Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

petrahy
1. sep 2010

ahojte vidím, že maminky stresujú, ale to je asi normálne môj malý síce nenastupuje teraz, ale obavy prichádzajú lebo ho budem musieť dať do inej škôlky ako tých dvoch starších. Baby nestresujte a zbytočne sa nebojte každe dieťa si zvykne jedno lahšie a niekomu to trvá dlhšie. Z mojich skúseností môžem povedať, že deťom škôlka dala mnoho a bolo to potrebné aj ked prvé dni je človeku smutno, ale ked dieťa začne rozprávať o zážitkoch zo škôlky tak to pochopíte. A nie každá maminka všetko vie a v škôlke sa dieťa veľa naučí. Nebojte budete radi aké šikovné a samostatné máte detičky a oni budú mať nových kamarátov. 😉

salonka9
1. sep 2010

@kika25 u nás v škôlke majú manšie deti podbradníčky. Mne ide tiež mladší syn do škôlky a mám mu v umýsle pribaliť podbradník.

mucinka15
1. sep 2010

@adetka ja jediné čo viem je, že malý bude mať adaptačný pobyt a že máme priniesť náhradné oblečenie a papučky, ale zabalím mu ešte niečo naviac preistotu - vreckovky, vlhčené obrúsky... berieš aj pyžamko? tak možno sa tam aj stretneme 😀 a možno budú aj spolu v triede, neviem ako to tu majú riešené, či 1 alebo 2 triedy 🙂 a ešte otázočku 😀 ako oblečieš malú? ja som pôvodne chcela ísť hneď v tepláčikoch, ale napr. kamarátka berie v rifliach a potom prezlečie, tak som z toho domotaná 😕

wighy
1. sep 2010

ja tiez zajtrajsok prerevem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 este ze v piatok idem pobehat urady tak budem mat inu starost hehe, snad ma tam nevytocia aby som tam po nich nezaclaa vrieskat kedze moje nervy budu znacne oslabene 😀 😀 😀 😀 😀 😀

my ideme tiez zajtra na 8 a ideme spolu aj s muzom vyprevadit nasu princeznicku a pobede hned ako bude mozne pre nu pojdem a tiiisko dufam ze ked ta mpride mala povie ze este chce ostat 😀 😀 😀 😀

aj my sme malu pripravovali,sa velmi tesila a dnes mi povedal ze do skolky nejde lebo ma prazdniny 😝 tak uvidime

salonka9
1. sep 2010

No mi máme posunutý nástup do škôlky o pár dní, lebo chlapci sú od pondelka chorí

adetka
1. sep 2010

@mucinka15 ...ja som ju na adaptacny neprihlasovala... ale ak budu vsetky deti iba doobeda, tak sa prisposobim 🙂 ... ja ju asi tiez prezleciem az tam... okrem papuciek a nahradneho oblacka beriem pyzamko a vlhcene obrusky... kefku a pastu asi necham este doma... tiez neviem ako to poriesia... pocas otvorenych dveri riaditelka spominala, ze mozno otvoria dve triedy... ako stary je Martinko? Mirka ma 3 roky a 9 mesiacov... som zvedava, ci budu v jednej triede s dvojrocnymi detmi...

tina78
1. sep 2010

Ahojte dievčatá, aj môj malý nastupuje zajtra do škôlky, už od februára sa na to teší, tak dúfam, že ho to hned v prvý deň neprejde 😅 No mňa už od včera chytila riadna nervozita, že ako to celé obaja zvládneme.... ☹
A ani netuším, čo všetko taký drobec musí zvládať sám...

salonka9
1. sep 2010

@jahodka11
my sme bez plienok, ale musím dávať pozor na to, aby nepil pred spaním. Posledné pitie má cca 1,5 hod. pred spánkom. Neviem si predstaviť ako to dopadne, keď majú o pol dvanástej obed(čiže polievka a šálku čaju k hlavnému jedlu) a o hodinu od začatia jedenia idú spať.
U nás škôkla akceptuje plienku, len sa nesmie dieťa do nej pokakať 😝

adetka
1. sep 2010

ja budem asi cele doobedie znervoznovat kolegynku ku ktorej nabehnem... a to ona musi pisat dolezitu pracu 😀 ...
pred dvoma rokmi pri nastupe do jasliciek som plakala asi pat krat 😅 ... vzdy ked plakalo moje dieta... snad to teraz (po roku a pol u babky a doma) bude lepsie 🙂

mucinka15
1. sep 2010

@wighy 😀 😀 😀 😀 aspoňže nebudem jediná 🙂 🙂 nám malý začal vymýšlať, že maminka, mne niečo je, bolí ma hlavička, zajtra nemôžem do škôlky a som aj choručký, odmeraj mi teplotku a zajtra nepôjdem do škôlky, doblee 🙂 🙂 🙂 🙂 tak som zvedavá na zajtrajšie ráno 🙂

mucinka15
1. sep 2010

@adetka no ani my sme neprihlasovali, nám to riaditeľke oznámila hneď ako sme boli pre papier o prijatí, že najprv bude adaptačný.. tak uvidíme, ak bude možnosť, že môže zostať na celý deň, tak ho tam nechám, aby nebol z toho popletený, že raz tam spinkať nemôže a potom už môže a tak... tak asi to tak aj ja spravím, že ho tam prezlečiem a potom uvidím ostatné dni, no a mohli by nám dať nejaký zoznam alebo spraviť niečo pre rodičov, aby sme vedeli, čo bude ešte treba.. 🙂 no a Maťko má 3 roky a 2 mesiace.. tak som zvedavá na ten zajtrajšok,hádam povedia u viac 😠

wighy
1. sep 2010

@mucinka15 jeeejda vymyslenik, ake su len tie deticky mudre 😵 😵 😵

jaj nech je uz zjatra lebo toto cakanie ma zabije 😀 😀 😀

nachystane mam uz vsetko co treba a ved co nebude mat donesiem neskor🙂

petrahy
1. sep 2010

u nás v škôlke rodičko bolo v pondelok 😉 deti v našej škôlke majú mať v skrinke náhradné oblečenie, pyžamko si nosia každý týždeň, papučky, na oblečenie su najvhodnejšie tepláčiky a tričko s krátkym rukávom. Do skrinky ešte ramienko na vešanie. U nás uteraky a hygienicke potreby zabezpečuje škôlka viem že ale niekde mamičky musia nosiť aj vlastné návlečky. 🙂 😉

janka5861
1. sep 2010

Jaj dievcata ,hoci moj syn ide zajtra do skolky iba pre sek a oficialne nastupuje az 13.09 ,tak to tak strasne prezivam asi ako tie ,kt. idu deticky do skolky 1 krat zajtra............. uz sa tesim na Vase prispevky ako to deturence "zvladli"

macocha
1. sep 2010

Ahojte, tak si popri vyšívaní mena na tepláčky čítam vaše príspevky a už som "ľahko znervóznela" od vás 😝 😀 Teda pridávam sa k tomu zmätku pocitov, že super že bude mať kamarátov a ja trochu času (ja sa naopak tešiiim na pár chvíľ vo voľnom byte, už pol roka odkladám väčšie upratovanie na čas, kedy mi malá nebude vo všetkom "pomáhať" 😅) ale zároveň už to bude iné... ale hold musí to byť.

Ešte ráno som jasala, lebo malej hovorím, že zajtra tam ideme spolu a malá "ale potom ma necháš samu?" A ja že zajtra ešte nie (máme adaptačný prvý deň) a ona že chce byť sama 😵 😵 Ale poobede sa vrátila k tomu, že ona tam chce byť so mnou... chúďa, asi v tom má riadny chaos.

No a oblečenie... normálne budeme chodiť od domu v tepláčkoch, veď teraz sú "In", ale nazajtra uvažujem o šatičkách 😅 Zajtra máme byť len na 2 hodiny, viac-menej organizačné stretnutie. A malá sa rada parádi, vraj veľa dievčatiek chodí do našej škôlky vždy v sukienkach, tak nech má zajtra pocit výnimočného dňa 😉

BTW keď označujete oblečko, dávate aj meno aj priezvisko? Mne to pripadá dlhé, ale nevim, či tam nebude niekto s rovnakým krstným menom... alebo s priezviskom, je také bežné... 🙄

libka1
1. sep 2010

@macocha ja davam meno priezvisko ale tiez som uvazovala nad tym ci to nebude divne 😀 ved zatial som oznacila len veci co berie zajtra a par inych... hadam budem zajtra mudrejsia 😀 boli ma brucho.... 😅

other_side
1. sep 2010

ahojte, ako vidim tak nie som jedina co stresuje 😀 moj maly (teda uz je to velky chlap 😀 ) fest ochorel, od vcera strasne kasle ☹ a dnes uz aj zvysena teplota ☹ tak do skolky nastupime zrejme az v pondelok, z coho teda nie som vobec nadsena, predsa len v ten prvy den je to ine, deticky sa zoznamuju so skolkou, spoznavaju sa medzi sebou, bojim sa ze v pondelok ho uz len zaradia a on chudatko je taky bojko 😅 inak vsetkym detickam prajem krasny prvy den v skolke, a mamicky nieste same co budu bucat, ja budem revat ja sa poznam, ja revem uz dnes a to este ani nenastupuje.. 😅

adetka
1. sep 2010

iba meno... dufam, ze vela Miriek v triede nebude 😅

lamada181
1. sep 2010

ahojte tak zajtra po prve bojim sa skor toho ze decka v pohode mala je ok ale maly ale skor mam tucha ze budeme mi s ockom plakat

blumka
1. sep 2010

no ja som pobalila Terezke veci, podpisala a bolo mi tak akokeby som ju chystala na koniec sveta 😖

lamada181
1. sep 2010

blumka a to si balila jendo ja dve a so slzamo v ociach joj

adetka
1. sep 2010

neviem ako bude vyzerat nase zajtrajsie rano... slecna este stale nespi 😅 .... tak drzim palce nam vsetkym na zajtra... drzte sa 😉

lucia375
1. sep 2010

No ja budem zajtra cely den nervacit ale aspon nie som v tomto sama, budeme si oporou navzajom. Drzim nam vsetkym palce. Dobru noc.

kika25
1. sep 2010

Ahojte, ja trpnem uz od zaciatku tyzdna ako to zajtra nase slniecko zvladne...My vyrazame z domu uz pred siedmou (u nas treba prist najneskor o osmej), muz bude zatial domka s mladsim drobcom a ked sa vratim pojde do prace (aby si usetril dovolenku, ocakavam ze po nastupe do skolky sa chorobnost v nasej rodine asi zvysi).
Esteza mam doma druheho anjelika,ale ten este nerozprava a s Lenkou zacala byt doma teraz celkom zabava 🙂 tak mi bude straaasne chybat. Zajtra to bude istotne tazsie pre mna ako pre nu...
Nesiem ucitelkam a riaditelke bonboniery, mozno ich v tom strese ani nestihnem dat a dam az ked pridem pre malu, s kvetmi sa mi to zdalo komplikovane,aj tak budem zbalena ako na dovolenku 😉

sasiki
1. sep 2010

ahojte, ja som takto ,,nervačila" minulý rok, keď malá nastupovala do škôlky, mesiac bol v pohode a potom týždeň preplakala, ale prešlo ju to a teraz sa už zase nevie dočkať 😉 - hovorí o tom celé prázdniny a dnes večer sme dobalili batoh a povedala mi: ,,Maminka ďakujem, že si mi zabalila aj papučky." 😅 mala aj spolužiačky, ktoré preplakali mesiac a tiež si na škôlku zvykli a teraz sa nevedia dočkať, až zase uvidia kamarátov-spolužiakov (mám info od mamičiek 😀 ). Takže držím palce detičkám aj mamičkám 🙂 určite to zvládnete a do škôlky sa skôr či neskôr budete tešiť 😉

dalea
1. sep 2010

Ahojte,tak aj ja som strasne zvedava,co mi povie zajtra ucitelka,ze ako to mala zvladala 😅 Ale ona sa tesi,okupala som ju a zaspala uz pred 20.h 😎 Ona sa este nevie orientovat v case,takze az rano zisti,ze uz je ten den tu 😀 Ona len rozpravala,ze ide vo stvrtok do skolky,ale kedy je ten stvrtok,to nevedela 😠 My adaptacny nemame,ale skolka je u nas len do 15.h Kupila som nove papucky a dnes som jej zvnutra pekne napisala meno a ukazala som jej to.A teraz vecer,ked som ich isla dat do tasky,tak pozeram a cele papucky su zvnutra pocarbane fixami,skoro ma slak trafil 🙄 No co,aj ona si ich chcela oznacit 😅

bzuco
1. sep 2010

tak tfuj-tfuj-tfuj - nech nám to zajtra dobre dopadne 😉
a dajte vedieť, ako to drobci prežili...a nielen oni, ale aj maminky

denisocka
1. sep 2010

ja už mám bobky,aby sa im tam nedokadil a nedocural 😀 a nezdrhol 😀

bibuschka
1. sep 2010

velmi vam zajtra drzime palce 🙂

annika11
1. sep 2010

Držím vám palce 🙂 a prajem pevné nervy, hlavne maminkám, ktoré to zažívajú prvý krát 😀