Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

marcca
7. jan 2010

marcelkatt, sasenka - všetko závisí od konkrétnej škôlky, tá naša berie aj deti od 2 rokov, len treba dať "včas" vedieť...t.z. aspoň rok dopredu 😉 😝 a príhlášok si môžete dať v pohodke aj viac 🙂

blumka
7. jan 2010

ahojte..ja by som tiez chcela dat malu od septembra do skolky. Niekedy teraz v januari sa pojdeme porozpravat s riaditelkou, ci ma vobec sancu sa dostat do skolky kedze v septembri bude mat len 2,5 roka.
Zapisy su na celom Slovensku v rovnakom case ci to zavisi od skolky?

gangulienka
12. jan 2010

ahojte ja som dnes bola pre prihlasku, ale Tamarku nechcem dat od septembra, ale az od januara a zevraj by to nemal byt problem....tak snad 😉

adulik144
13. jan 2010

Ahojte v septembri by mala nastupit do skolky moja druhorodena Lucia 🙂 a uz teraz sme to nahlasili zatial len neoficialne,ale zapisali si ju na papierik, kde uz bolo dost mien.Staršia Terezka už do tej skolky chodi, tak dufam, ze sa k tomu prihliadne, lebo u nas je dost velky zaujem a malo skoliek. 😒

davidko7
13. jan 2010

Baby moj syn bude mať až v decembri 3 roky.Vtedy mi konči materska.Može isť až v januari do školky?Neviete mi poradiť?

maznacik007
13. jan 2010

davidko.. moze ak ho do skolky zoberu... ak si zo Senca tak si pozri ja som uz pisala do inej temy ako je to zo skolkami v senci... a velmi sanca tam nanestastie neni

marcelkatt
13. jan 2010

Davidko7 môže. Berú deti aj mladšie ako 3 roky pokiaľ sú samostatné, nemajú plienky. No a musia mať voľné miesto. Uprednostňujú 5 ročné deti, lebo tie majú povinnú predškolu. Náš bude mať 3 v novembri, pôjdeme na zápis do viacerých škôlok a uvidíme, tu v TT je dosť nával. Plánujeme ho dať v januári do škôlky ak by ho vzali.

babulina
15. jan 2010

baby, co vravite na variantu jedna prihlaska do skolky a druha do jasli? my budeme mat len 2,5 roka v septembri tak ja neviem na jedno je mala, na druhe zase velka, ach jaj
ked ja tak vidim ze potebuje detsky kolektiv svojho veku, inak by som ju tak do tej skolky netlacila ☹

diddi
autor
15. jan 2010

babulinka, ale jasle su len sukromne...a mala moze ist aj v januari do skolky

babulina
15. jan 2010

v petrzalke su aj statne, resp polo statne, lebo oficialne jasle su vyradene zo systemu skol, kvoli nejakemu inemu zakonu, konkretne na pifflovej, tiez som o tom nevedela, len jedna znama ma na to upozornila, tak uvidime
som sa tak medzi recou pytala mamiciek kt maju deti v rovnakej skolke resp sa tam nedostali tak nikto mi nedava ani nadej ze by ju zobrali a vobec nie v januari ☹

jojo100
16. jan 2010

Ahojte,
sme zo Senca a chceli by sme dat maleho do skolky (v Maji bude mat 3roky) problem je v tom ze mame este dceru (8mes) poculi sme za nam ho nemusia zobrat do spadovej skolky. Resi podmienky prijatia dietata do skolky nejaky zakon?

diddi
autor
16. jan 2010

musia ti podla zakona prijat dieta posledny rok pred skolou...inak zakon ziadny 😖

jojo100
17. jan 2010

diddi: Dakujem. To nie je moc dobra sprava. Kazds skolka si kladie rozne poziadavky napr. obaja rodicia musia pracovat, manzelka nesmie byt na materskej s druhym dietatom,...
Vidim to na nejaku sukromu skolk (resp. opatrovaltelske centrum) problem je ze to bude strasne drahe :o(

michalienka
17. jan 2010

Ahojte, tak ja som uz prihlasku dala na dve skolky, nastup od januara. V jednej mi povedali, ze asi nemam sancu pretoze ked v septembri zaplnia triedu trojrocnimi tak uz prijimat nebuduv ☹ /len keby sa uvolnilo/. A uz maju aj vela prihlasok.

sirell
17. jan 2010

babulina: mozes dat prihlasku do jasli, tam mas vacsiu sancu na prijatie. my sme to takto vyriesili minuly rok. do skolky nas samozrejme neprijali, ale do jasli ano. a v jasliach moze byt dieta az do 4 rokov. len tam je podmienka ze obaja rodicia musia pracovat (teda v statnych jasliach).

flover
18. jan 2010

Maminky prosim nenapisete mi niektora vlastnu skusenost so skolkami v BB najlepsie na Foncorde (Nova, Druzby, Jilemnickeho...)? Niektore hodnotenie skolok v kolonke "SKOLKY V BB "su uz stare a neviem ci su aktualne. Neberiem vychovu na lahku vahua velmi mi zalezi na vybere. Ja mam skusenosti s Kralovstvom deti u Gretky v BB na Slnecnej...keby dakto potreboval.

babulina
19. jan 2010

sirell: tak dik za info, no takze smola, ja budem doma s dalsim drobcom, ale zistila som ze otvaraju uplne novu skolku blizko nas, tak uvidime ci sa deturence lepsie pomestia len neviem kolko tried sa otvori

maznacik007
19. jan 2010

jojo... ja som sa dnes stretla s ucitelkou z jednej MS v SC a uz teraz vedia ze na dalsi rok nikoho neprijmu.. v tejto konkretnej skolke.. v senci neni sanca pokial obaja nepracujete... a su tu poradovniky aj do sukromnej skolky...
zakon je taky ze musia zobrat predskolaka...

v senci sa neprijate deti rataju na desiatky az stovky.. a novy zakon to este zhorsil.. lebo sa znizil pocet deti v triedach..

ja planujem dat maleho do skolky tak o tri a pol roka a uz teraz som sa bola sondovat aby o nas vedeli.. ale to som rodena sencanka.. byv. ucitelka a poznam sa tam s dost ludmi zo skolstva.. tak asi tak...

malu som tak mala dva roky dopredu nahlasenu.. / to sa uz ale nerobi../

roxi
20. jan 2010

ahojte, keĎže čakáme druhé bábo, tak zvažujem, či sa pokúsiť dať malú od septembra do škôlky, alebo nie, je síce spoločenská a sama by už ísť do škôlky chcela - to ešte nevie, že tam bude musieť aj spať poobede 😀 , ale bojím sa tej chorobnosti potom a že to bude prenášať aj na malého, tak rozmýšľam, či predsa len ešte rok nepočkať, no pri tom návale detí a nedostatku miest sa bojím, že potom ju už do žiadnej nedostanem, myslíte, že je ľahšie dostať do škôlky 4 ročné dieťatko, či je lepšie skúsiť to už teraz, keď bude mať 3, poznáte nejaké 4 ročné deti, ktoré by sa nedostali do škôlky?

janka79
20. jan 2010

ahojte, do skolky sa da nastupit len v januari a v septembri?...ak som to dobre pochopila... 😅

babulina
21. jan 2010

janka79 skor by som povedala, ze da sa v septembri a potom ostatne mesiace ako sa dohodnes s riaditelkou resp ako sa im uvolni miesto, teraz kamaratom zacina chodit dcera do skolky a zacne od 15feb, takze asi tak

flover
21. jan 2010

ahojte mate prosim niekto osbnu skusenost s akoukolvek skolkou v BB? Som s stadiu vyberu. Vopred dakuejm za rady.

danu
21. jan 2010

flover skus pozriet do tychto tem - skolky v banskej bystrici
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

flover
23. jan 2010

Dakujem Danu, vies su tam veci stare 2 roky tak som chcela vediet aktualne...ale si zlata dik.

jaduska
23. jan 2010

janka - do materskej školy môže dieťa nastúpiť kedykoľvek v priebehu roka, len je dobré, aby bolo zapísané v čase, keby prebiehajú zápisy. S tým nástupom v priebehu roka to je tak, že ak je dieťa zapísané a prijaté, tak naňho dotáciu dostanú, aj keď nastúpi napr. až v novembri. Do 15. septembra totiž škôlky hlásia počty prijatých detí.

capy
24. jan 2010

ahojte aj my chceme nastupit do skolky v septembri. sme z petrzalky a v septembri budeme mat dva a pol tak uvidime ako dopadneme.

s prvym synom sme dopadli tak ze nam ho v septembri nezobrali to mal 3,5 a zobrali ho az v januari aj to preto ze som sa tam chodila kazdy mesiac pytat ci sa im neuvolnilo miesto 😒

other_side
24. jan 2010

fuuha.. niektore tu pisete ze nastupujete v septembri do skolky.. teda neviem.. my sme zo ziliny, minuly rok sme davali prihlasky do viacerych skolok ale nikde nas nevzali.. totalny pretlak.. bojim sa uz teraz co bude tento rok.. syn mal 4 roky v septembri.. ak ho nevezmu mna uz asi porazi...

jahodka11
25. jan 2010

ahojte, tak aj my sa pridavame, ak nas teda zoberu 😠

roxi-ja by som to so skolkou urcite skusila....ak by byvala casto chora, tak ju tam davat nebudes a mozno budes prekvapena....a podla mna to uz od 3 rokov deti potrebuju.....byt v kolektive....len keby bolo viac skolok....statnych, nie sukromnych 😖

ollski
25. jan 2010

cauko, aj my sme zo ziliny...pevne verim a dufam, ze nas v septembri zoberu....?? byvame v centre su tu 2 skolky, na Hlinach 3 a 4, viac by mi vyhovovala ta na 4...uvidime. co som sa dopocula o minulom roku, tak je to zevraj dost tazke niekam sa dostat, navyse ked budem doma este z druhym, toho sa mi zda skoro davat do skolky...jemu sa prave chcem povenovat, ked budem mat na starosti len jeho
other, a vy kam patrite??vo vsetkych je taky natresk?? sa az zacinam bat 😒

other_side
25. jan 2010

tak prave aj my sme z centra.. byvame na dlabacovej, a skolky som minuly rok skusala tiez na hlinach a este jednu pre istotu na vlcincoch, tam mam trvaly pobyt no ale nikde sme neuspeli.. ja uz neviem, chcem ist do prace, syn potrebuje nutne kolektiv, on je sam, nemame okrem neho deticky a jemu tie deti chybaju.. joooj olski.. ja neviem co budem robit.. ja nie som ten typ co da riaditelke flasu.. ked bude zase pretlak ako minuly rok.. ja neviem ci je vo vsetkych natresk.. ale pri najhorsom uz skusim aj tie co mam uplne od ruky.. no co..