Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

wikus206
28. aug 2010

Ahojte baby...my takisto ideme do škôlky malý má 2 roky a tri mesiace.... 🙂 ale som samý stres...či máme všetko pripravené a tak...bojím sa..aby mu niekto neublížil....doteraz som s ním bola iba ja nechce zostať s nikým iným ani len so starými rodičmi....ale musím už ísť do roboty....lebo takto sa nedá vyžiť...má niekto podobné problémy? Ako to zvládate?

adetka
28. aug 2010

ja som este nezacala s oznacovanim 😕 ... snad to stihnem v priebehu utorka a stredy 😀

adetka
28. aug 2010

wikus ... Mirka ma sice uz 3 roky a 9 meaiacov... ale nieco podobne som prezivala pred dvoma rokmi... ked som musela nastupit do prace... a moja 21-mesacna dcerka isla do jasli... ale jasle su o niecom inom... menej deti na sestricku, neprekazala plienka, dudlik... 🙂

veverca
28. aug 2010

@adetka ani ja 😀 Asi budem značiť priebežne. 😝

wikus206
28. aug 2010

adetka...môj ide do normálnej škôlky ale môže mať plienku aj cumlik...ja neviem fakt sa toho bojim...bojí sa nočníka...nechce ho ani vidieť..cumlík už máme iba na spanie...rozpráva ale nie veľmi mu rozumieť.....desím sa toho že naša rodinná pohoda skončí práve nástupom do škôlky...ale naozaj nemám na výber...musím ísť do roboty.... ☹ keď sme sa išli pozrieť do škôlky nechcel do nej ani vkročiť....
Bojím sa...

tatolu
28. aug 2010

No tak nám sa nástup najstaršieho do škôlky odkladá minimálne o mesiac 😔 . Musím to ísť zahlásiť riaditeľke škôlky. Od 31.8. idem s najmladšm do kúpeľov - má nejakú vrodenú chybu ručičiek - problém je v rotácii ručičiek (vytáčanie dlane nahor a nadol)

dalea
28. aug 2010

Ahojte,aj moja mala ide teraz od 2.9. do skolky 😉 Ja stresujem hlavne kvoli tomu,ze ona sa trocha zvlastne vyjadruje,pravdepodobne mame nejaku poruchu komunikacie,reci ☹ Inak toho,ze by za mnou plakala sa neobavam,ona praveze naopak vleti do triedy,zabudne mi aj povedat ahoj a hned bude zahrabana v hrackach 😅 Dufam,ze zvladne komunikaciu s inymi detmi,ze nieco aj odkuka a bude to lepsie 😕

janka1874
29. aug 2010

@dalea neboj ani moja moc nerozpráva tiež sa toho obávam ako to dopadne no dúfam, že dobre nič in=é mi nezostáva len dúfať 😀

bzuco
29. aug 2010

no tak my sme zasa o krôčik bližšie

malý sa dnes naučil sám zobliecť si tričko 😵 😵 😵 ...nohavice už zvládal, ale tričko bol problém 😅
tak aspoň na spanie za v škôlke zoblečie, no obliecť sa ešte nevie...ale hádam do 3 rokov zvládne 😎

janka1874
29. aug 2010

@bzuco u nás je to s pobliekaním podľa nálady dnes si napr sama obliekla nohavice horšie je to s vyťahovaním lebo to tú gumu tak požužle že pokiaľ to vytiahne hore tak tam má jeden šúľok látky 😀 😀 😀 a tričko je tiež ako jej príde niekedy si aj sama vyzlečie aj oblečie

kika25
29. aug 2010

@janka1874 netusim preco sa odlepuje, tie co sa odlepili som podpisala na stitky a kaslem na to... 😝

janka1874
29. aug 2010

@kika25 ja sa chystále žehliť dnes tak asi aj to už pripravím veď už nám zostáva len pár dní
viete čo je horšie že moja mladšia si prehodila spánok už len na 2x denne a druhé spanie spí pomerne dlho no neviem ako pre ňu budeme chodiť netuším ako to mám poriešiť

kika25
29. aug 2010

@janka1874 Janka, mam to doma rovnako, mladsi spinka poobede v case ked bude treba ist po malu do skolky. Neviem ako je to v skolke s kocikom, asi dovnutra ani nemoze ked aj dospeli musia mat navleky a nechat v dnesnej dobe dieta v kociku pred budovou? neviem neviem...a aj keby som s nim isla dovnutra, skolkari ho hned isto zobudia 😒

janka1874
29. aug 2010

@kika25 veru neviem ako to budem riešiť tiež ma to napadlo že uspať vonku ale zas vonku dieťa tak dlho nepospí tam je stále nejaký neočákavaný hluk a dieťa je hore tak fakt neviem už ma aj napadlo že budem chodiť skôr ku našim tam ju uložím dedko postráži a ja idem pre druhú do škôlky ale zas každý deň sa takto nasáčkovať k našim to tiež neviem či je super nápad veď aj oni majú vlastný život no neviem ako to urobím

janka1874
29. aug 2010

@kika25 veru neviem ako to budem riešiť tiež ma to napadlo že uspať vonku ale zas vonku dieťa tak dlho nepospí tam je stále nejaký neočákavaný hluk a dieťa je hore tak fakt neviem už ma aj napadlo že budem chodiť skôr ku našim tam ju uložím dedko postráži a ja idem pre druhú do škôlky ale zas každý deň sa takto nasáčkovať k našim to tiež neviem či je super nápad veď aj oni majú vlastný život no neviem ako to urobím

zuzanamv
29. aug 2010

Ahojte,
tiež sa chystáme pomaličky na september.
So synom už tretíkrát, s dcérkou prvý. Celkom sa na to už teším, ale mám aj obavy, asi ako každý.

Janka, Kika, mala som podobnú situáciu pred 2 rokmi, syn šiel do škôlky a dcéra mala 7 mesacov. Doobedu mi spávala dlhšie a poobede si zdriemla, keď sme šli zo škôlky, cca o 15, buď na prechádzke, alebo keď bolo škarede, tak sme prišli rýchlo domov a uložila som ju.
Ale keď mala 10 mesiacov, tak prešla na jeden spánok, a už to bola pohoda. Spala tak od 12 do 15 a potom sme šli po syna.
Ono sa to nejako utrasie.

Wikus, u syna v škôlke mali takých drobcov, čo mali len 2 roky a pár mesiacov, keď nastupovali, a zvykli si možno ešte rýchlejšie ako starší. Držím palce!

wikus206
29. aug 2010

@zuzanamv dakujem pekne snad to nejako zvladneme alebo skor len zvladnem? 😎

capy
29. aug 2010

ahojte tak ja mam teraz iny problem. neviem co mam robit. volali my z prace ze sa moj nastup do prace neuskutocni. tak neviem co mam teraz robit. ak dam maleho do skolky pridem o rodicovsky. tak si hladam pracu ale neviem co skor.

libka1
29. aug 2010

@capy no super... tak to by som poziadala v skolke o odklad urcite, do stvrtka si tazko najdes pracu 😕 to mas nejakeho nedoveryhodneho zamestnavatela 😝 😖
@wikus206 ani nasa nebude mat o moc viac ked nastupi do skolky, bude mat 2 roky a 4 mesiace, akurat mam vyhodu ze na starych rodicov je zvyknuta, takze travi cas aj bezo mna 😉 inac mam tiez strach z toho ze jej niekto ublizi, ale to ma asi kazdy 😔 a nemame cumlik, ale zato pocas spanku sa pocikavame odusu 😅 a dnes sa pocikala aj pocas dna, hrala sa na piesku a zabudla sa vypytat ☹
@bzuco my o zobliekani tricka len snivame 😒 nema na to trpezlivost, take zachvaty zurivosti chyta, ze ani nemam chut ju to ucit 😝 martinkovi gratulujeme k takemu uspechu, tricko nie je jednoducha zalezitost 😅 😀

romanelka2
30. aug 2010

☹ Ahojte baby moja tiez nastupujem stvrtok prvy krat do skolky a mam obrovsky strach ako to zvladne je dost namotana namna aj ked jedine ostane s mojimi rodicmi inak snikim a prvy krat bude vlastne sama bez nas 😒 Aj ja mam problemi s pracou mne v juny skoncila materska a sef ma nemal kam zaradit tak mi dal staru dovolenku skoro mesiac aj pol a ked som nastupila robyla som asi tyzden a prehodil ma az do devinskej novej vsi a mam to asi 30km tak teraz som PN nemam tam ako chodit a nestihala by som s dcerkou skolka je otvorena od 6,30 a ja tam mam byt o 6 rano takze sa to neda ked som chcela odstupne robyl sa nevie ocom rozprava 😠 Ale dneska mam ist na skusku svagrina mi vybavila a mam to od dcerkinej skolky asi 5,minut cesty uvidim ako to dopadne drzte mi palce 😉 a nech sa nasi drobcovia drzia v skolkach 🙂

sofik
30. aug 2010

Ahojte 🙂 Aj moja malá nastupuje od štvrtka do školky tak som zvedavá ako to zvládneme, dúfam že nebudeme obe plakať ☹

Inak baby čo sa má vziať prvý den do školky? 😕

libka1
30. aug 2010

Pozerala som webku nasej skolky a my tam mame dokonca v pravidlach ze vecicky deti treba oznacit 😉
Oprala som prve veci s tymi nazehlenymi stitkami, zatial odolavaju, uvidime co spravia ostatne, z 5 nazehlovaciek sa ani jedna neodlepila 😵
Neviete nahodou ake su pocty deti v triedach? Cosi som sice nasla, ale nasa bude chodit do triedy pre 2-3 rocne deti a o tom nikde nepisu ze aky je maximalny pocet deti v takej triede...

libka1
30. aug 2010

@sofik ja vezmem papuce, pyzamo, podlozku do postielky (este sa pocas spanku pocikavame), nahradne oblecenie minimalne po 1 kuse zo vsetkeho (nohavky, ponozky, tricko, teplacky) a hygienicke potreby (poharik, mydlo, uterak, kefku, pastu, servitky, toaletak). Na prvy den to hadam staci a nech povedia tam ze co treba, ked zoznam nedavali 😉 Neviem na kolku ju mam zaviest do skolky, tak pojdeme na pol 8. Vyzdvihnut ju pojdem okolo 15.00, my nemame adaptacny, tak uvidime co sa udeje, ved ked by bol problem hadam zavolaju a pojdem skor 😅 Ja dufam ze vsetko bude OK 😔

zuzanamv
30. aug 2010

@libka1
v triede 3-4 rocnych deti by malo byt maximalne 20 deti. A ked dieta este nema zavrsene 3 roky, tak sa pocita za dva kusy 🙂 Takze podla toho, kolko je tam 2-rocnych, znizuje sa pocet deti.

Prvy den berieme len nahradne oblecko, pyzamo, papuce, potom dokupime, ked daju zoznam.

libka1
30. aug 2010

ak teda tomu rozumiem dobre tak v tej nasej triede ich bude len 10, kedze vsetky su od 2-3 rokov 😅 no to by bolo uplne super 😵 som zvedava ci to tak naozaj bude
@zuzanamv si ma potesila 😵

bubatinko
30. aug 2010

babenky a idete kupovat kvety pre ucitelky ja mam obrovsku dilemu ci ano a ak ano ze ci kazdej ucielke... poradte 😀

adri27
30. aug 2010

@capy a nevieš dať drobca aspoň na adaptačný pobyt? na nejaké 4 hodinky. ja to riešim tak, lebo do práce som mala nastúpiť od 2.9. ale posúva sa mi to o mesiac. tak som sa pýtala v škôlke a vraj ho za ten mesiac dajú na adaptačný pobyt na 4 hodinky a od októbra na celý deň.

zuzanamv
30. aug 2010

@libka1 je mozne, ze pocas roka budu este pristupovat, u nas niektore deti zobrali aj v priebehu roka, ked dovrsia 3 roky.

mucinka15
30. aug 2010

ahojte, baby, tak aj náš drobec nastupuje od štvrtka do škôlky. 🙂 na koľkú tam tých svojich zanesiete? lebo ja som sa snažila dnes do škôlky dovolať, aj som tam bola,ale nebol tam nikto taký, čo by mi to vedel povedať 😒 jediné čo viem, keď bol muž pre papier o prijatí v apríli, tak mu riaditeľka povedala, že najprv bude mať adaptačný pobyt a že mu máme priniesť papučky a vecičky na prezlečenie, no preistotu mu zabalím niečo naviac a samo muž sa viac nespýtal 😅 a stačí keď ho donesiem vo štvrtok v tepláčikoch do škôlky? keďže mám škôlku hneď za barákom,takže do minútky sme tam,aj to som povedala asi moc 🙂

zuzanamv
30. aug 2010

U nás sa začína spoločný program o 8, dovtedy by tam deti mali byť.
My tiež ideme rovno v teplákoch 🙂

libka1
30. aug 2010

aj my pojdeme v teplakoch 😉 to som rada ze nebudeme jedine 😵