Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

strociatka
6. mar 2010

elize, moja mala ma rovnako a tiez to vidim blede, kedze ja som nezacala este pracovat, tak asi budem musiet ostat doma totalne bez penazi, zaujimava vyhliadka do buducnosti, ani si to nechcem predstavit, nevychadza nam to teraz, co budeme robit potom?

other_side
8. mar 2010

ahojte, tak urcite ste dnes vsetky poctivo obehavali skolky a davali prihlasky.. mate nejake skusenosti? co vam povedali? som zvedava lebo moj bude mat 4. septembra 5 rokov a povedali mi ze este nebude predskolak ale ze az o rok.. kks tak ja neviem.. naco rusili pre boha tolko skolok ked teraz su vsade pretlaky a my co by sme uz isli radi do prace tak budeme s takymi velkymi detmi dalsi rok doma? viete ako sa ten moj tesi a uz minuly rok bol taky sklamany ked ho nevzali... dala som prihlasky do 3 skolok a z toho mi v jednej riaditelka povedala ze nemam ich original ziadost s logom takze bude moju ziadost riesit ako poslednu.. ☹ 😢 😠 hlavne ze som mala ziadosti vytlacene z oficialnych stranok a nikde sa nad tym nepozastavovali aj ked aj ine skolky maju svoje loga.. mna asi porazi.. to je birokracia toto... 😢

arabeska
8. mar 2010

ahojte

aj nas by mala cakat od septembra skolka,lenze sme 33v poradi tak sa obavam ze mi ho nevezmu,napadlo vas dat nejaky "sponzorsky" dar ,pripadne ako to riesite aby vam deti vzali?ja uz som totalne zufala 😔

other_side
8. mar 2010

arabeska.. tak u mna nehrozi absolutne ziadny sponzorsky dar.. u nas v skolke co mame cez ulicu beru len 16 deti.. s prihlaskou som tam bola pred rokom nezobrali ho a dnes mi tiez nezabudli povedat ze prednostne beru deti ktore tam uz maju surodencov, alebo predskolakov.. moj je narodeny 4 septembra.. on uz medzi predskolakov nezapada.. som zurila ako pes.. mozem im ja dat sponzorsky dar? a co take? ja som uplne svorc.. nemusela by som byt keby som sla do prace.. ale do prace nemozem ist lebo nemam maleho v skolke.. do skolky mi ho nezoberu lebo nepracujem.. to je zacarovany kruh toto..

lukinkowa
8. mar 2010

ahojteee, nechcem sa ešte nejako moc dopredu wyťešowať, ale podľa neoficiálnych informácii tu v NR w našej škôlke zoberú wšetky trojročné detičky, ktoré boli na zápise..tak som si wydýchla 🙂 a ideme tento týždeň pre písomné rozhodnutie, aby som to šťastie mala čierne na bielom..weľmi som sa bála, že ho nezoberú, tak sa tam tešíí.. 😉 prajem ostatným mamičkám, ktoré ešte newedia na čom sú rownako dobré spráwy.. 😀

arabeska
9. mar 2010

ohter_side, ja sa uprimne priznam ze by som im ten dar aj dala,ale ja vobec neviem akym sposobom 😕 inak to je strasne ze ti ho este nevzali! 😠 inu skolku v okoli si neskusala?

lusinda2000
9. mar 2010

ahojte kočky,môžem sa pridať?
moja malá ide do škôlky v septembri,dnes sme boli na zápise a máme prihlášku. keďže sme v malej obci,tak to nie je až taký problém,no závisí samozrejme tiež od počtu detičiek. pani riaditeľka bola veľmi milá a asi nás všetkých zoberú,čo som veľmi rada. malej s aveľmi páčilo pri detičkách,hrala sa s hračkami,a nemala problém odtiaľ odísť. no najprv bola hamblivá,ťahala ma za ruku,aby som išla s ňou do kolektívu,to snáď prejde a v septembri to bude zvládať na jedničku🙂

dúfam,že všetkých Vás zoberú,bolo by to fajn,hoci v mestách je to väčší problém ako na dedinách☹

other_side
9. mar 2010

arabeska, skusala som minuly rok 4 prihlasky, tento rok 3. uvidim, este nic nie je stratene, ale tu v ziline je totalny pretlak v skolkach, tak pokial nemam znamu co by mi ho niekde pretlacila tak uz musim jedine dufat a verit na zazrak.. inac s tym darom.. ja tiez nie som z tych co nejakym sposobom vedia ako na to.. proste toto neboli a nie su moje priority, pokial ho nevezmu tak budeme doma a prinajhorsom ho dam na nejaky kruzok, ale ja fakt si neviem samu seba predstavit zeby som davala nejakej riaditelke alebo ponukala koberec, skrinky, hracky.. a co ja viem co vsetko rodicia davaju.. ja by som ani flasu nevedela dat a to je asi ta chyba.. ja som vcera cakala pred jednou riaditelnou v skolke kym sa tam vybavi jedna mamicka, bola tam aj s prckom.. mohol mat maximalne2,5 roka, ale ta matka co vsetko pouzila na tu riaditelku.. ja som len hubu otvarala coho bola schopna.. dobre ze jej tam neklacala pri nohach... no des.. a riaditelka na nu velmi milo.. no uvidime hadam sa s tym nieco bude dat robit... kokos.. ja mam 5 rocne decko doma a mne ho nezoberie ale keby som si jej tam klakla a poplakala tak uz ho tam mam mozno aj zo 3 roky.. 😀 skoda reci.. len sa strapnuju tie matky a posobia ako podradne kravy.. teda aspon tam ta na mna tak posobila.. proste bola smiesna 😀

veverca
9. mar 2010

Tak ja už mám rozhodnutie o prijatí 🙂 . Dnes som si preň bola v škôlke. P. riaditeľka hovorila, že neprijali 5 detí. Tánička bude mať 3r. v lete, takže neprijali zrejme 5 ešte mladších.
other_side...držím palce. Neviem si predstaviť, čo by som robila na tvojom mieste. Byť doma s tak veľkým dieťaťom len preto, že ti ho nechcú zobrať do škôlky. 😠 Ale plaziť pred riaditeľku by som sa veru tiež nešla. 😠 A sponzorské dary? 😝 Kedy budeš vedieť ako ste dopadli?

diddi
autor
9. mar 2010

a to vam chodi mailom to rozhodnutie,alebo vam volaju,ze si mate prist?...lebo nam povedala,ze do konca maja sa vyjadria

other_side
9. mar 2010

veverca, rozhodnutie bude v kazdej skolke iny datum, ten prvy mame 25.3 tak uvidim.. no zrovna som teraz prisla od kamosky, ta ma od mojho syna starsie dievca o mesiac a tiez ju este nema v skolke.. a prihlasok dala tiez niekolko.. ako vravim.. bez znamych nepretlacis.. ale ked uz bude mat 5 rokov tak pre boha hadam ho uz vezmu, lebo to uz nie je povinne takze zobrat ho nemusia 😠

other_side
9. mar 2010

diddi, u nas je to tak ze treba prist osobne pre rozhodnutie, ale kazda skolka vydava rozhodnutie v iny datum, niektore zvacsa ku koncu marca 😉 ale mozes zavolat ak mas cislo ze ci uz su rozhodnutia 😅

diddi
autor
9. mar 2010

nam ani nepovedali kedy je rozhodnutie, len to, ze do konca maja, podla zakona....tak neviem, zapis sme mali 1.3.....mozno sa pojdem okolo skolky sa pozriet

sarah02
9. mar 2010

ja som sa tiez obavala ,ze mi malu nezoberu do skolky tak som dnes zasla akoze sa spytat kedy si mam prist po rozhodnutie(to len preto aby som mohla pobehat skolky ) a pani riaditelka mi povedala ,ze mi ho moze dat aj dnes ...a to som bola celu tu dobu napata lebo az do roku 2011 maju plne.Prijali nas ! Drzim palce a za opytanie nic nedate aj ked tam pojdete skor .

diddi
autor
9. mar 2010

sarah a kedy ste mali zapis?

babulina
9. mar 2010

mne povedali ze maju poradu v polovici aprila ze potom si mozem zavolat na com sme a inak pride postou rozhodnutie do konca maja

capy
9. mar 2010

ahojte gratulujem vsetkym ktorych uz zobrali a drzim palce vsetkym, ktori este cakaju na rozhodnutie ako ja 😒 my mame prihlasku v dvoch skolkach tak uvidime

veverca
9. mar 2010

My sme mali zápis 19.3. a povedali, že pre vyjadrenie si máme prísť do škôlky o mesiac. Dnes som skúsila zavolať a už bolo, tak som si ho hneď išla prevziať.

capy
9. mar 2010

veverca gratulujeme, ale 19.3 este len bude 😅

veverca
9. mar 2010

ups...trochu som sa sekla... 😅 ...zápis bol 19.2. 😀

capy
9. mar 2010

v pohode, ale normalne som sa musela pozriet do kalendara 😅 😅 😅

sofik
10. mar 2010

my sme mali zápis 25.2 a pre rozhodnutie si mám príst koncom marca, tak som tiež velmi zvedavá či nás zoberú 😉

sarah02
10. mar 2010

Ahojte,vcera som tu už nebola lebo sme mali navstevu ale zapis sme mali od 19.2-do 23.2.

sarah02
10. mar 2010

zabudla som podotknut,ze zapis prebiehal oficialne od 19.2 ale ked som sa rozpravala s pani riaditelkou o zapise deti do skolky tak nam povedala ,ze zapisovat sa chodilo priebezne pocas roka,prekvapilo ma to lebo ked som malu bola zapisat uz som bola v poradovniku 20 a mozu zobrat 21deti.

jahodka11
12. mar 2010

ahojte,
tak sme prave odovzdali prihlasku na pifflovej, velmi mila pani riaditelka aj ucitelky...a to sme ani neboli ohlaseni, a vsetci akysi mili...no nie som na to zvyknuta 😉 zaciatkom maja dostaneme vyrozumenie, ale mame tam poznamku, ze pojde do specialnej triedy kvoli alergii, takze to nas asi vezmu....duufam 🙂

capy
12. mar 2010

jahodka drzim palceky 😵

babulina
13. mar 2010

jahodka, podla mna vas urcite vezmu, uz vtedy ked som sa ja pytala na vas tak sa tvarila ze jasnacka vy k nim patrite vsetkymi desiatimi, ved kto iny nez vy??? no ja teda idem v stredu, tak uvidime na nas sa az tak opitmisticky netvarili

tyli
16. mar 2010

Ahojte,
vie mi niekto poradiť?
Syn bude mať v septembri 2,5roka, takže mi ho do škôlky určite nezoberú. No mám des, čo spravím vo februári, keďže syn bude mať 3roky a mne končí rodičovská dovolenka. Opatrovať ho nemá kto, jasle mi ho nezoberú a ja by som mala nastúpiť do práce. Je tu možnosť ostať na predĺženej rodičovskej (totálne bez peňazí 😒 ). Zamestnávateľ si ma vedie v evidencii, no neviem či ma počas predĺženej materskej nemôže prepustiť? Vie mi prosím niekto poradiť? Je tu nejaká mamička ktorá riešila podobný problém?
Ďakujem.

fogpi
16. mar 2010

ahojte
my sme boli tiež tento rok znova, pretože ani nás vlani za nedostatok miesta nevzali. Filipko bude mať 4 o mesiac ale kedže som stále na materskej tak neviem či ho prijmú. Ale dúfam že ano. Veď uvidíme. Ale je to sila... detí stále viac a školok stále menej... 😒

jaaty
16. mar 2010

Tyli, riešila som to čo Ty, keďže Hanka bude mať v máji 3 roky a tiež mi ju do škôlky v apríli či máji nikto nevezme.
Preto sme ju dali zatiaľ do súkromnej škôlky -iná voľba nebola, zároveň som normálne dala žiadosť o prijatie do štátnej škôlky od septembra tohto roku. Tam by ju prijať mali, pretože podmienky spĺňam- hlavne pracujem a Hanka už 3 roky mala, v poradovníku sme mali č. 6.
Potom v septembri sa rozhodnem, či ju dám do štátnej alebo zostane v súkromnej. Bude to hlavne otázka peňazí.
Keďže je súkromná škôlka drahá, zaplatím z môjho platu škôlku a hypotéku a dosť 😠 😠 😠 . Ale vždy je to lepšie ako 186 eur na mesiac 😉