako to je s tymi prihlaškami,deti nastupuju len v septembri a v januari alebo aj inokedy???a ked chcem maleho umiestnit do dkolky januar 2012 musim podat prihlasku uz teraz v marci???a ako vlastne prebieha to primanie do skolky??dakujem....ja som myslela ze je este cas ale asi uz ani nie.....

nadhera
11. jan 2011

@petinka11 ano, prihlasku si daj uz teraz. Je to aj moj pripad, ale porozpravaj sa aj s riaditelkou, ci je mozne, ak dieta nenastupi v septembri, ale pocas skolskeho roka.

ankalv1
1. feb 2011

Ahojte,chcem sa spýtať ktoré máte neposedné detičky ako zvládli nástup do škôlky?môj je doma až veľmi smelý-lezie na stôl,a podobné ťahy,kľudný nie je ani keď spí-vždy ho nájdem nohami hore 🙂 ale zase keď ideme von a deti mu vezmú hračku alebo minule ho kamarátkina malá začala tak trošku biť hneď sa rozplakal.bojím sa ako si zvykne,hlavne či si niečo hneď prvý deň niečo nespraví.ešte k tomu keď som bola zaniesť do škôlky žiadosť dosť ma prekvapilo že bránka v škôlke nonstop otvorená.a vraj aj keď sú deti vonku.ja neviem-to sa mi zdá dosť divné,veď dieťa môže napadnúť že vyjde sa pozrieť čo je vonku...

capy
1. feb 2011

@ankalv1 tak moji su dost neposedni a zo skolky nastastie este neutiakli 😀 😀 😀 sice uz mame neake lisaje a podobne ale prezili to. aj dnes mame novu hrcu a lisaj na cele. ale v pohode. nastupil ako 2,5 rocny a hned si zvykol. nemali sme ani ziadne placlive obdobie ani nic podobne. dokonca v poslednej dobe mi kazu chodit pre nich az pred koncom 😵 😵 😵 tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😵 a este k tej branke. aj moj manzel ked bol skolkar tak utiekol domov, takze branky sa asi nikdy nezamykali 😅

blanblan
2. feb 2011

to je dobre, aj ja sa pamatam ze sem tam ktosi utiekol zo skolky, nechapem to ze tie branky nezmykali, ved ake problemy museli mat z toho ucitelky. Nasa skolka je lepsie poistena ako vezenie, vsetky vychody pozamikane este aj klucka je vo vyske aby na nu nedociahli deti a aj mreze na oknach.
chcela som sa opytat co sa vase deti ucia v skolke prvy rok. ja som totiz dostala ponuku na doucovanie, co mi pride dost divne pre trojrocne dieta, ok, zaostava v jazyku, ale ved ma len 3 roky...Teraz sa ucia dni v tyzdni, moc jej to nejde, miesa to jedno cez druhe, ale mne sa zda ze my sme sa to neucili takto skoro. alebo sa mylim?

blanblan
2. feb 2011

@mirininu mne trha srdce uz len ked pocujem ze sa jej nechce ist do skolky nie este aby som ju vyzdvihla v takomto stave ako pises! 😖 Drzim palce aby si to vydrzala hlavne ty.

engelina
2. feb 2011

maminy sice som pisla do temy na to vhodnej,len zatial bez odpovede,mozno vas tu zastihnem skor.
Mate referencie akekolvek na MS mileticova v BA?dakujem vopred 😉 🙂

lindulak
4. feb 2011

@mirininu moja bola v skolke prvy den na 3 hodky a celyyyy cas tam preplakala, tiez bola vyplakana, ked som prisla. tak som tam zostala na druhy den s nou a zisila som, ze ucitelka je dost neskusena s takymi malymi detmi - bola to nova MS a podla mna nevedela moju placku zaujat natolko aby sa odputala odo mna a tiez velka chyba bola, ze to tam nepozanala. zmenili sme skolku a chodila som tam s nou asi 3 tyzdne tak ze 2 krat do tyzdna na 2-3 hodky. a potom som ju tam nechala na hodinku, ze musim ist na urad a jasne, ze trochu plakala, ale uz poznala ucitelku a deti, tak ju skor ukludnila. A na druhy den som ju nechala 3 hodky a potom asi 2 tyzdne tak, ze doobeda a potom na spanie. bolo to dobre tak postupne. odporucam ti teda dokladny adaptacny program - aby si zvykol a nadobudol doveru. Nechala by som ho napr. 2 - 3 tyzdne doma a budete sa chodit do skolky len "pozerat" na deticky. a potom tak postupne ako som pisala. a nedaj na reci okolia a uciteliek, ze mu zvykanie bude dlhsie trvat a pod. ja som dala na nazory skusenych z okolia a bolo to pre moju malu prilis krute. nie kadze dieta je na to, treba to robit s citom. a povedala som si, mozno bude aj rovnako plakat ale nebude to uz taky stres, ked to tam spozna - spolu so mnou. aj mne to dobre padlo vidiet, co a ako tam bezi v praxi. drzim palce 😉

blanblan
10. feb 2011

Pomoooc, poradte mi prosim! Mala uz nechce chodit do skolky! ☹ Prve styri mesiace bolo vsetko ok, a po vianocnych prazdninach som ju dala na jeden den cely do skolky zvysok len rano. V ten jeden den vraj poobednajsi spanok preplace a pyta si mamu... ☹ povedali mi ze vraj by to bolo lepsie keby chodila kazdy den na cely den ze by si lahsie zvykla, ale nemam to srdce ju tam dat kazdy den na cely den, navyse mam zmluvu s opatrovatelkou takze to prakticky ani nejde momentalne, ale problem je ze sme asi na seba moc naviazane a neviem co s tym...

bublinkajasminka
17. feb 2011

moja nastupila tiez v septembri ale do denneho sanatoria, co je v podstate skolka len tam je zdravotny personal a pekne sa staraju aj pokial je dieta prechladnute, soplave.....a strasne sa jej zapacilo od prveho dna....kazdy den poobede vyjednava stylom - maminka ked sa vyspim idem do skolky????? 😉 😉 aj cez vikend, najradsej by tam bola stale - mam stastie ja viem 🙂 🙂
verim ze vsetky deticky sa budu tak tesakovat do skolky 🙂

blanblan
17. feb 2011

@bublinkajasminka tak to ti zavidim ako aj vsetkym "normalnym" detom, tie prve styri mesiace tam bola cela happy ale teraz neviem co sa to stalo, s ucitelkou som sa rozpravala ziadny logicky dovod sme nenasli 😔 ....dnes ostava v skolke cely den vyzdvihne ju nanny ktoru nevidela asi pol roka 😅 a manzel pride az ked sa bude ukladat vecer spat a ja este neskor, to budem mat dnes stresy.... 😅 😅 Ale zajtra som doma, vynahradime si to 😵

bublinkajasminka
17. feb 2011

@blanblan joooj to drzim palceky aby vam bolo lepsie - daleko lepsie 🙂 🙂 mozno bolo nieco co si ani ucitelka nevsimla - s detmi sa pohasterili alebo mozno sa ine deti medzi sebou a ona to videla a ma zlu skusenost...ak by to pretrvavalo isla by som za detskym psychologom urcite

oliinka
17. feb 2011

ahojte.doniesli niektoré deťičky zo školky ovčie kiahne alebo osýpky?Paťko išiel zo školky pre chorobu na rovnako s deťmi preč čo dostali ovčie kiahne.a teraz je to niečo vyše dvoch týždnoch a na hrudníku má par vyrážok už asi peť dní,neviem čo to može byť

capy
17. feb 2011

@oliinka aj my sme dostali v skolke ovcie kiahne minuly rok v juny. tak sme si to uzili a samozrejme ze najprv jeden a potom to dostal druhy 😒 drzim palce

adetka
19. feb 2011

ahojte... nebola som tu dlhsie.... Mirka od operacie nsnej mandle iba obcas soplikuje.. a to maximlane tri dni... v skolke ju to bavi... akurat sa stale stazuje, ked jej ine deti beru kamaratky... 😀 ... s jednym so spoluziakov si chce v buducnosti yaloyit rodinu - on vsk o tom nevie (vraj, az ked vyrastu)... jedenie sa vsak nezlepsilo... som rada ked mi v skolke povedia, ze aspon polievocku trosku spapala alebo zemiaciky 😖 ... a mama ma stale strasi zdravotnymi tazkostami v dospelosti...