Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

libka1
20. aug 2010

@jonatanka v deichmane som take videla aj mensie cisla, my sme kupili take na suchy zips, ten ovlada evka dokonale, takze je schopna sa sama vyzut aj obut 😉
dvojcatka to maju asi o nieco jednoduchsie, no uvidime, som zvedava co tu budeme pisat 2 septembra vsetky 😅 ja sa stale viac a viac bojim 😝 😖

libka1
20. aug 2010

my mame tieto prezuvky: http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=7698...
najprv som chcela kupit klasicke sandalky nejake od protetiky ale to sa mi teda videla dost drahe ako prezuvky, tak som kupila toto, mala sa s nimi uz stotoznila, stale si ich obuva dookola 😀 😀

barbis
20. aug 2010

@jonatanka u nás ich majú v každej obuvi aj v niektorých obchodoch s detskými potrebami

ena
20. aug 2010

@libka1: ja na prezuvky kupujem nasim plochonohacom protetika sandalky, je to okolo 20 eur za par, ale maju ako tak pevnu patu, su to sandalky, takze im v nich nie je horuco ako v papuckach a predsa len, v skolke travia dost casu, tak nech maju poriadnu obuv.

libka1
20. aug 2010

@ena ja kupujem prezuvky minimalne raz za 3 mesiace a cakam kedy sa ten prudky vyvoj nohy pozastavi 😀 takze sa musi uspokojit s tymi lacnejsimi 😀 uvidime ako budu sluzit, ale vzdusne mi pridu dost, mozno sa polepsime a kupime tu protetiku neskor 😀

ena
20. aug 2010

libka1: ved to, keby im tie nozicky tak rychlo nerastli🙂

wighy
20. aug 2010

jonatanka ja som v deichmane vydela klasicke papucky

adetka
20. aug 2010

Mirka ma sandalky z Daichmana... "jahodkove", ako im hovori 🙂 .... na suchy zips...

adetka
20. aug 2010

@molnitko ... dakujem ... pomohla si ...

lamada181
20. aug 2010

v daichmane maju klasicke papucky za 3 eura vsetky velkosti aspon u nas

veverca
20. aug 2010

@libka1 No na to, čo tu budeme písať 2.septembra som zvedavá aj ja. 😀
Čo sa týka obliekania... oblečie si nohavičky a tepláčky. Ponožky a tričko neskúsi ani za svet. 😖 Obuť sa obuje, ale zakaždým sa príde opýtať "takto si myslela?" , lebo nie vždy trafí správnu topánku na správnu nohu. 😅

macocha
20. aug 2010

Ahojte, prezúvky riešim aj ja, lebo mojej sa v klasických papučkách strašne potí noha. Ale sandálky som u nás videla najlacnejšie za 23 eur 😕 teda ak nerátam od číňanov. Prosím vás, tie protetické, čo spomínate, sa dajú kúpiť kde?
Ešte zvažujem, že do škôlky vezmem kroksy, tie zbožňuje a napodiv sú aj vo vnútri tvarované.

Ja sa chystám na adaptáciu pomalým tempom, ale mám výhodu, že kľudne môže malá aj celý školský rok ostať len na tie 4 hodiny. Proste to plánujem nechať celkom na ňu, kým nepovie, že chce v škôlke ostať aj spinkať. To som odkukala od susedy a na jej dcére sa to osvedčilo. Okolo Vianoc malá povedala, že už mama nemusí prísť po ňu hneď po obede 😉 Mne by práve bodlo, keby sme mohli na začiatok chodiť ešte kratšie, ale riaditeľka hovorila len o prvom dni že je krátky. Navyše teraz je už iná riaditeľka, takže vlastne uvidím až o 2 týždne. 😲 ufff, veď to už je za dverami!

libka1
21. aug 2010

@veverca s tym obliekanim mame presne to iste... 😀

@macocha ja tie protetika topanky kupujem u nas na poliklinike v zdravotnych potrebach, tam maju aj super vyber topanok, ale tiez pod 25 eur nenajdem zial 😉 mozno teraz by sa dalo, ked vypredavaju letne zasoby, co ale neplati u nas, lebo tam je problem kupit aj na zaciatku sezony, objednavaju velmi obmedzene mnozstva 😝

blumka
21. aug 2010

baby, citam, ze nielen ja z toho mam stres 😅 ja asi budem revat viac ako Terezka... 😔 😅
ja ju necham hned na cely den, teda ak to zvladne, ak by mala mat nejake extra velke hysaky tak jasne ze nie, ale ako ju poznam, tak dufam, ze to zvladne...uz 2x bola u mojej kamaratky na cely den aj noc a nema problem ostat bez nas u mojich rodicov...deti ma rada, rada sa hra, akurat ked niekde dojdeme tak sa chvilocku hanbi ale potom uz ma ani nevnima ze som, resp. nie som pri nej...
no ale skolka to je nieco ine, cudzie tety, cudzie deti...
mozno jej pomoze ze s nou bude chodit este jedno dievcatko z nasej ulice..mozno sa budu spolu hrat, mozno budu spolu revat 😅 😀
a este mi tak napadlo...ako tam deti oslovuju ucitelky? 😕

ena
21. aug 2010

@macocha Proteteiku, priapadne aj Sante, kupis v zdravotnickych potrebach,alenemaju vsade, neviem, odkial si, ale v BA napriklad Pretetiku maju v zdravotnickych potrebach v zdravotnom stredisku na Sustekovej, Protetika je aj na Bojnickej, Sante sme kupovali na Dunajskej, nespomeniem si teraz na nazov tych zdravotnickych potrieb,ale je to taka predajna na rohu.. Sante tusim do 26tky cisla mavali sandalky.

macocha
21. aug 2010

@libka1 @ena ďakujem 😉 skúsim pozrieť. Moja už teraz nosí 26-27, takže asi Protetiku.

blumka a ostatné, ktoré máte také pohodové detičky, ticho závidím 😅 U nás je to teraz hotová tragédia, dnes napr. som potrebovala baliť na dovču a reku malú nechám u mojej mamy, ale sa ma chytila a nešťastná vravela "prečo ma chceš opustiť..." A to podotýkam, že už dobrý rok chodí k babke každý utorok, kým som v práci 😒 hold dnes nebol utorok tak asi nemám nárok 😀 Vysvetľovanie nepomáha, ona to v teórii chápe, len keď príde na prax, odhodlanie je ... zabudnuté. Aj vždy v utorok večer mi pripomenie, že som "dnes chýbala". Ale verím, že zázraky sa dejú 😉 a keď nie, to budem riešiť potom. 😎

libka1
22. aug 2010

moja je tiez vela bezo mna, ale je so starymi rodicmi, a to je ine ako ked ju necham medzi uplne cudzimi, tak neviem 😅 deti ma rada, stale ich vyhladava, tak ale clovek nikdy nevie, staci ked si tam s niekym nesadne a je koniec 😝 to mame aj na pieskovisku, niekto jej nieco vyvedie a ona hned s placom ze podme domov 😅 a skoncili sme ☹
my mame 25 nozku, ale uz sa mi zda ze az tak nerastie, aspon dufam 😅 😀

adetka
22. aug 2010

paaani.. vy mate noziskaaa 🙂 ... Mirka ma ako 45 mesacna 23 ... ale ona je celkovo malinka... teraz nosime veci pre 2-3 rocne 😅
plakavat urcite budu... niektore tyzden, ine mesiac... Mirka zacala v jaslickach plakat na treti den.... a plakala asi dva tyzdne... po roku a pol s babkou (mali sme odklad) ju teraz trosku zaucam... a obcas ju necham v detskom kutiku s dozorom zo dve hodinky... uvidime 😉

tatolu
22. aug 2010

No môj Luky má ako 44 mesačný 26 až 27, Tomík 28 mesačný má 24 a Tánička 23.
Ja staviam na to, že Luky plakať nebude 😔. Od mala chodieva na prázdniny po celom Slovesnku. Horšie bude, ako budú učiteľky zvládať jeho tvrdohlavé nálady 😝

susika
22. aug 2010

dobre, že som vas našla...ja som mala do rana nočnú moru, že som už malu zaviedla do školky, ale neviem prečo,mohla som tam ostať s nou, a sledovala som, ako sa ona zaraduje do kolektívu...normálne mám z toho des stres, ež isto pojdem urevaná a an ešte väčší krik tam bude robiť...hlas má raidny aj ked tenučký...
hrozne ma štve, ež sa odmeita obliekať...nikdy sa k tomu enmala a už asi 2 mesiace sa mordujeme, teplačky občas, nohavičky ako tak..lenže ona ma problém, ež je hrozne chudučká a zel sa jej tie uzke veeci obleiakju a keby jej dam väčšie, tak jej to bude padať..
v škoke to ako šiešite? na teplačky a tričko? na jesen som tak rozmýšlala, že ponecháým tie šatočky čo nosila, ked bola menšia, aj tak viac boli v skrini a obečiem ich na tričko a pančušky, elbo v tepolačkoch a pančuškách teplo a zasa pančuchy si sma vobec nepoblečie..ale vraj týmto drobcom dosť zvyknu pomahať..no ale do kedy..maá ej dosť nervačka, ked jej niečo nejde. bo chce byť vo všetkom prerfektná...
topanočky tiež riešim..ale sandalky mi velmi v lete nosiť nechela, tak jej ich asi nechám aj ako prezuvky, ench sa vynosia..dala som za ne viac ako 20 eur.tiež som v deichmane našla pekne sandalky, tvarované a s pevnou pätou a prepletenými prstami, inak vzdušné, ale najradšej by jej dala ortopedaky od protetiky, elnže nerobia polčisĺa a velkosť 24 je nám velká a 22 zasa malá a 23 z nich nevyrabaju....ale aj tak je to jedno, ako má, lebo sama sa neobuje, ešte ako tak vyzuje, ale obuť jej ide ťažko, lebo to nikdy neodopne poriadne..uff, normálne mám strach za nu....my ideme prvý den až 6.9., elbo som nevedela, či sa normálne začína druhého....našťastie som na MD, tak budem čakať asi pri telefone..enchcela som ju dať na pl dna, aby si na to enzvykla..uvidíme, ako sa osvedčí celý den, ak by to nešlo,t ak ju skusim aspon prvý mesiac bravať po obede. lenže u nej bude potm probolém to, že ona nebude už spať, lebo bude prebratá tým, kým prídeme z školky...

adulikka
22. aug 2010

ahojte aj u nás sa ide od septembra do škôlky...
už teraz vymýšľa ...neviem odkiaľ to má ,že učiteľka je zlá
ideme ho dať zatiaľ len na štyri hodiny ,potom neskôr uvidíme a mu to predĺžime
ja som ešte na materskej s mladším synom
aj náš Mirko je dosť tvrdohlaví ,aj ja mám problém s obliekaním...niekedy aj nasilu

susika
22. aug 2010

u nás to inak bude zábava aj s jedením v školke...čím je staršia, tým je horšia.vymýšla a viac komentuje, čo je na tanieri ako žuje...hm, bud bude jedávať sama alebo bude dobrým zabávačom pre ostatné deti🙂)chuderka učitelka🙂) no a spoanie je to isté...hodinu vyspevuje a ptoom konečne zaspí, ak vobec a to spať potom v školke ani nestihne,t ak to si ja potom doma užjem, že bude ako čert...ale čo ma mrzí, že sa nevie nejako prebojovať.deti v jej veku si navzajom všetko beru a oan sa na to kašle, ench si zoberu a ona sa na ot len díva a potom občas spraví cirkus a ja už neviem, ako jej to mam vysvetliť, že nech si to nenechá....

kika25
22. aug 2010

@susika ani nasa Lenka nie je priebojny typ, kedze ma maleho braceka ucim ju poziciavat a ked jej on nieco zoberie tak jej vysvetlim ze je mladsi, nech mu to necha a teraz si necha hadam vsetko...v znamom prostredi je ziva a cula ale medzi cudzimi detmi a bezomna ☹ bude ako utiahnuta myska ☹ No mozno sa mylim a prekvapi ma...

adetka
22. aug 2010

😅 ja musim Mirku tiez pobadat... aby si vec vzala naspat... ked jej to niekto zoberie... samozrejme s tym, aby to oznamila skor ako mu to vytrhne 😀 ... a ze nema revat, ked jej beru hracku... ale pekne povedat, "nedam" 😉 ...
z jedenim bude mat problem aj Mirka... velmi zle jedava... a musi sa na nu opatrne... ja dufam, ze tety v skolke slabych jedakov nenutia jest sposobom "natlacim to do nej" 😒 ... tym by Mirke sprotivili skolku... a pravdepodobne by zvracala... snad to nechaju na nu.... ked bude vidiet ine deti jest... urcite sa po par tyzdnoch prida...
do skolky sa tesi... velmi... mozno az prilis... 😅

susika
22. aug 2010

@adetka , @kika25 -no, ako keby som čítala o mojej v oboch prípadoch...ja ju neučím, že ked je mladší,t ak že nech mu to dá..iba baby vonku robia takú "chybu",vlastne ani neviem, či je to chyba..elbo sestra ma synatora, teraz bude amť 2 roky a ten tiež všekto šklbe, hm, je vo veku, ked chce všetko, čo má druh a ta ho normálne vyhreší, že ona to mala prvá, alebo hociktéré iné dieťa a nehc to neberie....to robím aj ja, ale malá nezvykne brať,..na peisku to býva skor opačne..ja vezmem hračky a ked vidí, že jej detská všetko beru, tak ide na šmykalu alebo niekde..jednoduhco nece sa jej hadať..aj doma, ekd ju vyhreším, akože nič si z toho nerobí, že by plakala, skor hrdo odíde, akože "nikto na mna kričať nebude" 😀 a o chvilku pride ako keby nič 😀 😀

strociatka
23. aug 2010

ahojte babulky, tak som sa prave vratila z uradu prace atd. a nahlasila som, ze nasa ropucha nastupuje do skolky na 2 hodiny denne, na to mi povedali,ze stracam automaticky narok na rodicovsky prispevok!!! takze paraaaada, pojdeme sa past, sak travy je este dost. Neviete ako to je? to si musim teraz este aj sama zaplatit nemocenske a odvody a co vsetko este? som rozculena a pomotana...

denisocka
23. aug 2010

@strociatka tak tak,akonáhle daš dieťa oficialne do školky co i len na 5 minut,tak stracaš na rodičak,už neexistuje adaptačny proces

strociatka
23. aug 2010

to mi je jasne, sak to nejak zvladneme, len ma to mrzi, lebo nemam ziadnu moznost s tym nic urobit, nemam rodinu ani nikoho, komu by som ju dala, takze ine neostava, nastastie bez prispevku ostaneme asi len mesiac, v oktobri nastupujem do prace, len mam si ten mesiac aj odovdy zaplatit? co vsetko?

capy
23. aug 2010

@strociatka za september este dostanes 😵

uznetusim
23. aug 2010

@denisocka ako to že neexistuje? Nám na papier dali že malý je prijatý na adaptáciu... 😕 Ja neviem kde mám čo nahlasovať.... 😖 Krpec bude mať 3 roky 17.10, ale do škôlky nastupuje od 2.9. - adaptovať. Ja do práce nastupujem 18.10. Sama som zvedavá čo mi kde budú vykrikovať že som mala urobiť a neurobila. 🙄