Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

capy
26. mar 2010

donuta no tak mi to ta pani riaditelka na gessayovej povedala. ze maju teraz strasne vela prihlasok a urcite nezoberie dieta z inej skolky 😠 😠 😠

simonetka
26. mar 2010

Dakujem za radu....este ze mame tu blizko nas v okoli 500 m tri skolky....keby sme zle dopadli,to samozrejme nechcem,tak budem chodit otravovaaaaaaat....ja na sukromnu v ziadnom pripade nemam... 😒 ...maminy...je tu niekto z dlhych dielov?radi by sme si nasli noveho kamosa ci kamosku 🙂

sue
27. mar 2010

Ahojte...tak nás nevzali...ani od septembra ani od januára, včera nám prišiel poštou list ☹ nemám šajnu čo idem robiť, nakoľko som už rok zamestnaná... teraz malý chodí do súkromnej škôlky, ale tú si nebudeme môcť dovoliť keď prídem o rodičák...

Asi neostane nič iné ako niekomu poriadne pomastiť vrecko 😠 🙄 🤐 😢

libka1
27. mar 2010

sue, a keby si skusila napisat list na mesto, ze v akej si situacii, ze si samozivitelka atd. atd.... ja myslim ze by na to mohli zareagovat 😉 urcite by som to skusila, za pokus nic nedas, len to treba rozumne naformulovat a uvidis.. odpoved ti nejaku dat musia 😉 zastresuju skolky, tak im do toho mozu kecat 😉

sue
27. mar 2010

Vraj od tohto roka ešte dokonca aj znížili počet detí v triede či na učiteľku či čo...o dve deti... čo je ešte horšie ako vlani...

Libka, dík za radu... vyskúšať to určite vyskúšam...

libka1
27. mar 2010

mozno skus napisat trixi, ta tu spominala ze sa stazovala na meste ze maleho neprijali, tak ti mozno aj poradi...
aj u nas znizovali stavy v skolkach... rastie pocet detia a znizuju sa stavy... hladam v tom nejaku logiku, ale nenachadzam 🙄 😅
jediny argument co mozu mat ze prijali starsie deticky ako je tvoj matko... pokial splna vsetky ostatne kriteria tak inym ti nebudu vediet argumentovat 😉 tak by som poziadala o vynimku vzhladom na vek z dovodu ze si samozivitelka 😉 sprav to ale cim skor... dlho necakaj...

trixi
27. mar 2010

ahoj sue, urcite sa odvolaj, zajdi na mestsky urad, na referat skolstva, riaditelky skolok maju svojich nadriadenych, takze by si urcite mala konat. Mne prednostka povedala, ze riaditelky maju pokyny ako a koho prijimat, ale aj tak si robia podla svojho. To bolo aj v mojom pripade. Pocet deti v skolke upravuje zriadovatel skolok, vynimku moze ziadat riaditelka na Ministerstve skolstva. Ako Ti pisala libka, ja som dala aj staznost na jednu pani riaditelku, ktora mi odmietla dat prihlasku, vraj nikoho neprijima a keby jej to nekazal zakon, tak by na dverach nemala ani oznam o zapise. Pritom som bola svedkom, ze telefonicky potvrdzovala, ze urobi co sa da - to vsetko za mojej pritomnosti. Mne sa prednostka zarucila, ze maly bude prijaty do skolky v nasej lokalite, ale na papieri to este nemam.

janka1874
27. mar 2010

sue to je blbá situácia nazávidíme ale skús niečo poriešiť držíme palce

capy
28. mar 2010

sue drzim palce

fogpi
29. mar 2010

Ahojte. My sme dávali prihlášky do dvoch škôlok. A hovorili mi , že rodičia si dávajú viac prihlášok, pre istotu. A tiež mi hovorila riaditelka, že si tie prihlášky všetky riaditelky potom prejdú .A že to aj chápe, lebo že je velký problém z umiestnením detičiek.A to my dobre poznáme ,snažíme sa druhý rok dostať sa do školky. A hned týždeň po zápise nám volali, že Filipko je prijatý či nastúpi u nich alebo či ho chceme dať do druhej a počkáme ako sa oni vyjadria. Tak som samozrejme neváhala, tešíme sa že ho prijali. Tak ešte to nemáme na papieri , tak dúfam že to už nezmenia.
Držíme palce všetkým ... 😉

sofik
29. mar 2010

my sme si boli dnes osobne pre rozhodnutie a sme PRIJATYYYYYYY 🙂 som velmi rada a malá takisto 😉 u nás prijali skoro všetky detičky, je to menšie mesto tak asi preto a školok tu máme dost 🙂

držíme aj ostatným maminkám pršteky 😉

katka76
29. mar 2010

my este stale nemame rozhodnutie. tu je to so skolkami zufale, mesto povolilo vystavbu, no nemyslelo na to, ze bude treba aj viac predskolskych zariadeni, ked sa nastahuju mlade rodiny. ☹
pevne verim, ze nam to vyjde a zatial si nerobim starosti...

simonetka
29. mar 2010

Ahojte maminy,tak dnes bol termin odovzdavania prihlasok...bola tam rada ako na chleba...tak budeme cakat...12.teho bude rozhodnutie..fuuuu 😝

elize
30. mar 2010

tiez zatial nic nemame a to sme podavali prihlasku ako prvy, zaciatkom marca ... Ja to nevidim ruzovo ☹

Stve ma to, ze sa s tym nic nerobi. Ak nasho neprijmu tak budem vypisovat a stazovat sa, pojdem s tym do medii, nech sa k tomu vyjadria kompetentni verejne a nech rychlo najdu riesenie ... Nie je mozne, aby riesili zvysenie porodnosti a neriesili zvysenie predskolskych a skolskych zariadeni 😠 😠 😠 A bude to horsie, ved deti sa rodi cim dalej viac a viac 😠

nadhera
30. mar 2010

ja som dnes prihlasila do skolky druheho šmudlu a viem,ze nas na jar 2011 prijmu.Takze budu s bracekom v jednej budove. 😉 len o dvere dalej.

diddi
autor
30. mar 2010

aj my sme davali prihlasku 1.3. a zatial nic,nemame ziadne rozhodnutie....aj som volala s riaditelkou a do telefonu mi povedala -ako blbej,ze ako moze mat rozhodnutia,ked uzavierka prijimania prihlasok je 31.3.....no a ako moze mat predsa rozhodnutie o prijati/neprijati....podla zakona sa vyjadri do 31.5....takze takto som pochodila......ja neviem co spravim,ked mi dvojicky nevezmu...ako mame zit len z muzovho platu- cela rodina!!!

babulina
31. mar 2010

diddi, nepamatam si z ktorej casti BA si ale petrzalske riaditelky by sa mali stretnut 12aprila a potom by uz malo byt jasno kto je prijati a kto nie, skus si tak okolo 15aprila zavolat to uz by mali byt mudrejsi, drzim palce

veverca
31. mar 2010

Ahojte. Tak vás tu priebežne čítam a teším sa, že my sme problém s prijatím nemali. To je ohromná pomoc mladým rodinám, keď vám povedia, že dieťa do škôlky nevezmú a robte si čo chcete... 😠 Dúfam, že vám to všetkým dobre dopadne 😉

diddi
autor
31. mar 2010

babulina,som z petrzky

jahodka11
1. apr 2010

veverca, presne tak...najskor, aby sme rodili a rodili a potom nam nikto nechce pomoct..ked uz nie financne, lebo ta Rd je fakt vysmech, tak aspon v pocte skolok by mohli byt ustretovejsi 😒

veverca
1. apr 2010

Šikovne ich pozatvárali, keď bolo málo detí a teraz nemajú financie na to, aby sa opäť pootvárali... 😖

capy
1. apr 2010

ahojte tak ja som dnes mala v skolke odkaz od riaditelky, ze mam do 12-teho priniest potvrdenie o tom ze nastupujem do roboty. tak dufam ze mi to napisala preto ze mi chce tomina prijat 😅

jahodka11
2. apr 2010

capy, urcite ano 🙂 pokial viem, druhe dieta vzdy vezmu, lebo ved hadam nebudeme chodit do 2 skolok s detmi....a nastupujes do prace? teda, zozenies potvrdenie?

mirka
2. apr 2010

ahojte, tento rok už zoberú aj našu malú do škôlky, minulý rok nám ju nevzali, u nás je tiež strašná situácia so škôlkami 🙄

veverca
3. apr 2010

capy...super, tak sa zdá, že to máte isté 😉
mirka... 🙂

capy
3. apr 2010

jahodka nastupujem do prace pokial mi vezmu tomina do skolky. uz som bola v praci tak o mne vedia, len ta pani co ma na starosti prijimanie ludi ma prave dovolenku 😅

veverca, jahodka bodaj by ste mali pravdu 😵

capy
4. apr 2010

vsetkym vam prajeme veselu velku noc

trixi
7. apr 2010

ahojte, pred Velkou nocou som dostala rozhodnutie o neprijati Matka do MS. Nechcela som si kazit sviatky a tak teraz rozbieham "hon na carodejnice (riaditelky MS)". Vyuzijem vsetky svoje sily, moznosti, ale nie uplatky. Tak ma nas..li. Otazka je ci sa mi nieco podari.

veverca
7. apr 2010

trixi 😠 Tak to sa nečudujem, že ťa nas... A to si minule písala, že sa ti prednostka zaručila, že malý bude prijatý 😖 . Držím palce, nech sa to podarí vybojovať. 😉

re
7. apr 2010

vybavovanie a zhananie znamych, a to je este len skolka.A potom,ked nase deti pojdu do skoly,na strednu a nebodaj vysoku,to neviem,co budeme robit...