Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

danu
17. nov 2009

diddi prihlasky sa davaju vacsinou v marci ale "motat" sa mozes zacat uz vo februari

strociatka
17. nov 2009

a ako je to s nastupom v januari 2011? tiez sa davaju ziadosti rovnako v marci?

pozicovna
17. nov 2009

ahojte,
moja skusenost: dozvedela som sa asi tyzden pred terminom odovzdania prihlasok, ze treba odovzdat. Tak som kopla do koni a zacala zhanat skolku, ktora by nam vyhovovala. Vobec to nebolo jednoduche a ten tyzden bol velmi malo casu. Takze zacat motat sa treba minimalne mesiac pred terminom podania prihlasok co byva v marci, ale minuly rok to bolo tusim 15. februara. Ci je to jednotne, to neviem, chodte do najblizsej skolky a spytajte sa, kedy treba podat prihlasku. Je velmi vela deti - teda aspon v BA, takze treba podat minimalne dve prihlasky, aby ste mali istotu, ze sa do niektorej skolky dostanete!!!! Caka ma to s druhym dietatom tiez teraz v marci a vobec to nie je jednoduche - sklbit skolu-skolku-zamestnanie a este aj to,aby vam potomka do vyhliadnuteho zariadenia prijali.
DRZIM VAM VSETKYM PALCE!!!

Prihlasky na rok 2011 sa budu brat v marci 2010 - vzdy je to tento termin a pokial viem, poradovniky nerobia na dva-tri roky vopred... tiez som si myslela, ze prihlasim malu do jasli hned ked sa narodila... nefunguje to tak... mozno zacne casom - ako v socializme 😀 😀 😀

abetka
17. nov 2009

ahojte. Aj nas Tomas pojde do skolky, ale uz som zvazovala, ci nepojdem pre prihlasku, ale asi sa pojdem spytat co a ako pani riadittelky. Nas sice chodi do sanatoria koli nozickam, ale aj tak to bude zmena. No som zvedava, ale mne sa zjednodusi situacia, lebo on je na opacnom mieste teraz ako moja praca a dcera v skole tiez inde. Ide do skolky, tam kde chodi dcera do skoly, tak ich budem mat dufam po kope

bubadlo27
18. nov 2009

ahojte,
aj ja planujem dat malu od septembra do skolky, no uvidime, ci sa niekde dostaneme, musime nasjt nejaku tlacenicu 😀 😠
mam len problem s malym, toho neviem kam dam, lebo by som od septembra chcela ist do roboty a dvojrocne dieta nebudem mat kam umiestnit, jasle uz nehrozia ☹ , jedine nieco sukromne 😒

simka9122008
18. nov 2009

Ahojte aj mi sa pridávame k škôlkárom na september 2010, mám v pláne nastúpiť od septembra do práce, tak dúfam že to aj tak víde

strociatka
18. nov 2009

Tak babenky, my sa chystame do skolky v BA IV a az v januari, lebo v septembri jej budu este chybat 2mesiace do troch rokov a podla toho, co som sa kamosiek v okoli pytala takmer ziadna z nich nevidi velku sancu dostat dieta v Dubravke do skolky 😖 😢

dai
19. nov 2009

strociatka,
v dubravke je pekna sukromna, nepamatam si nazov, lebo pre mna je to daleko...

no, tak ja beham uz od augusta a zatial som nenasla skolku ktora by mi vyhovovala, takze hladam dalej...nie je to lahke najst skolku kde sa vam paci, aj dietatu, aj ucitelky sa vam pozdavaju a aj casy maju take aby vam to vyhovovalo a k tomu volne miesto etc. 😒

do statnych staci podat prihlasku v marci , sukromne sa oplati prejst skor aby ste mohli porovnat

julka0407
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
30. dec 2009

lienka55 • 1d • Dnes o 14:53
Mile mamicky,zakladam tuto temu aby sme sa mohli podelit,o radosti ale aj o starosti nasich deti,ktore caka skolka v septembri 2010.Taktiez budem rada ak si budeme moct jedna druhej poradit pri veciach ako su napr:ako dostat dieta do skolky,so zakladnymi navykami,s prezliekanim,....

babulina
30. dec 2009

aj nas to caka, len bambulka bude mat v septembri len dva a pol, tak som zvedava ako budu na nas pozerat, pokial by to bolo mozne tak ci tak budem radsej ked ju zoberu az v januari 2011, neviete co v takom pripade? kedy si dat prihlasku?

jajuska452
30. dec 2009

niekde som tu citala ze pekná skolka je v dubravke sukromná ak myslíte wonderschool skolku nemecku ci anglicku, tak by som len chcela podotknut ze na oko pekná ale co sa týka pani riaditelky tak jej ide iba o peniaze a vobec nie o deti.Deti tam nemaju ani hracky poriadne a co sa týka ceruziek a papiera alebo výletov vsetko kupuju rodicia. Tato skolka je jeden velký podvod kde nieje cena adekvatna k sluzbam.

maznacik007
30. dec 2009

babulina mas okres BA tak neviem presne odkial si ale.. do statnych skolok v BA a okoli.. /najkritickejsi je SC PK/ deti do troch rokov neberu a uz vobec nie ak je mama na RD ci MD s inym dietatko.. teda pokial nemas predskolaka toho musia zobrat zo zakona...

prihlaska sa dava vo februari /marci ak aj ma dieta zacat chodit pocas roka do skolky.. ale je to fakt o tom kde pojde do skolky... a ake su tam prisne kriteria na prijatie dietata

elize
2. jan 2010

tiez sa hlasime k buducim skolkarom 🙂 nas drobec bude mat 3 az v koncom oktobra a chcela by som, aby zacal chodit do skolky uz od septembra - aka trufalost, vsak 😅
To sa staci prist osobne opytat do skolky co a ako? Ja som myslela, ze budu mat nejaky ten den otvorenych dveri, alebo tak.
Ja sa velmi obavam ako zvladne nastup do skolky, pretoze sa v poslednom obdobi boji cudzich ludi a priestorov.

babulina
3. jan 2010

co viem ja tak den otvorenych dveri maju vacsinou sukromne skolky, ja sa chystam koncom januara zavolat riaditelke a dohodnut si osobne stretnutie, ci sa mi to podari vybavit tak som teda riadne zvedava, lebo na mail sa mi nikto neuracil ani odpisat
inak my ideme davate ninku do petrzalky na iljusinovu, nedavate tam niekto svoje dieta?

marcca
3. jan 2010

my takisto nastupujeme do školy v septembri, len s tým rozdielom, že už od minulého sept. sme tam zapísaní 😕 😕

...veľa závisí od škôlky, tá naša už mala plný stav na rok 2010 v októbri 09, tak preto tak skoro...a baby čo ste z väčších miest, neviem...ja by som to riešila už ďaleko skôr 😕 😅 ...nátresk je všade a to my sme ešte malé mesto...ako miesto sa nájde vždy, len už to nemusí byť škôlka, ktorú ste mali predtým vytipovanú 😉

stačí ísť za riaditeľkou a s ňou sa dohodnúť...každá škôlka má iné postupy a pravidlá...tá naša napr. berie deti od 2 rokov, len miesto si treba obsadiť aspoň rok dopredu 😀 😝

babulina
3. jan 2010

ja som tiez chcela si dat prihlasku uz min rok, ale vsade mi povedali ze to nema zmysel ze kazdy rok si robia nove poradovniky a ked dieta nevyhovuje vekom alebo inymi podmienkami tak ho vyskrtnu a hotovo, ze uplne zbytocne podana prihlaska, tak to mas super marcca ze sa ti podarilo aby ti zobrali aspon tu prihlasku

marcca
3. jan 2010

babulina, tak my sme ešte o čosi mladší 😉 ...len my sa v prvom rade potrebujeme úplne zbaviť plienok 😝 😝

čo sa týka toho nástupu v januári, v štátnych škôlkach to neradi robia, lebo na dieťa, ktoré nastúpi počas roka, nedostanú dotáciu od štátu 😅 ale ako som už písala, všetko závisí od dohody s riaditeľkou...ak už bude dieťa záväzne prihlásené, akože od septembra, už je fuk či nastúpi v sept. alebo januári 😉

marcca
3. jan 2010

babulina, my sme ešte prihlášku nepodaváli, len si nás poznačila 😉 ...prihlášku podáme klasika do marca...no a mali sme to už o to ľahšie, že aj staršia dcéra tam chodila, tak už sme vedeli ako to tam chodí, aj o nátresku a pod....na druhej strane už vieme, do čoho ideme, s tou škôlkou sme max. spokojní, tak už len budeme dúfať, že si krpec rýchlo zvykne 🙂

babulina
3. jan 2010

hej hej to som pocula, ze umiestnit druhe dieta je jednoduchsie, tak drzim palce nech si polahky zvyknete 🙂

elize
4. jan 2010

tak ja sa chystam ist za riaditelkou skolky tento stvrtok. Nie je to sukromna skolka, ale maju konzultacne hodiny. Tak uvidime.

Do kolkych skolok sa chystate dat prihlasky? Ja som planovala tak 3 v nasom okoli. Snad aspon do jednej nam ho zoberu, kedze je v Petrzalke neuveritelne mnozstvo deti, najma v nasom okoli. Na ihrisku sa v lete nedalo pohnut, kolko deti tam bolo rovnakeho veku ako je Maxik 😀

Babulina aj ja som z Petrzalky, ale drobca by sme chceli dat na Turniansku. Ale kto vie kde nakoniec skoncime 😀

diddi
autor
4. jan 2010

aj my sme z petrzky...neviete aka je skolka na bulikovej a na bzovickej?

dai
4. jan 2010

no,
my mame tiez 2 a pol roka - ideme teraz v januari na skusku na palisady do nemeckej skolky, uvidime co bude. mala je bez plienok, prezlieka sa sama, uvidime ako zvladne zaradenie sa do kolektivu kedze bude najmladsia 😔

katy1979
4. jan 2010

diddi na bulikovu som pocula celkom dobre ohlasy. tiez tam davam prihlasku a este na jankolovu.

fenka
4. jan 2010

rada by som sa poradila s mamickami z presova, ake maju skusenosti a ohlasy na skolky. konkretne ma zaujimaju skolky na ul.frana krala, cs.armady alebo volgogradskej. moj maly bude mat v lete 3 roky, a tak sa musime rozhodnut.

edita84
5. jan 2010

Ahojte aj ja sa pridávam. Moja dcerka bude mať v apríli 3 ale do škôlky pôjde až od septembra a prihlášky ak dobre viem sa majú odovzdávať do 15. februára či je to na celom SR jednotné neviem.

marcelkatt
7. jan 2010

Ahojte, môj malý bude mať 3 roky v novembri. Vezmú ho v septebri, alebo až od januára 2011? Neviem, ked je lepšie dať.

sasenka608
7. jan 2010

ahojte dievcata, chcem sa vas spytat, ci mate tiez problem s umiestnenim vasich deticiek do skolok? Su uplne preplene a deti pod tri roky nie je sanca umiestnit.

marcelkatt
7. jan 2010

Sasenka aj v TT je podobný problém. Veľa detí a málo tried. V PD zas naopak, tam sa vraj o deti bijú škôlky. Náš bude mať tri v novembri a tak si myslím, že nám ho v septembri nevezmú. Uvidíme. Na zápis pôjdeme a budeme dúfať. Ešte sa chcem spýtať, či môžem dať aj viac prihlášok, teda aj do iných škôlok, pre prípad neumiestnenia tam kam plánujem.

dudulicek
7. jan 2010

Ahojte, takze aj my nastupujeme od septembra 2010 do skolky i ked bude mat Risko 3 roky az v novembri. Riaditelka mi povedala, ze nebude problem podat prihlasku aj tereaz oficialne to bude od 15 feb. do 15. mar - teda aspon u nas. Tiez vask hovorila, ze je v poslednych rokoch "natresk" 🙂 Kazda skolka je vsak individualna a cim skor sa opytate, tym lepsie...