Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

zuzanocka
24. jún 2010

ahojte, ahojte!

mne sa dnes po 2 tyzdnoch vracia sef, tak dorabam odusu 😀 ale postihala som vsetko, som na seba hrda 😀

rano mi mrne zas sceny robilo - strasnym krikom: "starku necem!!! mama - tu - doma!!!" a potom potichucku dodala... "mama.. .sadka... tuto... troska..." no normalne mi slzy idu do oci 😔 😔

capy
24. jún 2010

zlatunka bola, to poznam. mne to robil viki ked som zacala chodit do prace a on bol doma s tatinom. rano som sa snazila potichucku zdrhnut, ale niekedy sa zobudil a to bolo strasne, stale len ze on bude so mnou a pod. ale ked som odisla mm mi vzdy vravel ze si na mna ani nespomenul 😅

zuzanocka
24. jún 2010

to aj svokra hovori, ze potom uz je dobre... to ma teraz posledny asi mesiac taketo obdobie... niekedy v pohode mi zakyva, pozdravi... a niekedy sa mi zavesi na nohu... je to strasne 😢
a co este bude od sept. 😀 😀 u nadky fungovalo "rychle lucenie" - vyzut, vyzliect, strcit dnu a ujst 😀 😀 ale ked zacali debaty... to nemalo konca... a nakoniec to aj tak skoncilo placom 😝

zuzanocka
24. jún 2010

capy, u vas je tatino "chuva"? 😉 ci robite obaja?

dtimi
24. jún 2010

capy ☹ ...ale Tomino aj tak je strašne zlatučký,pekný chalanisko 🙂 .

janka1874
24. jún 2010

žienky to už len niečo cez 2 mesiace a máme doma škôlkarov mne je už teraz smutno nemám doma Sendy celý deň lebo Viki je chorá tak normálne sa nudím a chýba mi potvorka malá

macocha
24. jún 2010

@zuzanocka -au! to je teda záťah na psychiku 😔 takého sa aj ja bojím... keby tak drobčkovia chápali, že aj my by sme si radšej len sadkali vedľa nich 😔 nuž ale berme to pozitívne, je to ďalší krok k samostatnosti, to je predsa náš cieľ, nie? U nás bol jeden prípad, že kočka na univerzitu chodila v doprovode mamičky 😖 😀 tak pre ich dobro radšej nech sa osamostatnia skôr 😀

zuzanocka
25. jún 2010

dobre ranko 😵

@macocha, no... ved uz vyberame internatnu skolu pre decka 😀 😀 - v ramci osamostanenia 😀 😀 ale nie.... 😝 zvladnu to.... hlavne nemozu z nas citit "neistotu" ci robime dobre 😉

barbis
25. jún 2010

aj na mňa to dochádza...hlavne večer, pozriem na neho ako spokojne ležká v posteli, moje malé babano a za chvíľku bude z neho veľký chlapec, dnes si dokonca ani cumeľ nevzal do postele, že on je už veľký a pritom bol cumľový závislák.....no beží to naozaj rýchlo ☹ myslím, že tú škôlku budem znášať horšie ako on 😒

capy
25. jún 2010

zuzanocka pri vikinovi sme robili obaja, len tatino ma kratky a dlhy tyzden, tak ked mal volno tak s nim bol doma a ked robil tak bol u babiny alebo som si brala dovolenku.

dtimi dakujem za tominka 😵

libka1
26. jún 2010

toto nie dobra tema baby, aj na mna to uz dolieha... 😔 a to su dovtedy este 2 mesiace, neviem co budem robit v sept.

janka1874
26. jún 2010

veru ja sa tiež obívam že horšie to budem ja zvládať keď aj teraz Sendy nie je doma lebo Viki je chorá a zrazu je tu tak ticho a prázdno bože bude mi to chýbať len nedať to na sebe poznať bude asi horšie 😀 😀 😀

a ešte mi poradte ako sa zbaviť cumla na spanie nedá si vysvetliť že už je veľká kočka a tie cumle nemajú ona hneď potom berie cumel Viki a nechce pochopiť že Viki je malé bábo čo nemá ešte poriadne zúbky preto môže mať cumel toto nám nefunguje skúste poradiť niečo iné

strociatka
26. jún 2010

skuste jej cumlik uviazat na balonik a spolocne vypustit, mozno zaberie...

janka1874
26. jún 2010

to asi by sa nedorevala žiaľom ako ju poznám normálne vysvetľovanie na ňu moc nefunguje skôr bude musieť zmiznúť alebo tak nejako fakt neviem

macocha
26. jún 2010

Janka no kým vidí cumeľ u sestričky, bude to problém... nezaberá také, že už treba nechať cumeľ pre bábätko, že ho sestrička proste viac potrebuje? To moja mama vravela, že tak nejak to vysvetlila mojej o 2r. staršej sestre a tá cumeľ vzorne odovzdala a potom párkrát do dňa prišla, zobrala mi ho, pocumľala zopár sekúnd a vrátila 🙂

Ja som u mojej malej s cumľom na spanie hodne bojovala, rozlúčila sa s ním až na druhý pokus a ešte aj dnes skúša, či by som nejaký nemohla kúpiť...

Libka ale zas ja som toho názoru, že preberme si to tu a teraz a potom v septembri budeme hrdé na tých našich škôlkarov a už bez sentimentu 😉

lucia375
26. jún 2010

No ja som mala pri oducaný od cumla štastie lebo Matej sa hral na balkone aj s cumlom a ten mu padol z balkona dole a hned mu ho chytil pes. Tak som mu jednoducho povedala ze mu ho spapal a kedze to videl na vlasne oci tak tomu veril. Par dni a hlavne noci bol smutny ale sam si vzdy povedal ze Deni mu spapal cumel a potom ho to preslo.

aknaj
26. jún 2010

@janka1874 - aj môj syn ešte má cumeľ a nevyzerá to tak, že sa ho tak skoro zbavil. Má ho síce len na spanie, cez deň nedovolím. Aj dokáže bez neho zaspať, len sa potom nevyspíme v noci, lebo sa dosť často budí a hľadá ho. Ja to zatiaľ neriešim. Ak ho bude mať aj o 2 mesiace, uvidím čo mi povedia v škôlke a možno mu to potom nejako vysvetlím.
Niekde som čítala, že dieťatko sa musí samé vzdať cumľa, aby potom neľutovalo a zvyklo si byť bez neho.
Ale ak to chceš vyskúšať, tak mi niekto poradil, aby som ho trošku nastrihla, nech je tam dierka a dieťatko potom samé uzná, že je "pokazený".
Lenže u vás je ten problém, že máte menšie bábatko a tam si môže vziať ešte funčkný cumeľ. Tak to už neviem, ako by som to riešila, asi počkaj, čo v škôlke ...

trixi
26. jún 2010

ahojte, skore uzdravenie osypkarom 🙂 , Matko je uz bez nosnej mandle, zvladli sme to dobre, ozil, je zivsi, rozrospraval sa. Dufam, ze uz nebude tak casto chory.
Zienky, nebojte sa, zvladnete nastup do skolky. Ja ked som ho davala prvy krat, tak som utekala domov upratovat, pretoze som si pripadala ako najhorsia matka na svete. Nastastie Matko do skolky chcel ist a vzdy sa tam tesi. Jedine po tej operacii bol prvy den taky smutnejsi a cakal na mna ale uz sme zasa v starych kolajach. Neviem ako zvladne prestup do statnej skolky a hlavne spavanie v skolke, ale nase deticky su sikovne a vsetko to zvladnu, lepsie ako my 😉

janka1874
26. jún 2010

@aknaj ona má tiež cumel eňlen na spanie cez deň nie ale má chvíle že ukradne menšej na chvíľu podudlá a vráti jej nazad ale to skôr keď pre niečo moc plače alebo tak no neviem asi to tiež nechám na škôlku ak sa neodnaučí sama lebo skúšala som že ide spať bez neho a plakala a plakala že mama cem dudu tak nakoniec som to vzdala a cez deň raz spala bez cumla a vstala podstatne skôr a nevyspatá len som myslela či mi niekto neporadí ako na to ale asi máš pravdu nechám to na škôlku tam možno keď uvidí že iné detičky nemajú tak možno prestane

capy
26. jún 2010

trixi dakujeme, dnes uz ovela lepsie, aj vvikinovi vybrali nosnu mandlu minuly rok a jediny rozdiel ktory vidim je ze uz nerozprava tak huhnavo. ale choroby nas neobchadzaju 😒

my sme cumel nemali ani pri jednom tak neporadim ako oducit 😅

janka1874
27. jún 2010

ženy a neviete to niekedy pred začiatkom škôlky bude nejaké stretnutie rodičov že čo a ako pri nástupe čo treba deťom doniesť a podobne?

romanelka2
27. jún 2010

Pridam sa moja dcerka mi uz od dvoch rokou poobede nespava ide spat vecer o 20,hod a do 7,30,rano spi ale neviem ako to bude v skolke pani riaditelka mi povedala ze ak nechce nemusi tak som zvedava ako to bude a ci mi nebude plakat je jedinacik a vsetci hovoria ze bude rada chodit do skolky lebo sa doma nema skym hrat a tam sa jej to bude pacit. Tak uvidim aj ked sa trochu bojim ☹ Ale dufam ze to dobre dopadne 🙂

lamada181
27. jún 2010

mi mame ty&den pred zacatim

ena
27. jún 2010

@janka1874 -my sme mali nieco ako "rodicovske zdruzenie" uz zaciatkom juna.

janka1874
27. jún 2010

no asi zavolám riaditeľke že či bude niečo také lebo z papiera o prijatí neviem nič

libka1
27. jún 2010

macocha bodaj by si mala pravdu ze ked sa tu vypiseme tak to bude potom lahsie 😅

macocha
27. jún 2010

@janka1874 a túto tému poznáš?
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/anketa-ako-odnaucit-dietatko-od-cumlika/

A k tej výbave do škôlky: nám povedali v jednej škôlke, že v polovici augusta vyvesia oznam, že čo všetko nachystať a doniesť a v druhej škôlke len nech prídeme 2. septembra a že tam nám všetko povedia.

trixi - bodaj by si mala pravdu a všetky deti to zvládli! Ale ja nemám zlý pocit zo seba, ja to beriem tak, že raz to musí prísť. Ja mám zlý pocit z toho, ako je malá na mne vkuse nalepená. Keď mi ju niekto z rodiny (moja mama alebo sestra) povaruje, večer mi hlási "mamka chýbala". Do škôlky sa teší, občas jej pripomeniem, že tam bude bezo mňa... ale bojím sa, že jej to ešte plne "nedošlo".
A ešte mi je ľúto, že niečo krásne končí, ale to ja tak prežívam všetky konce 😉

zuzanocka
29. jún 2010

caute kocky

neviem to rozdychat...: http://www.aktuality.sk/clanok/166925/mimoriadn......

janka1874
29. jún 2010

@zuzanocka to je strašné si to neviem ani predstaviť bože

janka1874
29. jún 2010

@zuzanocka to je strašné si to neviem ani predstaviť bože

capy
29. jún 2010

zuzanocka to je hrozne, asi by som zosalela keby sa nieco take stalo nam, ani pomysliet nato nechcem ☹ ☹ ☹