Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

libka1
3. sep 2010

@laculik ja tiez robim a to si neviem predstavit ze by som musela takto. my zanasame na pol 8 (to bude robit tatino), hned tam spala, zatial bez problemov, uvidime co bude dalej a vyzdvihla som ju vcera o pol 3, ale bolo to skoro, lebo nestihla ani olovrant dopapat, dnes pojdem na 3 a postupne to posuniem na pol 4 (zo skolky ju budem bravat ja, lebo muz nestiha), potom ich davaju do zbernej triedy a to nechcem zatial aby sa tam dostala, skolka funguje do pol 5.

sofik
3. sep 2010

@libka1 u nás to funguje ako vo vašej školke 🙂

libka1
3. sep 2010

tak my dneska zle 😔 ked uvidela ucitelku zacala spatkovat, potom sa ukludnila, ale ked sme odisli a dole sme sa prezuvali asi im usla z triedy lebo som pocula krik a plac na chodbe 😝 a to sa rano tesila a ked jej tato zo zartu povedal ze ju nepusti do skolky tak ho prehovarala ze tam chce ist ☹

bzuco
3. sep 2010

ahojte

mám voľno, tak nakúkam
maťko sa so škôlkou nekamaráti....už večer plakal že nejde, v noci sa budil s plačom a ráno ked som ho dávala učiteľke plač neskutočný, mi skoro vetrovku roztrhol. čo sa ma tak držal
ja neviem ako si on zvykne

libka1
3. sep 2010

@bzuco ani nehovor, vcera som mala zly den a to tam ostala bez placu, dnes to bude den blbec uplne ☹ 😒 😢 😖 😔

aknaj
3. sep 2010

Tak som zvedavá na dnešok. ☹ ☹ ☹
Keď sme ochádzali z jeho triedy, ani si nás navšimol. Ale v dcérinej šatni som už počula rev na celú škôlku. Vrátiť sme sa tam už nemohli, to by bolo ešte horšie, takže ani neviem, či to bol určite on. Uvidíme o 10-tej.

blumka
3. sep 2010

my dnes este v pohode...rano sa tesila, vychystala sa expresne rychlo, len ked sme vosli do triedy, jedno dievcatko tam plakalo ze chce mamu tak ona ostala taka zarazena ze ja mam ostat...ale som jej povedala ze nemozem, tak to vzala ako fakt, dala mi pusu a sla sa hrat..
u nas asi velmi pomaha to ze ma v triede kamaratku z ulice a z vedlajsej ulice dalsieho kamosa

sofik
3. sep 2010

u nás dnes tiež super, malá mi dala pusinku a bežala sa hrať, len mi povedala aby som nezabudla pre nu poobede prísť 😀

wighy
3. sep 2010

ahojte ,malu som zaniesla do skolky,isla v pohode, tesila sa taaaak sa tesim,dufam ze jej to vydrzi ale som v soku hovori mi ucitelka ze ich tireda je do 15:45 a potom decka zoskupia niekde dole a skolka je do 16:30
ty kokos baby tak keby som teraz nastupila do prace tak sajnu nemam ako to bude riesit esteze so mteraz doma ale dokedy?????

zuzanamv
3. sep 2010

Ahojte,
tak my s plačom aj včera aj dnes... Ale keď som prišla po ňu poobede, tak bola v pohodičke a nechcela ísť domov.
Ja som to presne tak aj čakala. Ona si to odplače prvých pár minút, a potom sa niečím zaujme.
Učiteľky máme super, sú tam teraz na začiatku celý deň obidve a tíšia detičky, čo plačú.
Hovorili, že skoro všetky deti si ten nástup do škôlky odplačú, buď na začiatku, alebo po pár týždňoch, keď im to dojde, že je to už na stálo. Prípadne v januári, po vianočných prázdninách.
Nemôžeme to brať tragicky, je dobre, že tie emócie dajú von. Horšie by to bolo naopak, keby to dusili v sebe.

Ja mám doma aj ten opačný prípad, syn nikdy neplakal v škôlke, ale neadaptoval sa úplne ani po 2 rokoch. Ešte stále keď nastupuje do škôlky po nejakom čase (po chorobe, po prázdninách), ako keby stratil reč hneď ako prídeme do šatne a nechce sa s nikým rozprávať...

adri27
3. sep 2010

ahojte, no my sme na tom tiež neni veľmi dobre. ráno sa malý tešil, že ide do škôlky, ale pred budovou škôlky spustil taký plač, že som bola normálne na pochybách či ho tam zaniesť. išla som s ním až do triedy bo sa odo mňa nie a nie odtrhnúť, tak sa chvíľku hral ale stále pozeral či som tam. len čo sa trošku otočil už som radšej aj odišla 🤐 . neviem či sú len chlapci takíto, ale učiteľky mi vraveli že nie je jediný, lebo vraj majú tam 14 dievčat a 8 chlapcov a nevedia ktorého chlapca skôr utíšiť 🙂 , vraj dievčence sú úplne v pohode tie sa krásne hrajú, len títo naši chalani sú takí individualisti, každý v inom kúte triedy. no dúfam, že si zvykne lebo toto sú hrozné rána ☹

adetka
3. sep 2010

u nas fajn.... rano trosku mrnkala... ale to ona robi, aj ked ide k babke... ale o pat minut vybehla a zacala rozpravat o skolke... po prichode okamzite vbehla dnu... ani sa neobzrela... ale tgo je asi tym, ze sa tam zatial chodi iba hrat... v pondelok vraj uvidime... vraj ak bude rano plakat, tak mam prist o desiatej... ak nie... tak hned po obede (opat nestihnem v praci nic urobit... a aj pisanie prac sa mi odklada)... 😠 ... spat vraj az od stredy... a to sa ma Mirka dnes pytala, ze ci tam uz ostane aj spinkat... chce si to vyskusat... 🙂
v Mirkinej triede vraj deti velmi neplacu (jedno dievcatko trosku)... ale v druhej triede, kde su mensie deti... vraj bolo placu viac...

diddi
autor
3. sep 2010

ahojte,tak nase dievky neskutocne plakali...uz vcera hovorili,ze nikam nejdu...dnes mi ich doslova trhali a tahali do triedy...celu cestu domov som preplakala...stale mam pred sebou tie ocka a ruky...hrozne

kika25
3. sep 2010

@diddi To musi byt hrozny pocit. Myslim ze takato kriza caka vacsinu z nas, niektore skor, ine neskor...

My sme zacali nastastie krasne rano, Lenka sa do skolky tesila a vbehla do triedy bez rozlucenia 🙂 ucitelky sa ma pytali ci bola predtym v jaslickach, lebo ze to super zvlada, ona je skor taky typ, ked ide na vikend k starym rodicom vzdy sa tesi ze ma zmenu a nerobi jej problem ani odlucenie, teda aspon zatial

lenrie
3. sep 2010

Ahojte,mozem sa k vam pridat?
mam malu,rianku a akurat vcera nastupila do skolky ale nesie to strasne tazko a ja este horsie,tak sa potrebujem vyzalovat ☹ 😔
vcera mi plakala uz rano ale potm zobrala ucitelku za ruku a sli v pohode dnu a vraj cez den,sem tam zaplakala,ked si na mna spomenula....na obed som sla po nu a v pohode rozpravala o skolke ale dosli sme domov a uz zacala plackat,ze ona tam viac nejde ☹ a takto to bolo vcera az do vecera a rano vstala opat s placom,ze nikam nejde a v skolôke sme najskor odniesli starsieho,kedze mam este synceka,ten ma 5 a pol a sile teraz do pripravky,on mi sice chodi do skolky od 2 a pol rocka,ani tolko vlastne nemal a v pohode to zvladol a,preto somm uplne z toho mimo,ako zle to zvlada mala.....rano sme sa teda prezuli,teplacky sme radsje obliekli uz doma a potm ma vzala za rucjku,ze mam ist s nou a zacala mi ukazovat ,co tam maju a potom,ze ona ide uz domov spolu so mnou,naco som jej povedlaa,ze ja po nu opat pridem,ked sa napapa,tak zacala púlackat,dokonca ju zacalo napinat a museli mse na zachodik,a tam sa mi povracala ☹ vraj to moze byt neurozou,tak mi ucitelka povedlaa,nech ju tam skusim nechat a keby nieco zavolaju,tak tu teraz trpnem...ja mam o nu strach,lebo takmer cele prazdniny sme stravili na atb,co mala silny zapal pluc,preto ma to vracanie rano vystrasilo a aj teraz sa mi che plajkat,ked si pomyslim,ako som ju tam nechala a pocula som jun kricat az von,ze mami ,kde si???
@diddi citim sa presne ako ty a stale mam malu pred ocami,len dufam,ze jej uz nie je zle,ale to by mi snad volali

janka1874
3. sep 2010

tak ženy dnešné ráno sme od auta museli utekať do škôlky lebo tak sa chcela hrať ani s prezlečením sme nebojovali ani sekundu raz dva sa prezliekala len aby sa mohla ísť hrať až mi to pripadalo ako keby sa nikdy nehrala tak sa tešila ignorovala aj deti čo plakali pri dverách ona utekala ku ostatným čo sa pekne hrali

trixi
3. sep 2010

@lenrie vitaj lenrie, to vracanie je od placu, aj Matko ked vela place tak potom vracia. Urcite to zvladnete, len to chce cas a hlavne klud.
Matko v pohode az na to, ze v noci pricupital k nam a mal nejake divoke sny. Tak neviem ci z dojmov zo skolky. Rano sa tesil do skolky, ked som mu povedala, ze dnes tam uz bude aj spinkat, tak sa tesil. Do skolky sme skakali, pretoze teraz chodi po chodniku tak, ze ked je na chodniku prasklina tak ju musime preskakovat, a ze tych puklin je v asfalte neurekom, tak sme doskakali ako zajace do skolky, sam sa vyzul upratal tenisky a vletel do triedy.
Vsetkym vyklada, ze on je uz velky chlap, lebo chodi do velkej skolky.

bubatinko
3. sep 2010

ahojte tak nas maly to zvladol OK akurat bol sklamany lebo ze mu chlapec zobral obrazok co nakreslil a aj ho udrel.... a vraj ucitelka mu na to nic nepovedala ... vraj papal dobre, neplakal ale ani nespal/to on doma nespi od 20mesiacov/ vonku sa hral na piesku ... vraj bol teda dobry, ale akýsi smutny mi prisiel ked som ponho prisla, ako hral sa na koberci s autickom, ale smutny mi prisiel........ ale povedal ze aj zajtra pojdem do skolky ze chce. ale z uciteliek som trochu dost sklamana ale to mozno aj pre ten chaos co tam vcera bol.....
a doma mi pojedol a vypil co videl .... tak neviem ci toho az tak dobre pojedol v skolke ako hovorili.... a unaveny bol len polihoval .... tak snad to uhrame dobre a zvykne si na vsetko 😉

tinka5
3. sep 2010

Ahojte všetky, chcem sa pripojiť aj ja. Včera sme tiež nástúpili do školky.AAACH od rána všetko v pohode, velmi sa tešil, až kým sme neprišli do triedy......keď videl ako detičky plačú, dostal nejaký strach, učiteľka mi dovolila byt trocha s ním v triede a to bolo asi ešte horšie...keď som odchádzala spustil plač, hodil sa na zem, no hroza, no a poobede, keď
som prenho prišla, pekne sa v triede hral, aj ho učitelka chválila, že bol zlatý, nechcel síce spinkat, ale tichučko ležal......všetko popapal, čo sa mi nechcelo veriť, lebo doma jedol všetko, čo videl.... 😕 ☹ 😉

aknaj
3. sep 2010

ahoj,
aj druhý deň prebehol v pohode, teda tie 2 hodiny, akurát sa hneď ráno povracal, od náreku, tak nasilu reve, že to potom dopadne takto, ale to beriem ako normálne

Ráno vraj plakali skoro všetci a tak učiteľka vytiahla balíček cukríkov a zrazu všetky deti zabudli na rodičov 😀 a už bolo všetko v poriadku 😝

Teraz ale budeme mať týždeň pauzu, moja mamina ho berie na výlet do Štúrova. Škoda, že to vyšlo tak skoro na začiatku šk. roka, ale hádam to nebude problém.
Rozmýšľala som, či poslať jeho alebo staršiu dcéru, nakoniec som sa rozhodla pre neho. Dcéra v poslednej dobe žiarli a taká je protivná .... Keď sa narodil nemali sme s tým problém, ale čo stvára teraz 😲 .... Takto budeme týždeň len s ňou a len jej sa venovať. Hádam sa trošku ukľudní.

trixi
3. sep 2010

S tym papanim je to aj u nas tak, ze vcera hoci vraj vsetko zjedol, tak potom jedol este s tatinom polievku aj druhe, vypil malu 0,5l flasu Lucky, za chvilu 2 jogurty, 2 zemiakove placky, vecer velky chlieb so sunkou a pred spanim vypil 2 flase mlieka. Ufff, asi ta skolka poriadne vycerpava 🙂

libka1
3. sep 2010

@trixi ty kokso, to sa este aj tazko cita nieto zje a vypije 😀 to jak keby z koncentraka dosiel 😀 😀
nasa tiez dost vela pila, jest az tak nechcela, a to v skolke nezjedla hlavne jedla, rezance s grankom ona este v zivote nevidela tak ju asi prekvapili natolko ze to nejedla 😀 😝 uvidime dnes... ale spominala ze jej chutili natierky 😵

janka1874
3. sep 2010

@libka1 rezance s grankom to už je čo za jedno to teda by som ja do úst nedala tak neverím že moje dieťa

dai
3. sep 2010

baby to bude dobre...
moja skusenost je ze vacsina deticiek si poplace v pritomnosti rodica a potom ako odidu tak do minuty su v pohode...

My sme mali 3 taketo pripady a viem tiez ze som mala polku dna pokazenu ☹ niekde som to uz pisala, ze mala aj teraz lahsie ide do skolky s tatom ako so mnou - celkovo rano hlavne otcovia zanasaju deti, lebo od mam su deti nejak viac zavisle v tomto veku este. Takze ked ide nasa mala s muzom, tak si daju pusku, zakyvaju a pohodicka. Ked s nou idem ja, tak mi da pusku, zakyva ale potom sa vrati, ci predstalen nezostanem a pod. 🙂 vyjednavacky...
Myslim ze naozajstna adaptacia nastane vtedy ked je dietatu v skolke dobre, ma kamaratov a rano sice niekedy ma slabe chvilky ale vie uz rozumovo spracovat ze ide do skolky, lebo je to jeho akoby povinnost a je to normal 🙂

Inak, nasa mala hned prvy tyzden zostala do nejakej 14-tej... ( to som mala este opatrovatelku, tak mi to nevadilo ) - hned ako mi opatrovatelka skoncila tak zostavala normalne od 9-tej do 17,30... a v pohode, niekedy sa nevieme vytrepat zo skolky, lebo sme tam este spolu na ihrisku, alebo v triede chce nieco dokoncit a podobne...

Teraz cez prazdniny nam aj spajali triedy a musim povedat ze malinkej to len prospelo - ma kamaratov vo vsetkych triedach teraz, starsie deti ju nove veci naucili a rozprava mi aj o inych triedach kde este pojde a co tam robia a tak... tam je normalne ze niektore aktivity robia spolu ( priprava predstaveni, aktivity v telocvicni a pod. )

kika25
3. sep 2010

@lenrie chudatko malinke, muselo to byt tazke pre nu...ale neboj ja, osobne si myslim ze ucitelky to zvladli, deti su v pritomnosti rodica, obzvlast matky ovela citlivejsie a viac placu. Mozno ju zaujali nejakymi hrackami, oni vedia ako na tie nase deturence a verim tomu, ze sa pomaly, ale isto adaptuje 😉 drzim palce

lamada181
3. sep 2010

bab y&mi mase mali vcera chlabik s babnanovou natierkou mna skoro 😲 staci ze

wighy
3. sep 2010

ach jaaaj baby je mi smutko ked citam co pisete:(( ale verim ze deticky to zvladnu a ze trauma z toho ich obide 😵

aj nasa vcera sa nevedela dojdest,ako keby cely den nejedla tak neviem 😒
dnes asi obed nezjedla lebo som kukala jedalny listok a ze bravcove maso z lecom a tarhonou, no mozno tarhonu zjedla to lubi ale maso urcite nie a mali zemiakovu polievku tak to mozno ochutnala som zvedava co povie ked po nu pojdem

inak poviem vam baby ze mne to vyhovuje ze je tam hned od zaciatku cely den, lebo takto asi nema v tom chaos ze idem domov nejdem domov??a zatial zvlada no uvidime co prinesie dnesok 😉 😉 😉

len ten cas ma hneva lebo do 15:45 ich trieda je len otvorena a potom ich zoskupia do velkej triedy do pol 5 no ael ani to nebudem z prace nijako stihat

libka1
3. sep 2010

@lamada181 tak na to sa nehrabu ani nase rezance s grankom 😀 ze bananova natierka 😀 😅 my sme mali rano rybickovu a poobede z bravcoveho masa 😉
a dnes mali na desiatu cokoladove gulicky s mlieckom a poobede maju tusim drozdovu natierku. Obed malo byt maso na hriboch a zemiaky, polievku si nepamatam aka 😅

trixi
3. sep 2010

@libka1 rezance s grankom? Fiiiiha, Matko mal vcera rezance s tvarohom 🙂 (neznasa ich), co mali vo vsetkych skolkach rezance ? 😀
Som zvedava, co mali dnes, pre istotu som bola na nakup cez obed, keby zasa maly hlados zacal papat 🙂
Este som bola kupit lizatka na pondelok, maly ma narodeniny, ucitelka povedala ze sa davaju lizatka (ja lizatka nemusim 😝 ) ale vraj deti to maju radi. Tak som nasla nejake "zdrave" s ovocnou stavou, sladene hroznovym cukrom, snad sa maminy nebudu hnevat. Este som kupila take male voskovky, mali ich v akcii, tak som ich vzala, aby mali radost aj deticky, ktore nemozu papat lizatko.

zuzanamv
3. sep 2010

@wighy
nasi mali dnes tiez bravcove maso s lecom, ale k tomu zemiaky. Zeby sa skolky dohodli? 🙂
Inak byva v piatok vzdy bezmasite, sladke jedlo, tak teraz asi kvoli tomu, ze je kratky tyzden je maso.

O chvilku idem po nich, som zvedava.